Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

Lenovo Vibe Z2 Pro

- - - - -
  • Please log in to reply
316 replies to this topic

#73
chivairinel

chivairinel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 404
  • Înscris: 25.02.2010

View Postfurtuna87, on 13 aprilie 2015 - 15:31, said:

Stie cineva cand isi face update la lolipop? Sa anuntati si voi daca apare la cineva. Multumesc

Citeste review-ul meu ca am spus acolo cand o sa apara update-ul la lollipop, am dat si surse. :)

#74
chivairinel

chivairinel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 404
  • Înscris: 25.02.2010
Se pare ca Lenovo Vibe X2 va primi Lollipop-ul pe 27 mai. Probabil si Z2 PRO-ul il va primi la sfarsitul lunii mai - inceputul lunii iunie sau poate chiar mai devreme, fiind varful de gama al companiei.

#75
chivairinel

chivairinel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 404
  • Înscris: 25.02.2010
Daca vrea cineva sa instaleze launcher-ul de la Asus Zenfone 2, poate lua apk-ul de aici iar music player-ul de aici. Nu uitati sa bifati unknown sources inainte de instalare. Merge excelent, ca si cel VibeUI.

#76
chivairinel

chivairinel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 404
  • Înscris: 25.02.2010
Astazi a aparut si update-ul la lollipop care are 1.23G. Aveti aici (jos de tot) un printscreen pentru confirmare.

#77
tedulus

tedulus

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 339
  • Înscris: 26.09.2006
Uuu...goooody goody :)

#78
chivairinel

chivairinel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 404
  • Înscris: 25.02.2010
Am mai pus 2 printscreen-uri pe blog sa vedeti cum arata. Majoritatea iconitelor sunt schimbate (in bine) :)

#79
tedulus

tedulus

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 339
  • Înscris: 26.09.2006
Da, ma declar multumit.....pana acum...:)

Edit: smart brightness face figuri, camera dupa 2 poze facute a inceput sa se miste f f f greu si-a revenit dupa restart....

Edited by tedulus, 01 May 2015 - 13:45.


#80
chivairinel

chivairinel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 404
  • Înscris: 25.02.2010

View Posttedulus, on 01 mai 2015 - 13:24, said:

Da, ma declar multumit.....pana acum...Posted Image

Edit: smart brightness face figuri, camera dupa 2 poze facute a inceput sa se miste f f f greu si-a revenit dupa restart....

Da-i o revenire la setarile din fabrica! Eu n-am intampinat nici un fel de probleme pana acum. Am testat smart brightness si camera sa vad daca patesc la fel, nici vorba! Ba chiar am constatat ca a disparut bug-ul acela in care se dezactiva auto rotate-ul dupa restart. Numai de bine pana acum la mine.
Parca si RAM-ul sta mai liber decat inainte ...

#81
tedulus

tedulus

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 339
  • Înscris: 26.09.2006
Da, probabil ca un factory reset ar repara dar....mie asa lene sa ii fac toate setarile din nou.. . ramul sta mai liber probabil ptr ca nu mai e rahatul ala de secureit

#82
chivairinel

chivairinel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 404
  • Înscris: 25.02.2010
Am descoperit un bug in Lollipop - cand telefonul este oprit si-l bag la incarcat, nu se mai stinge ecranul iar animatia de incarcare a bateriei ramane blocata. Dar bateria se incarca in continuare ...

#83
tedulus

tedulus

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 339
  • Înscris: 26.09.2006
Da, am sesizat si eu din prima noapte ca face asa

#84
cipj

cipj

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 29.07.2006
Cine îmi spune, vă rog, cum fac să îmi apară, atunci când sunt sunat, meniul standard cel în care glisez bulina stanga - dreapta - sus - jos și cu poza apelantului. Nu știu ce am făcut și acuma când mă sună cineva îmi apar doar sus două butoane de accept sau respins, fără poză fără nimic altceva.


Edit:
Am descoperit - apare așa doar dacă este ecranul deschis. Când e ecranul închis apare normal.

Edited by cipj, 04 May 2015 - 18:24.


#85
chivairinel

chivairinel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 404
  • Înscris: 25.02.2010

View Postcipj, on 04 mai 2015 - 18:07, said:

Cine îmi spune, vă rog, cum fac să îmi apară, atunci când sunt sunat, meniul standard cel în care glisez bulina stanga - dreapta - sus - jos și cu poza apelantului. Nu știu ce am făcut și acuma când mă sună cineva îmi apar doar sus două butoane de accept sau respins, fără poză fără nimic altceva.


Edit:
Am descoperit - apare așa doar dacă este ecranul deschis. Când e ecranul închis apare normal.

Tocmai vroiam sa-ti spun ca si la mine apare asa cand sunt intr-o aplicatie, deci cand este activ ecranul. In rest apare normal.
Tu ai problema de mai sus cu incarcatul telefonului? Sau sunt doar eu si cu @tedulus in situatia asta?

Edited by chivairinel, 04 May 2015 - 20:59.


#86
tedulus

tedulus

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 339
  • Înscris: 26.09.2006
Baieti cand constatati buguri, va rog sa le postati pe forums.lenovo.com , am facut eu thread cu bugs ptr lollipop, altfel se vor prinde destul de greu astia de la lenovo si asa se misca f greu cu softu

Edited by tedulus, 04 May 2015 - 21:02.


#87
chivairinel

chivairinel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 404
  • Înscris: 25.02.2010
Da, am vazut @tedulus ca ai deschis acolo subiectul. Pe forumul lenovo am nickname-ul "mescalyto" :)

#88
tedulus

tedulus

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 339
  • Înscris: 26.09.2006
Bine ca s-a rezolvat problema calitatii sunetului pe voip, ca ma umplea de spume, adica am cumparat alt telefon pe care sa il folosesc special ptr voip....acum gata :)

#89
chivairinel

chivairinel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 404
  • Înscris: 25.02.2010
wangwei (Lenovo Staff) - Quick reply to the charging issue: the issue is fixed and will be release in next OTA update. Thank you for your findings.
Hai ca se misca lucrurile destul de repede!
@tedulus, meritul iti apartine! :)

#90
tedulus

tedulus

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 339
  • Înscris: 26.09.2006

View Postchivairinel, on 05 mai 2015 - 10:14, said:

wangwei (Lenovo Staff) - Quick reply to the charging issue: the issue is fixed and will be release in next OTA update. Thank you for your findings.
Hai ca se misca lucrurile destul de repede!
@tedulus, meritul iti apartine! :)
Ma indoiesc, m-am plans acolo se problema calitatii voip din octombrie de cand am luat telefonul si s-a rezolvat acu.....deci....

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate