Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

Samsung S7580 Galaxy Trend Plus

- - - - -
  • Please log in to reply
226 replies to this topic

#73
niposs

niposs

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,333
  • Înscris: 06.05.2009
Salut.

O intrebare in legatura cu acest telefon.
Stie cineva undeva pot comanda un TouchScreen pentru el, din Romania?

Mersi!

#74
popovicias

popovicias

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 655
  • Înscris: 14.09.2006
am de ales intre asta (galaxy trend plus) si Xperia L de primit gratis de la vodafone? Ce sa aleg?

#75
IngN

IngN

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 04.06.2012
Salut am cest tip de tel si eu achizitionat de mai putin de o luna, e foarte slab in semnal.
De ieri volumul aparatului(sonerie, player) e la maxim si abia se mai aude, parca nici in convorbire nu se mai aude asa bine, stie cineva daca e dereglat sau trebuie sa ma duc cu el la reparat?
(E posibil sa intre praf in el ca mai lucrez in medii in care e praf).

#76
Autumn_Dream

Autumn_Dream

    Vis de Toamna

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,705
  • Înscris: 09.11.2010
Se poate instala de exemplu Instagram pe acest telefon? Multumesc anticipat.

#77
dancojocaru2000

dancojocaru2000

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 25.07.2014

View PostProvision, on 08 ianuarie 2014 - 00:58, said:

Salutare,

As dori sa stiu si eu daca samsung galaxy trend plus GT S7580 va primi actualizare oficiala android 4.3 sau 4.4 kitkat.
Va intreb pe voi deoarece nu am gasit nicaieri pe net aceasta informatie,tin sa mentionez ca telefonul este aparut de 1 luna si este destul de bunicel avand in vedere ca este unde device low-end Posted Image
Si as mai vrea sa va intreb daca merita sa-l achizitionez :D

Va multumesc !

Raspunsul este NU
Iti recomand orice telefon incepand cu SGS3 mini.
Plus, orice telefon de la S3 mini in sus are KitKat.
Sper ca te-am ajutat.

View Postwld-ro, on 10 martie 2014 - 23:36, said:

salutare. am considerat ca nu are sens sa deschid un alt topic deoarece aste vorba de acelasi telefon din titlu (samsung galaxy trend plus).
am primit urmatoarea oferta:
225 de minute nationale / internationale fix
3000 de minute in retea
sms nelimitat in retea
555 mb internet pe mobil
____________________
cost lunar: 15 euro
la toate acestea, se mai aduga telefonul in cauza (samsung galaxy trend plus) la pretul de numai 150 de lei.

intrebarea mea este urmatoarea: exista cineva care detine acest telefon si care a intampinat probleme cum ar fi: blocaje in sistem, dificultati in desfasurarea apelului sau probleme cu semnalul ? mentionez ca stiu pe cineva care detine acest telefon si adesea i se intampla, in clipa in care este sunat, sa nu poata raspunde deoarce ecranul telefonului este negru, acesta suna, dar nu apare imagine pe el, deci nu poate apasa (YES/NO). intreb pentru ca as vrea sa stiu daca este o problema generalizata sau pur si simplu telefonul persoanei mele a fost unul vandut intr-o zi ploioasa. .. si evident... de-ar fi problema asta si la telefonul pe care ar urma sa-l achizitionez, daca inca merita la acest pret ?
multumesc anticipat celor care isi vor gasi cateva minute sa imi raspunda.
Problema este urmatoarea: cand ai mai putin de 500 MB din 2 GB liberi, apare un lag infernal.
De exemplu imi ia un minut pana se incarca App Drawerul (lista de aplicatii)
Cand ma suna sau sun pe cineva, 30 de sec ecranul e negru de la lag.
Ca sa nu mai zic ca telefonul tinge cote de caldura la baterie enorme dupa 5 minute de folosire cu lag.
Bateria tine maxim 24 h cu starea in care este original (la prima deschidere). Deja la instalarea unei aplicatii mai mari de 25 MB pierzi 2 ore.
Am experienta!
Sfatul meu este ca daca vrei sa il cumperi, muta-te in Siberia sau nu pune multe chestii astfel incat sa ai 550 MB liberi.
Sper ca te-am pus pe calea potrivita ;)
Toate cele bune sa vine, cele rele sa plece.
P.S. La ce specificatii tehnice are, nu va suporta in veci KitKat. De ce crezi ca nu exista Custom ROM pentru el?

#78
wld-ro

wld-ro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,125
  • Înscris: 04.09.2013
da. pai l-am luat in perioada in care am postat. nu am avut probleme de niciun fel pana acum cu el. mai am 275 mb liberi din spatiul de 4 gb al telefonului. la cei 768mb ram si 1.2 ghz dual core pe care-i are, se misca extraordinar pentru ce am eu nevoie, adica browsing, mesaje in whatsapp, mail si un joc, doua dar mai rar. ceea ce ii pot reprosa este ca bateria nu tine atat cat mi-as fi dorit eu, este adevarat ca se incinge foarte tare si apare un mic disconfort dar treaca, mearga si ma mai deranjeaza ca nu are senzor de lumina. in rest, nu as mai cheltui banii pe un alt telefon. stau cu asta pana crapa. consider telefonul una dintre cele mai proaste investitii la momentul actual. ce faci cu un telefon de ~2000 de lei in cea mai mare parte a timpului, poti la fel de bine sa faci si cu unul de ~500 de lei .. stima.

#79
catalin1605

catalin1605

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 29.10.2010
Salut baieti/fete!

Vreau sa cumpar acest telefon de la EvoMAG contra sumei de 450 lei, este redus de la 530 lei, insa nu stiu daca merita. Intrucat nu sunt un bun cunoscator in acest domeniu, niste pareri ale unor oameni mai priceputi nu mi-ar strica. Nu sunt genul care sa stau non-stop cu telefonul in mana, il utilizez pentru apeluri, mesaje, verificarea casutei de email, browsing, chestii banale, nimic care sa forteze un telefon prea mult.

Asadar, intrebarea mea este: Merita acest telefon banii sau ar trebui sa ma orientez spre altul? (Bugetul maxim de care dispun este de 500 lei).

PS: Aveti idee daca telefoanele de la EvoMAG sunt libere de retea, deoarece doresc sa il utilizez in afara tarii?!

#80
Nick_White

Nick_White

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 829
  • Înscris: 16.10.2004
Merita fara indoiala (mai ales la banii aia).
Il am eu de ceva vreme si nu i-m gasit nimic de reprosat.
La pretul asta nu prea gasesti telefon cu: autofocus si blit la camera, camera frontala, senzor de proximitate, procesor A9, >512 MB RAM, 2 GB spatiu disponibil pt. aplicatii; si sa fie de la un producator serios.

#81
IngN

IngN

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 04.06.2012
Buna seara, speram sa nu mai fiu nevoit sa poastez aceasta problema, din nou. Cand credeam ca am scapat de ea dar a revenit.
Pe scurt laptopul nu recunoaste telefonul.
Desi toate driverele sunt instalate si updatate tot imi apare cu semnul exclamarii MTP USB Device(fig 1,3).
Am incercat aproape toate solutiile gasite pe net si nimic, are cineva vreo idee cum sa fac sa mearga?

Attached Files



#82
IngN

IngN

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 04.06.2012
Astept sugestii.

#83
muraru_dan

muraru_dan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 807
  • Înscris: 23.06.2007
Desi a trecut ceva vreme de la ultimele posturi imi spun si eu parerea.
Am cumparat telefonul acesta pt sotia mea cu cca 450 lei si primele impresii au fost foarte pozitive.
E bine construit, are un ecran absolut superb, iar ca performanta pt un utilizator obisnuit nu trebuie mai mult.
Ruleaza cam tot ce trebuie, fiind dupa testele mele mai rapid decat s3-ul mini, in special pe partea grafica, iar faptul ca are doar 4 GB stocare nu e un impediment pt userii obisnuiti. Pt poze, filme e bine sa se puna un card sd pe care acestea vor fi salvate automat.

Ca autononime nu exceleaza insa nici nu se face de rusine. La utilizare normala sotia in incarca la aprox 1,5 zile.

Am avut si nokia 520 si cu exceptia faptului ca intradevar nokia nu prea are lag, samsung-ul dupa o aplicatie mai mare consumatoare de resurse avand un mic lag, insa per total mie Samsung-ul imi place mai mult. Oricum ecranul samsung-ului e mult peste cel de la nokia.

Deci repet: pt userii nepretentiosi e un telefon obsolut perfect.
Pt cei mai tehnici, power useri smdp e normal sa nu fie de ajuns, acolo trebuie un hard mai potent insa si mult mai scump.

La pretul dat un best buy fara discutie.

Edited by muraru_dan, 22 September 2014 - 11:01.


#84
muraru_dan

muraru_dan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 807
  • Înscris: 23.06.2007
4.4-ul nici pe s3-ul 9300 nu va apare, din cauza Touch Wiz-ului care consuma prea multe resurse si nu mai ramane prea mult ram pt o utilizare fluenta pe 4.4.
De aceea nici s3-ul mini nu cred ca are parte de 4.4, daca gresesc va rog sa ma corectati.

Insa, pt pretul acestui trend plus, si pt categoria careia i se adreseaza sincer nu vad de ce sa ai nevoie de o versiune mai buna.
Gpu Open Gl es 3.0 nu are astfel incat sa fie necesara versiunea minim 4,3, touch wiz-ul face ca interfata sa fie foarte asemanatoare intre versiunile de android, plus ca se misca destul de bine in general si cu 4.2.2.
Insa, ieri pe telefonul ce-l are sotia mea a primit o noua actializare de securitate care chipurile mai rezolva din ceva bug-uri si alte cele.

Pt sub 500 lei cat costa acest telefon (eu am dat 450 de lei insa au fost persoane ce l-au luat si la 380 lei) si la cat de bine merge, la ce super ecran are, sincer nici nu trebuie sa iti doresti ceva mai mult.
Sotia il incarca la fiecare 1,5 zile, destul de rar navigand pe net si jucandu-se zilnic pt perioade nu f lungi jocuri gen zuma, pet rescue si talking tom.
Sa fim totusi realisti, eu zic ca mai mult nici nu ai ce sa ceri.

#85
alinropan

alinropan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 385
  • Înscris: 03.08.2014
@muraru_dan, deci zici ca merge bine telefonul ? Si mie imi place, dar daca citesti review-uri, te iei cu mainile de cap... Nu stii ce sa mai crezi...

Tin sa precizez ca nu-s pretentios, dar nici nu as vrea sa imi intind nervii la maxim, ca si-asa nu stau bine cu ei, avand in vedere ca traim in Romania... :)

#86
muraru_dan

muraru_dan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 807
  • Înscris: 23.06.2007
Daca citesti review-urile e normal sa nu fie laudat, totusi se compara cu hardware-ul modern, de zeci de ori mai performant.
Insa, dat fiind cam aceleasi cerinte ale utilizatorilor obisnuiti cu cele de acum 2-3 ani cand acest hardware era state of the art, practica arata ca e un telefon bun. Are un gpu destul de potent, 2 core-uri A9 sa fim seriosi ca sunt suficiente, memoria fiind ceva mia maricica te ajuta insa un mic lag de 1 secunda tot mai apare cand iesi dintr-o aplicatie mai maricica sau comuti intre 2 aplicatii mai mari, insa per total e un telefon ce-si merita banii.
Pt pretentiosi nul recomand, diferenta fata de un mid range nu mai spus high e f mare in orice vreti.

Totul e sa stii si ce vrei de la un telefon.
Sotiei mele ii place si e arhisuficient pt nevoile ei.
Insa nu la fel pot spune despre mine unde in special spatiul de stocare mie nu-mi ajunge.
Eu am un s3 neo cu 16 GB si nu mi-e suficient.

Legat de camera, face poza bune, filmeaza acceptabil insa daca l-as compara cu s3-ul meu de desul de mare diferenta in special in conditii slabe de iluminare.

DAr o mai spun inca o data. Pt pretul dat, adica sub 500 lei ai un telefon ce arata bine, se misca bine, browsingul pe net spre exemlu fiind unul fluid si care mai are si un ecran f bun calitativ, lucru ce nu-l prea intalnesti in segmentul acesta de pret.

#87
alinropan

alinropan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 385
  • Înscris: 03.08.2014
Eu n-am nevoie de foarte multe deocamdata, de la un tel. Nu o sa il incarc la maxim, doar cat eventual un pic de net, si cam atat. Sunt destul de incepator in ale smart-urilor, si nici nu imi trebuie sa-l folosesc ca laptop sau ceva, pentru asta am ce trebuie. Pur si simplu, am nevoie de-un telefon, nu de nava spatiala. Si sunt obisnuit cu lag-uri de la alte dispozitive, mult mai mari de-o secunda, doua, si inca n-am cedat nervos, deci nu-i problema.. :))

#88
muraru_dan

muraru_dan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 807
  • Înscris: 23.06.2007
Eu am avut multa vreme un LG Optimus 2x, primul smart phone dual core din lume, putin mai slab per general decat un Samsung S2.
Acest Trend Plus e mai performant indeosebi in testele de cpu decat acel 2x.

Atat doar trebuie sa-ti pui un micro Sd (macar de 8 GB ca-s ieftine) unde se vor salva pozele si filmele facute, plus ca poti muta pe sd card datele aplicatiilor mai voluminoase, castigand astfel spatiu din stocarea interna a telefonului.

Dar in aplicatii, pe Chrome, Facebook, joculete si ce am mai butonat nu are lag, se misca f f bine.
Doar cand iesi din aplicatii se simte acel usor lag, pana isi reincarca ce are el nevoie, dar care nu e suparator defel.

#89
alinropan

alinropan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 385
  • Înscris: 03.08.2014
Aha, pai sa stii ca m-ai incurajat. Cum ziceai, unii au pretentii de la telefoane, si atunci e normal. Dar cand te gandesti ca asemenea pretentii se satisfac doar cu telefoane la pretul unei masini second destul de bune....iti cam taie cheful... :))

Dintre astea 2, totusi ce ai alege :

http://www.phonearen...hones/8239,8360

#90
alinropan

alinropan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 385
  • Înscris: 03.08.2014
Sau, mai bine zis, ma gandesc la S3 Mini 8190, ca acesta, VE, cica e dezastru... Are mai multe functii 8190 fata de 7580, dar pe de alta parte, am vazut ca are si multe chichite, nu doar problema cu lag-ul care e la ambele, asa ca sunt indecis. Amandoua imi plac, le-am vazut, le-am butonat de niste veri, si nush ce sa aleg dintre astea.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate