Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

vreau sa aduc un brand de lenjerie intima in Romania

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
960916

960916

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 222
  • Înscris: 29.06.2014
O, dar Zara si HM nu sunt firme specializate pe lenjerie intima. Toata productia lor se face pe banda iar tiparele conteaza enorm.
Incearca o lenjerie de la - La Perla si una de la Zara...
Iar legat de vanzari, nu, nu asta este motivul, nu a fost nimeni atat de tupeist incat sa plateasca o anumita suma pentru a aduce brandul in Ro.

Iar brandurile alea care s-au inchis, fac parte din tehnica si strategiile de negociere a unor antreprenori prosti.
Mergi acum la magazinele de pe Calea Victoriei si vei gasi colectiile trecute in timp ce la Londra, Milano, Paris, Budapesta, etc, vei gasi colectiile actualizate, diferite campanii de promovare destul de dragute, vanzari B2B si alte artficii.
Cand Gheorghe vrea Chanel in Romania, trebuie sa fie capabil sa-i ofere o strategie de vanzari pe termen mediu-lung, altfel pierzi investitia...

#20
-same-

-same-

    Inactive member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,466
  • Înscris: 21.12.2013

View Postxtremdriving, on 30 iunie 2014 - 13:59, said:

Esti de acord ca aproape orice business in romania esueaza lamentabil dupa o perioada limitata de timp? Te impresioneaza ca da de lucru unor tute 1 an de zile? Hai 2...Si dupa aia? A facut cheagul PE SPATELE ANGAJATILOR!! ca daca le-ar da salarii decente nu ar mai face profit. Apoi dispare si aduce altceva.
Si tot asa.

PRODUCTIE! fara asta murim pe zi ce trece!


Spune clar: psd nu face asta. Ca sa tineti minte la alegeri! Doar sprijina cersetorii...si hotia.
Moșule, culcă-te că din câte văd altă treabă n-ai.

Ce-i cu frustrările astea pe topicul omului? Dacă tu nu poți munci cu capul, fără să-ți rupi spatele asta nu înseamnă că nici alții nu au voie să o facă.

#21
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006
Plătești un profesionist să îți facă un Porter, niște SWOT-uri și niscaiva analize de piață.

Altfel te arunci asa fără să știi ce vrei.

#22
immutable

immutable

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 03.06.2012
Nu cred ca ai nicio sansa sa intrii cu brand nou si investitie minima, investitia in promovare ar trebui sa fie imensa sa poti intra pe piata.
Poate sa-ti faci o masa critica de clienti intr-o anumita zona a tarii, Bucuresti ideal, eventual sa plasezi produsele in magazine din mall gen "all brands" care sunt foarte vizitate din cate am vazut... si promovare in magazin.

#23
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006

View Post-same-, on 30 iunie 2014 - 14:36, said:

Dacă tu nu poți munci cu capul, fără să-ți rupi spatele asta nu înseamnă că nici alții nu au voie să o facă.
eu muncesc cu capul... dar tu nu ai priceput nimic... adus de afara in conditiile in care nimic nu pleace la export ( sau mai nimic) egal cu sinucidere economica. Iar adus de afara asta e o ciubucareala cladita de obicei pe angajatii prost platiti. Daca ar da fiecarui angajat macar 1000 euro nici nu ar apuca sa bage produsele pe piata. Dar la 200 ii tine un an angajati fara sa simta. Apoi vine si spune: am creat locuri de munca. Vrajeli de 2 lei.
Eu nu am zis ca nu are voie sa o faca.
Poate face ce vrea. Insa sper ca toti mai multi sa cumpere cat mai multe produse romanesti si sa va dea cu flit.

Iar produsele romanesti care se vand, sa creasca calitatea o data cu cash-ul care intra din vanzari. Problema e ca "patronii"romani prefera sa ii faca pierduti si sa nu investeasca mai nimc.

Edited by xtremdriving, 30 June 2014 - 15:11.


#24
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005
Ai clienti?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate