Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O mostenire cu (o mica )problema

touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus
 Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane
 Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa

Un sunet pronuntat la BMW e90 318i

Caut sugestii pentru achizitionar...
 Acest LNB......

Salarii compensatorii?

Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...
 

Orange_helper

* * * * - 8 votes
  • Please log in to reply
14840 replies to this topic

#55
varu_sandel

varu_sandel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 03.10.2011
Dupa rezilierea contractului am primit o factura cu -44.33 lei,cum pot intra in posesia acelor bani?Baieti de la Euro gsm Toplita partener orange m-au trimis la Orange Shop Tg.Mures sau M.Ciuc ambele la 100 km distanta!! Sa ajung oriunde in cele 2 nu ajung cei 44 de lei pentru drum Posted Image

#56
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,863
  • Înscris: 26.02.2010

View Postvaru_sandel, on 28 iunie 2014 - 11:04, said:

Dupa rezilierea contractului am primit o factura cu -44.33 lei,cum pot intra in posesia acelor bani?Baieti de la Euro gsm Toplita partener orange m-au trimis la Orange Shop Tg.Mures sau M.Ciuc ambele la 100 km distanta!! Sa ajung oriunde in cele 2 nu ajung cei 44 de lei pentru drum Posted Image
Ia legatura cu cei de la orange sa tii trimita prin mandat postal.

#57
Heavyd

Heavyd

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,604
  • Înscris: 08.08.2007

View Postaris86, on 28 iunie 2014 - 11:16, said:

Ia legatura cu cei de la orange sa tii trimita prin mandat postal.
sau transfer bancar :)

#58
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,842
  • Înscris: 13.07.2010
@Orange_helper
Salutare!

Revin și eu cu o întrebare pe care am mai pus-o și pe un alt topic, dar și la Orange, cu mai multe ocazii:
Mai aveți de gând  să faceți acoperire decentă în comuna Șelaru, jud. Dâmbovița, unde sunt zone întregi, chiar pe stradă, unde nu este semnal nici pe telefon (pe 2g), iar la voi pe hartă apare că este acoperire foarte bună chiar și pe 3g, care este în mare parte inexistent? Sau minciuna ține loc de acoperire în unele zone la Orange?
Nu mă interesează să dau exemple de apeluri sau alte minuni, ci vreau să faceți în așa fel încât să existe acoperire, nu să fiu contrazis sau altceva. Se poate verifica realitatea din teren de cei de la Tehnic.
Mulțumesc!Posted Image

Attached Files


Edited by vio73, 29 June 2014 - 08:31.


#59
stfbuc

stfbuc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 845
  • Înscris: 23.10.2006
Aceeasi situație cu cea de mai sus este valabilã si pentru comuna Oarja județ Argeș

#60
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,479
  • Înscris: 14.04.2002
vilcelele jud. Buzau idem

#61
Anonim26

Anonim26

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 29.08.2010
Salut,
Datele tale nu au putut fi actualizate. Te rugam sa incerci un nou login mai tarziu.
eroare enervanta de doua zile nu reusesc sa accesez factura, oare cum se asteapta cei de la orange sa plateasca cineva facturile cu site-ul asta de c... ?
Stie cineva cum pot reusi sa intru pe site ?

#62
kordo

kordo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 15.10.2010
Salut! Întrebare pentru Orange_helper.Localitatea Vălureni lângă Târgu Mures practic lipit de Târgu Mures, semnal indoor inexistent trebuie parcurşi câtiva metri pănă dai de semnal.Două abonamente sunt folosite în această locație .Situația durează de ceva vreme răspuns concret la sesizări telefonice ,online,etc nu am primit.Rezolvare?Mulțumesc.

#63
vlad_razvan

vlad_razvan

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 32
  • Înscris: 19.12.2012
Orange_helper  In Com. Olari , Jud. Prahova semnalul 3G de la antena care se afla in localitate este foarte slab. Afara am 3 din 4 linii si in casa aproape inexistent, chiar daca intre mine si antena distanta este foarte mica si fara obstacole. Problema se intampla la toti abonatii orange din Com. Olari, Jud. Prahova. Va rog sa faceti ceva ca este neplacut ..... sa fie antena in sat si sa nu am semnal, puteti sa mai adaugati dispozitive suplimentare pentru marirea acoperirii 3G la antena din Olari. Faceti ceva cu semnalul 3G

#64
crisstian

crisstian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 958
  • Înscris: 21.06.2004
Am activat o optiune de date pe o cartela prepay. Internet 10.
1. Din ,,contul meu" unde pot vedea cat trafic am consumat? La ,,credit info" aceste informatii nu sunt afisate.

2. Din meniul modemului Huawei e3131 am incercat sa trimit mesaj la 333.
Dupa ce trimit mesajul primesc mesajul urmator: ,,destinatie nepermisa"
Ce inseamna acest mesaj si ce setari mai  trebuie sa fac pentru a putea trimite mesaje la 333 prin intermediul modemului?
Nr. centrului de mesaje memorat este +0744946000.

Attached Files


Edited by crisstian, 29 June 2014 - 22:55.


#65
Alex86

Alex86

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,231
  • Înscris: 16.01.2006
Am un abonament Prepay 8 cu minute internationale pe mobil, am vrut sa sun un numar de O2 UK care incepe cu 44786, verific lista de prefixe https://www.orange.r...ixe/index.html. Evident aici nu e trecut deci presupun ca imi consuma din minute...se pare ca nu. Dupa un apel de ~14 minute am fost taxat cu 6.29 euro. Furt pe fata domnule Helper.O sa fac si o sesizare online ca azi nu am timp de pierdut la 411.

Atata timp cat prefixul ala nu e trecut in lista aia ce explicatie ai pentru furtul asta ordinar?
Si uite asa se mai inclina balanta in favoarea unei portari....

Attached Files



#66
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View Postcrisstian, on 29 iunie 2014 - 22:49, said:

Am activat o optiune de date pe o cartela prepay. Internet 10.
1. Din ,,contul meu" unde pot vedea cat trafic am consumat? La ,,credit info" aceste informatii nu sunt afisate.

2. Din meniul modemului Huawei e3131 am incercat sa trimit mesaj la 333.
Dupa ce trimit mesajul primesc mesajul urmator: ,,destinatie nepermisa"
Ce inseamna acest mesaj si ce setari mai  trebuie sa fac pentru a putea trimite mesaje la 333 prin intermediul modemului?
Nr. centrului de mesaje memorat este +0744946000.

Salut,

Dorim sa verificam si noi aceasta situatie, te vom contacta prin mesaj privat.

Cu prietenie,
Orange Helper

#67
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,863
  • Înscris: 26.02.2010

View PostAlex86, on 30 iunie 2014 - 05:35, said:

Am un abonament Prepay 8 cu minute internationale pe mobil, am vrut sa sun un numar de O2 UK care incepe cu 44786, verific lista de prefixe https://www.orange.r...ixe/index.html. Evident aici nu e trecut deci presupun ca imi consuma din minute...se pare ca nu. Dupa un apel de ~14 minute am fost taxat cu 6.29 euro. Furt pe fata domnule Helper.O sa fac si o sesizare online ca azi nu am timp de pierdut la 411.

Atata timp cat prefixul ala nu e trecut in lista aia ce explicatie ai pentru furtul asta ordinar?
Si uite asa se mai inclina balanta in favoarea unei portari....
Daca citesti * de jos, o sa observi ca lista nu creeaza obligatii contractuale.
Mai am o intrebare, la tine scrie ca sunt doar minute nationale fix/mobil in cronos?
Succes la sesizare.

Edited by aris86, 30 June 2014 - 09:24.


#68
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View Postvaru_sandel, on 28 iunie 2014 - 11:04, said:

Dupa rezilierea contractului am primit o factura cu -44.33 lei,cum pot intra in posesia acelor bani?Baieti de la Euro gsm Toplita partener orange m-au trimis la Orange Shop Tg.Mures sau M.Ciuc ambele la 100 km distanta!! Sa ajung oriunde in cele 2 nu ajung cei 44 de lei pentru drum Posted Image

Salut,
Banii pot fi returnati intr-un cont bancar sau prin mandat postal. Ti-am trimis toate informatiile de care ai nevoie prin mesaj privat.
O zi buna,
Orange Helper

#69
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View Postvlad_razvan, on 29 iunie 2014 - 18:29, said:

Orange_helper  In Com. Olari , Jud. Prahova semnalul 3G de la antena care se afla in localitate este foarte slab. Afara am 3 din 4 linii si in casa aproape inexistent, chiar daca intre mine si antena distanta este foarte mica si fara obstacole. Problema se intampla la toti abonatii orange din Com. Olari, Jud. Prahova. Va rog sa faceti ceva ca este neplacut ..... sa fie antena in sat si sa nu am semnal, puteti sa mai adaugati dispozitive suplimentare pentru marirea acoperirii 3G la antena din Olari. Faceti ceva cu semnalul 3G

Salut,
Am raspuns prin mesaj privat.
O zi buna,
Orange Helper

#70
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,842
  • Înscris: 13.07.2010
Și mie?

#71
Anonim26

Anonim26

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 29.08.2010

View PostAnonim26, on 29 iunie 2014 - 14:38, said:

Salut,
Datele tale nu au putut fi actualizate. Te rugam sa incerci un nou login mai tarziu.
eroare enervanta de doua zile nu reusesc sa accesez factura, oare cum se asteapta cei de la orange sa plateasca cineva facturile cu site-ul asta de c... ?
Stie cineva cum pot reusi sa intru pe site ?

Little help ?
Thanks!

#72
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View PostAnonim26, on 30 iunie 2014 - 13:11, said:

Little help ?
Thanks!

Salut,
Daca vrei sa verificam situatia, asteptam un mesaj privat cu numarul de telefon principal al contului online.
O zi buna,
Orange Helper

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate