Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
video file info

Nu pot raspunde: Huawei P10

Cod cursor website

Cum se iese la pensie la munca di...
 Inlocuire Tranzistor 4410 BA622T ...

CASS pe veniturile din DOBANZI

Masina de spalat rufe Bosch

Aici sunt banii Dvs: tarife pentr...
 Spatiu prea mare inainte de titlu

Recomandare banca pentru firma

Prima World HD

Recomandare bicicleta MTB copil 1...
 Cum pot reda niște inregistr...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune
 

Cont PFA unde ?

- - - - -
  • Please log in to reply
79 replies to this topic

#73
orbanbalint

orbanbalint

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 738
  • Înscris: 26.09.2014
Având în vedere că multe lucruri s-au schimbat în ultimii 5 ani, ce credeți, unde merită să deschidem un cont curent pentru PFA?

Urmează să înființez un PFA și doresc să deschid un cont pentru acesta. Voi încasa venituri în EUR. Care bancă are cea mai bună ofertă pentru un astfel de pachet?
M-am uitat pe siteul ING unde deschiderea unui cont pentru PFA costă 45 lei și administrarea pachetului este de 5 lei + 3 Euro contul de valută și 5 lei transfer interbankar prin Home Banking.
Pe siteul BCR am văzut pachetul Xpert BCR, care costă doar 7 lei. https://www.bcr.ro/r...etul-x-pert-bcr
Ce nu-mi dau seama este dacă acest cont conține și un cont curent în EUR? Dacă nu, cât costă administrarea contului EUR? Transfer interbancar în lei sau EUR 0,75 lei sub 1500 RON, 1,5 lei între 1500 și 20000 RON și 2,25 lei peste 20000 RON.
La Unicredit văd pachetul Creative care are un cont în RON și un cont în EUR sau USD, Internet banking, Card bancar și trei retrageri numerare gratuite de la ATM/lună, dar transferul interbancar în RON sau EUR costă 10 lei.

#74
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,927
  • Înscris: 13.03.2005
BT are o oferta interesanta https://www.bancatra...IxoC4p0QAvD_BwE

Pachetul Nelimitat & 10 (46 lei) – Pe langa operatiunile din pachetul de baza, mai ai 10 operatiuni in lei sau valuta
Pachetul Nelimitat & 25 (76 lei) - Pe langa operatiunile din pachetul de baza, mai ai 25 operatiuni in lei sau valuta

Edited by wertyck, 26 January 2020 - 22:08.


#75
orbanbalint

orbanbalint

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 738
  • Înscris: 26.09.2014
Am văzut la BT contul Primul An Gratuit. Ce se întâmplă după 12 luni? Cât va costa?

#76
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,927
  • Înscris: 13.03.2005
Ce se va intampla cu acest cont dupa 1 an?

Se transforma automat in pachetul de cont curent Nelimitat in Reteaua BT.29 lei lunar.  Fii fara griji! Daca acest pachet nu e potrivit pentru tine, poti alege orice alt pachet.

Edited by wertyck, 26 January 2020 - 22:28.


#77
str999

str999

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 226
  • Înscris: 21.04.2012

View Postorbanbalint, on 26 ianuarie 2020 - 21:53, said:

Având în vedere cã multe lucruri s-au schimbat în ultimii 5 ani, ce credeți, unde meritã sã deschidem un cont curent pentru PFA?

Urmeazã sã înființez un PFA și doresc sã deschid un cont pentru acesta. Voi încasa venituri în EUR. Care bancã are cea mai bunã ofertã pentru un astfel de pachet?
M-am uitat pe siteul ING unde deschiderea unui cont pentru PFA costã 45 lei și administrarea pachetului este de 5 lei + 3 Euro contul de valutã și 5 lei transfer interbankar prin Home Banking.
Pe siteul BCR am vãzut pachetul Xpert BCR, care costã doar 7 lei. https://www.bcr.ro/r...etul-x-pert-bcr
Ce nu-mi dau seama este dacã acest cont conține și un cont curent în EUR? Dacã nu, cât costã administrarea contului EUR? Transfer interbancar în lei sau EUR 0,75 lei sub 1500 RON, 1,5 lei între 1500 și 20000 RON și 2,25 lei peste 20000 RON.
La Unicredit vãd pachetul Creative care are un cont în RON și un cont în EUR sau USD, Internet banking, Card bancar și trei retrageri numerare gratuite de la ATM/lunã, dar transferul interbancar în RON sau EUR costã 10 lei.

Este 20 lei pe lunã contul de euro la BCR. Dacã faci operațiuni mai multe ai și BCR Xpert Plus, cu mai multe operațiuni incluse însã costa 35 de lei pe lunã.

#78
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,209
  • Înscris: 08.12.2006
Din punctul meu de vedre, pentru Pfa ,nu merita sa deschizi cont de firma. Poti folosi foarte bine si un cont de pf, mai ales daca nu ai un volum mare de incasari, ci te bazezi pe 2 sau 3 facturi pe luna. Ca pfa, nu esti obligat la cont de fima.
eu folosesc pe un pfa , contul personal de la bcr george, am o factura pe luna.

Edited by cuculea, 27 January 2020 - 07:13.


#79
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002
Subscriu. Folositi contul personal pentru PFA.

#80
radunic

radunic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,070
  • Înscris: 09.08.2005
Nu le amestecați cã nu e sãnãtos. Dacã îi vine fiscului vreo idee vã treziți cu finanțele personale mîncate...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate