Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

Digi Mobil Optim Nelimitat - Noua Ofertă!

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
24975 replies to this topic

#24247
Elenistic

Elenistic

    Distrug pesedisti pe banda rulanta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,803
  • Înscris: 19.06.2017
Nu amesteca borcanele. Sunt afirmatii diferite. Aia cu semnalul in sediul Digi e una, iar faptul ca nu ai vazut 4g pe niciunul din telefoane e altceva.

Aia cu sediul nu am comentat-o, asta cu 4g-ul nu o cred nici in ruptul capului.

#24248
SSpantzer

SSpantzer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,325
  • Înscris: 19.03.2019
Mno, asta a fost motivul pentru care am reziliat, pe doua telefoane de pe digi , am primit sms ca am depasit traficul...evident ala pe 3G si pana la sf lunii....128k , din lipsa de 4G.
Si nu locuiesc in sediu digi !
Probabil in alte zone este ok, nu neg !

#24249
anndrei86

anndrei86

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 626
  • Înscris: 16.04.2008

 TaTa_RzV, on 25 aprilie 2019 - 11:14, said:

Pai la telekom ai net nelimitat plus sms-uri. Adica nu poti sa compari un abonament de aceiasi valoare avand resurse diferite doar pt cursul valutar, care la 5 euro nu inseamna nimic. Dar numai zic nimic, ca aici trolezi daca iti spui parerea.

Intradevar, pare un avantaj la SMS-uri
Telekom - 100 sms-uri nationale
Digi        - sms-uri nelimitate in retea, fara sms-uri nationale

Dar la internet este foarte discutabil.
Telekom - 4G net nelimitat cu limitare la streaming-ul video - maxim 1,5 mbps (adica la calitate maxima de 480p)
Telekom - 3G - 1,5 GB trafic
Digi        - 4G net nelimitat cu limitare a vitezei dupa 50 GB trafic de date
Digi        - 3G - 5 GB trafic

Tinand cont ca eu personal nu am depasit niciodata 20-25 GB de trafic pe mobil, prefer sa am varianta de a vedea streaming-uri video la o calitate superioara (hd, full hd).
Poate ca sunt si persoane care depasesc 50 GB pe luna, dar sunt convins ca numarul lor nu este foarte mare (probabil undeva pana in 5% din clienti).


Sa adaugam si beneficiile logate de Roaming:
Telekom - nu permite folosirea numarului in Roaming
Digi        - permite folosirea numarului in Roaming la tarife rezonabile (1 GB de trafic in SEE este 3,5 euro)

#24250
SSpantzer

SSpantzer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,325
  • Înscris: 19.03.2019
La vodafone am nelimitat practic orice , din Decembrie , de la portare nu am incarcat 1 cent si folosesc la greu atat pe net cat si pe voce/sms !
Cred ca pana la sfarsitul anului o sa incarc vreo 2-3 euro !

#24251
MELODY

MELODY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,687
  • Înscris: 21.03.2005
Altul activat acum 1 luna care se da cu pianul pe scari...
Or mai fi si altii pe aici, dar probabil ca sunt ocupati sa numere sms-urile de la vodafone sau de la telekom...
Din fericire, Digi ii da inainte cu acoperirea si asta se vede atat pe harta cat si practic, in locuri unde inainte fie era doar 3G, iar acum au 4G, fie unde nu era deloc pana acum ceva luni...
ieri am intrat intr-un magazin vodafone in Promenada, la et.-1. Mi-am adus aminte de ce nu suport vodafone, de ani de zile. Am stat si am asteptat invizibil, evident, cum unii dintre reprezentanti "luau" pe orcine intra si venea la ei... dar pe noi, cei prezenti in magazin, nu ne vedeau... pe numarate, cel putin 15minute...

#24252
anndrei86

anndrei86

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 626
  • Înscris: 16.04.2008

 SSpantzer, on 25 aprilie 2019 - 18:07, said:

La vodafone am nelimitat practic orice , din Decembrie , de la portare nu am incarcat 1 cent si folosesc la greu atat pe net cat si pe voce/sms !
Cred ca pana la sfarsitul anului o sa incarc vreo 2-3 euro !

Nu ne inveti si pe noi manevrele astea de la Vodafone ?

PS: daca este atat de bine, nu inteleg de ce mai astepti si nu ai portat si ultimul numar deja.

Edited by anndrei86, 25 April 2019 - 20:30.


#24253
SSpantzer

SSpantzer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,325
  • Înscris: 19.03.2019
Astept oferta corecta 😉
Pentru pacanele exista topic dedicat !

 MELODY, on 25 aprilie 2019 - 18:34, said:

Altul activat acum 1 luna care se da cu pianul pe scari...
Or mai fi si altii pe aici, dar probabil ca sunt ocupati sa numere sms-urile de la vodafone sau de la telekom...
Din fericire, Digi ii da inainte cu acoperirea si asta se vede atat pe harta cat si practic, in locuri unde inainte fie era doar 3G, iar acum au 4G, fie unde nu era deloc pana acum ceva luni...
ieri am intrat intr-un magazin vodafone in Promenada, la et.-1. Mi-am adus aminte de ce nu suport vodafone, de ani de zile. Am stat si am asteptat invizibil, evident, cum unii dintre reprezentanti "luau" pe orcine intra si venea la ei... dar pe noi, cei prezenti in magazin, nu ne vedeau... pe numarate, cel putin 15minute...
Sa fii tu sanatos, am peste 12 ani de SP, dar s-a impiedicat un milenial de mine 😂😂😂

Nici eu nu suport vdf, dar merge net mok ! Abonamentul de toate zilele nu-l am la ei !

#24254
anndrei86

anndrei86

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 626
  • Înscris: 16.04.2008
Stai ca nu înțeleg.
Spui că Vodafone sunt cei mai buni, dar abonamentul de toate zilele îl ai de la alt operator?
Nu întreg plăcerea unora de a avea mai multe numere de telefon (excepție cei care au un nr personal și unul de muncă).

#24255
SSpantzer

SSpantzer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,325
  • Înscris: 19.03.2019
Am zis ca sunt cei mai buni ? Unde ?
Am zis ca sunt cei mai ieftini !
Zero euro incarcati in 5 luni, destul de rezonabil pentru totul practic nelimitat !

Si spre deosebire de digi, la astia am 4G+ !

#24256
clader

clader

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,669
  • Înscris: 06.03.2004
În oraș si 3G sau edge pe afară.
La 4G nu mai aduceți Vodafone in discuție.In orașe,merge bine 4G ul la toți,sunt si excepții indoor,dar in afara orășelor,Vodafone e de râsul curcilor.
Un amărât de site in B20 pe alocuri in condițiile in care,Digi de exemplu merge pe 2100 mai peste tot?
Telekom pentru mine nu contează cu cei 5mhz in rural banda joasa,sunt de ochii lumii,pentru a aparea 4G inutil pe ecran.
Orange are si CA in rural iar B20 la greu.
De acord,daca e gratis, Vodafone merita.

Edited by clader, 26 April 2019 - 16:22.


#24257
justexpect

justexpect

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,935
  • Înscris: 28.07.2007
Cei care aveti digi mobil optim 2. Va merge roaming-ul de date?
La mine scrie "Numarul acesta nu suporta roamingul de date" in contul digi, cand incerc sa-l activez.
Multumesc.
Scuze, stiu ca topicul e dedicat lui digi mobil optim nelimitat, dar nu exista topic
pentru optim 2 si am vazut ca unii de pe aici au si optim 2.
De asemenea nu-mi merge Volte si implicit nici Vowifi.

Telefonul suporta, ca am si un digi mobil optim nelimitat si cu ala merge atat volte cat si vowifi

Edited by justexpect, 17 May 2019 - 17:37.


#24258
justexpect

justexpect

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,935
  • Înscris: 28.07.2007
@danutz1_v8 : pai in cazul asta ma retrag din contractul semnat la distanta. Pentru ce sa ma oblig sa platesc 12 luni abonament daca
3 servicii importante nu functioneaza? Nu sunt client nou ca mai am un abonament de telefonie mobila de peste 5 ani si internet si cablu tv.
Credeam ca s-a mai schimbat in bine RDS-ul, dar vad numai minciuni la ei pe site. Ba ca merge volte si vowifi pe cartela, ba ca merge accesult la internet in roaming de pe smartphone-ul tau la digi mobil optim 2. Ma voi adresa si ANPC.

Edited by justexpect, 17 May 2019 - 21:39.


#24259
bluelaser

bluelaser

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 749
  • Înscris: 02.03.2006
Am optim 2, merg datele in roaming, inclusiv digi.oriunde prin datele mobile si vowifi. Testat in Grecia sapt trecuta ;)

#24260
A-ONE

A-ONE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,931
  • Înscris: 28.09.2017

 justexpect, on 17 mai 2019 - 21:38, said:

@danutz1_v8 : pai in cazul asta ma retrag din contractul semnat la distanta. Pentru ce sa ma oblig sa platesc 12 luni abonament daca
3 servicii importante nu functioneaza? Nu sunt client nou ca mai am un abonament de telefonie mobila de peste 5 ani si internet si cablu tv.
Credeam ca s-a mai schimbat in bine RDS-ul, dar vad numai minciuni la ei pe site. Ba ca merge volte si vowifi pe cartela, ba ca merge accesult la internet in roaming de pe smartphone-ul tau la digi mobil optim 2. Ma voi adresa si ANPC.
Eu zic să nu te grăbești, fă o adresă în privat către DIGI_Helper...și după poți lua o decizie.

Edited by A-ONE, 17 May 2019 - 23:21.


#24261
MELODY

MELODY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,687
  • Înscris: 21.03.2005
Zic sa suni la *777 - de pe telefonul mobil.
Si sa vorbesti cu un operator, sa vada despre ce este vorba. Au program nonstop, parca (ceea ce e super).

#24262
Nexxus2

Nexxus2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,601
  • Înscris: 16.08.2008

 justexpect, on 17 mai 2019 - 17:28, said:

Cei care aveti digi mobil optim 2. Va merge roaming-ul de date?
La mine scrie "Numarul acesta nu suporta roamingul de date" in contul digi, cand incerc sa-l activez.
Multumesc.
Scuze, stiu ca topicul e dedicat lui digi mobil optim nelimitat, dar nu exista topic
pentru optim 2 si am vazut ca unii de pe aici au si optim 2.
De asemenea nu-mi merge Volte si implicit nici Vowifi.

Telefonul suporta, ca am si un digi mobil optim nelimitat si cu ala merge atat volte cat si vowifi

Merg foarte bine datele pe DO2. Ai activat roamingul de date in digicare?

#24263
justexpect

justexpect

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,935
  • Înscris: 28.07.2007
Normal ca am incercat. Imi scrie ca acest numar nu suporta roaming de date.
Alta chestie enervanta e ca la fiecare autentificare ma face sa aleg hidranti sau poduri sau etc

Attached Files



#24264
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Puteai sa activezi daca aveai 3 facturi platite. Daca e abonament nou, atunci trebuie cumva sa suni la call center.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate