Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s
 Altercație

Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...
 BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale
 Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier
 

Dincolo de cuvinte!

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
42 replies to this topic

#19
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View Postandreic, on 26 aprilie 2014 - 15:06, said:

Subiective fireste...
Dacă ai fi avut aparatură adecvată de măsură şi control , cu siguranţă ai fi spus altceva .

O asemenea relatare există şi din partea unor români , una dintre persoane este o rudă a soţie ce a stat 24 ore  în morgă ,
De la revenire la viaţă s-a schimbat total în comportament , chiar dacă nu crede nimeni ce spune , schimbarea totală a caracterului dovedeşte că ce se spune despre acele clipe au un sâmbure de adevăr ,
Stiinţa actuală este incapabilă să explice aceste stări , sau să le înregistreze e alceva  ,

#20
SOCRATE_MMXII

SOCRATE_MMXII

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,004
  • Înscris: 29.01.2013
@andreic: citeste Dying To Be Me: My Journey from Cancer, to Near Death, to True Healing de Anita Moorjani. O gasesti ca fisier mobi pe net.
Daca tu-mi spui cum s-o vindecat femeia aia de cancer dupa o coma, esti tata doctorilor de pe planeta asta. In conditiile in care doctorii s-or dat batuti in ceea ce o priveste, caci spuneau ca n-au ce sa-i mai faca.

#21
diogene_din_butoi

diogene_din_butoi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,114
  • Înscris: 29.07.2012

View Postali3nnn, on 26 aprilie 2014 - 13:05, said:

De ce Dumnezeu se foloseste de coincidente pentru a face minuni?
Da' de ce ne intrebi pe noi? Parem Dumnezei? :)

View Postvictor_tree, on 26 aprilie 2014 - 14:09, said:

Din moment ce e asa clar,baga mare si demonstreaza cele afirmate,nu ne lasa in intuneric,ce conteaza criticile in fata adevarului?deschide-ne ochii si te vom aplauda,fa misto de inteligenta noastra si te vom huiduii,eu sunt deschis pt orice Posted Image
http://www.enational...ta-232315.html/

#22
victor_tree

victor_tree

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,196
  • Înscris: 28.10.2013

View PostSOCRATE_MMXII, on 26 aprilie 2014 - 15:55, said:

Daca tu-mi spui cum s-o vindecat femeia aia de cancer dupa o coma, esti tata doctorilor de pe planeta asta. In conditiile in care doctorii s-or dat batuti in ceea ce o priveste, caci spuneau ca n-au ce sa-i mai faca.
Mai Socrate,hai sa iti spun eu cum e cu minunile,ca sa putem vorbi de o minune,e nevoie de o intamplare care sa fie 100%imposibila,abia atunci putem vorbi de o interventie externa(sa zicem cresterea unui brat dupa ce a fost amputat) in rest vorbim de intamplari cu o probabilitate mai mica sau mai mare sa se intample in mod natural,eh,atat timp cat exista accea probabilitate si nu putem evidentia o cauza externa,e indicat sa punem batista pe tambal in dreptul asa ziselor minuni.

Edited by victor_tree, 26 April 2014 - 16:47.


#23
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,696
  • Înscris: 07.02.2003

View Postpacopaco1967, on 26 aprilie 2014 - 15:13, said:

Dacă ai fi avut aparatură adecvată de măsură şi control , cu siguranţă ai fi spus altceva .
Lasa ca a avut dr Parnaia... a "papat" milioane $ si studiul lui tot nu a trecut de peer review Posted Image Ce te face sa crezi ca nu-l copiaza si altii cu aceleasi rezultate ?
Oamenii sunt obsedati de chestiile astea gen moarte, nde... nu pot fi obiectivi, iar cand incearca isi dau seama ca nu e de fapt nimic.

#24
victor_tree

victor_tree

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,196
  • Înscris: 28.10.2013

View Postdiogene_din_butoi, on 26 aprilie 2014 - 16:35, said:

Da' de ce ne intrebi pe noi? Parem Dumnezei? Posted Image
http://www.enational...ta-232315.html/
Articolul respectiv e o amestecatura sinistra de informatii aiurea puse la un loc,ce treaba are energia care se transforma mereu cu un potential suflet eu nu pricep nici batut,da,noi la nivel cuantic suntem o adunatura de energie si informatie,dar nu vad calea care ar permite unui pachet de informatii complex si clar structurat(sufletul?) sa isi pastreze integritatea si sa navigheze de colo pana colo in spatiu.

#25
inginerule

inginerule

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,353
  • Înscris: 19.09.2013

View PostSOCRATE_MMXII, on 26 aprilie 2014 - 15:55, said:

@andreic: citeste Dying To Be Me: My Journey from Cancer, to Near Death, to True Healing de Anita Moorjani. O gasesti ca fisier mobi pe net.
Daca tu-mi spui cum s-o vindecat femeia aia de cancer dupa o coma, esti tata doctorilor de pe planeta asta. In conditiile in care doctorii s-or dat batuti in ceea ce o priveste, caci spuneau ca n-au ce sa-i mai faca.

Mare branza. S-a vindecat aia ca prin minune de cancer si nimeni nu stie cum. Mie de aici imi rezulta ca inca nu cunoastem 100% functionarea organismului uman.
Daca o vindeca d-zeu, de ce doar pe ea? de ce nu si pe restul milioanelor care au cancer? viata asta nu are nici un rost.
presupunem ca exista acel d-zeu: care crezi k e scopul lui si al nostru din moment ce el e supremul stie viitorul tuturor inclusiv al lui. bulshit. n-au nici un rost toate astea. am o multime de intrebari de genul asta cu care pot sa te incui. da nu ma obosesc sa fac asta. nu are rost.

Edited by inginerule, 26 April 2014 - 17:53.


#26
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View Postinginerule, on 26 aprilie 2014 - 17:52, said:

Mare branza. S-a vindecat aia ca prin minune de cancer si nimeni nu stie cum. Mie de aici imi rezulta ca inca nu cunoastem 100% functionarea organismului uman.
Daca o vindeca d-zeu, de ce doar pe ea? de ce nu si pe restul milioanelor care au cancer? viata asta nu are nici un rost.
presupunem ca exista acel d-zeu: care crezi k e scopul lui si al nostru din moment ce el e supremul stie viitorul tuturor inclusiv al lui. bulshit. n-au nici un rost toate astea. am o multime de intrebari de genul asta cu care pot sa te incui. da nu ma obosesc sa fac asta. nu are rost.
Ia fă un topic  separat cu întrebările alea , sau trimite-mi pe PM , să vedem dacă eşti capabil de întrebări fără răspunsuri

Sunt multe cazuri de vindecări miraculoase , că nu avem răspunsuri trebuie să ne dea de gândit , personal cred în entităţi ce sunt lângă noi dar pe care nu putem să-i vedem , nu suntem dotaţi biologic pentru asemenea detecţii , la fel cum nu auzim infra sau ultra sunetele   sau infraroşiile , aceste entităţi controlează perfect materia la nivel cuantic , practic  sunt la apogeul cunoaşterii şi manipulării legilor universul ui.

#27
SOCRATE_MMXII

SOCRATE_MMXII

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,004
  • Înscris: 29.01.2013

View Postvictor_tree, on 26 aprilie 2014 - 16:46, said:

Mai Socrate,hai sa iti spun eu cum e cu minunile,ca sa putem vorbi de o minune,e nevoie de o intamplare care sa fie 100%imposibila,abia atunci putem vorbi de o interventie externa(sa zicem cresterea unui brat dupa ce a fost amputat) in rest vorbim de intamplari cu o probabilitate mai mica sau mai mare sa se intample in mod natural,eh,atat timp cat exista accea probabilitate si nu putem evidentia o cauza externa,e indicat sa punem batista pe tambal in dreptul asa ziselor minuni.
No bine, somn usor.

View Postinginerule, on 26 aprilie 2014 - 17:52, said:

Mare branza. S-a vindecat aia ca prin minune de cancer si nimeni nu stie cum. Mie de aici imi rezulta ca inca nu cunoastem 100% functionarea organismului uman.
Daca o vindeca d-zeu, de ce doar pe ea? de ce nu si pe restul milioanelor care au cancer? viata asta nu are nici un rost.
presupunem ca exista acel d-zeu: care crezi k e scopul lui si al nostru din moment ce el e supremul stie viitorul tuturor inclusiv al lui. bulshit. n-au nici un rost toate astea. am o multime de intrebari de genul asta cu care pot sa te incui. da nu ma obosesc sa fac asta. nu are rost.

Intrebarile tale cu care "poti sa ma incui" sunt atat de paralele cu realitatea, incat nu merita atentie.
Keep on dreaming.

#28
ali3nnn

ali3nnn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 09.12.2010
Cert este ca terapia prin ras functioneaza perfect, argumentul este lesne de inteles.

#29
inginerule

inginerule

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,353
  • Înscris: 19.09.2013
Posted Image
aha bravo voua. inchinati-va la cai verzi si alte balarii care v-au fost bagate pe gat inca de mici copii prin scoli si de catre parinti. prefer sa recunosc adevarul din fata ochilor decat sa ma mint singur de teama de moarte si sa inventez zei si alte rahaturi dastea.

#30
SOCRATE_MMXII

SOCRATE_MMXII

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,004
  • Înscris: 29.01.2013

View Postinginerule, on 26 aprilie 2014 - 19:47, said:

Posted Image
aha bravo voua. inchinati-va la cai verzi si alte balarii care v-au fost bagate pe gat inca de mici copii prin scoli si de catre parinti. prefer sa recunosc adevarul din fata ochilor decat sa ma mint singur de teama de moarte si sa inventez zei si alte rahaturi dastea.

Si adevaru' ala din fata ochilor ce-ti spune?

#31
inginerule

inginerule

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,353
  • Înscris: 19.09.2013

View PostSOCRATE_MMXII, on 26 aprilie 2014 - 20:15, said:

Si adevaru' ala din fata ochilor ce-ti spune?

ca nu exista forma de divinitate, lumea de dincolo, rai, iad, satana, sfinti si alte tampenii d-astea.

#32
SOCRATE_MMXII

SOCRATE_MMXII

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,004
  • Înscris: 29.01.2013

View Postinginerule, on 26 aprilie 2014 - 20:19, said:

ca nu exista forma de divinitate, lumea de dincolo, rai, iad, satana, sfinti si alte tampenii d-astea.

Bun, s-atunci ce cauti pe aria "Spiritualitate si Religie"? Vreun fetis, ceva? Posted Image

#33
inginerule

inginerule

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,353
  • Înscris: 19.09.2013

View PostSOCRATE_MMXII, on 27 aprilie 2014 - 06:39, said:

Bun, s-atunci ce cauti pe aria "Spiritualitate si Religie"? Vreun fetis, ceva? Posted Image

mai intru si eu din cand in cand sa vad ce zei mai descoperiti voi.

#34
SOCRATE_MMXII

SOCRATE_MMXII

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,004
  • Înscris: 29.01.2013

View Postinginerule, on 27 aprilie 2014 - 11:35, said:

mai intru si eu din cand in cand sa vad ce zei mai descoperiti voi.

Ai probleme de perceptie, amice. Ai deschis laptop-ul/PC-ul/tableta nu cartea "Legendele Olimpului". Fa-ti o programare la oftalmolog. Ajuta.

#35
inginerule

inginerule

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,353
  • Înscris: 19.09.2013

View PostSOCRATE_MMXII, on 27 aprilie 2014 - 11:55, said:

Ai probleme de perceptie, amice. Ai deschis laptop-ul/PC-ul/tableta nu cartea "Legendele Olimpului". Fa-ti o programare la oftalmolog. Ajuta.

n-am citit cartea aia si nici nu imi pasa despre ce scrie in ea. de fapt nu am citit nicio carte de stiinte socio-umane in viata mea. si nici probleme cu ochii nu am, stiu exact in ce topic comentez:)
cred ca tu ai probleme cu ochii caci ai vedenii. vezi zei si alte chestii supranaturale

#36
SOCRATE_MMXII

SOCRATE_MMXII

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,004
  • Înscris: 29.01.2013

View Postinginerule, on 27 aprilie 2014 - 12:08, said:

n-am citit cartea aia si nici nu imi pasa despre ce scrie in ea. de fapt nu am citit nicio carte de stiinte socio-umane in viata mea. si nici probleme cu ochii nu am, stiu exact in ce topic comentez:)

Amice, esti deraiat. Fa-ti un control.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate