Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intel i9 14900K cooler air Deepco...

Curațare disc vinil

Atentie la site-ul FixShop.ro - p...

Display cu culori neuniforme
 Despre Laborator Defectoscopie Ca...

Mama Clopoțel

Windows 11 si boxa portabila - de...

Angajarea unei persoane de 18 ani...
 Depunere declaratie unica PFA - i...

Situatie mostenire

Inlocuit/upgrade placa video Nvid...

Google tv si open vpn
 Vot europarlamentare

Sfat reparatii Golf 5

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...

Acostament sosele comune Romania
 

Moon Residence

- - - - -
  • Please log in to reply
286 replies to this topic

#73
liviu_valcu

liviu_valcu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 10.02.2014
Da am nevoie de alte extrase. Am depus dimineata cererea pentru un extras nou, iar maine dupa 11 ma duc sa il iau. Consiliera mea mi-a zis ca pentru fond am nevoie doar de un singur extras, cel al apartamentului, nu de toate 3 pe care le aveam de la agent.

Edited by liviu_valcu, 01 October 2014 - 10:39.


#74
dansandu

dansandu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 272
  • Înscris: 10.10.2005
Thx for info Liviu. Sa ne spui si cum a iesit evaluarea. Pe mine ma tot amana cu usile si parca m-as risca sa o fac fara daca la tine ti l evalueaza la suma mai mare.

#75
liviu_valcu

liviu_valcu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 10.02.2014
Cand apare raportul de evaluare, o sa postez si detaliile.

#76
liviu_valcu

liviu_valcu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 10.02.2014
Salut,

Mi-a iesit evaluarea, din pacate evaluatorul, care era in lumea lui, mi-a subevaluat. Diferenta trebuie sa o dau eu probabil la semnarea contractului V-C. Am decis sa nu mai fac contestatie, pentru ca vreau sa vad dosarul plecat la fond cat mai repede , sa nu mai pierd timp aiurea.

#77
Adriana_D

Adriana_D

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 17.07.2014
Cu cat ti-a subevaluat? Care e diferenta (daca nu e o intrebare prea indiscreta)?

#78
liviu_valcu

liviu_valcu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 10.02.2014
Nu este indiscreta, suma este destul de mica, 400 RON, de aceea am si decis sa nu mai fac contestatie, sau o alta evaluare care m-ar fi costat tot cam pe acolo.

#79
dansandu

dansandu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 272
  • Înscris: 10.10.2005
Hmm, nasol. Incep sa ma tem, mai ales ca eu nu o sa am nici usi. :D

#80
Adriana_D

Adriana_D

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 17.07.2014
Intr-adevar, diferenta nu e mare asa ca poate fi suprortata. Bafta cu restul demersurilor!

#81
Hircus

Hircus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 271
  • Înscris: 25.06.2014

View Postliviu_valcu, on 02 octombrie 2014 - 16:24, said:

Salut,

Mi-a iesit evaluarea, din pacate evaluatorul, care era in lumea lui, mi-a subevaluat. Diferenta trebuie sa o dau eu probabil la semnarea contractului V-C. Am decis sa nu mai fac contestatie, pentru ca vreau sa vad dosarul plecat la fond cat mai repede , sa nu mai pierd timp aiurea.
Alta chestiune ciudata cu evaluarea. Asta trebuia facuta de catre "dezvoltator", alaturi de toate avizele si autorizatiile si astfel stiai din start unde te incadrezi in functie de cat iti acorda banca.

#82
dansandu

dansandu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 272
  • Înscris: 10.10.2005
Ma risc si eu cu evaluarea astazi :D. Ti a plecat dosarul la fond, Liviu?

#83
liviu_valcu

liviu_valcu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 10.02.2014
Pai, traseul dosarului este Sucursala -> Centrala -> Fond, al meu a plecat din sucursala spre centrala, unde am inteles ca va mai fi verificat inca odata, pentru a nu exista acte lipsa, dupa care pleaca la fond. Acum stau si urmaresc site-ul fondului si astept sa-mi apara dosarul. Sper ca pana maxim luni sa apara.

#84
dansandu

dansandu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 272
  • Înscris: 10.10.2005
Ok. Multa bafta,Liviu. Eu zic ca nu ar trebui sa fie probleme si in max 2 sapt sa poti semna.

Ok. Multa bafta,Liviu. Eu zic ca nu ar trebui sa fie probleme si in max 2 sapt sa poti semna.

#85
liviu_valcu

liviu_valcu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 10.02.2014
Merci, si eu sper sa semnez cat mai repede :)

#86
dansandu

dansandu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 272
  • Înscris: 10.10.2005
Liviu, ti-a plecat dosarul la fond? Tie ti-au iesit extrasele de pe o zi pe alta?

La mine a iesit ok evaluarea, nu stiu exact cat(aici m-a ajutat Cristi cu usile ). Acum astept dupa extrase.

#87
liviu_valcu

liviu_valcu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 10.02.2014
Inca nu stiu nimic, dar se pare ca dosarul e inca in centrala, cica ar fi aplicatia fondului blocata. Extrasele au iesit de pe o zi pe alta pentru ca le-am facut la urgenta la sfatul consilierei de la banca.Sper sa nu imi expire pana reuseste dosarul sa plece la fond.

#88
liviu_valcu

liviu_valcu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 10.02.2014
Salut,

Pentru cei care aveti dosarul la BCR, se pare ca fondurile s-au cam terminat. Ei au spus ca au facut cerere la fng sa se suplimenteze. Ca se va suplimenta sau nu, si daca da cand, nimeni nu stie.

#89
dansandu

dansandu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 272
  • Înscris: 10.10.2005
Pai parca abia se suplimentasera. Tu ai mai apucat Liviu? Eu inca astept extrasele, dar nu mi-a zis nimeni ceva de fonduri.

#90
liviu_valcu

liviu_valcu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 10.02.2014
Pai da, abia se suplimentasera, dar s-au terminat deja. Nici eu nu am mai apucat. Am vorbit cu consiliera si mi-a spus ca bcr a mai cerut inca o suplimentare, lucru confirmat in dimineata asta si de cei de la fond. Eu am  dus la munca si o adeverinta de la Alpha bank, in caz ca BCR nu mai primeste nimic, dar sper sa nu se ajunga acolo si sa mai existe bani.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate