Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k
 Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...
 Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro
 Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...
 

Oferta Orange - nelimitat voce si sms+2 Gb la 10 euro/luna

- - - - -
  • Please log in to reply
1910 replies to this topic

#1063
VladCatalin

VladCatalin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,606
  • Înscris: 28.01.2008

View Postsasekay, on 08 septembrie 2014 - 11:19, said:

Colegu cost control insemna scaderea vitezei  dupa depasirea traficului inclus in abonament.Ce arati tu acolo este serviciul cronos sau info cost cum vrei tu sa-i spui.In prezent daca depasesti cei 2gb (date) esti taxat cu 0.50 euro /30mb

Pentru mine cost control insemna controlul costului nu depasirea.
Macar am invatat ceva nou :)

Cu sau fara cc, abonamentul asta imi satisface nevoile. Asa ca e bun :)

#1064
mariusnorbert

mariusnorbert

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,565
  • Înscris: 03.06.2009
Bine, sunt constient ca as fi la limita cu traficul de internet, insa, oricum, imi pregatesc o solutie suplimentara, prin hotspot wi-fi. Mai e si faptul ca eu folosesc netul asta si in locuri in care nu exista 3G de la niciun operator, asa ca pe EDGE merge si 128 kbps, de stat pe forum sau ascultat radio.

#1065
crislacor

crislacor

    Cui îi pasã...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,068
  • Înscris: 20.06.2009

View Postmariusnorbert, on 08 septembrie 2014 - 11:26, said:

(...) asa ca pe EDGE merge si 128 kbps, de stat pe forum sau ascultat radio.
Și io mi-s răbdător, da' nici chiar așa...!Posted Image

#1066
mariusnorbert

mariusnorbert

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,565
  • Înscris: 03.06.2009
Varianta cu m. in fata, se incarca relativ bine la 128 kbps. In plus, in unele zone nu trece netul de viteza asta, indiferent ce abonament ai avea. .

#1067
danzi23

danzi23

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,072
  • Înscris: 14.08.2013
Web browsingul light (forum, wikipedia si alte site-uri cu putine imagini) + radio online merg chiar ok si cu 128 Kbps Posted Image

Edited by danzi23, 08 September 2014 - 11:37.


#1068
sasekay

sasekay

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,227
  • Înscris: 24.01.2012

View PostVladCatalin, on 08 septembrie 2014 - 11:25, said:



Cu sau fara cc, abonamentul asta imi satisface nevoile. Asa ca e bun Posted Image
este foarte bun.

#1069
bethlen

bethlen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,147
  • Înscris: 13.01.2013

View Postdanzi23, on 08 septembrie 2014 - 11:21, said:

asta inseamna 17 euro pt fiecare GB Posted Image

Sau colibri 16 la 16 euro care poate fi activat peste sim de voce si ai 10 GB de date 4G la viteza maxima. ;):P

Edited by bethlen, 08 September 2014 - 12:04.


#1070
creativestar

creativestar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,385
  • Înscris: 24.10.2009
Am fost resunat de cei de la Orange un urma solicitarii mele vis-a-vis de de schimbarea perioadei contractuale. Am vorbit cu un consultant foarte amabil si binevoitor, care mi-a schimbat din 24 in 12 luni. A zis ca de la 1 septembrie nu se mai ofera pe 12 luni doar pe 24.

#1071
bethlen

bethlen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,147
  • Înscris: 13.01.2013
Vrajeala chestia cu 1 septembrie

#1072
creativestar

creativestar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,385
  • Înscris: 24.10.2009
Cu siguranta.

#1073
mep25

mep25

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 21.06.2007

View Postbethlen, on 08 septembrie 2014 - 14:03, said:

Vrajeala chestia cu 1 septembrie

Mare vrajeala, mie tipa mi-a spus ca nu se mai da din iunie, i-am spus ca a primit un prieten pe 1 an vineri apoi a dat-o-n balarii, ca ma suna in 10 minute sa intrebe sefii...Revine dupa 10 min fericita ca a obtinut oferta, a facut o pauza de o cafea ;)

#1074
creativestar

creativestar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,385
  • Înscris: 24.10.2009
Eu am ales in continuare orange. Am cochetat mult timp cu digi. Principalul motiv a fost acoperirea. Oricum in familie ne-am asezat toti in asa fel incat sa putem vorbi fara costuri suplimentare, unii orange (N10), altii digi (DON), in functie de zone si semnal. Am reinnoit parcul de telefoane 3g unde era necesar. Pentru mine am ales orange nelimitat 10, unul dintre DON-urile familiei il am pe aplicatia Digi.Oriunde astfel incat sa pot vorbi international (nu conteaza nr.de pe care apelez in strainatate) precum si un router portabil 3g in care am un stick de date de la digi, pentru a completa GB-ii lipsa de la orange. Nu stiu daca am ales bine dar cel putin un an va ramane asa. Intre timp lucrurile se vor schimba cu siguranta, piata telecom a devenit extrem de dinamica. Oricum vreau sa multumesc tuturor userilor de pe ambele arii (orange si digi), celor care au fost obiectivi si au prezentat situatia reala astfel incat sa-mi fac o imagine de ansamblu cat mai aproape de realitatea din teren.

#1075
adrian_postovaru

adrian_postovaru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 272
  • Înscris: 03.03.2014

View Postducipalu, on 09 septembrie 2014 - 20:29, said:

la orange shop primesti oferta standard, cel mult una regionala sau una mai de doamne-ajuta, cu ceva beneficii suplimentare, in general dublarea acestora pentru 24 luni.
ofertele intradevar bune le primesti la 411, in functie si de buna sau proasta dispozitie a operatorului, precum si de cat de hotarat esti.
cel putin asa am patit eu. in shop imi spuneau acum aproape 2 ani ca nu-mi pot da prepay 5 si prepay 8. si le-am luat fara probleme la 411.
acum o luna cineva din familie, cu abonament de vreo 10 ani, dupa ce i-a expirat perioada contractuala la un delfin 8, s-a dus in shop si a cerut nelimitat 10. se faceau ca ploua, ca nu se poate da. au aburit-o si au incaltat-o cu un abonament de 9 euro pe 2 ani, cu 280 nationale si vreo 2-3000 orange. Iar despre telefon i s-a spus ca il poate lua ulterior. a revenit dupa cateva zile sa-si ia telefon si a ramas cu buza umflata. cica trebuia sa ia atunci. ii ajung minutele, dar teapa cu telefonul si imposibilitatea de a lua un nelimitat 10 din shop i-au lasat un gust amar.
topicul asta e dovada ca la 411 se ofera nelimitat 10, chiar destul de usor.

Am fost sambata trecuta sa-mi platesc abonamentul intr-un magazin partener Orange si am intalnit o situatie banala de tepuire, neinformare din partea lor. Cand am intrat era un domn care se uita dupa un telefon. I s-a propus un cangur 16 pe 2 ani pentru un telefon care nu prea merita (parerea mea) la banii aia. Incet-incet am reusit sa deschid subiectul abonament Nelimitat 10 pentru perioada de 12 luni si Nelimitat 15. Vazand ca acel domn a fost destul de istet sa prinda ideia ca urma sa fie incaltat si a cerut mai multe informatii despre posibilitatea de a negocia cu cei de la ofertare, am plecat. Norocul meu si al domnului cu pricina a fost ca era doar o doamna consultant nerecalcitranta. In acel magazin mai lucreaza si un domn consultant foarte recalcitrant, pe care il intereseaza doar TARGET-ul.

Concluzia mea:
In afaceri nu conteaza clientul, ci doar CASTIGUL de pe urma clientului.


P.S.: Cred ca am reusit sa ajut un abonat Orange. Uneori nu pot sa le zic ca sunt pacaliti si cand vad ca ii tepuiesc, mai stau in acel magazin sa vad cu cata neobrazare, tupeu comit acea fapta.


TARGET-UL AR TREBUI, DUPA REGULA BUNULUI SIMT, SA FIE ATINS INTR-UN  MOD CORECT, OFERIND PRODUSE DE CALITATE (n.r:PRODUS IN TERMEN GENERAL)


Edited by adrian_postovaru, 09 September 2014 - 22:50.


#1076
tircovnicu

tircovnicu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 09.01.2009

View Postdanzi23, on 09 iunie 2014 - 20:38, said:

@viocons72
ca si client Digi te poti conecta la reteaua Vodafone 3G Posted Image
Ai doar 100 de Mb pe luna sa te conectezi la 3G-ul de la Vodafone. dar digi isi extinde intens reteaua 3G.

#1077
sind

sind

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,105
  • Înscris: 28.03.2007

View Postadrian_postovaru, on 09 septembrie 2014 - 22:49, said:

Am fost sambata trecuta sa-mi platesc abonamentul intr-un magazin partener Orange si am intalnit o situatie banala de tepuire, neinformare din partea lor. Cand am intrat era un domn care se uita dupa un telefon. I s-a propus un cangur 16 pe 2 ani pentru un telefon care nu prea merita (parerea mea) la banii aia. Incet-incet am reusit sa deschid subiectul abonament Nelimitat 10 pentru perioada de 12 luni si Nelimitat 15. Vazand ca acel domn a fost destul de istet sa prinda ideia ca urma sa fie incaltat si a cerut mai multe informatii despre posibilitatea de a negocia cu cei de la ofertare, am plecat. Norocul meu si al domnului cu pricina a fost ca era doar o doamna consultant nerecalcitranta. In acel magazin mai lucreaza si un domn consultant foarte recalcitrant, pe care il intereseaza doar TARGET-ul.
de ce incadrezi situatia prezentata tot de tne ca tepuire sau neinformare din partea lor?
un vanzator a propus cuiva un cangur 16 cu un telefon - pentru tine nu parea ok - dar ai facut tu procesul de investigare pentru acel client? daca pentru el era ok?
eu am lucrat in vanzari foarte multi ani si faceam vanzare curata - insa sunt sigur ca privit din exterior poate parea ca prostesc pe cineva....dar de fapt faceam pur si simplu promovare si atat
simplu fapt ca tu ai scos la inaintare un abonament mult mai ieftin nu inseamna ca asa arata o vanzare
daca ai stii catusi de putin vanzari ai intelege ca sunt clienti care din principiu vor mai jos decat tu oferi - si daca tu te aruncai direct cu nelimitat 10 si ei voiau mai jos - ce faceai? pierdeai clientul ca ai venit direct cu cea mai buna oferta?
hai sa gandim si asa lucrurile - ca e logic ca in vanzari oamenii vor sa isi faca targetele - de asta se si baga in vanzari
si te rog sa iei comentariul meu constructiv - nu se vrea o critica la ce ai zis tu ;)

#1078
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,961
  • Înscris: 29.04.2006

View Postsasekay, on 08 septembrie 2014 - 11:22, said:

iti dai seama ca nu depasesc dar nu stii instalezi vreo aplicatie dubioasa de consuma trafic la greu si hop cost suplimentar.

dar oricum orange te notifica cand mai ai 50 de mb sau 10, pe mine la vechiul abonamentul cand intram in ultimii 10 mb imi dadea mesaj si imi spunea acest lucru

#1079
Yukoto

Yukoto

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,248
  • Înscris: 11.09.2012
Se mai poate obtine nelimitat la 10 euro pe 12 luni? Daca da, cum se mai procedeaza in momentul de fata pentru a intra in posesia lui cat mai repede?

#1080
mep25

mep25

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 21.06.2007

View PostYukoto, on 12 septembrie 2014 - 22:32, said:

Se mai poate obtine nelimitat la 10 euro pe 12 luni? Daca da, cum se mai procedeaza in momentul de fata pentru a intra in posesia lui cat mai repede?
      Accepti initial oferta pe 24 luni,  astepti 5 zile , apoi suni la ei si spui ca vrei pe 12 luni , asa am facut eu. Multa bafta !!

Edited by mep25, 13 September 2014 - 06:47.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate