Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

SMS-uri cu campul "FROM" schimbat ?

- - - - -
  • Please log in to reply
47 replies to this topic

#1
t0y

t0y

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 07.03.2005
Salutare oameni buni !

Astazi am primit un mesaj de sarbatori fericite de la OfficeINN mai exact de la www.edomenii.ro in fine... nu asta e marea minune desi....e ceva ... ci faptul ca , in loc de numar mi-a aparut in campul "From" OfficeINN exact asa. Mi-am adus aminte ca mai demult am vaut pe la ProTv o stire despre un program care poate trimite SMS-uri anonime sau de la un text aleatoriu ales de mine in campul "From" (spre exemplu "Mos Craciun") . Programului asta ii zicea 3xt sau Triple Xtender (nu ca ar fi zis ei ci asa arata la om pe ecranul mobilului ) si parea ca mergea sub symbian. Acuma... eu nu cred ca el e singurul ...nici nu l-am gasit pe net si nici nu am telegfon cu symbian. Da' gandindu-ma ca OfficeINN astia au destui clienti probabil l-au trimis gratuit de pe undeva de pe net. Nu m-ar deranja nici sa fie cu plata. Da' macar sa fie!
Stiti ceva detalii ?

Edited by t0y, 22 December 2005 - 05:16.


#2
tudor

tudor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 640
  • Înscris: 13.01.2003
da, se poate face, e asemanator cu emailul. tot ce ai nevoie e un smsc care sa iti accepte aberatiile in "from". La un moment dat era un site cu sms-uri free la care puteai schimba in "from". Dar a murit de mult cel pe care il stiam eu. S-a mai discutat, daca esti dispus sa dai bani cred ca o sa gasesti. Site-urile de sms free au cam murit...

Edited by tudor, 22 December 2005 - 05:24.


#3
t0y

t0y

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 07.03.2005
Poate m-am exprimat gresit... E vorba de SMS !!!!!!!!!!!!! Ca n-am pus topicul asta in sectiunea "GSM/CDMA & Telecomunicatii " de prost!

Edited by t0y, 22 December 2005 - 05:22.


#4
tudor

tudor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 640
  • Înscris: 13.01.2003
da, sorry, corectasem intre timp. e aceiasi poveste oricum. la mail trebuie serverul de smtp sa iti accepte from-ul. La sms trebuie smsc-ul sa iti accepte ce ai scris la "from". Nu cred ca o sa gasesti prea usor serviciu "free" care sa faca asta.

#5
djadi21

djadi21

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,514
  • Înscris: 03.08.2004
Cu platb exista chiar si un serviciu romanesc care poate face asta:  www.telefonip.ro  . Plata se poate face destul de simplu fii din Romania. :coolspeak:

#6
nepot

nepot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,131
  • Înscris: 15.03.2005
Exista si site-uri gratuite de unde poti modifica identitatea.

#7
adialex

adialex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 820
  • Înscris: 01.12.2004

View Postnepot, on Dec 22 2005, 09:30, said:

Exista si site-uri gratuite de unde poti modifica identitatea.

care sunt alea? sunteti cam secretosi. dati si voi programe care fac asa ceva. mie mi-ar trebui pentru symbian.


View Postnepot, on Dec 22 2005, 09:30, said:

Exista si site-uri gratuite de unde poti modifica identitatea.

care sunt alea? sunteti cam secretosi. dati si voi programe care fac asa ceva. mie mi-ar trebui pentru symbian.

#8
nepot

nepot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,131
  • Înscris: 15.03.2005
Programe chiar nu stiu, si legat de site ce sa-ti spun? Cauta si tu, in clipa cand afla prea multa lume nu mai merge.

#9
nicudotro

nicudotro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 22.06.2004
in momentul asta telefonip.ro poate trimite sms-uri pentru 0,15$ cu "from" schimbat dar acepta numai  cifre nu si litere

#10
observator

observator

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 209
  • Înscris: 28.10.2005

View Postnicudotro, on Dec 22 2005, 18:39, said:

in momentul asta telefonip.ro poate trimite sms-uri pentru 0,15$ cu "from" schimbat dar acepta numai  cifre nu si litere
Adevarat acum accepta numai cifre la expeditor,dar inainte acceptau si litere cu conditia sa existe acel + in fata, eu de exemplu am trimis un sms, iar la expeditor am trecut +Dumnezeu si a ajuns.
Acum insa vad ca au renuntat si la aceasta facilitate,le-am trimis un mail si sper sa reintroduca optiunea, chiar daca are + in fata, iar sms-ul costa acum 0.14$

#11
superbus

superbus

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 29.10.2005
dragii mei ceea ce discutati voi aici eu faceam acum 1 an! adica sa trimit sms avand ca expeditor orice numar de telefon sau chiar text! si asta oriunde in lume! mai mult pot sa trimit si mms si java si multe altele! programul exista pe net,plata se face cu carte de credit asa ca nu cred ca este o problema! (noi romanii facem destul de rpd rost de cc!)

#12
UnForsaken

UnForsaken

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,693
  • Înscris: 11.02.2005
Ma dar toti va laudati ca stiti dar unul nu zice concret. Atunci ce naiba postati frate, sa va laudati? :death:

#13
Florinm

Florinm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 14.09.2004

View Postsuperbus, on Dec 23 2005, 17:49, said:

dragii mei ceea ce discutati voi aici eu faceam acum 1 an! adica sa trimit sms avand ca expeditor orice numar de telefon sau chiar text! si asta oriunde in lume! mai mult pot sa trimit si mms si java si multe altele! programul exista pe net,plata se face cu carte de credit asa ca nu cred ca este o problema! (noi romanii facem destul de rpd rost de cc!)


And the point is ? Era mai constructiv sa ne spui si ce program/site se poate folosi ...

#14
rrrazvan

rrrazvan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 06.01.2004
http://answers.googl...dview?id=607197  eu asta am gasit pe net, dar nu am avut  rabdare sa verific raspusnurile celor de acolo. Pe mine ma intereseaza sa pot trimit sms cu alt ID direct de pe tel. AM inteles ca de pe symbian se poate. Cineva vindea odata un 6680 si se lauda ca are si multe softuri printre care si un soft de trimis sms cu orice numar. Numai ca nu a vrut sa-mi dea numele programului , decat daca ii ofer niste bani.NU am acceptat

#15
alin179

alin179

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 23.02.2005
http://theSMSzone.com/?ref=fakesms

de aici poti trimite sms-uri  de la cine vreti voi. faza naspa e ca la inceput ai doar 3 credite, dar mai poti castiga, sau iti faci cont pe alt telefon. try it....  si daca vrei sa trimiti de pe telefon trebuie sa ai opera instalata si wap-ul activat. merge garantat

Edited by alin179, 26 December 2005 - 18:52.


#16
EDGE

EDGE

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 447
  • Înscris: 17.10.2004
Sau puteti folosi mai simplu http://theSMSzone.com fara sa ii adaugati sms-uri lui alin in cont :)

#17
Antonio Eram

Antonio Eram

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 03.01.2006
Exista un serviciu Romanesc care iti ofera asa ceva.
Mergi la www.web2sms.ro. Au o functionalitate care iti permite sa schimbi eticheta mesajului pe care vrei sa il trimiti (default parca este www.web2sms.ro sau numarul tau, nu mai stiu). Iti ofera si 3 sms-uri gratuite pentru incercare.
eu am trimis de sarbatori 300 de mesaje :D

#18
Grave Land

Grave Land

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,835
  • Înscris: 28.03.2005

View PostAntonio Eram, on Jan 3 2006, 18:02, said:

Iti ofera si 3 sms-uri gratuite pentru incercare.
:D

Cum adica?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate