Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?

Care din urmatoarele optiuni este...

Distante etrieri
 Fisier corupt reapare in galeria ...

Ce condensator ar putea fi? TV Vo...

Problema droguri

Soldat gradat profesionist - dipl...
 Eroare incarcare formular

merita upgrade de la Ryzen 5 2600...

Intel i9 14900K cooler air Deepco...

Curațare disc vinil
 Atentie la site-ul FixShop.ro - p...

Display cu culori neuniforme

Despre Laborator Defectoscopie Ca...

Mama Clopoțel
 

Probleme DVR

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
danbubba

danbubba

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 772
  • Înscris: 15.05.2007
Buna ziua, de ceva vreme ma lovesc de cateva probleme la un sistem de supraveghere compus dintr-un dvr + 7camere + hg655b + ip static de la romtelecom. Problema sta in felul in urmator in urma cu aproximativ o luna dupa ceva defectiuni ale celor de la romtelecom i-am sunat pentru a semnala lipsa serviciului de internet iar ei mi-au resetat/retrimis toate datele in router si din acel moment nu am mai putut accesa dvr-ul. Mentionez ca sistemul de supraveghere a functionat perfect si a fost accesat de la distanta pe baza ip-ului static prin soft-ul dvr-ului avand facut de cineva forwarding-ul necesar. Zilele trecute am reusit (cred eu) sa refac acel forwarding si am gasit o solutie temporara prin care pot accesa dvr-ul introducand adresa respectiva in browser 89.12x.xx.xxx:9000, ma autentific si pot vedea doar cate o camera individual. Ce e de facut? Soft-ul folosit pana acum nu se mai autentifica, oferindu-mi intr-una "Login Failed". Atasez si cateva din setarile regasite in sistem.

Attached Files



#2
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,554
  • Înscris: 08.10.2015
Lasa portul 9000 extern in 9000 intern si 8080 extern in 8080 intern. Interfata de web este pe portul de 8080, iar interfata de la programul dvr este pe 9000. Daca tu ai forwardat portul 9000 in 8080 nu are cum sa mearga. In mod normal ar trebui sa dai 89.12x.xx.xxx:8080 sau fara 8080 pentru interfata web. Redirectand portul 9000 in protocolul de web (8080) normal ca raspunde la apelul pe 9000 dar programul dvr-ului instalat pe un calculator extern nu va reusi sa mai apeleze portul 9000 de pe dvr. Mai precis -  External start port 8080 External end port 8080 Internal port 8080 - Internal host 192.168.1.35 ; -  External start port 9000 External end port 9000 Internal port 9000 - Internal host 192.168.1.35

Edited by bumpocbum, 28 March 2014 - 11:50.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate