Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

monitorizarear mama reteaua lor...

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
menetz

menetz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,715
  • Înscris: 08.04.2002
Mi-am activat si eu network monitor pe mobil (orice activitate e buna inainte de examen atat timp cat nu are legatura cu invatatu pentru el ;-) ).

Ce pana mea fac cu el ? din pagina minunata de le http://www.mwiacek.com (in care sunt descrise destul de ca pt handi ca mine optiunile din network monitor) eu nu am gasit direct util decat caracteristicile acumulatorului.

Deci speedo, ia spune tu aici ce ar trebui sa facem noi cu monitorizarea ? Sa punem aici masuratorile semnalului pe unde suntem si sa injuram reteaua mama ? :)

PS: pt cei cu probleme cu roamingu' la granita , cand "te fura" reteaua vecina e o chestie haioasa la testul 17 (BTS Test), prin care poti configura canalul din reteaua pe care o doresti si stai acolo sa nu mai dai bani aiurea. Era vorba pe aici prin forum candva de asa situatie.

#2
tudor

tudor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 640
  • Înscris: 13.01.2003
pai nu sunt informatii pt cei care se multumesc cu "2 liniute din 3", ci daca vrei detalii gen cate celule sunt in zona, la ce distante si multe altele. In general e inutil netmonitorul, dar in unele cazuri e bine sa-l ai

#3
menetz

menetz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,715
  • Înscris: 08.04.2002
pai exact despre acele cazuri cred eu ca ar trebui vorbit un pic. Se tot pomeneste pe aici de masuratori, parametri...dar poate vrea lumea sa stie ce parametrii sunt interesanti, ce inseamna ei, valori "bune" sau "rele"..samd. Nu de alta, dar activarea netmonitorului costa doar vreo 130mii (cablul F/MBUS in fapt) si sigur sunt mai multi care au facut-o sau ar dori sa o faca.

#4
Byt

Byt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,234
  • Înscris: 05.02.2002
offtopic

Unde gasesc si eu de cumparat in buc cablu din asta ?

#5
tudor

tudor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 640
  • Înscris: 13.01.2003
te rezolv eu cu 50k ;)

#6
Byt

Byt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,234
  • Înscris: 05.02.2002
Am nevoie de un cablu cu care sa conectez un nokia 6510 la pc .

#7
Gioro_T

Gioro_T

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 604
  • Înscris: 29.04.2002
Sunt curios daca ma descurc sa-mi activez NetMonitoru pe 6310i-ul meu.

Menetz, tu ce Nokia ai ?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate