Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
VW e-Up second hand sau alternati...

Reparatie scara mozaic vechi

Cablu curte destinat deplasarii l...

Sfat de cumparare pentru un Jagua...
 La mulți ani @mishu_bz!

La mulți ani @kyrre!

PF vinde 3 autoturisme ce se inti...

Suturi la relantii 2.0 tdi + fum ...
 Tencuiala exterioara casa caramid...

Restituire RCA Allianz

Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?
 Quantum computing / Calculatoare ...

Care din urmatoarele optiuni este...

Cum se calculeaza MTBF la un swit...

Distante etrieri
 

Armored Warfare

* * * * * 10 votes
  • Please log in to reply
5428 replies to this topic

#4843
goguxx2000

goguxx2000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 747
  • Înscris: 24.09.2006
Potoliți-vă băieți!

E loc sub soare pt toți Posted Image

Eu ca și alții de pe aici am încetat să jucăm WoT din diferite motive...fiecare cu ale lui (am în cont încă vreo 4K glod și o grămadă de tancuri premium - inclusiv optare).
Dar pur și simplu nu mă mai atrage.

Am început să joc AW și m-a prins. Cel mai mult mă enervează la WoT AIM time-ul ăla cât china (da știu că sunt tancuri din WWII), RNG-ul ăla imens și normal muniția gold.
Sincer era mai bine câne era pe gold...nu era atâta spam de goldane la toate tier-urile.

Ce folos să să grind-uiești ca bou să cumperi Maus-ul când ți-o iei frontal din toate pozițiile cu muniție gold în...turelă :(
Măcar în AW am scăpat de ăstea...până acum :)

Edited by goguxx2000, 17 June 2019 - 09:28.


#4844
cristi_74

cristi_74

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 420
  • Înscris: 05.03.2011
Plus cheaturile la liber(aim bot,tundra si restul).Esti cu heavy cu armura buna,esti in miscare cu cercul de aim cat ecranul,trece un rahat de ala cu roti cu 80km/h ,trage din mers ,nimereste de-ti ia tunarul,loaderul,comandantul,munitia......Vrei sa faci reclamatie pt cheating....dar cui?!! Atata timp cat le intra banul,aia de la WG au dureri in dos de reclamatiile/sesizarile playerilor.@86C415 zice ca noi nu avem loc de jucatorii de WOT,dar pana acum cine radea de jucatorii de AW ca "botii joaca cu boti",dar ei nu realizeaza ca botii din AW sunt cu muuult superiori ca IQ multor playeri din WOT(CHIAR DACA TRISEAZA  WOT-ISTUL) Posted Image


#4845
tar1901

tar1901

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 557
  • Înscris: 15.05.2018

View Post86C415, on 12 iunie 2019 - 22:29, said:

Se pot obtine rezultate excelente in WoT fara niciun ban. WG cere si lumea da, pentru ca jocul e relativ bun si timpul costa.

La WoT ai de ales, le dai bani sau le dai timpul tau. Daca vrei sa joci fara bani trebuie sa ai mult timp pentru meciuri frustrante. Daca ar fi distractiv si placut cine ar mai baga bani in WoT?

Eu am abandonat WoT de multi ani. La inceput am trecut la War Thunder(cand nu aveau inca tancuri) dar cu timpul au copiat tot mai mult RNG-ul, module research si crew level-up din WoT iar skill-ul nu prea mai conteaza asa de mult. Acum am trecut la AW si pana in momentul asta nu au copiat decat parti bune din WoT si cel putin pana acum s-au abtinut sa bage in joc mecanisme de "money grab" din WoT.

Cel putin pentru mine nici nu se pune problema sa mai ma ating de WoT atat timp cat exista AW.

Edited by tar1901, 17 June 2019 - 17:38.


#4846
Homo_Forumus

Homo_Forumus

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 03.05.2019

View Postgoguxx2000, on 17 iunie 2019 - 09:25, said:

Ce folos să să grind-uiești ca bou să cumperi Maus-ul când ți-o iei frontal din toate pozițiile cu muniție gold în...turelă Posted Image
Măcar în AW am scăpat de ăstea...până acum Posted Image
Ti-o iei cu gold de la ala care baga bani. Ala cu standard si asa face eforturi supraomenesti sa joace la acel nivel, cu ce poate. Asta e marea porcarie in jocul asta, cheaturile sunt pe fata si ti le permiti doar daca bagi bani.
Cum dracului sa joci decent cand si sa duci echipajul la 75% e o povara pe cont standard. Lipsa locurilor din garaj si cazarma sunt si ele o mare problema.

Edited by Homo_Forumus, 18 June 2019 - 08:32.


#4847
cristi_74

cristi_74

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 420
  • Înscris: 05.03.2011
In WOT un jucator mediu spre bun,cont standard,tier 8+, scoate cam 1000 XP/lupta(victorie).Un tank de tier X cere cam 200000 XP la cercetare.De tier IX il dau stock de ti-o iei de la un septar full,mai grinduie inca 65000 pt ultimul tun si inca pe atat motor, turela, senile.Dupa ce pierzi timp,nervi,viata sociala pt ca sa-ti iei un zecar sa joci si tu CW cu clanu,ai surpriza ca pt a juca cu zecari,tre neaparat cont premium!!!...altfel dai faliment!!!!Vrei sa joci,bagi mana in portofel!Nu bagi mana in portofel,ai tank de 10,te uiti la el ce frumos rugineste in garaj,dar joci cu tier 6 15-20 batalii sa faci bani sa poti si tu juca 1-2 batalii cu "zecarul".In Armored Warfare cu zecarii se fac bani.Duci o linie pana la zecar(sa ai cu ce face bani) si dupa incepi sa mergi pe alta/alte linii.Un coleg de batalion(COMANDANTUL DE CLAN IN WOT)s-a apucat in primavara de AW,are deja Merkava de 10,mbt de la americani de tier 6,T90 de la rusi (tier 7).....In timpul asta a fost plecat doua luni in Franta la lucru(nu a jucat),iar acasa cand e jucam doar seara.Nu se mai atinge de Wot de cand a vazut cu ce se mananca Global Ops din AW.

Edited by cristi_74, 18 June 2019 - 12:09.


#4848
aguaborne

aguaborne

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 654
  • Înscris: 07.09.2008
scuzati daca am postat gresit ca nu mai stiu cei aici aw sau wot .nu prea dau la tier mic dar cand dau si ma ajuta colegi sparg!

Attached Files



#4849
cristi_74

cristi_74

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 420
  • Înscris: 05.03.2011
Daca esti cu afv sau td si ai colegi in echipa cu mbt cu coaja tare ,sa spoteze....munitie sa fie.Insa daca ai babuini cu tine si tre sa mergi la inaintare si dai peste un Swingfire,.....il vezi dupa ce esti....mort.

#4850
tar1901

tar1901

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 557
  • Înscris: 15.05.2018

View PostHomo_Forumus, on 18 iunie 2019 - 08:31, said:

Ti-o iei cu gold de la ala care baga bani. Ala cu standard si asa face eforturi supraomenesti sa joace la acel nivel, cu ce poate.

Exact asta este problema cu WoT, in schimbul banilor ofera avantaje intr-un joc player vs player care sa fie fair-play. Cand vine vorba de fair-play AW este castigator net. WoT nici nu intra in discutie.

In plus AW are o gramada de lucruri care tine de "quality of life". Nu ai nevoie de credit-farming, nu ai tank-slots pe bani, poti sa ti toate tancurile, nu exita crew-retrain. Tancurile noi sunt 100% playable, nu epave ca si tancurile noi din WoT.

Comparand jocurile AW este o vacanta la hotel de 5 stele cu all-inclusive iar WoT este o excursie cu cortul iar daca vrei sa mananci trebuie sa mergi in padure sa prinzi ceva pentru friptura(sau poate te prinde pe tine ceva).

#4851
86C415

86C415

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,484
  • Înscris: 22.05.2018
Probabil d'asta fiecare are si playerbase-ul aferent.

#4852
cristi_74

cristi_74

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 420
  • Înscris: 05.03.2011
Cica pe data de 25 vin "francezele":
https://aw.my.com/us...&_1ld=2046937_0

#4853
aguaborne

aguaborne

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 654
  • Înscris: 07.09.2008
greu de crezut .nici pe serverul de teste nu erau pregatiti.

#4854
tar1901

tar1901

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 557
  • Înscris: 15.05.2018

View Postaguaborne, on 20 iunie 2019 - 14:12, said:

greu de crezut .nici pe serverul de teste nu erau pregatiti.

Nici o problema, testat 1-2 zile si pe urma dat drumu pe live. Dupa aia vin fix-uri timp de o luna.

#4855
aguaborne

aguaborne

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 654
  • Înscris: 07.09.2008
mai oleaca.

Attached Files



#4856
Babacu61

Babacu61

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 10.05.2019
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/_x02psw01qA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Caut si eu colegi la PVP.

#4857
tar1901

tar1901

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 557
  • Înscris: 15.05.2018

View Postcristi_74, on 19 iunie 2019 - 21:11, said:

Cica pe data de 25 vin "francezele"

Se pare ca nu, a venit doar patch cu un nou Misiune noua, PvE reward nerf si un nou ATGM boost.

https://aw.my.com/us...n-now-available

In patch info nu vad nici o informatie despre tancuri franceze noi, doar schimbari la tancurile actuale. De exemplu

Quote

Leopard 2AX:
Improved the thickness of a portion of upper frontal plate so that it would roughly match that of the Leopard 2A6

Oh, tier 10 avea armura mai mica decat ala de tier 9. Suna bine doar ca:

Quote

Leopard 2A6:
Slightly reduced the thickness of a portion of upper frontal plate so that it would roughly much that of the Leopard 2AX

Fix din asta parca e facut pentru WoT. Armor buff la tier 10 pana este egal cu ala de tier 9....dar mai intai un nerf la ala de tier 9.

#4858
aguaborne

aguaborne

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 654
  • Înscris: 07.09.2008
ce sa facem? la totzi nii greu.

#4859
tar1901

tar1901

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 557
  • Înscris: 15.05.2018
Gata, au WoT-ificat sistemul de scor. Noul sistem de scor din PvE: Efficiency iar multipliers sunt calculati cu "sicrit formula"

Intr-un meci la tier 10 cu Abrams scoteam linistit 120-130k fara premium si 200k cu premium. Acum 75 si 150.

Attached Files



#4860
aguaborne

aguaborne

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 654
  • Înscris: 07.09.2008
saptamana asta pas. ce se vede bun ca financiar am vazut postarea lui colegu , poate ca om cumpara si locuri in garajPosted Image

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate