Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 

Samsung S7580 Galaxy Trend Plus

- - - - -
  • Please log in to reply
226 replies to this topic

#1
Provision

Provision

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 01.01.2010
Salutare,

As dori sa stiu si eu daca samsung galaxy trend plus GT S7580 va primi actualizare oficiala android 4.3 sau 4.4 kitkat.
Va intreb pe voi deoarece nu am gasit nicaieri pe net aceasta informatie,tin sa mentionez ca telefonul este aparut de 1 luna si este destul de bunicel avand in vedere ca este unde device low-end Posted Image
Si as mai vrea sa va intreb daca merita sa-l achizitionez :D

Va multumesc !

Edited by Provision, 08 January 2014 - 01:00.


#2
geo_fly

geo_fly

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 810
  • Înscris: 06.05.2007
La ce vrei sa il folosesti indeosebi?

Edited by geo_fly, 08 January 2014 - 01:02.


#3
oauzor

oauzor

    Active Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,409
  • Înscris: 25.10.2008
Nici macar nu ai pus mana pe telefon si deja te nemultumeste softul actual?

Trecutul ne-a invatat ca la Samsung i se rupe de gadgeturile low-end.

O prietena a vrut sa isi ia telefonul asta la prelungire. Dupa multe insistente am convins-o sa ia s3 mini. Nu a regretat achizitia. :)

Edited by oauzor, 08 January 2014 - 01:06.


#4
Provision

Provision

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 01.01.2010

View Postgeo_fly, on 08 ianuarie 2014 - 01:02, said:

La ce vrei sa il folosesti indeosebi?

Pt facebook,jocuri si internet Posted Image

View Postoauzor, on 08 ianuarie 2014 - 01:03, said:

Nici macar nu ai pus mana pe telefon si deja te nemultumeste softul actual?

Trecutul ne-a invatat ca la Samsung i se rupe de gadgeturile low-end.

O prietena a vrut sa isi ia telefonul asta la prelungire. Dupa multe insistente am convins-o sa ia s3 mini. Nu a regretat achizitia. Posted Image

Mie mi se pare un telefon destul de bun..m-am uitat la tot felul de teste si benchmarkuri cu el si chiar a obtinut scoruri bunicele Posted Image
In plus nu prea am bani pt s3mini :D

Edited by Provision, 08 January 2014 - 01:27.


#5
oauzor

oauzor

    Active Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,409
  • Înscris: 25.10.2008
Pisa-te pe ele de teste. Alea sunt fix frectie pentru un telefon low-end.

#6
Provision

Provision

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 01.01.2010

View Postoauzor, on 08 ianuarie 2014 - 01:30, said:

Pisa-te pe ele de teste. Alea sunt fix frectie pentru un telefon low-end.

Da ma rog...as dori sa stiu daca cei de la samsung il vor actualiza la 4.3. sau 4.4 din moment ce are 4.2.2 Posted Image
Uite aici,mi se pare destul de bunicel :) : http://www.ilexgsm.r...s-S7580--Black/

Edited by Provision, 08 January 2014 - 01:44.


#7
oauzor

oauzor

    Active Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,409
  • Înscris: 25.10.2008
Din moment ce Samsung nu a facut un anunt oficial nu poate stii nimeni daca primeste sau nu. Eu zic ca nu o sa primeasca.

#8
Provision

Provision

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 01.01.2010

View Postoauzor, on 08 ianuarie 2014 - 01:48, said:

Din moment ce Samsung nu a facut un anunt oficial nu poate stii nimeni daca primeste sau nu. Eu zic ca nu o sa primeasca.

Eu am citit undeva ca o sa bage kitkat si pe device-urile low-end dar in lista nu era galaxy trend plus,erau alte telefoane mai praf....in plus mai e si faza cu 18 luni de la google Posted Image
Am intrebat pe forum pentru ca am crezut ca voi stiti ceva mai concret :)

Edited by Provision, 08 January 2014 - 01:54.


#9
oauzor

oauzor

    Active Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,409
  • Înscris: 25.10.2008
Ce nu inteleg eu este de ce naiba dai 800 lei pe un telefon cu ecran TFT cand cu 850 lei poti sa iei s3 mini cu ecran super amoled?

Eu am testat pe tableta (nexus 7 2012) toate updateurile google de anul trecut. Doar cateva modificari vizuale, restul modificari "sub capota", care oricum nu prea se simt. De ce vrei neaparat ultima versiune? 4.4 nu are nimic in plus fata de 4.2.2 decat cateva culori schimbate, icon-ul la setting modificat si inca cateva, la care oricum nu o sa le dai importanta.

Edited by oauzor, 08 January 2014 - 02:00.


#10
Provision

Provision

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 01.01.2010

View Postoauzor, on 08 ianuarie 2014 - 01:57, said:

Ce nu inteleg eu este de ce naiba dai 800 lei pe un telefon cu ecran TFT cand cu 850 lei poti sa iei s3 mini cu ecran super amoled?

Eu am testat pe tableta (nexus 7 2012) toate updateurile google de anul trecut. Doar cateva modificari vizuale, restul modificari "sub capota", care oricum nu prea se simt. De ce vrei neaparat ultima versiune? 4.4 nu are nimic in plus fata de 4.2.2 decat cateva culori schimbate, icon-ul la setting modificat si inca cateva, la care oricum nu o sa le dai importanta.

Am inteles ca este facut mai mult pentru device-urile low end si nu cere atatea resurse(este mai bine optimizat). Si 4.3 ca prelungeste durata bateriei :)

Edited by Provision, 08 January 2014 - 02:15.


#11
oauzor

oauzor

    Active Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,409
  • Înscris: 25.10.2008
Posibil, dar un average user nu observa diferenta de la un update la altul.

Repet intrebarea: de ce tii neaparat sa iti cumperi Galaxy Trend? Cu 60 lei in plus iei s3 mini care are ecran super amoled, mult mai bun decat TFT, are blitz led si autofocus, plus ca are sanse mult mai mari sa primeasca update la 4.4 kitkat.

#12
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004

View PostProvision, on 08 ianuarie 2014 - 00:58, said:

Salutare,

As dori sa stiu si eu daca samsung galaxy trend plus GT S7580 va primi actualizare oficiala android 4.3 sau 4.4 kitkat.
Va intreb pe voi deoarece nu am gasit nicaieri pe net aceasta informatie,tin sa mentionez ca telefonul este aparut de 1 luna si este destul de bunicel avand in vedere ca este unde device low-end Posted Image
Si as mai vrea sa va intreb daca merita sa-l achizitionez Posted Image

Va multumesc !
De ce nu te indrepti catre un flagship gen SII-SIII? Chiar daca nu au oficial suport pentru 4.3 sau mai sus, sigur vor aparea ROMuri/compilari custom (in special Cyanogen sau AOSP) care vor fi aproape de variantele oficiale.

#13
Provision

Provision

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 01.01.2010

View Postoauzor, on 08 ianuarie 2014 - 02:34, said:

Posibil, dar un average user nu observa diferenta de la un update la altul.

Repet intrebarea: de ce tii neaparat sa iti cumperi Galaxy Trend? Cu 60 lei in plus iei s3 mini care are ecran super amoled, mult mai bun decat TFT, are blitz led si autofocus, plus ca are sanse mult mai mari sa primeasca update la 4.4 kitkat.

View Postdexterash, on 08 ianuarie 2014 - 02:38, said:

Nu am zis ca tin neaparat sa imi iau galaxy trend si trendul are blitz led si autofocus si este mai nou ca s3 mini care a aparut acum o luna,deci mi se pare un candidat mai bun la 4.4 doar ca l-am vazut pe net si am zis sa pun niste intrebari pe care nu le gasea google-ul Posted Image

De ce nu te indrepti catre un flagship gen SII-SIII? Chiar daca nu au oficial suport pentru 4.3 sau mai sus, sigur vor aparea ROMuri/compilari custom (in special Cyanogen sau AOSP) care vor fi aproape de variantele oficiale.

SII da dar SIII e deja destul de scump..daca mi-as lua unul din aceste device-uri si le-as face eu update as pierde garantia Posted Image

View Postoauzor, on 08 ianuarie 2014 - 02:34, said:

Posibil, dar un average user nu observa diferenta de la un update la altul.

Repet intrebarea: de ce tii neaparat sa iti cumperi Galaxy Trend? Cu 60 lei in plus iei s3 mini care are ecran super amoled, mult mai bun decat TFT, are blitz led si autofocus, plus ca are sanse mult mai mari sa primeasca update la 4.4 kitkat.

View Postdexterash, on 08 ianuarie 2014 - 02:38, said:

Nu am zis ca tin neaparat sa imi iau galaxy trend si trendul are blitz led si autofocus si este mai nou ca s3 mini care a aparut acum o luna,deci mi se pare un candidat mai bun la 4.4 doar ca l-am vazut pe net si am zis sa pun niste intrebari pe care nu le gasea google-ul

De ce nu te indrepti catre un flagship gen SII-SIII? Chiar daca nu au oficial suport pentru 4.3 sau mai sus, sigur vor aparea ROMuri/compilari custom (in special Cyanogen sau AOSP) care vor fi aproape de variantele oficiale.

SII mi se pare destul de vechi si SIII-ul este destul scump,in plus daca mi-as face eu update-ul pierd garantia Posted Image

Edited by Provision, 08 January 2014 - 02:55.


#14
diximen

diximen

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 23.12.2007

View Postoauzor, on 08 ianuarie 2014 - 02:34, said:

Posibil, dar un average user nu observa diferenta de la un update la altul.

Repet intrebarea: de ce tii neaparat sa iti cumperi Galaxy Trend? Cu 60 lei in plus iei s3 mini care are ecran super amoled, mult mai bun decat TFT, are blitz led si autofocus, plus ca are sanse mult mai mari sa primeasca update la 4.4 kitkat.

Am din decembrie  telefonul asta,e de la vodafone.es m-a costat 9 euro.
Pot sa zic doar ca tine 6~7 ore bateria.Posted Image maxim.
Daca ai activat wifi,gps,WhatsApp,Viber si daca mai intri pe net...poti sa plangi langa el,sau sa ai la tine o baterie de rezerva .!!!
Am vrut sa il dau inapoi la Vodafone.es sa iau alt terminal,telefon cum vrei sa ii spui  si mi-au spus ca majoritatea Spaniolilor(distrusi la cap) au baterie de rezeva in buzunar.Posted Image
Asa ca ..tu decizi ce faci.
un saludo

#15
Provision

Provision

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 01.01.2010
S-a creat o harababura cu ultimul meu post,nu stiu ce am facut dar am incercat sa editez :)

View Postdiximen, on 08 ianuarie 2014 - 02:58, said:

Am din decembrie  telefonul asta,e de la vodafone.es m-a costat 9 euro.
Pot sa zic doar ca tine 6~7 ore bateria.Posted Image maxim.
Daca ai activat wifi,gps,WhatsApp,Viber si daca mai intri pe net...poti sa plangi langa el,sau sa ai la tine o baterie de rezerva .!!!
Am vrut sa il dau inapoi la Vodafone.es sa iau alt terminal,telefon cum vrei sa ii spui  si mi-au spus ca majoritatea Spaniolilor(distrusi la cap) au baterie de rezeva in buzunar.Posted Image
Asa ca ..tu decizi ce faci.
un saludo

Din cate am vazut cam orice smartphone de la samsung are aceasi problema( ca e high end sau low end).
Am un prieten cu S4 pe care il tine bateria maxim 1 zi si face cam acelasi lucru :)

#16
The Kid

The Kid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,229
  • Înscris: 13.07.2007
Se pare ca tu nu pricepi ca faci o alegere foarte proasta. Ok, cumpara-l!

#17
catalin_petrescu

catalin_petrescu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,898
  • Înscris: 08.01.2014
Samsung Galaxy Trend Plus (S7580) este varianta single-SIM a modelului Samsung Galaxy S Duos 2 (S7582), pe care il gasesti mai ieftin la ~700 lei aici.

Putin mai bun decat S7580/S7582 cred ca este dual-SIM-ul Samsung Galaxy Ace 3 (S7275) cu memorie RAM de 1GB la un pret de ~780 lei aici.

Daca mai pui 80 de lei, o alegere mai buna asa cum zicea si oauzor, este Samsung Galaxy SIII Mini (I8190) la ~860 lei aici sau aici cu ecran Super AMOLED si memorie RAM de 1GB.

Ar mai fi si Samsung Galaxy S II Plus (I9105) cu ecran putin mai mare 4.3" Super AMOLED Plus si camera de 8MP la ~950 lei aici sau aici.

Cam astea sunt cateva variante daca vrei Samsung, insa cred ca sunt modele interesante si la alti producatori.

Edited by catalin_petrescu, 08 January 2014 - 09:38.


#18
Provision

Provision

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 01.01.2010
Multumesc de sfaturi baieti pana la urma am fost azi si mi-am luat SIII mini...numai ca l-am intrebat pe cel de la magazin daca va primi update-uri la soft si mi s-a zis ca este posibil sa ramana la 4.1.2 :)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate