Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Orange_helper

* * * * - 8 votes
  • Please log in to reply
14840 replies to this topic

#37
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View Postbadmania98, on 25 iunie 2014 - 19:07, said:

Am revenit cu o problema: cand am reinoit contractul acum vreo 10 zile cat si acum 2 zile cand ma gandeam sa-l denunt unilateral mi s-a spus ca voi primi contractul ( prin posta respectiv email). Nici acum nu am primit nimic. Verifica te rog Pm ul trimis de mine zilele trecute pentru nr. de telefon si poate imi spui si mie de ce nu primesc contractul (anexele noi). Multumesc.

Salut,
Am raspuns prin mesaj privat.
O zi buna,
Orange Helper

View Postgabelcojo, on 25 iunie 2014 - 21:47, said:

Pot porta un numar in orange fara a face abonament? acum e prepay cosmote si vreau sa devina prepay orange.

Salut,
Poti porta un numar de telefon si in varianta PrePay. Gasesti toate informatiile de care ai nevoie aici https://www.orange.r...ilitate-ro.html .
O zi buna,
Orange Helper

View PostMembruAnonim, on 24 iunie 2014 - 13:34, said:

ce se poate face sa nu mai primesc spamul nenorocit cu oferte de la numerele 204,205,206,207. sunt pe prepay.

Salut,
Poti trimite un mesaj scris cu textul RENUNT la numarul de telefon 367. Sau ne poti trimite numarul tau de telefon in mesaj privat si te ajutam noi.
O zi buna,
Orange Helper

#38
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostOrange_helper, on 26 iunie 2014 - 09:24, said:


Poti trimite un mesaj scris cu textul RENUNT la numarul de telefon 367. Sau ne poti trimite numarul tau de telefon in mesaj privat si te ajutam noi.
O zi buna,
Orange Helper

multumesc mult. s-a rezolvat prin sms la 367.


ai idee daca de la 1 iulie va fi disponibil un nou portofoliu de abonamente de voce?

#39
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View PostMembruAnonim, on 26 iunie 2014 - 10:02, said:


multumesc mult. s-a rezolvat prin sms la 367.


ai idee daca de la 1 iulie va fi disponibil un nou portofoliu de abonamente de voce?

Salut,
Ne bucuram ca ai reusit.
Inca nu avem informatii despre alte oferte de abonamente Orange. In cazul in care vor fi disponibile, le vei gasi pe site-ul nostru oficial www.orange.ro.
O zi buna,
Orange Helper

#40
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,529
  • Înscris: 20.10.2006

View PostOrange_helper, on 25 iunie 2014 - 09:07, said:

Salut,

Optiunile de internet din oferta PrePay, sunt cele mentionate aici.  Optiunile din gama TV pe mobil iti ofera doar accesul catre canalele din aplicatia Orange TV Go, traficul generat scazandu-se din MB inclusi in optiunea de internet, existenta pe numarul tau.
Orange Helper
Dar cu optiunea accea de streaming nelimitat timp de 30 de zile + o alta optiune din configurator care ofera trafic nelimitat pe Orange Word streamingul este nelimitat fara taxarea din mb inclusi in optiune/din credit ?

#41
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View PostLunaCrystal, on 26 iunie 2014 - 13:46, said:

Dar cu optiunea accea de streaming nelimitat timp de 30 de zile + o alta optiune din configurator care ofera trafic nelimitat pe Orange Word streamingul este nelimitat fara taxarea din mb inclusi in optiune/din credit ?

Salut,
Da, in aceasta modalitate poti vizualiza continutul video nelimitat pe portalul Orange ( m.orange.ro ), nu se vor consuma MB din optiune. Daca accesezi Orange TV prin intermediul aplicatiei Orange TV Go, traficul efectuat va consuma MB din optiunea ta.

Cu prietenie,
Orange Helper

#42
bikermanro

bikermanro

    Vitezoman pe internet

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,485
  • Înscris: 29.10.2007
Salut.

Când vreau sa îmi verific minutele, sms-urile si MB prin *115# primesc mesaj ca nu am acces la acest serviciu. Care ar fi cauza?

#43
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,383
  • Înscris: 01.12.2001
Apeleaza 415

#44
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,844
  • Înscris: 26.02.2010

View Postbikermanro, on 26 iunie 2014 - 21:01, said:

Salut.

Când vreau sa îmi verific minutele, sms-urile si MB prin *115# primesc mesaj ca nu am acces la acest serviciu. Care ar fi cauza?
Ai facut portare ? Dureaza 48 h, pana se activeaza serviciul cronos.

#45
adipit

adipit

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,390
  • Înscris: 05.05.2007
Sau poate esti pe fluture?!?

#46
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,844
  • Înscris: 26.02.2010
Pentru fluture apeleaza *133# sau 333.

#47
bikermanro

bikermanro

    Vitezoman pe internet

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,485
  • Înscris: 29.10.2007

View Postdorin_2k, on 26 iunie 2014 - 21:14, said:

Apeleaza 415

Asa merge, dar îmi arata diferit fata de ce îmi arată in my account pe pc.

View Postaris86, on 26 iunie 2014 - 21:22, said:

Ai facut portare ? Dureaza 48 h, pana se activeaza serviciul cronos.

Da, portare marti la pantera.

#48
bikermanro

bikermanro

    Vitezoman pe internet

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,485
  • Înscris: 29.10.2007

View Postaris86, on 26 iunie 2014 - 21:22, said:

Ai facut portare ? Dureaza 48 h, pana se activeaza serviciul cronos.

48 de ore de cand? De la activarea initiala a abonamentului (marti) sau de la realizarea efectiva a portarii (azi)?

Multumesc.

#49
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,844
  • Înscris: 26.02.2010

View Postbikermanro, on 27 iunie 2014 - 11:58, said:

48 de ore de cand? De la activarea initiala a abonamentului (marti) sau de la realizarea efectiva a portarii (azi)?

Multumesc.
De la realizarea efectiva a portarii.

#50
dumid05

dumid05

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 08.09.2010
Salut,

Ma poti ajuta (din nou) sa adaug un nr nou de abonament de date contului meu deja existent pe orange.ro? Am mai facut asta in trecut (tot tu m-ai rezolvat), nu am abonamente de voce la Orange ci doar de date si nu pot trimite sms ca sa pot valida in contul online numarul.
Multumesc,

#51
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View Postdumid05, on 27 iunie 2014 - 14:20, said:

Salut,

Ma poti ajuta (din nou) sa adaug un nr nou de abonament de date contului meu deja existent pe orange.ro? Am mai facut asta in trecut (tot tu m-ai rezolvat), nu am abonamente de voce la Orange ci doar de date si nu pot trimite sms ca sa pot valida in contul online numarul.
Multumesc,
Salut,

Te vom contacta prin mesaj privat, pentru verificarea situatiei descrise mai sus.

Cu prietenie,
Orange Helper

#52
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View Postbikermanro, on 26 iunie 2014 - 21:01, said:

Salut.

Când vreau sa îmi verific minutele, sms-urile si MB prin *115# primesc mesaj ca nu am acces la acest serviciu. Care ar fi cauza?
Salut,
Inainte de apelarea numarului *115#, te rugam sa incerci SIM-ul intr-un alt telefon si astfel sa apelezi *100#. Cronosul este disponibil si prin efectuarea unui apel la 415. Pentru abonamentele de tip ‘’Fluture’’, iti recomandam sa suni la 333 sau *133#.
O zi buna,
Orange Helper

#53
bethlen

bethlen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,147
  • Înscris: 13.01.2013
Daca am avut activata o optiune de internet mobil 4G (cu plata) si acum am renuntat la ea, mai pot testa gratuit internetul 4G? Pentru 90 de zile?

#54
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View Postbethlen, on 27 iunie 2014 - 18:06, said:

Daca am avut activata o optiune de internet mobil 4G (cu plata) si acum am renuntat la ea, mai pot testa gratuit internetul 4G? Pentru 90 de zile?
Salut,

Poti activa optiunea de test 4G peste orice abonament Orange care nu are deja inclus accesul la reteaua 4G si care nu a beneficiat vreodata de aceasta optiune de test. Dupa expirarea celor 3 luni in care este activa optiunea de test, poti utiliza una dintre cele doua optiuni de internet 4G, Net Speed sau Net Flash. Mai multe informatii gasesti aici .

Cu prietenie,
Orange Helper

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate