Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tencuiala exterioara casa caramid...

Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?

Care din urmatoarele optiuni este...
 Distante etrieri

Fisier corupt reapare in galeria ...

Ce condensator ar putea fi? TV Vo...

Problema droguri
 Soldat gradat profesionist - dipl...

Eroare incarcare formular

merita upgrade de la Ryzen 5 2600...

Intel i9 14900K cooler air Deepco...
 Curațare disc vinil

Atentie la site-ul FixShop.ro - p...

Display cu culori neuniforme

Despre Laborator Defectoscopie Ca...
 

Huawei Ascend G630

- - - - -
  • Please log in to reply
34 replies to this topic

#19
Allyn1

Allyn1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 462
  • Înscris: 04.02.2014
http://mobilego.wond...ot-android.html

Folosind aplicatia MobileGo am reusit sa fac root la G630. Cu Framaroot 1.9.3 si vRoot nu a mers deoarece nu e disponibil niciun exploit.

#20
slayereugen

slayereugen

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 09.11.2014
Salut. Am un telefon Huawei G630-U20.Am facut root la el.si am oprit niste aplicatii sistem.Mai bine zis sters.Dar o perioada am putut instala aplicatii pe el,acum nu mai pot deloc.Care sa fie motivul?Trebuie schimbat softul?

#21
xplozia

xplozia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,422
  • Înscris: 02.02.2005
Ai sters "Uninsall"? Daca da, asta ar putea fi o cauza

#22
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,890
  • Înscris: 03.02.2005
Cum ai incercat sa instalezi aplicatii pe el?
Ce aplicatie ai folosit pentru a instala alte aplicatii si ce eroare primesti.
Ce aplicatii de sistem ai dezinstalat/sters dupa ce ti-ai root-at telefonul?
Asa nimeni nu poate ghici ce problema ai tu.

PS: titlul este prea generic si produce confuzie, data viitoare foloseste titluri mai potrivite problemei/discutiei ce vrei sa o expui.

Edited by Ciubex, 13 April 2016 - 11:18.


#23
slayereugen

slayereugen

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 09.11.2014
Deci am sters aplicatii care ruleaza continuu si papa bateria.Google Play,maps,etc.

View Postslayereugen, on 13 aprilie 2016 - 11:43, said:

Deci am sters aplicatii care ruleaza continuu si papa bateria.Google Play,maps,etc.
Se pot dezinstala aplicatiile,dar daca vreau sa instalez ceva nu pot.

View Postslayereugen, on 13 aprilie 2016 - 11:46, said:

Deci am sters aplicatii care ruleaza continuu si papa bateria.Google Play,maps,etc.


Se pot dezinstala aplicatiile,dar daca vreau sa instalez ceva nu pot.
Inainte puteam.Acum nu merge sa instalez nimic pe el.

#24
wb626ek

wb626ek

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,392
  • Înscris: 05.11.2014
Pai daca ai sters Google Play, de unde vrei sa le mai instalezi?

#25
slayereugen

slayereugen

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 09.11.2014
mAI AM UN TELEFON PE CARE NU AM GOOGLE PLAY SI POT INSTALA APLICATII PE EL.EU NU IAU APLICATIILE DE PE GOOGLE PLAY!!!!

#26
wb626ek

wb626ek

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,392
  • Înscris: 05.11.2014
Aha, atunci instaleaza-le de acolo de unde le iei! Cu tot cu virusi si alte balariii.

#27
sarac.lipit

sarac.lipit

    Cînd ești condus de proști, toate merg prost

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,828
  • Înscris: 14.06.2006
Folosește 1mobile market

#28
eu-DECEBAL

eu-DECEBAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,590
  • Înscris: 01.03.2015
Cu root poti dezactiva si anumite servicii ce ruleaza in aplicatii nu trebuie sa stergi NIMIC inainte sa verifici daca sistemul mai are nevoie de aplicatia aia. Probabil ca ai mai sters si altceva... Am dezactivat servicii din aplicatii ce nu trebuie sa ruleze. Servicii Google play are Location Service si alte cacaturi care papa bateria in draci. Dupa dezactivare[cu Desable Service] bateria tine mai mult s.m.d.

#29
Getodacul

Getodacul

    ±

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,863
  • Înscris: 03.03.2004
Cred ca ai omorat cumva procesul gapps. Procesul se cheama com.google.process.gapps. Fisierul Gapps arhivat il gasesti pe net, cauta si tu. De instalat, din recovery. Il copii in telefon, pe card sau daca nu are telefonul, direct in telefon prin transfer usb. Daca nici asa, cauta singur cum sa-l instalezi via adb.
Dar e posibil sa nu fie gapps, cauta si tu pe forumul xda-developers, "unable to install apps" sau alte cautari asemanatoare, vezi motivele gasite de altii.
Ti-am dat cateva directii, ramane sa te ajuti singur.
Pe viitor, cand ai idei extreme, fa-ti back-up din recovery. Poti sa tii apoi back-up-ul in Google Drive sau in PC-ul tau, ca sa salvezi spatiu pe telefon, daca esti in criza.

Edited by Getodacul, 13 April 2016 - 15:17.


#30
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,890
  • Înscris: 03.02.2005
Pai omul a scris:

View Postslayereugen, on 13 aprilie 2016 - 11:47, said:

Deci am sters aplicatii care ruleaza continuu si papa bateria.Google Play,maps,etc.
Ori, daca a dezinstalat Google Play-ul e posibil sa fi sters si Google Play service-ul si altele, astfel a facut o varza frumoasa si acum vrea sa ii mai mearga instalarea.
Rescrie-ti firmware-ul pe telefon, dezinstaleaza chestiile legate de multimedia si lasa serviciile ca unele din ele sunt dependinte pentru alte aplicatii.

#31
Allyn1

Allyn1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 462
  • Înscris: 04.02.2014
Vand G630 la 250-300 de lei,cineva interesat? Nu are defcte exterioare/interioare,pentru mai multe detalii astept pm.

#32
petre-vitan

petre-vitan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 946
  • Înscris: 10.06.2014
Stie cineva un custom rom si custom recovery pentru Huawei Y630-U20?

#33
Allyn1

Allyn1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 462
  • Înscris: 04.02.2014
Nu cred ca exista

#34
petre-vitan

petre-vitan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 946
  • Înscris: 10.06.2014
Am gasit cateva custom rom-uri insa nu le pot instala ptr ca am bootloader-ul blocat. Am trimis un mail la Huawei si am primit urmatorul raspuns:

Quote

Dear User,
Huawei Customer Service is pleased to be at your service, sorry for bringing you the trouble, if you want to unlock your phone, you should meet the condition as follows:
1.Please register your Huawei ID in our official website http://huawei.com/en/  on your PC.
2.Log in your Huawei ID on your phone for 14 consecutive days.
3.Each Huawei ID should not apply for the unlock code more than twice within half years.
If you meet the conditions, please go to http://emui.huawei.com/en/ and click the 'download' button, then click 'unlock bootloader' button to login your Huawei ID other than any other third party ID to apply for the unlock code. Please contact us by mail or local service hotline as follows if error message appears.
TEL:  http://consumer.huaw...htm?tag=hotline
Mail:  http://consumer.huaw...x.htm?tag=email
Please submit your mobile model, S/N, IMEI/MEID and error message in your e-mail. We also need to know that your phone is rooted, it can be out of the best working state and part of functions may not be able to work normally. In addition, the system is vulnerable to be invaded by viruses once your phone is permitted to unlock. What's more, for the lacking of fully tested, the third party software will not be compatible with your phone. Unlocking will bring unexpected negative impacts and  the device will be not normal, and can not be restored, Huawei after-sales service office will not provide warranty service for your rooted phone, and you may bear the cost. So we strongly advise you to think it twice.
If you have any other problem, please send your feedback to us. We will be at your service to help you solve your problems.
Once again thank you for contacting Huawei device.
Best Regards.
Huawei Device Customer Care Team (3207)
Am dat click pe link-ul lasat de ei ca sa inregistrez id-ul telefonului insa nu pot trece de pasul de mai jos:
[ https://i.imgur.com/lsCbSLo.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Daca pun id imi spune ca nu este corect, daca pun adresa de mail imi zice ca am gresit ori adresa ori parola.
Unde ma incurc de nu pot debloca bootloader-ul?

#35
Allyn1

Allyn1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 462
  • Înscris: 04.02.2014
Ti-ai facut contul corect,ai pus prefixul de Romania? Daca contul e activat ar fi trebuit sa mearga,trimite-le un mail...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate