Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Iesirea din coproprietate

Mouse wireless ergonomic cu bater...

Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!
 Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 

Un vecin cam coleric

- - - - -
  • Please log in to reply
65 replies to this topic

#19
JesusInDaHood

JesusInDaHood

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,072
  • Înscris: 30.06.2013

 Bob493, on 06 septembrie 2014 - 18:07, said:


Pai ti-am dat deja raspunsul. Daca sa-l intimidezi nu poti, politia ti-e frica s-o chemi si nici puscarie pt omor nu esti dispus sa faci, ramane o singura solutie: las-o acolo. Cu ce te deranjeaza?
Daca e sa caut motive, ma deranjeaza pentru ca pentru a baga furtunul trebuie sa lase portile alea deschise, si fiind de metal de lasa si nu se mai inchid.

#20
Sempiternal

Sempiternal

    // Mastermind \\

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,646
  • Înscris: 05.05.2013

 izometric, on 06 septembrie 2014 - 18:05, said:

Bai nene, tu ai intrebat daca fantana e in curtea lui din punct de vedere legal.
Pai da, daca e pe terenul lui sau nu.

#21
izometric

izometric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,392
  • Înscris: 05.09.2013

 JesusInDaHood, on 06 septembrie 2014 - 18:09, said:

Coincidenta face ca tata sa fie genist, hah!
Cred ca imi bag penis si vars un sac de ciment sau o galeata de motorina. Sau ceva animal mort. Astept numa sa isi traga maica-mea apa separat, vad ca nu prea vrea.

Asigura-te numai sa nu fie fantana comuna sau pe domeniul public pentru ca fapta se incadreaza la tentativa de omor si se pedepseste cu inchisoare de la 5 la 15 ani parca.

Edited by izometric, 06 September 2014 - 18:12.


#22
JesusInDaHood

JesusInDaHood

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,072
  • Înscris: 30.06.2013

 izometric, on 06 septembrie 2014 - 18:12, said:

Asigura-te numai sa nu fie fantana comuna sau pe domeniul public pentru ca fapta se incadreaza la tentativa de omor si se pedepseste cu inchisoare de la 5 la 15 ani parca.
Nu ma mai enervez. Ii dau eu bani mamei sa-si traga apa si n-are decat sa se umfle boratul. Acum sper doar sa i se intample ce e mai rau.
Unde pot sa pun blesteme si hoodoo? De preferat sa nu fie tot tigani.

#23
Broke

Broke

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 691
  • Înscris: 06.09.2014

 JesusInDaHood, on 06 septembrie 2014 - 17:30, said:

Ce ar fi de facut?

Se intelege ca a instalat pompa respectiva pe proprietatea ta. Deci chemi politia.

#24
maximg

maximg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,658
  • Înscris: 07.11.2007

 JesusInDaHood, on 06 septembrie 2014 - 17:30, said:

Buna ziua. Datele problemei sunt urmatoarele:
-o fantana in curtea casei
..............este chiar la marginea curtii, ................
Ce inseamna mai precis la " marginea curtii " ????

#25
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,477
  • Înscris: 10.08.2005

 JesusInDaHood, on 06 septembrie 2014 - 17:30, said:

Buna ziua. Datele problemei sunt urmatoarele:
-o fantana in curtea casei
-mama
-un vecin tigan
-o pompa de apa

Aceasta fantana este facuta de strabunicii mei, si de 60 de ani este chiar la marginea curtii, astfel incat sa poata scoate apa si vecinii sau cine are nevoie. De peste 15 ani, in curtea aceea locuieste mama- femeie singura. Vecinul asta tigan s-a aciuat aici acum vreo 7 ani, cand s-a intors ca sclav de pe nu stiu unde. De vreo 2 ani si-a pus in fantana o pompa pentru a-si uda gradina, dar cam uita sa o scoata 8 luni pe an. Cu vorba buna nu doar ca n-a mers, dar a si facut un mega-scandal amenintand ca taie capete si omoara pe oricine ii atinge pompa.
Exista destula apa pentru ambele gospodarii?

#26
JesusInDaHood

JesusInDaHood

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,072
  • Înscris: 30.06.2013

 maximg, on 06 septembrie 2014 - 18:23, said:

Ce inseamna mai precis la " marginea curtii " ????
Uite: https://i.imgur.com/WgIyHqB.png
Acum e foarte clar.

 MarianG, on 06 septembrie 2014 - 18:25, said:

Exista destula apa pentru ambele gospodarii?
Exista, dar dupa ce uda apa este nisipoasa si tulbure.

#27
GlontzZz

GlontzZz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,288
  • Înscris: 08.02.2014

 JesusInDaHood, on 06 septembrie 2014 - 18:33, said:

Uite: https://i.imgur.com/WgIyHqB.png
Acum e foarte clar.


Exista, dar dupa ce uda apa este nisipoasa si tulbure.
Am avut o problema asemanatoare cu niste vecini la gara acum cativa ani. Am iaaltat gardul in apropierea fantanii si problema s-a rezolvat...

#28
silvio_ro

silvio_ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 245
  • Înscris: 29.03.2009
Singura solutie corecta este sa ii spui sa scoata pompa, sa o faca de fata cu tine si apoi sa ii spui ca nu mai are voie sa mai bage pompa in fantana. Daca exista gard si intra sa isi puna pompa savarseste infractiunea de violare de domiciliu. Poti sa te duci sa vorbesti si cu seful de post din localitate, sa ii explici situatia si sa ii spui de masura ta de a ii interzice sa mai intre in curtea mamei tale. Sa il rogi omeneste sa isi faca drum pe-acolo sa mai intrebe care e situatia, sau daca il cunosti mai bine sa il rogi sa il atentioneze pe respectivul vecin de posibilele consecinte.
In plus, pentru orice alt act care l-ar savarsi impotriva mamei tale, ar raspunde penal, separat de prima infractiune.
Altfel, orice solutie este idioata si te plangi degeaba.

#29
maximg

maximg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,658
  • Înscris: 07.11.2007

 JesusInDaHood, on 06 septembrie 2014 - 18:33, said:

Uite: https://i.imgur.com/WgIyHqB.png
Acum e foarte clar.
Deloc ! Daca ar fi asa , adica fintina in curtea mamei , faci gard si pa ! ...dar ma tem ca nu este chiar asa ...

#30
JesusInDaHood

JesusInDaHood

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,072
  • Înscris: 30.06.2013

 silvio_ro, on 06 septembrie 2014 - 18:38, said:

Singura solutie corecta este sa ii spui sa scoata pompa, sa o faca de fata cu tine si apoi sa ii spui ca nu mai are voie sa mai bage pompa in fantana. Daca exista gard si intra sa isi puna pompa savarseste infractiunea de violare de domiciliu. Poti sa te duci sa vorbesti si cu seful de post din localitate, sa ii explici situatia si sa ii spui de masura ta de a ii interzice sa mai intre in curtea mamei tale. Sa il rogi omeneste sa isi faca drum pe-acolo sa mai intrebe care e situatia, sau daca il cunosti mai bine sa il rogi sa il atentioneze pe respectivul vecin de posibilele consecinte.
In plus, pentru orice alt act care l-ar savarsi impotriva mamei tale, ar raspunde penal, separat de prima infractiune.
Altfel, orice solutie este idioata si te plangi degeaba.
Multumesc. O sa vad cum ii dau de capat. Sper ca mama sa nu pateasca nimic.

#31
escu69

escu69

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,401
  • Înscris: 19.02.2008
Tragi apa de la retea, astupi fantana (pui gazon, vie etc) si termini balciul cu nebunul.

#32
V_i_c_t_o_r

V_i_c_t_o_r

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 04.12.2010
Eu as astupa fantana cu pamant si as reface gardul proprietatii. Daca magraonu vrea apa sa-si foreze singur, pe terenul sau un put.

#33
CountDownMe

CountDownMe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 627
  • Înscris: 26.01.2012

 JesusInDaHood, on 06 septembrie 2014 - 17:30, said:


Ok, si ce vrei mai exact de la noi?!?! Spune ce doresti?!

Ai primit atat sfaturi legale cat si ilegale. Nu ai fost de acord cu niciun sfat. Altceva ce mai doresti?

Edited by CountDownMe, 06 September 2014 - 21:20.


#34
Dau

Dau

    veteran

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,548
  • Înscris: 24.01.2007
Aștept cu nerăbdare următoarele mesaje off topic.
Vă rog.

#35
Michidoo

Michidoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,425
  • Înscris: 15.01.2008
eu zic sa profitati de momentele cand scoate pompa sa o curete sau sa-i schimbe furtunul si sa instalati pompa voastra, pe care n-o mai scoateti de-acolo.

#36
CountDownMe

CountDownMe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 627
  • Înscris: 26.01.2012
Sfat si mai bun este ca in momentul cand scoate pompa pt curatare (daca o scoate, ca la felul cum sunt unii, o lasa se se imputa/infunde etc) sa astupe gura de la fantana cu un capac cu lacat sau ce fel de incuietoare doreste. Sfatul este si mai bun pt ca mama initiatorului tot nu foloeste fantana, deci mare paguba nu e.

Sfatul imi pare foarte bun dar pun pariu ca o sa mi se raspunda de catre initiator: " O sa vina si o sa o ia pe mama la bataie ca i-am astupat fantana.. deci nu, nu fac asta. Alt sfat". Si o sa tot lungim ca gaia-matul topicul asta  Posted Image

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate