Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?
 Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...
 Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?
 Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale
 

Lenovo Vibe Z2 Pro

- - - - -
  • Please log in to reply
316 replies to this topic

#55
chivairinel

chivairinel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 404
  • Înscris: 25.02.2010
N-am mai facut review pe youtube dar i-am facut unul pe blog, il puteti citi aici.

#56
dansarariu

dansarariu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 27.05.2009
Frumos review. Mai "joaca-te" cu camera. Vezi ca are doua moduri de fotografiere, modul profesional si modul inteligent. Daca te pricepi si la setarile de fotografiere, vei fi surpins foarte placut.
Apropo de incalzit. Se mai incalzeste, da, in functie de aplicatiile pe care le ai deschise si de numarul lor. Am observat ca de obicei se incalzeste sesizabil la vreo opt aplicatii deschise sau mai multe si care folosesc cam 1 GB din memorie. Insa cu CLEAN-UP-ul rezolvi, le inchizi si gata.
Referitor la butoane, am impresia ca sunt construite intentionat asa pentru prevenirea actionarii lor accidentale in buzunar.
Bateria te tine 2 zile de folosire intensa.
Este intr-adevar un telefon premium!

#57
chivairinel

chivairinel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 404
  • Înscris: 25.02.2010
Multumesc pentru feedback!
Stiam de modul profesional la camera si-l consider un plus dar n-am avut timp sa intru prea mult in detalii la fiecare capitol si am si vrut sa fac cat mai repede acest review. Poate am dat de inteles ca sunt dezamagit de ea dar nu este deloc asa, insa se putea putin mai bine comparativ cu alte telefoane de top. Ma refer strict la acele aspecte, nu si la calitate care este cel putin la egalitate cu note 4 (din pct. meu de vedere).
In  rest sunt extrem de multumit de alegerea facuta! :)

#58
cipj

cipj

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 29.07.2006
Salut,
Tocmai am comandat și eu unul. Aștept să sosească.

#59
chivairinel

chivairinel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 404
  • Înscris: 25.02.2010

View Postcipj, on 05 aprilie 2015 - 20:59, said:

Salut,
Tocmai am comandat și eu unul. Aștept să sosească.

Sa revii cu pareri :)

#60
chivairinel

chivairinel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 404
  • Înscris: 25.02.2010
In aceste zile am adunat cateva wallpapere la rezolutie mai mare pentru telefon. Le-am pus intr-o arhiva si m-am gandit sa le impart cu voi ... le puteti descarca de aici . Sper sa va placa! :)

#61
cipj

cipj

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 29.07.2006
L-am primi ieri (PCgarage s-a mișcat exemplar, nu am avut niciodată probleme cu ei).
Prima impresie: m-am uitat la el vreun minut, două, l-am analizat și apoi WOW. Arată super tare. Se simte la fel de „tare” în mână, e un pic greu, ceea ce îi dă o alură profesionistă. Nu observ nici o parte bombată la cameră, cum se zicea prin posturile anterioare. Credeam că striațiile de pe spate sunt mai proeminente, dar sunt finuțe, abia se observă, iar culoarea mă așteptam să fie negru, dar e gri, ceea ce e bine pentru că nu vroiam negru. Înseamnă că titan este mai deschis. Aplicațiile se mișcă instantaneu, ecranul este foarte sensibil la atingere și nu are nici un pic de întârziere. Culori și contrast foarte bune, de rezoluție nici nu mai vorbesc, se văd cele mai mici detalii. Ce nu îmi place: platforma camerei spate, este lucioasă și se văd toate amprentele și, cu timpul sigur pe marginea aceste platforme, între ea și carcasa de aluminiu se va aduna o grămadă de praf și mizerie. În rest nu am ce reproșa.

Întrebare: a făcut cineva ROOT la el? E vreun risc? Se pierde garanția cumva?

#62
tedulus

tedulus

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 339
  • Înscris: 26.09.2006

View Postcipj, on 08 aprilie 2015 - 10:17, said:

L-am primi ieri (PCgarage s-a mișcat exemplar, nu am avut niciodată probleme cu ei).
Prima impresie: m-am uitat la el vreun minut, două, l-am analizat și apoi WOW. Arată super tare. Se simte la fel de „tare” în mână, e un pic greu, ceea ce îi dă o alură profesionistă. Nu observ nici o parte bombată la cameră, cum se zicea prin posturile anterioare. Credeam că striațiile de pe spate sunt mai proeminente, dar sunt finuțe, abia se observă, iar culoarea mă așteptam să fie negru, dar e gri, ceea ce e bine pentru că nu vroiam negru. Înseamnă că titan este mai deschis. Aplicațiile se mișcă instantaneu, ecranul este foarte sensibil la atingere și nu are nici un pic de întârziere. Culori și contrast foarte bune, de rezoluție nici nu mai vorbesc, se văd cele mai mici detalii. Ce nu îmi place: platforma camerei spate, este lucioasă și se văd toate amprentele și, cu timpul sigur pe marginea aceste platforme, între ea și carcasa de aluminiu se va aduna o grămadă de praf și mizerie. În rest nu am ce reproșa.

Întrebare: a făcut cineva ROOT la el? E vreun risc? Se pierde garanția cumva?
Se face root cu towelroot direct de pe tel, garantia nu se pierde decat daca il duci la service fara sa ii faci unroot

#63
cipj

cipj

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 29.07.2006
Tot cu towel root se face și unroot?

#64
tedulus

tedulus

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 339
  • Înscris: 26.09.2006

View Postcipj, on 08 aprilie 2015 - 20:33, said:

Tot cu towel root se face și unroot?
Nu, unroot faci cu supersu, deci instalezi towelroot, rootezi, instalezi din play super su, update la binaries si daca vrei sa renunti din super su exista optiune de full unroot

#65
alin179

alin179

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 23.02.2005
chiar m-ati facut curios. maine imi ajunge si mie de la emag. Abia astept. L-am luat de la ei, resigilat ca sa-l pot returna in caz ca nu ma pot obisnui cu dimensiunile lui

#66
cipj

cipj

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 29.07.2006
Am reusit să bușesc wireless-ul. De fapt nu eu, ci programul FREE WiFi Password Recovery, care ar trebui șters din Google Play. I-am facut root, am instalat supersu. Până aici ok. Am vrut apoi să restaurez toate parolele de wireless de pe telefonul anterior cu programul de rahat mai sus amintit. Culmea că l-am folosit altă dată și a funcționat. Acum, după ce am restabilit parolele de wireless nu mai functionează wireless-ul de loc. Clipște când îl activez și atât. Am zis ca să îi dau reset din fabrică... Mai întâi am vrut să îi dau unroot. Nici unroot nu a funcționat. I-am dat reset așa. Acum am un Android rootat, dar fără wireless.
Cum pot reinstala driverul pentru wireless?


Sau mai bine cum pot reinstala tot sistemul de operare? De unde să iau ROM-ul original?

Edited by cipj, 08 April 2015 - 22:34.


#67
tedulus

tedulus

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 339
  • Înscris: 26.09.2006
Aici nu mai stiu, vezi pe xda

#68
cipj

cipj

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 29.07.2006
Am cautat pe xda, vad ca sunt posturi pentru K920 varianta chinezească. Mai caut.
Între timp îmi poate trimite cineva un backup facut cu titanium backup sau ceva asemănător?

#69
chivairinel

chivairinel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 404
  • Înscris: 25.02.2010

View Postcipj, on 08 aprilie 2015 - 22:34, said:

Am reusit să bușesc wireless-ul. De fapt nu eu, ci programul FREE WiFi Password Recovery, care ar trebui șters din Google Play. I-am facut root, am instalat supersu. Până aici ok. Am vrut apoi să restaurez toate parolele de wireless de pe telefonul anterior cu programul de rahat mai sus amintit. Culmea că l-am folosit altă dată și a funcționat. Acum, după ce am restabilit parolele de wireless nu mai functionează wireless-ul de loc. Clipște când îl activez și atât. Am zis ca să îi dau reset din fabrică... Mai întâi am vrut să îi dau unroot. Nici unroot nu a funcționat. I-am dat reset așa. Acum am un Android rootat, dar fără wireless.
Cum pot reinstala driverul pentru wireless?


Sau mai bine cum pot reinstala tot sistemul de operare? De unde să iau ROM-ul original?


Incearca varianta asta (copy/paste):

"The simplest way to do that is the SDFUSE method->
Download the S141 FIRMWARE to your PC(I couldn't find the latest S143...You should be able to update to it after you reinstall the stock/untouched firmware)->
Unpack the archive->Inside you have a ''sdfuse'' folder->Transfer(USB) that ''sdfuse'' folder as it is to the root of the K920 internal memory(Again you need the ''sdfuse'' folder as it is in the k920's internal memory).
Now disconnect the phone from the PC->Shutdown the phone->Simultaneously press and hold ''Power&Volume- '' ->Go to/Select ''SD Update''(use the volume buttons to move)->Press ENTER OR use the POWER BUTTON TO SELECT the ''SD Update'' option(BE VERY CAREFUL WHAT YOU SELECT !!! )The installation process will begin->Wait for ''Update successful'' or similar->Reboot.....First boot should take about 2-3 min(Don't be alarmed).
You will lose all your previously stored data.Backup anything important.
General advise: If you root your phone DO NOT UNINSTALL system pre-installed apps....You can just ''freeze'' them using THIS APP for example.You can also use that app to backup your rooted device."

Spor la treaba!

#70
cipj

cipj

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 29.07.2006
A funcționat! Posted Image Mulțumesc. A reinstalat penultimul update, doar că fără toate programele, gen social, games, navigare, pe care le-am reinstalat după aia (cele de care aveam nevoie...). Și-a făcut update la ultima veriune. Nu cred că îl mai rootez, nu că mă tem să se mai întample ceva, dar am citit că dacă îi faci root nu se mai upgradează la ultima versiune. Și am înțeles că în curând va primi versiunea de Android 5.0. De acum să mă apuc să îl aranjez înapoi cum era înainte de a-l buși.


P.S. Ai un like de la mine.

Edited by cipj, 09 April 2015 - 05:52.


#71
chivairinel

chivairinel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 404
  • Înscris: 25.02.2010

View Postcipj, on 09 aprilie 2015 - 05:50, said:

A funcționat! Posted Image Mulțumesc. A reinstalat penultimul update, doar că fără toate programele, gen social, games, navigare, pe care le-am reinstalat după aia (cele de care aveam nevoie...). Și-a făcut update la ultima veriune. Nu cred că îl mai rootez, nu că mă tem să se mai întample ceva, dar am citit că dacă îi faci root nu se mai upgradează la ultima versiune. Și am înțeles că în curând va primi versiunea de Android 5.0. De acum să mă apuc să îl aranjez înapoi cum era înainte de a-l buși.


P.S. Ai un like de la mine.


Ma bucur ca ti-am fost de ajutor!
Eu stiu ca poti sa-l root-ezi si sa-i faci update cu conditia de a nu-i dezinstala aplicatiile care n-ai putea sa le dezinstalezi in mod normal fara root; pentru ca la update el isi verifica aplicatiile stock si daca lipseste una dintre cele de baza, nu te mai lasa sa-l update-ezi.

#72
furtuna87

furtuna87

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 03.12.2014
Stie cineva cand isi face update la lolipop? Sa anuntati si voi daca apare la cineva. Multumesc

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate