Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s
 Altercație

Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...
 BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale
 Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier
 

Evolio Onyx

- - - - -
  • Please log in to reply
137 replies to this topic

#1
manacata

manacata

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 393
  • Înscris: 06.04.2010
Detin acest telefon ,imi place foarte mult forma lui ,voi detalia cateva calitati pro si contra:
PRO:
-aspect finut
-se aude tare in casca si pe difuzor fara distorsiuni
-microfonu  e ok (interlocutorul ma aude clar si tare)
-punctul forte este display-ul, are culori vii ,OLED
-soft bun , fara lag-uri
-are dlna
raspunde bine la comenzi si ecranul si telefonul
CONTRA
-pierde semnal gsm daca il tii in mana (are receptorul gsm in partea de jos )
-wifi mediocru
-bateria tine 2 zile in conditii de flosinta normala (30-60 min vorbite ,20-30 de poze 2-3 filmari,navigare 20-30 min)
Daca ati mai descoperit altceva va rog postati.

#2
edy12345

edy12345

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,782
  • Înscris: 01.08.2012
Pai daca bateria tine 2 zile eu nu as zice ca e "contra"

#3
owydyu

owydyu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 780
  • Înscris: 17.04.2007
Mă înscriu și eu cu un Onyx!Deocamdată toate bune și frumoase!Neașteptat!Ecranu e bestial :culori ,unghi de vizualizare!Singura mea problemă e cu Igo(rezoluție unică640x360);poate se găsește un meseriaș să ne rezolve cu IGO!

#4
manacata

manacata

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 393
  • Înscris: 06.04.2010
cum stai cu semnalul 3g?

#5
owydyu

owydyu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 780
  • Înscris: 17.04.2007
Full pe orange,digi lipsă o liniuță.Deocamdată nu am avut probleme în oraș!

#6
manacata

manacata

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 393
  • Înscris: 06.04.2010
Ok,pune mana pe partea de jos ( tine-l in pumn) si vei vedea cum vei pierde semnalul,ca o paranteza eu l-am returnat si imi iau alta marca, sa-l stapanesti sanatos

#7
owydyu

owydyu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 780
  • Înscris: 17.04.2007
Eu nu-l prea țin în pumnii că nu rezistă mai mult în buzunare?! Posted Image

#8
Vanzatorul de Iluzii

Vanzatorul de Iluzii

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 830
  • Înscris: 08.08.2005

View Postowydyu, on 30 mai 2014 - 20:35, said:

Mă înscriu și eu cu un Onyx!Deocamdată toate bune și frumoase!Neașteptat!Ecranu e bestial :culori ,unghi de vizualizare!Singura mea problemă e cu Igo(rezoluție unică640x360);poate se găsește un meseriaș să ne rezolve cu IGO!
Poţi folosi Be On Road, cu Gogu găseşti uşor site-ul lor, este şi pe PlayStore. Este gratuită, hărţile sunt în format bmd iar POI-urile în format bmi. Am încercat rutarea doar de acasă la birou şi a fost ok. O problemă apare la selectarea numărului de stradă: dacă nu are ceva definit acolo pur şi simplu nu îl recunoaşte. Soluţia este să alegi un număr apropiat dintre cele pe care ţi le propune.

#9
johnny72

johnny72

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 199
  • Înscris: 21.11.2006
Pentru posesori o intrebare, touchscreenul este mai putin responsiv ? Adica raspunde greu la comenzi ? Am vazut un review pe net si trebuia sa apesi de 4-5 ori pe bara de meniu ca sa raspunda.Daca e asa m-ar enerva la culme.Cum se descurca cu 512mb RAM si cat are memorie interna pe care poti instala aplicatiile si nu in ultimul rand ce versiune de android are ?

#10
owydyu

owydyu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 780
  • Înscris: 17.04.2007
Eu zic că răspune bine ,fără lag.Nu cred să fie problemă generală.Cred că fiecare aparat are defectul(le) lui cum ai noroc.La al meu sa desprins display-ul în colțul din stânga sub un mm ,dacă avansează îl trimit la garanție;deocamdată nu e deranjant. APK.nu am instalat f. multe dar zic că se descurcă onorabil.Andoidul e kitkat 4.2.Bateria rezistă de 80 de ore fără încărcare ; am vorbit aprox 1,30min , net 1 oră, dual sim cam 2 ore.

#11
Vanzatorul de Iluzii

Vanzatorul de Iluzii

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 830
  • Înscris: 08.08.2005
Am senzaţia că este mai curând o problemă de calibrare. Faţă de alte aparate (ca să nu spun device-uri), trebuie să apeşi un pic mai sus decât eşti obişnuit (diferenţa este de 1-2mm) pentru a lua comanda pe coordonatele corecte. Oricum, nu se compară cu Apple la responsivitate şi cursivitate dar nici la preţ.

#12
owydyu

owydyu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 780
  • Înscris: 17.04.2007
Astă e adevărul! probabil că majoritatea ne dorim ca soție pe miss brazilia,în bucatarie un mastersef,in pat....dar totuși cu picioarele pe pământ și eu mă mulțumesc și cu evolio dacă funcționeaza în parametri! Mersi de ,,Be on road,,îl testez,pare promițător păcat că nu are și meniul în română!

#13
manacata

manacata

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 393
  • Înscris: 06.04.2010

View Postowydyu, on 05 iunie 2014 - 19:02, said:

Andoidul e kitkat 4.2.
Poate ai vrut sa zici jelly bean 4.2.2 :(

Edited by manacata, 06 June 2014 - 20:36.


#14
Vanzatorul de Iluzii

Vanzatorul de Iluzii

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 830
  • Înscris: 08.08.2005

View Postowydyu, on 05 iunie 2014 - 21:31, said:

...păcat că nu are și meniul în română!

În ceea ce privește limba, țin telefonul pe engleză. Mi se pare mult mai logic un „power off” pe care îl înțeleg ca „oprire” decât ca „deconectare de la sursa de curent” așa cum au tradus ai noștri. Când am citit prima dată acest meniu în limba română îl aveam la încărcat și chiar m-am întrebat dacă să-l deconectez sau nu. Traducerea în română este din seria „buton și butoff” (ca să mai și râdem).

#15
gogumilogu2014

gogumilogu2014

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 31.05.2014
Am achizitionat si eu acest  model, lucrez in domeniul comunicatiilor mobile si sper ca parerile mele sa fie utile si altora astfel:
1. La pretul la care se vinde este cu siguranta cel mai bun model de Smartphone cu android de pe piata de la noi;
CAPITOLUL PLUSURI:
-Dual Sim cu posibilitatea de a avea 3G la ambele sloturi SIM
-Ecranul este aproape la fel de bun ca cel de la Samsung Galaxy S2, deci nu puteti spera sa gasiti un ecran mai bun la banii acestia !
-Sunetul este puternic si clar atat in casca cat si in difuzorul extern
-Scor in benchmark-uri cam ca un Galaxy S2
-Acumulator OK pentru capacitatea de 1200 mA
-Camera principala cu AUTOFOCUS si senzor CMOS de calitate astfel incat face poze FOARTE BUNE la lumina zilei. Camera secundara e si ea OK .
-Filmeaza HD destul de OK, ceea ce este foarte bine cand la asemenea pret de obicei telefoanele au camere de 2-3 Mpix cu focus fix si cu o calitate a imaginii intre "praf"si "ëxecrabil".
CAPITOLUL CONTRA:
- Asa este cu semnalul, daca este tinut strans in mana scade/se pierde semnalul
- Desi are blitz , acesta e cam inutil la fotografiere pe intuneric la distante mai mari de jumatate de metru.
- Nu are setari de sunet apel diferite la simuri
GPS-ul se calibreaza destul de greu si nu este prea sensibil.
WiFi-ul ar fi trebuitsa fie mai sensibil, dar asta este boala la multe din device-urile Evolio.

Pe ansamblu sunt multumit de achizitie la valoarea acestuia, iar nota pe care as da-o este de 8 din 10.

#16
PS2RO

PS2RO

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,694
  • Înscris: 18.08.2009
Salut! Am si eu acest telefon, si totodata o problema cu el. Nu imi citeste niciun card SD, orice card pun, nou sau vechi spune ca e deteriorat. Plus de asta, a gasit cineva accesorii pentru el (huse flip, folii mai bune decat cea inclusa, etc.)? Per total il consider un telefon foarte bun daca n-ai prea mari pretentii de la el. As vrea foarte mult sa rezolv problema cu cardul SD, daca ma poate ajuta cineva raman recunoscator si dau o bere (fie ea si virtuala)!

#17
owydyu

owydyu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 780
  • Înscris: 17.04.2007
Pentru accesorii am întrebat la Evolio și sunt speranțe să aducă în curând!( probabil la preț te iphone) Posted Image  Referitor la card SD tot ce pot recomanda este -revenire setari fabrică- ,dacă nu funcționează sunt de părere că tel e defect

#18
PS2RO

PS2RO

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,694
  • Înscris: 18.08.2009
Am dat reset de 2 ori, si hard si soft. Astept sa vad si eu ce va fi cu accesoriile, macar husa tip flip sau carte sa gasesc, daca nu au inca o folie (am pus-o prost!).

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate