Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

Armored Warfare

* * * * * 10 votes
  • Please log in to reply
5428 replies to this topic

#4141
aguaborne

aguaborne

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 654
  • Înscris: 07.09.2008
primul joc cu scula noua .

Attached Files



#4142
Afrikaner76

Afrikaner76

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 912
  • Înscris: 25.02.2016
Azi am primit de trei ori câte o zi premium. Păcat că cel mai probabil vor rămâne neconsumate....

Edited by Afrikaner76, 30 October 2017 - 11:26.


#4143
Kobra2602

Kobra2602

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,355
  • Înscris: 09.11.2006
Attached File  Screenshot_2017-10-30-18-06-31.png   891.89K   21 downloads

:P

#4144
CodulRoz

CodulRoz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 227
  • Înscris: 24.09.2017
1500 gold am primit pentru al doilea BMD. Singurul la care am sperat a fost Wiesel, dar... l-a primit fi-miu, al carui cont il intretin si mai dau cate un meci sa nu-i manance paianjenii tancurile. Posted Image
Per total, nu am de ce sa ma plang. Multe una zi premium, una de 3 zile, una de 7 si inca 7 zile dintr-o cutie platinum. Cele de la gold in jos nu le mai deschid pentru ca se schimba sistemul incepand cu 0.22 (10% sanse ca in cutia deschisa sa gasesti inca una, imediat superioara).

Legat de Update 0.22, mare revolutie la comandanti! Sa vezi prinderi de nas cu noile skilluri. Posted Image

Edited by CodulRoz, 01 November 2017 - 17:07.


#4145
aguaborne

aguaborne

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 654
  • Înscris: 07.09.2008
se poate intra pe serverul de test . schimbari cam maricele .

#4146
CodulRoz

CodulRoz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 227
  • Înscris: 24.09.2017
Nu ma atrage pentru ca pleci de la zero.

Un meci cu toate ingredientele: concurenta serioasa, misiune superba si satisfactie totala la final.
Attached File  ScreenShot0006.jpg   260.37K   15 downloads
Attached File  ScreenShot0007.jpg   123.52K   15 downloads

#4147
Afrikaner76

Afrikaner76

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 912
  • Înscris: 25.02.2016
Ieri am reusit "performanta" de a intra intr-un meci 3 v 3. Absolut superb.... Posted Image Posted Image Posted Image

#4148
goguxx2000

goguxx2000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 747
  • Înscris: 24.09.2006
Un meci bun de asearã Posted Image

Attached Files



#4149
CodulRoz

CodulRoz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 227
  • Înscris: 24.09.2017
Trec pe caiet incasarile, sa fiu pregatit cand ma calca ciracii ANAF. Posted Image

Attached File  Clipboard01.jpg   114.89K   13 downloads

PS. Cu ambele Terminatoare am terminat pe locul 1. Diferenta URIASA la incasari se datoreaza unui "erou" (ca tot rimeaza cu bou) cu Ariete, sniper in prima parte a misiunii, apoi dornic sa cucereasca baza cat mai devreme. Atat de devreme incat au ramas juma' de boti in viata si nici nu am reusit sa facem ultima secundara.

#4150
CodulRoz

CodulRoz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 227
  • Înscris: 24.09.2017
Retragere in glorie a lui T90-MS. Merita o pensie speciala, dar cica e disponibila doar pentru luptatorii pro-coruptie. Posted Image

Attached File  ScreenShot0007.jpg   222.36K   11 downloads
Attached File  ScreenShot0008.jpg   94.97K   10 downloads

Una din misiunile care ofera cutiute cu nemiluita, dar nu si cand se bat prea multi pe cascaval.

Am mai dat 8 meciuri azi, completand tabelul depus ieri aici. Zero defeat in 21 meciuri.

Edited by CodulRoz, 12 November 2017 - 14:53.


#4151
CodulRoz

CodulRoz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 227
  • Înscris: 24.09.2017
Update 0.22
Am adunat malaiul din cutiute (peste 12 bulioane,  37 zile premium, plus boosturi fara numar), am primit 925 gold dar nu stiu pentru ce. De jucat... o lasam pe alta data. Doua meciuri am dat, ambele s-au teminat cu failed. Sa-i lasam pe Dorei sa repare ce e stricat prin serverele lor si apoi mai vedem.

La comandanti au lucrat cu votca in nas. Zeci de mii de hiereglife! :wacko: I-am mai pus lui Carlos trei skilluri (ca alea erau deblocate) dar tare greu e de deslusit ce au gandit cu adevarat. Ideea e foarte buna, ai inca un element care te trage spre joc, dar... prea multa vodca strica. :ack:

#4152
CodulRoz

CodulRoz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 227
  • Înscris: 24.09.2017
AW isi cere scuze pentru deranjul de ieri (nu s-a putut juca) si ne mitueste cu 7 zile premium.

Codul de activare: STEAMHYPEAW

#4153
Kobra2602

Kobra2602

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,355
  • Înscris: 09.11.2006
Merci. Cum tre acum sa punem skill-uri pe comandanti? Ca eu nu am deslusit pana acum sa ma dumiresc ce e cu atatea patratele in meniul de skill. Merci

#4154
CodulRoz

CodulRoz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 227
  • Înscris: 24.09.2017
Attached File  ScreenShot0000.jpg   137.2K   14 downloads

1 - Punctul de plecare (skill deja alocat). Te poti duce in sus, jos, stanga sau dreapta. Daca ai patrate goale (4) poti merge si pe diagonala, insa acela iti consuma un punct pentru nimic. Ai totusi avantajul ca poti ajunge mai repede la skillul dorit.
Patratele cu margini aurii (2) sunt 3x fata de cele asemenea lor dar cu laturi albe (ex: 15% la reparatii pentru auriu, doar 5% pentru alb). Nu le au toti comandantii.
Patratele cu un colt indoit (3) au conditia "if". Skillul se activeaza numai daca sunt indeplinite anumite conditii (gliseaza mausul pe ele si vezi).

Eu am trei comandanti de care am tras intens: Carlos, Maximilian si Sabrina. E si Freja pe aproape. Maximilian a redevenit acel comandant excelent pentru MBT-uri, la Carlos inca ma dau cu capul de pereti sa-i vad rostul, iar Sabrina e de neinlocuit la cacareze (camuflaj, vision si multe altele bune la spotting). La ceilalti nu m-am uitat, deocamdata sunt ofuscat ca nu pot juca un meci cap-coada, toate se termina cu failed.

Comandantii ii vezi in ce stadiu sunt (sau in ce hal) dand click pe noul tab Barracks. Cu Assign selectezi pe ce tancuri sa lupte si cu Commander Skills le selectezi skillurile.

Sabrina mea Posted Image
Attached File  ScreenShot0001.jpg   121.66K   16 downloads

Edited by CodulRoz, 17 November 2017 - 22:59.


#4155
aguaborne

aguaborne

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 654
  • Înscris: 07.09.2008
bagati si ceva impresii despre joc cand se poate va rog !

#4156
CodulRoz

CodulRoz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 227
  • Înscris: 24.09.2017
La inceput am vrut sa joc cu Abrams XM1A3 Tier 10 si din din toate meciurile am fost dat afara (Match Failed). Vineri am jucat la tier 7,8 si 9 si nu am sesizat mari schimbari in comportamentul mbt-urilor, exceptand o usoara micsorare a razei vizuale. Era de asteptat pentru ca au disparut cei 20 metri ai comandantilor (ma rog, nu toti aveau plus 20m la spotting, doar cei care contau pana in 0.21).
Cu cacarezele de spotting inca nu am jucat si aici as vrea sa va o schimbare, ca pana acum erau mbt-urile mai bune la spotat decat ele.

Chinezaria de 9 cred ca tine la tavaleala. Pare bun incasator, dar nu am jucat decat un meci cu el (sambata nu am avut timp de joc). Personal mi-au placut toate. Desi sunt cam firave la armura, stau totusi bine la manevrabilitate si DPM.

Primul meci cu el. Da, am folosit "suc" energizant (il folosesc mereu pana ajunge echipajul la Level 2), dar imi permit cum isi permite oricine - cu incasarile nete din acesti meci pot cumpara inca 9 doze. Sa crape wot-istul de ciuda, pentr ca el nu si le permite decat cu cardul. Posted Image
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/nRCB8M4h4Bs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by CodulRoz, 19 November 2017 - 04:48.


#4157
CodulRoz

CodulRoz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 227
  • Înscris: 24.09.2017
Nu mai avem stangatoare automate! :huh: Doar niste "improved" ce pot fi folosite de 3 ori cu actionare manuala. Cum nu au reducerea sanselor sa arzi in flacari, am trecut toate tancurile pe cele simple, caci sunt mai rentabile economic.
Clipul lui Merkava are acum 4 boabe si nu mai trebuie sa iti bati capul cand sa reincarci pentru ca esti gata de tragere imediat ce prima boaba a intrat in clip. Cool! Partea proasta e ca l-au "fragezit", intra rachetele in el ca in branza.

#4158
CodulRoz

CodulRoz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 227
  • Înscris: 24.09.2017
Parca e mai bine sa stai intr-un mbt plasat in fundul curtii.

Attached File  ScreenShot0004.jpg   76.7K   7 downloads
Attached File  ScreenShot0007.jpg   76.51K   7 downloads
Attached File  ScreenShot0004.jpg   32K   5 downloads


Sper sa fie considerat bug (am si trimis feedback) pentru ca in mod clar cel cu tier mare este avantajat chiar daca sta cu mana infipta in partile moi.
Daca nu remediaza, s-a dus dracului cheful de a risca - iti tragi un mbt si stai cu el in spatele artileriilor. E mai rentabil, mai economic (acolo, in spate, nu te baga botii in seama si te intorci in garaj cu toate consumabilele) si nici nu te mai doare capul cu spotting si alte porcarii, fac altii treaba pentru tine. Vorba lui DezGamez: "hmmmmm, good for me!"


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/7wq35ZxgWoQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by CodulRoz, 22 November 2017 - 15:49.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate