Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k
 Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...
 Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro
 Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...
 

Digi Storage

* * * - - 3 votes
  • Please log in to reply
3817 replies to this topic

#3637
carlo7

carlo7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 517
  • Înscris: 13.08.2012
Ce fac ei acum e sa stearga fisierele corupte.
Daca pana ieri puteam vedea o fila pe care nu o puteam descarca, azi a disparut subit din folder si dusa a fost.
Eu le tineam la ei pentru backup, asa ca nu am pierdut decat banii pe care i-am platit lunar unor amatori.

#3638
Cristian_Medias

Cristian_Medias

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 437
  • Înscris: 16.11.2005
De aproape 2 luni am o problema cu un fisier pe care nu il pot accesa. M-au sunat de 2 ori sa imi spuna ca poate l-am sters eu din greseala. Le-am spus frumos ca nu l-am mutat, numele se vede, dar nu poate fi accesat. Le-am spus ca imi pun semne de intrebare pentru siguranta celorlalte fisiere si daca mai merita sa platesc, macar sa imi spuna ce s-a intamplat si cand mi-l pot recupera.

De atunci ... niciun semn ! Sincer, sunt dezamagit de tacere. Ma asteptam sa raspunda prompt, ca la serviciile de net si tv.

Edited by Cristian_Medias, 13 June 2019 - 12:12.


#3639
carlo7

carlo7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 517
  • Înscris: 13.08.2012
Ei spun ca nu a mai facut nimeni vreo sesizare referitoare la pierderea de date, ca sunt primul care reclama asa ceva si, pe scurt, ca datele nu se pot pierde.
Si ca au baza de date (log-urile) cu fiecare fisier care a fost uploadat, mutat sau sters din fiecare cont.
O prostie e ca mi-am dezactivat contul inainte sa fac sesizare la ANPC si ANCOM, desi nu stiu cum as fi demonstrat ca o fila .mp4 fusese in cont si o descarcasem anterior, dupa care a disparut subit, alaturi de alte .jpg-uri care fusesera incarcate de pe telefon si descarcate pe un PC.
Nu am folosit aplicatia de sincronizare. Cand incercam sa descarc mai multe elemente, printre care si pe cele ce au disparut, arhivele downloadate erau corupte.
@Cristian_Medias, fa reclamatie la ANPC pana nu dispare fisierul de tot din cont. O sa compun si eu ceva, dar fara o proba directa nu stiu daca au ce sa faca inspectorii.

#3640
internet_max

internet_max

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 13.05.2018
Un serviciu care la început a fost oferit gratuit. Li s-a părut că funcționează și au cerut bani. Acum pare o mică țeapă.

#3641
corsair40000

corsair40000

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 05.11.2017
Mare pacat de serviciu. Incepuse bine dar se termina urat. Noroc ca pe DS tin date neimportante , de care ma pot lipsi imediat, ce am important hdd si gsuite drive

#3642
breakx

breakx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 12.11.2006
Eu mi-am luat jucariile si am plecat la google drive ...preturile sunt similare, in schimb serviciul chiar functioneaza.

#3643
vali

vali

    forumist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,895
  • Înscris: 03.12.2001
deja devine trist. 3 săptămâni și nici o îmbunătățire.

#3644
adicontakt

adicontakt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,201
  • Înscris: 24.08.2007
Nu stiu ce sa zic  la mine inca functioneaza, dar ma gandesc serios sa iau un laptop si sa il transform intr un NAS

Edited by adicontakt, 23 June 2019 - 19:41.


#3645
vali

vali

    forumist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,895
  • Înscris: 03.12.2001
la mine nu mai vrea să urce fișiere decât 1-2 pe zi https://i.imgur.com/Om2tFHf.png

#3646
asistentu

asistentu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 14.11.2005
Mai nesimtiti ca astia nu exista!

#3647
riccetto80

riccetto80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 17.07.2013
nu merge de septmanii, nici la mine, nici la o cunoscinta de a mea, in alt sector!

eu mam saturat, o sa ma uit la preturile de google drive si alte variante.

voi la ce alternativa ati trecut?

propun sa schimbam nume la topic asta de la "digi storage" la "digi storage nu merge aproape niciodata" lol.

#3648
corsair40000

corsair40000

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 05.11.2017
google drive 2TB = 50 ron luna
Gsuite + domeniu ( 50 ron /an) = 50 ron / luna ( momentan este storage nelimitat, inca nu forteaza sa ai 5 useri sa beneficiezi de nelimitat, am 3.08TB stocati )
onedrive 1TB = 30-50 ron luna
Dropbox 2-3TB = 50-100ron luna
Dropbox Bussines = 260 ron /luna storage nelimitat

#3649
catalyn83

catalyn83

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 16.11.2008
Nici la mine nu merge de ceva timp, cred ca minim 3 saptamani. Anul asta a tinut-o numai in probleme .  Am renuntat azi la minunatul serviciu de la digi si am optat pentru 200gb de la google drive cu 14 lei pe luna.

Edited by catalyn83, 28 June 2019 - 17:24.


#3650
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
La mine pare sa functioneze. Doar ce am incarcat niste backup-uri prin ftp si a fost totul ok.

#3651
adicontakt

adicontakt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,201
  • Înscris: 24.08.2007
Si la mine funcționează

Edited by adicontakt, 29 June 2019 - 11:23.


#3652
vali

vali

    forumist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,895
  • Înscris: 03.12.2001
manual funcționează. dacă vrei să îți sincronizeze folderele pe care le aveai de sincronizat, nu mai face asta singur de mai mult de 3 săptămâni. e greu de priceput asta? da, fișierele urcate sunt tot acolo. da, poți urca fișiere noi, manual.

#3653
mardan66

mardan66

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,142
  • Înscris: 15.10.2010
Nu merge nici manual tot timpul. Am incercat eu acum 5 minute sa urc 2 fisiere si nu a vrut de nici o culoare. Am incercat sa import contactele stocate in storage din aplicatia lor de back-up pe un telefon si dupa ce a dat chix de cateva ori a reusit operatia intr-un final. Bataie de joc ce fac cu serviciul asta...
Tin eu minte prost sau era mai demult pe aici pe forum un baiat de la RDS care mai rezolva problemele serviciului asta? Unul care chiar sa faca ceva concret, nu laudatori si angajati ai firmei asteia, ca e plina Softedia de ei...

Edited by mardan66, 29 June 2019 - 17:02.


#3654
joystick

joystick

    Eu...si cu mine!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,917
  • Înscris: 10.06.2008
Nu mai e acel băiat de mult timp prin zona...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate