Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...
 RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...
 Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...
 

Orange_helper

* * * * - 8 votes
  • Please log in to reply
14840 replies to this topic

#8965
prison

prison

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,629
  • Înscris: 06.10.2009
Mult prea tare 1GB la abonamentul de 8 euro,m-am lamurit.

#8966
nob0dy

nob0dy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 781
  • Înscris: 05.06.2007
Salut. Am fost astăzi la Oradea dă-mi schimbe cartela actuala cu una 4g. Mi-au cerut 24lei sau gratuit dacă îmi accept un abonament hibrid pe 6 luni cu 6 euro, din care primele 3 luni sunt gratuite și eu plătesc doar 3. Și primesc minute, mesaje și 2gb de net. Care-i șmecheria?

#8967
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,074
  • Înscris: 20.06.2009
Nu-i nici o șmecherie, e doar o practică nesimțită a unor angajați Orange! Din cîte știu, schimbarea cartelei 3G cu una 4G ar trebui să fie gratuită, la fel cum ar trebui să fie și din SIM în micro-SIM sau nano-SIM.
Ia uite ce scrie pe site:

Quote

Poţi solicita gratuit schimbarea cartelei SIM:
◾dacă SIM-ul tău este defect
◾dacă ai nevoie de un format diferit ( 4G, microSIM / nanoSIM / SIM standard )
https://www.orange.r...a-sim-prepay-70
Du-te înapoi la magazin și fă puțin scandal, unii se pare că nu pricep prea bine cum trebuie să-și facă treaba!Posted Image

Edited by crislacor, 03 April 2018 - 10:27.


#8968
ionutblv

ionutblv

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,057
  • Înscris: 30.12.2008

View PostOrange_helper, on 01 aprilie 2018 - 16:59, said:


Salut,
Daca vrei, putem trimite solicitarea ta departamentului Vanzari, pentru prezentarea unei oferte. Asadar, te asteptam cu numarul tau, adresa de email, orasul in care locuiesti cat si sa ne spui daca doresti abonamentul pe persoana fizica sau jurídica, in sectiunea de mesaje private.
O zi buna,
Orange Helper
Bună ziua

Am primit o oferta de la un reprezentant Orange, 2 abonamente cu val de aprox 19 euro și un HTC U11 la 270 euro pe.... 24 LUNI! ORIBIL �  în 2 ani as da 726 euro pe telefon când e 415 la liber.



#8969
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View Postionutblv, on 03 aprilie 2018 - 10:28, said:

Bună ziua

Am primit o oferta de la un reprezentant Orange, 2 abonamente cu val de aprox 19 euro și un HTC U11 la 270 euro pe.... 24 LUNI! ORIBIL �  în 2 ani as da 726 euro pe telefon când e 415 la liber.

Salut,

Ne pare rau ca nu ai fost multumit de oferta primita. Daca doresti sa trimitem o alta cerere catre departamentul Oferte, te asteptam cu datele solicitate in mesajul de mai sus.

O zi buna,
Orange Helper

#8970
prison

prison

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,629
  • Înscris: 06.10.2009

View Postnob0dy, on 02 aprilie 2018 - 21:54, said:

Salut. Am fost astăzi la Oradea dă-mi schimbe cartela actuala cu una 4g. Mi-au cerut 24lei sau gratuit dacă îmi accept un abonament hibrid pe 6 luni cu 6 euro, din care primele 3 luni sunt gratuite și eu plătesc doar 3. Și primesc minute, mesaje și 2gb de net. Care-i șmecheria?
Daca nu ai mai schimbat cartela niciodata fa o sesizare telefonica si spune-le sediu in care ai fost si ora si o sa ti schimbe fara nici un cost a doua oara, exact asa am patit si eu. Dupa ce am facut sesizare mi-au schimbat cartela fara probleme si pe cuvant i-ti spun ca mi - au dat si 5 euro credit pentru neplacerile create.

#8971
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View Postnob0dy, on 02 aprilie 2018 - 21:54, said:

Salut. Am fost astăzi la Oradea dă-mi schimbe cartela actuala cu una 4g. Mi-au cerut 24lei sau gratuit dacă îmi accept un abonament hibrid pe 6 luni cu 6 euro, din care primele 3 luni sunt gratuite și eu plătesc doar 3. Și primesc minute, mesaje și 2gb de net. Care-i șmecheria?
Salut,

Vrem sa verificam si noi situatia si de aceea, te asteptam cu un mesaj privat in care sa ne oferi numarul de telefon si adresa magazinului in care ai fost.

O zi buna,
Orange Helper

#8972
soleavl

soleavl

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,082
  • Înscris: 01.03.2010
Salut, in 03.2017 am achizionat un samsung j5 2016 si am facut si asigurare.
1.Cat este valabila asigurarea, pana o inchid eu ?
2. Daca repar telefonul pe casco, mi se da altul 2017 ?

#8973
ionutblv

ionutblv

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,057
  • Înscris: 30.12.2008
2018 minim

#8974
gykanes

gykanes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,256
  • Înscris: 06.06.2010
Intrebare: am prelungit acum ceva timp (la sf lui octombrie) abonamentul (aveam ME31 si l-am facut ME7 promotional), il pot rezilia fara daune? Precizez ca nu am luat si telefon la prelungire.

#8975
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Il poti rezilia oricand. Iti vor baga taxe de reziliere dar apoi le poti trimite un email dur si fara explicatii iar urmatoarea factura va fi de stornare.

Edited by danutz1, 04 April 2018 - 07:51.


#8976
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006

View Postdanutz1, on 04 aprilie 2018 - 07:50, said:

Il poti rezilia oricand. Iti vor baga taxe de reziliere dar apoi le poti trimite un email dur si fara explicatii


Un email dur fara explicatii insemnand ce, ataseaza o poza cu o placa de marmura? Numai tampenii postezi.

#8977
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Daca ai fi citit acest topic cateva pagini mai in urma, ai fi vazut ce inseamna email dur. Am fost in aceeasi situatie.
In cazul de fata "dur" inseamna direct, concis, imperativ. Cred ca e clar acum.

Edited by danutz1, 04 April 2018 - 08:04.


#8978
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,868
  • Înscris: 26.02.2010

View Postgykanes, on 04 aprilie 2018 - 07:42, said:

Intrebare: am prelungit acum ceva timp (la sf lui octombrie) abonamentul (aveam ME31 si l-am facut ME7 promotional), il pot rezilia fara daune? Precizez ca nu am luat si telefon la prelungire.

Da, poti porta linistit, te vor instinta ca vei avea de plata, iti vine factura si le faci o reclamatie civilizata la ei in care le spui ca incalca articolul art 1 din Legea 161/2010:
„Dreptul consumatorului la denuntarea sau rezilierea contractului nu poate fi Anulat sau restrans de nicio clauza contractuala sau intelegere intre parti, in cazurile prevazute de lege, aceasta fiind considerata nula de drept.
Drepturile partilor referitoare la o justa despagubire nu vor fi afectate in cazul denuntarii unilaterale.”
„Despagubiri nerespectare conditii contract” nu reprezinta o justificare si este nula de drept.

Daca nu vor sa anuleze, in caz contrar iti rezervi dreptul de a te adresa la ANPC.

Edited by aris86, 04 April 2018 - 08:05.


#8979
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Nu le dai nicio explicatie, o stiu ei foarte bine.

#8980
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015

View Postaris86, on 04 aprilie 2018 - 08:04, said:

Da, poti porta linistit, te vor instinta ca vei avea de plata, iti vine factura si le faci o reclamatie civilizata la ei in care le spui ca incalca articolul art 1 din Legea 161/2010:
„Dreptul consumatorului la denuntarea sau rezilierea contractului nu poate fi Anulat sau restrans de nicio clauza contractuala sau intelegere intre parti, in cazurile prevazute de lege, aceasta fiind considerata nula de drept.
Drepturile partilor referitoare la o justa despagubire nu vor fi afectate in cazul denuntarii unilaterale.”
Despagubiri conform contract ” nu reprezinta o justificare si este nula de drept.

Daca nu vor sa anuleze, in caz contrar iti rezervi dreptul de a te adresa la ANPC.


#8981
nob0dy

nob0dy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 781
  • Înscris: 05.06.2007
Salut. Am fost din nou și ați avut dreptate, mi-a schimbat-o, fără sa îmi facă abonamente sau plată.
Mulțumesc

#8982
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006

View Postdanutz1, on 04 aprilie 2018 - 08:01, said:

Daca ai fi citit acest topic cateva pagini mai in urma, ai fi vazut ce inseamna email dur. Am fost in aceeasi situatie.
In cazul de fata "dur" inseamna direct, concis, imperativ. Cred ca e clar acum.

Colegul NU are de unde sa stiu daca/cand/ce ai postat tu acum ceva timp nedefinit in urma.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate