Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona
 Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...
 Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 

Orange_helper

* * * * - 8 votes
  • Please log in to reply
14840 replies to this topic

#8947
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

 becali, on 28 martie 2018 - 09:30, said:

am primit un apel scurt de la  0374742993, nici nu am avut timp sa raspund, este de la Orange?
As dori sa fiu din nou apelat in cazul in care erau de la ofertare
Salut,
Am retrimis solicitarea ta colegilor nostri din departamentul Oferte. Te rugam sa astepti apelul lor.
O zi buna,
Orange Helper

#8948
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

 xperia_ray, on 29 martie 2018 - 00:04, said:

Pe bune acu, am tot vazut ca incercati sa promovati mizeria aia de Orange Tv Go, de ce?
Pro Tv in ea nu este si alte canale cu audienta, atunci ce sa vad in ea?
Am abonament de 15 euro si vi se pare putin ca sa am acces la Pro Tv? Foarte bine, nu o folosesc, sa va spalati cu ea pe cap !
Salut,

Hai sa verificam impreuna situatia contului tau. Te asteptam in sectiunea de mesaje private, cu numarul de telefon.

O zi buna,
Orange Helper

#8949
mihai1312

mihai1312

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 31.03.2018
Buna ziua! Am venit aici de pe gadget.ro in legatura cu oferta de portare de la orange valabila pana la sfarsitul lui aprilie. Am inteles ca daca vrea sa o folosesc trebuie sa vorbesc cu un orange helper. Ma puteti ajuta? Multumesc.

#8950
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

 mihai1312, on 31 martie 2018 - 13:00, said:

Buna ziua! Am venit aici de pe gadget.ro in legatura cu oferta de portare de la orange valabila pana la sfarsitul lui aprilie. Am inteles ca daca vrea sa o folosesc trebuie sa vorbesc cu un orange helper. Ma puteti ajuta? Multumesc.


Salut,
Iti multumim pentru interesul acordat.
Asadar, te asteptam cu numarul tau de telefon, adresa de email si orasul in care locuiesti, in sectiunea de mesaje private. Vom transmite solicitarea ta colegilor nostri, urmand a te contacta telefonic.
O zi buna,
Orange Helper

#8951
idm_luci

idm_luci

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 22.06.2007
Buna ziua , am o problema cu serviciul Home TV , e trasa fibra de ceva vreme dar doar azi am montat echipamentele iar ledul CATV de pe ONT nu e aprins semn ca serviciul nu e activat , evident receptorul TV BOX nu se poate initia , echipa de instalare mi-a zis la montare ca in momentul cand voi monta echipamentele sa sun pentru activare dar din pacate serviciul clienti nu a fost de folos , ce se poate face ? Cod abonat: 0032257115

#8952
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

 idm_luci, on 31 martie 2018 - 15:40, said:

Buna ziua , am o problema cu serviciul Home TV , e trasa fibra de ceva vreme dar doar azi am montat echipamentele iar ledul CATV de pe ONT nu e aprins semn ca serviciul nu e activat , evident receptorul TV BOX nu se poate initia , echipa de instalare mi-a zis la montare ca in momentul cand voi monta echipamentele sa sun pentru activare dar din pacate serviciul clienti nu a fost de folos , ce se poate face ? Cod abonat: 0032257115



Salut,
Am verificat contul tau si am vazut ca este inregistrata o sesizare in acest sens, urmand a te contacta colegii nostri pentru clarificarea situatiei. Asadar, te rugam sa astepti apelul lor.
O zi buna,
Orange Helper

#8953
invalid

invalid

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 23.06.2009
Cartelă SIM PrePay reîncărcată cu o cartelă în valoare de €4 pe data de 9 ian. 2018, valabilă până în 8 feb. 2018. Cât durează perioada de grație în cazul ăsta? Mi-a fost suspendat numărul fără să fiu anunțat și eu credeam că perioada de grație era de 180 zile. Ajutor. Mulțumesc anticipat. (Nu pot contacta serviciul de suport clienți din contul Orange pentru că mi-a fost suspendat numărul.)

Edited by invalid, 31 March 2018 - 19:41.


#8954
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006
Salut Helper,
Explica-mi te rog procedura pemtru trecerea abonamentului pe cartela prepay.
Multumesc!

#8955
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

 garett, on 01 aprilie 2018 - 03:22, said:

Salut Helper,
Explica-mi te rog procedura pemtru trecerea abonamentului pe cartela prepay.
Multumesc!
Salut,

Pentru migrarea in regim PrePay a unui abonament, titularul de contract poate solicita denuntarea prin apel la Serviciul Clienti la numarul 300, orice magazin Orange sau din sectiunea de contact a site-ului nostru. Daca ai abonament si doresti sa te ajutam noi cu verificarea contului, ne poti oferi numarul de telefon prin mesaj privat.

O zi buna,
Orange Helper

 invalid, on 31 martie 2018 - 19:38, said:

Cartelă SIM PrePay reîncărcată cu o cartelă în valoare de €4 pe data de 9 ian. 2018, valabilă până în 8 feb. 2018. Cât durează perioada de grație în cazul ăsta? Mi-a fost suspendat numărul fără să fiu anunțat și eu credeam că perioada de grație era de 180 zile. Ajutor. Mulțumesc anticipat. (Nu pot contacta serviciul de suport clienți din contul Orange pentru că mi-a fost suspendat numărul.)
Salut,

Te asteptam cu un mesaj privat in care sa ne oferi numarul de telefon pentru a putea verifica situatia contului tau.

O zi buna,
Orange Helper

#8956
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006

 Orange_helper, on 01 aprilie 2018 - 10:15, said:

Salut,

Pentru migrarea in regim PrePay a unui abonament, titularul de contract poate solicita denuntarea prin apel la Serviciul Clienti la numarul 300, orice magazin Orange sau din sectiunea de contact a site-ului nostru. Daca ai abonament si doresti sa te ajutam noi cu verificarea contului, ne poti oferi numarul de telefon prin mesaj privat.

O zi buna,
Orange Helper
La sfarsitul perioadei contractuale, nu?

#8957
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

 garett, on 01 aprilie 2018 - 12:14, said:

La sfarsitul perioadei contractuale, nu?


Da, poti solicita trecerea pe PrePay dupa finalizarea perioadei contractuale.

#8958
ionutblv

ionutblv

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,056
  • Înscris: 30.12.2008
Pot primi o oferta pentru a duce 2 numere PrePay la abonament?

#8959
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

 ionutblv, on 01 aprilie 2018 - 16:30, said:

Pot primi o oferta pentru a duce 2 numere PrePay la abonament?

Salut,
Daca vrei, putem trimite solicitarea ta departamentului Vanzari, pentru prezentarea unei oferte. Asadar, te asteptam cu numarul tau, adresa de email, orasul in care locuiesti cat si sa ne spui daca doresti abonamentul pe persoana fizica sau jurídica, in sectiunea de mesaje private.
O zi buna,
Orange Helper

#8960
prison

prison

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,629
  • Înscris: 06.10.2009
La abonamentu orange me 8 doar 1Gb de net ?Spune-mi ca este o greseala Orange_helper,nu cred asa ceva si totusi mai jos vad trafic internet nelimitat ,care e smecheria ?

Ori e internet nelimitat ori e 1 GB ?

Attached Files

  • Attached File  2.png   11.95K   33 downloads

Edited by prison, 02 April 2018 - 14:34.


#8961
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Traficul nelimitat este doar cel consumat din cadrul aplicației Orange TV Go…

#8962
prison

prison

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,629
  • Înscris: 06.10.2009
Si pentru restu doar 1 GB ?Eu cred ca e o gluma buna desi 1 aprilie a trecut.

#8963
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Acesta este planul de afaceri al orange pentru abonamente.
La PrePayau mai multe beneficii, la costuri modice…

#8964
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

 prison, on 02 aprilie 2018 - 14:35, said:

La abonamentu orange me 8 doar 1Gb de net ?Spune-mi ca este o greseala Orange_helper,nu cred asa ceva si totusi mai jos vad trafic internet nelimitat ,care e smecheria ?

Ori e internet nelimitat ori e 1 GB ?

Salut,
Abonamentul Orange Me 8, cu resurse nationale, iti ofera 1 GB trafic de internet national, si ca bonus, iti ofera trafic de internet nelimitat in Orange TV Go.
O zi buna,
Orange Helper

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate