Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip
 Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat
 bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard
 Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa
 

Un vecin cam coleric

- - - - -
  • Please log in to reply
65 replies to this topic

#55
Sarkelaru

Sarkelaru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 03.07.2007
Din pacate ai tai au construit o fantana pentru nenorocitul ala de tigan si acum va trebui sa iti tragi apa de la retea pentru linistea mamei tale. Asta este solutia, trage-ti apa de la retea lai lasa-i tiganului fantana pentru ca tu esti roman si asta se intampla in tara ta, astea sunt legile cocalarilor care s-au perindat pe la conducere de la revolutie incoace. Lucruri de genul asta se intampla peste tot prin tara si gici cine sunt vinovatii???, bineinteles ca noi oamenii care ne trezim la 5 dimineata pentru o paine cu e-uri si colorant. Sincer te inteleg dar nu cred ca ai ce sa face decat sa pleci din tara pentru ca asta nu mai este tara ta.

#56
mouse3

mouse3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 971
  • Înscris: 22.04.2010
Cel mai rau este ca nu se intrevede sfirsitul decaderii prea curind,sint aproape ca niste animale vorbitoare,in rest acelasi comportament.Poate va fi importata si pe aici ebola,de frica ei se mai iau masuri pe ultima suta de metrii.

Cit despre necazul cu fintina eu as tacea din gura si treptat,treptat sa nu bata la ochi as mai scoate cite o piatra din pavajul fintinii,in doi anisori se surpa singura fara dureri de cap.

Edited by mouse3, 10 September 2014 - 18:31.


#57
JesusInDaHood

JesusInDaHood

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,072
  • Înscris: 30.06.2013

View PostSarkelaru, on 10 septembrie 2014 - 09:13, said:

Din pacate ai tai au construit o fantana pentru nenorocitul ala de tigan si acum va trebui sa iti tragi apa de la retea pentru linistea mamei tale. Asta este solutia, trage-ti apa de la retea lai lasa-i tiganului fantana pentru ca tu esti roman si asta se intampla in tara ta, astea sunt legile cocalarilor care s-au perindat pe la conducere de la revolutie incoace. Lucruri de genul asta se intampla peste tot prin tara si gici cine sunt vinovatii???, bineinteles ca noi oamenii care ne trezim la 5 dimineata pentru o paine cu e-uri si colorant. Sincer te inteleg dar nu cred ca ai ce sa face decat sa pleci din tara pentru ca asta nu mai este tara ta.
Imi doresc foarte mult sa plec din tara. Nu sunt roman. Sunt un simplu om. Nu-mi iubesc tara. Nu mi-a dat motive vreodata s-o iubesc, ci dimpotriva. Coruptie, saracie si criminalitate exista peste tot, dar noi parca prea suntem cei mai buni. Nu-s celelalte tari civilizate paradisuri, dar acolo chiar si sclavii au un statut mai bun.
Patriotismul e o cretinitate. Romanii au fost, sunt si vor fi sclavi. Am fost vireji si smecheri la viata noastra, dar asta se intampla acu 4-500 de ani, nu se mai pune. Istoria recenta? Daca n-am fost sclavii turcilor sau rusilor, am fost proprii nostri sclavi. Romanului ii place sa fie sclav. E invatat sa fie sclav, dependent de stat. Romanul nu face singur, sta si se uita la autoritati asteptand miloaga si pomana. Sau rad de pompieri cand vin sa le scoata apa din case. Romanul se caca in gauri si nu pare sa aiba nimic impotriva, ca nu vad sa ia atitudine. E cam tarziu 2014 sa inceapa sa se bage apa la sate, nu? In ritmul asta in 2025 o sa inceapa lucrarile la canalizare. In plm, suntem tari, ce mai. Inca 25 de ani si doar 20% dintre romani se mai caca in gauri in pamant si se spala in lighean. Astea nu se cheama progrese?
Suntem un popor murdar, lenes, vulgar si necivilizat. Sunt cam greu de contrazis statisticile, nu?

#58
JesusInDaHood

JesusInDaHood

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,072
  • Înscris: 30.06.2013
Politia a venit astazi, intr-un final. Dumnealor au propus sa le dea amenda dar, pentru a-i demonsta cioarei borate ca nu degeaba sunt alb, le-am zis ca deocamdata sa nu dea nicio amenda, si sa o scoata civilizat. Boratul sef nu era acasa, asa ca a ramas sa o scoata el cand vine de unde naiba o mai fi sclav, iar daca face iarasi scandal sa sun la politie si sa inceapa rezolvarea conflictului cu amenzi si hartii.

#59
JesusInDaHood

JesusInDaHood

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,072
  • Înscris: 30.06.2013
Dupa ce a plecat politia, a plecat si maica-mea in oras cu treaba. A doua zi cand s-a intors, pompa era scoasa. Nu a facut scandal pana sa fi vorbit eu cu mama, pentru ca n-a avut timp. Sper sa nu fie cazul sa se ajunga la scandal si sa cheme politia, pentru ca atunci chiar nu ma mai opresc si-l trimit in judecata. Din ce am vorbit cu sora mea care este avocat, ceea ce a facut el se incadreaza la tulburare de posesie si distrugere(atunci cand apa nu mai este buna de baut), si este pasibil de minim o amenda grasuta. Va multumesc pentru raspunsuri tuturor. As ruga ca topicul sa nu fie inchis sau sters, pentru ca daca mai este cazul va voi tine la curent cu ce se mai intampla, si poate ma au si altii probleme asemanatoare si pot gasi o solutie in cele 4 pagini de discutie.

#60
JesusInDaHood

JesusInDaHood

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,072
  • Înscris: 30.06.2013
LE: Vad ca nu pot edita comentariul de mai sus, in fine. Tiganul nu a facut scandal pentru ca nu era acasa, abia astazi sau maine vine de unde naiba o mai fi sclav. Voi actualiza situatia daca este cazul.

#61
CountDownMe

CountDownMe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 627
  • Înscris: 26.01.2012
Initiator, vezi ca pana la urma tot la solutia mea ai apelat?? Spuneai ca a apela la politie nici nu incape in discutie.

#62
JesusInDaHood

JesusInDaHood

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,072
  • Înscris: 30.06.2013

View PostCountDownMe, on 13 septembrie 2014 - 14:54, said:

Initiator, vezi ca pana la urma tot la solutia mea ai apelat?? Spuneai ca a apela la politie nici nu incape in discutie.
Avand in vedere cat de convingator a fost cand a iesit cu toporul, aveam oarecum unele reicente.
Update: A venit acasa, n-a bagat pompa si nici scandal n-a mai facut.

#63
ascu

ascu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 670
  • Înscris: 01.04.2014
Acum , mama ta va trebui, pentru sanatatea ei,  sa renunte la a mai bea apa din fantana.

#64
CountDownMe

CountDownMe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 627
  • Înscris: 26.01.2012
Mda, razbunarea unui tigan nu inseamna doar a sari cu toporul la tine. Din razbunare poate arunca acum el vreun hoit de animal in fantana (dupa cum unii au sfatuit pe initiator). Vedeti cum se intoarce roata?! Cel mai bine ii lasi dracu fantana lui. De acum inainte nici tu nici el nu va veti mai bucura de apa din fantana Posted Image

Edited by CountDownMe, 14 September 2014 - 19:32.


#65
JesusInDaHood

JesusInDaHood

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,072
  • Înscris: 30.06.2013

View PostCountDownMe, on 14 septembrie 2014 - 19:32, said:

Mda, razbunarea unui tigan nu inseamna doar a sari cu toporul la tine. Din razbunare poate arunca acum el vreun hoit de animal in fantana (dupa cum unii au sfatuit pe initiator). Vedeti cum se intoarce roata?! Cel mai bine ii lasi dracu fantana lui. De acum inainte nici tu nici el nu va veti mai bucura de apa din fantana Posted Image
Nu le-a interzis sa mai foloseasca fantana, ci doar sa mai puna pompa. Deci nu cred ca-si trage apa sau arunca ceva in fantana.

#66
ascu

ascu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 670
  • Înscris: 01.04.2014
Tiganul e tot tigan!!!. Ca si proverbul "lupu-si schimba parul, dar naravul ba".
O situatie asemanatoare am avut/am si eu. O vecina , arunca in strada orice lichean cu zoaie (de la spalat pe maini, rufe, covoare...) Ani multi nu a inteles  ca nu i-ar placea sa-i curga prin fata portii zoaile altuia, sa-i calce copiii prin ele. Intr-un final cu politia am reusit sa stopez cat de cat situatia. Dar acum le cara cu butoiul mai jos pe ulita. Credeti ca nu sare din butoi cand trece pe ulita? Lasa o dara de toata frumusetea. Asadar, omul care nu are bun simt, nu-l va avea niciodata.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate