Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 

Orange_helper

* * * * - 8 votes
  • Please log in to reply
14840 replies to this topic

#19
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
ce se poate face sa nu mai primesc spamul nenorocit cu oferte de la numerele 204,205,206,207. sunt pe prepay.

#20
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View Postdeiuma, on 24 iunie 2014 - 10:48, said:

Cum pot afla cat mai am dintr-un contract pe care l-am prelungit anul trecut? Ceva in webcare?

Salut,
Astfel de informatii nu pot fi vizualizate in contul online. Daca vrei sa verificam noi pentru tine, te rugam sa ne trimiti datele tale de contact prin mesaj privat.
O zi buna,
Orange Helper

View Postbadmania98, on 24 iunie 2014 - 13:06, said:

Am trimis si eu pe privat un mesaj prevind denuntarea unilaterala a contractului? Imi poti raspunde si mie? E musai sa merg intr-un OrangeShop sau Orange Store, ori in oricare dintre ele? Sincer, eu vroiam sa revin la vechiul abonament, dar se pare ca doriti sa plec de tot prin ignorarea de care ma bucur din partea Orange.

Salut,
Ai primit raspuns.
Orange Helper

#21
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,647
  • Înscris: 28.11.2001
S-a rezolvat.

#22
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,381
  • Înscris: 01.12.2001
Am facut azi o plata online a facturii pt Cod abonat: 0127617140.
Plata s-a facut corect (am primit confirmarea in contul Orange si mail de la GECAD ePayment International SA) insa NU s-a mai cerut si parola de securitate 3D a cardului in momentul platii.
Pana acum mi se cerea la fiecare plata insa azi NU. S-a schimbat sau a fost o eroare doar?

#23
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View Postlykaon, on 24 iunie 2014 - 09:57, said:

Din 19 iulie ultimul abonament va trece pe prepay. De la RC am fost informat ca nu voi putea folosi numarul incepand cu 19 iulie pana cand nu platesc ultima factura (ce se emite in 20 iulie) ce contine doar acei 5euro +tva, creditul initial pentru prepay, dar ca in 19 iulie (sambata, cand poate sunt la plaja!) as putea merge la un Orange Shop si sa le explic "colegilor" cum sta treaba si sa platesc acei 5 euro pentru a putea folosi acel numar din 19 iuliePosted Image
Intrebare: Daca platesc din "Contul meu" in avans vreo 30 de roni ( ar trebui sa ajunga pentru 5+tva) scap de aceste drumuri si se va activa numarul in 19 iulie pe prepay? Sa nu ma trezesc apoi ca trebuie sa merg in shop sa recuperez banii si sa platesc separat cei 5 euro.
Multumesc!

PS. Stiu, trebuia sa intreb cand m-au sunat pentru retentie, dar nu mi-am dat seama.

Salut,
Poti efectua plata in avans pentru suma mentionata, insa noi recomandam sa astepti emiterea facturii, deoarece suma totala de plata va fi calculata la cursul euro din ziua emiterii facturii (plus TVA); in plus, factura poate contine si costurile suplimentare inregistrate pana la emiterea facturii.
O zi buna,
Orange Helper

#24
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,959
  • Înscris: 29.04.2006
ce se intampla cu netul de la orange, ba nu merge deloc, ba are mari oscilatii, de multe ori ma trezesc cu edge in plina statiune pe litoral si desi sunt in miscare nu vrea neam sa treaca in 3g macar, se intampla uneori sa prind si 4g dar fluctuatia este foarte mare intre conectarile la net, plus pierderi de semnal scurte ca si timp

#25
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,529
  • Înscris: 20.10.2006
Exista optiuni de streaming nelimitat la cartela Orange Prepay din vreo aplicatie sau din Orange Word ?

#26
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,992
  • Înscris: 18.12.2007
Adica ceva de genul asta?

#27
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View PostLunaCrystal, on 25 iunie 2014 - 00:14, said:

Exista optiuni de streaming nelimitat la cartela Orange Prepay din vreo aplicatie sau din Orange Word ?
Salut,

Optiunile de internet din oferta PrePay, sunt cele mentionate aici.  Optiunile din gama TV pe mobil iti ofera doar accesul catre canalele din aplicatia Orange TV Go, traficul generat scazandu-se din MB inclusi in optiunea de internet, existenta pe numarul tau.



View PostEagle Raider, on 24 iunie 2014 - 23:07, said:

ce se intampla cu netul de la orange, ba nu merge deloc, ba are mari oscilatii, de multe ori ma trezesc cu edge in plina statiune pe litoral si desi sunt in miscare nu vrea neam sa treaca in 3g macar, se intampla uneori sa prind si 4g dar fluctuatia este foarte mare intre conectarile la net, plus pierderi de semnal scurte ca si timp


Te vom contacta in privat pentru verificarea situatiei.

Cu prietenie,
Orange Helper

Edited by Orange_helper, 25 June 2014 - 09:08.


#28
qew

qew

    Tren International

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,752
  • Înscris: 05.11.2010
Am abonament Pantera 23 si am urmatoarele intrebari legate de minutele in roaming dipsonibile :
-daca sunt plecat in strainatate (zona 1 roaming) si sun pe cineva din Romania , cel din Romania plateste ceva ca-l sun?
-daca sunt plecat in strainatate (zona 1 roaming) si sun pe cineva din aceiasi tara in care ma aflu , plateste ceva ca-l sun?
-daca sunt plecat in strainatate (zona 1 roaming) si sun pe cineva din alta tara decat cea in care ma aflu eu , dar tot o tara din zona 1 roaming , plateste ceva ca-l sun?
-daca ma suna cineva din Romania de pe Orange , il costa ceva ca ma suna , sau i  se ia din minutele Orange ?
-daca ma suna cineva din aceiasi tara in care ma aflu si eu ce tarif ii ia : tarif narional , sau ii ia din minutele nationale (daca are asa ceva) sau tarif de roaming (care este mai mare) ?

#29
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,057
  • Înscris: 20.06.2009
1. Nu.
2. Nu, dacă nu este și el/ea în roaming (caz în care plătește tariful pentru apeluri primite în roaming).
3. Idem.
4. I se ia din minutele Orange și atât.
5. Dacă e din țara respectivă, este tarifat conform abonamentului său, pentru apeluri internaționale. Dacă și acea persoană este în roaming, este tarifat conform apelurilor efectuate în roaming.

#30
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View Postqew, on 25 iunie 2014 - 10:45, said:

Am abonament Pantera 23 si am urmatoarele intrebari legate de minutele in roaming dipsonibile :
-daca sunt plecat in strainatate (zona 1 roaming) si sun pe cineva din Romania , cel din Romania plateste ceva ca-l sun?
-daca sunt plecat in strainatate (zona 1 roaming) si sun pe cineva din aceiasi tara in care ma aflu , plateste ceva ca-l sun?
-daca sunt plecat in strainatate (zona 1 roaming) si sun pe cineva din alta tara decat cea in care ma aflu eu , dar tot o tara din zona 1 roaming , plateste ceva ca-l sun?
-daca ma suna cineva din Romania de pe Orange , il costa ceva ca ma suna , sau i  se ia din minutele Orange ?
-daca ma suna cineva din aceiasi tara in care ma aflu si eu ce tarif ii ia : tarif narional , sau ii ia din minutele nationale (daca are asa ceva) sau tarif de roaming (care este mai mare) ?

Salut,
raspundem si noi punctual intrebarilor tale:
-daca te afli in afara tarii si efectuezi un apel catre Romania, numarul tau va consuma din resursele de roaming iar numarul apelat nu va fi taxat (apelurile primite de abonatii din tara nu se taxeaza).
-daca suni un abonat Orange aflat in acea tara, atunci el foloseste serviciul roaming si va fi taxat pentru apelul primit (sau va consuma din resurse, daca are); daca suni un numar local, poti sa afli daca acesta este taxat pentru apeluri primite numai de la reteaua din care face parte.
-daca suni un abonat Orange aflat in alta tara, acesta va fi taxat pentru apelul primit (sau va consuma din resurse, daca are); daca suni un numar local, poti sa afli daca acesta este taxat pentru apeluri primite numai de la reteaua respectiva, iar tu vei fi taxat pentru apel international.
-in acest caz, abonatul Orange aflat in tara va consuma din minutele in retea.
-daca te apeleaza un numar local, acesta va fi tarifat pentru apel international iar daca te apeleaza un abonat Orange va fi tarifat pentru apel efectuat in roaming catre Romania.
Asadar, este taxat sau consuma din resurse (daca are) orice apel efectuat sau primit de un abonat Orange aflat in afara tarii. Nu este taxat apelul primit de un numar aflat in Romania, chiar daca apelul este efectuat de un abonat aflat in afara tarii.
Daca vrei sa afli exact tarifele, selecteaza destinatia dorita aici http://www.orange.ro...tion-ue-ro.html .
O zi buna,
Orange Helper

#31
qew

qew

    Tren International

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,752
  • Înscris: 05.11.2010
Multumesc pentru raspunsuri .

#32
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View Postdorin_2k, on 24 iunie 2014 - 14:23, said:

Am facut azi o plata online a facturii pt Cod abonat: 0127617140.
Plata s-a facut corect (am primit confirmarea in contul Orange si mail de la GECAD ePayment International SA) insa NU s-a mai cerut si parola de securitate 3D a cardului in momentul platii.
Pana acum mi se cerea la fiecare plata insa azi NU. S-a schimbat sau a fost o eroare doar?

Salut,
In cazul in care ai deja stabilita o astfel de parola si nu ti-a fost solicitata la efectuarea platii, te rugam sa contactezi banca emitenta a cardului pentru mai multe informatii.
O zi buna,
Orange Helper

#33
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,381
  • Înscris: 01.12.2001
Am sunat la Romcard si mi-au comunicat ca eroarea a fost la comerciant (adica la Orange).
Cu toate ca era afisat "verified by visa" a fost o eroare in site-ul Orange in acel moment.
Acum functioneaza iar OK.
(am mai patit asa ceva si in 2007)

#34
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,647
  • Înscris: 28.11.2001
Am revenit cu o problema: cand am reinoit contractul acum vreo 10 zile cat si acum 2 zile cand ma gandeam sa-l denunt unilateral mi s-a spus ca voi primi contractul ( prin posta respectiv email). Nici acum nu am primit nimic. Verifica te rog Pm ul trimis de mine zilele trecute pentru nr. de telefon si poate imi spui si mie de ce nu primesc contractul (anexele noi). Multumesc.

#35
gabelcojo

gabelcojo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 07.09.2008
Pot porta un numar in orange fara a face abonament? acum e prepay cosmote si vreau sa devina prepay orange.

#36
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,844
  • Înscris: 26.02.2010

View Postgabelcojo, on 25 iunie 2014 - 21:47, said:

Pot porta un numar in orange fara a face abonament? acum e prepay cosmote si vreau sa devina prepay orange.
da, se poate :)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate