Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Descarcator de supratensiune tip 2

Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București
 BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta
 Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s
 Altercație

Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...
 

Allview X1 Xtreme

- - - - -
  • Please log in to reply
655 replies to this topic

#55
Allview_Support

Allview_Support

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 21.11.2013

View Postdanct2005, on 19 noiembrie 2014 - 13:18, said:

L-am cumpărat eu de la media Galaxy tot cu 1200 lei. Telefonul e beton se mișcă
Foarte bine singura problema pe care o am e  la eși e ok an,  la partea inferioara a lui ecranul are o tenta gălbuie, nu este foarte deranjant și cred ca se datorează laminarii. Și al doilea minus care tine de software este ca nu e știe dacă și când se va face upgrade la kitkat.
Și la un HTC One X am avut aceeași problema dar acolo a apărut din cauza supraincalzirii ecranului.
Acum sunt pe abonament digi  și e ok, semnalul e chiar mai bun decât la One X.
Oricum la banii ăștia e un telefon beton.

Salut ,
In privinta petei care a aparut in partea inferioara a ecranului .
Din cele descrise de tine pare a fi o problema de natura hardware si ar necesita interventia in service .Daca esti de acord cu trimterea in service te rugam sa ne deschizi o solicitare pe aplicatia de ticket-ing de pe site-ul nostru .
Va asiguram ca avem in vedere un update de soft intr-un timp cat mai scurt .
In momentul lansarii acestuia vom posta aceasta informatie pe site-ul nostru si pe pagina de facebook .

#56
danct2005

danct2005

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 28.08.2006
Pai dar e normal sa îl cumpãr și dupã 3 zile sa îl trimit în service ca sa stea acolo 15 zile? Nu aveți un control al calitãții riguros? Dacã îl trimit în service ce fac 2 sãptãmâni fãrã telefon, cumpãr altul ca sa pot comunica? Nu e normal pentru un telefon care este considerat vârf de gamã. Ma așteptãm sã fie probleme la un telefon de maxim 400-500 lei. Dacã știam nu mai cumpãram. Oricum asta e ultima data când mai cumpãr un produs românesc.

Edited by danct2005, 22 November 2014 - 13:29.


#57
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,139
  • Înscris: 26.07.2009
Ar trebui o lege in care in perioada cand telefonul este in service sa fie trimis un telefon de rezerva clientului.

#58
K-X-T

K-X-T

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,385
  • Înscris: 29.07.2011
Ar trebui dar pana una alta e un vis frumos. Apropo sunt proaspat posesor de allview soul x1 xtreme de 2 zile :)

#59
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,139
  • Înscris: 26.07.2009
Sa-l porti sanatos (in buzunar :D) si fara probleme.

#60
danct2005

danct2005

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 28.08.2006
Și cum ți se pare? Uită-te cu atenție la ecran și vezi dacă vezi ceva zone mai închise la culoare. În rest e super tare nu am ce sa ii reproșez, nu are lag, doar zona de la partea inferioara arata ca nu este un ecran de calitate.

Cam greu de ținut în buzunar☺. Recomand husa de protecție

Acum ma uit la al meu și când dispar când apar, foarte ciudat. Acum ma gândesc ca iluminarea are o problemă.

View PostK-X-T, on 23 noiembrie 2014 - 21:08, said:

Ar trebui dar pana una alta e un vis frumos. Apropo sunt proaspat posesor de allview soul x1 xtreme de 2 zile :)
L-ai luat tot de la mediagalaxy sau altex?

#61
K-X-T

K-X-T

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,385
  • Înscris: 29.07.2011
L-am luat de la media galaxy. Intradevar in partea de jos are un mic "fade" dar din punctul meu de vedere nimic suparator. "fade" ul e mai pregnant la luminozitate minima si aproape dispare la luminozitate 100%. Am postat pe threadul cu x1 soul pozele la ecran. Eu cred ca e chestia de la retroiluminare. Eu chiar si la monitorul benq am acelasi fade in partea dreapta a ecranului.

http://forum.softped...2#entry16235592

Daca te uiti atent chiar si la x1 soul (stanga imaginii) in partea de jos e un mic fade, dar zic eu nimic suparator.

Deocamdata sunt supermultumit de telefon si sunt genul de om fixist si atent la detalii.
Am dat si comanda la o husa gratis pe site la allview in promotia Black November (transportul se plateste 20 de lei). Sa vad acum daca o sa primesc sau nu Posted Image.

MIe in niciun caz nu imi incape in buzunare Posted Image. In borseta decat Posted Image

Sa mai radem sa mai glumim: O fi intrat ceva "smog" sub ecran de la atata poluare din china cand or fi laminat ecranu chinezii Posted Image)

Apropo la tine cand intorci de pe fata pe spate si de pe spate pe fata.. (cand rotesti smartphonul) se misca lupa ledului foto?. Am observat ca se misca lupa ledului atat la x1 soul cat si la x1 xtreme aproximativ jumatate de milimetru Posted Image. Am auzit eu un clantanit.. ce parea ca ceva se misca in interiorul telefonului da cand colo la o analiza mai atenta.. ce sa vezi.. lupa ledului foto.. Am luat apoi x1 soul si am constatat ca si la x1 soul se misca lupa.. Am mai citit eu pe forum niste posturi ca se misca ceva in telefon.. cand colo lupa ledului foto era :)

Edited by K-X-T, 23 November 2014 - 22:47.


#62
K-X-T

K-X-T

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,385
  • Înscris: 29.07.2011

View Postcristinel07, on 23 noiembrie 2014 - 22:05, said:

Sa-l porti sanatos (in buzunar Posted Image) si fara probleme.
Multumesc :)

View PostK-X-T, on 19 februarie 2014 - 00:40, said:

Un telefon superb. O să aștept primele reviewuri.. și poate cine știe o să mi-l iau..

Si pana la urma mi l-am luat :P

#63
danct2005

danct2005

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 28.08.2006
Nu se mișcă deloc, dar când dau cu degetul pe spatele carcasei vibrează de parca ceva s-ar mișca. Ai văzut ce beton se mișcă interfață? Dacă nu ar fi fost problema cu pata ar fi fost telefonul perfect. Apropo eu ma uit la detalii mult mai mult. O sa ma obișnuiesc pana la urma cu pata.
Ce e ciudat e ca apare sși dispare din când în când. Sa încerc sa ii măresc iluminarea sa vad dacă  se mai observa

La iluminare maxima se estompează dar nu dispare complet.

#64
K-X-T

K-X-T

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,385
  • Înscris: 29.07.2011
Eu am butonat la domo parca un allview x1 xtreme expus in showroom. Avea pretul de 1600 si ceva lei. Avea tot asa estompare jos la ecran mult mai accentuata ca cel pe care il detin.
Ecranele de 5.5 inch sunt mult mai pretentioase cu iluminarea din spate. Eu nu stiu cat de accentuata e la tine estomparea de la baza ecranului dar daca le trimiti telefonul probabil se va rezolva problema. Singurul minus. ca stai 15 zile fara telefon :)

#65
K-X-T

K-X-T

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,385
  • Înscris: 29.07.2011
Antutu Benchmark:

Attached File  Screenshot_2014-11-24-11-40-36.png   309.77K   47 downloadsAttached File  Screenshot_2014-11-24-11-41-07.png   284.34K   43 downloadsAttached File  Screenshot_2014-11-24-11-41-25.png   250.59K   40 downloadsAttached File  Screenshot_2014-11-24-11-43-03.png   319.24K   34 downloads

#66
K-X-T

K-X-T

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,385
  • Înscris: 29.07.2011
@danct2005 tie iti gaseste satelitii GLONASS?

Eu am incercat cu aplicatia GPS Data de pe google play, mi-a gasit numai Gpsul american.. De la GLONASS nu am dat de niciun satelit. Am vazut ca e compatibil Glonass tie iti gaseste satelitii Glonass?
https://play.google....k.gpsdata&hl=ro

P.S: Am gasit ceva pe situl Qualcomm: "The Snapdragon processor automatically knows when to power on the GLONASS service, and when to leave it off. GLONASS will only engage when an adequate GPS signal can’t be found. This extends battery life while providing the best navigation experience possible" Dar totusi nu am dat de niciun satelit Glonass.. Posted Image

Edited by K-X-T, 24 November 2014 - 15:56.


#67
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,139
  • Înscris: 26.07.2009
Cum vreti sa spuneti, a revenit sau inca mai este pe stoc la Altex: http://www.altex.ro/...b-3gb-ram-black la 1199 lei. La pretul asta se merita, dar la 1649 cat era adica mai scump decat LG G2 sau Samsung S4 nu.

#68
K-X-T

K-X-T

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,385
  • Înscris: 29.07.2011
De LG G2 nu stiu ce sa zic nu am butonat dar samsung s4 am butonat. Intre s4 si x1 xtreme as alege oricand x1 xtreme.

#69
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,139
  • Înscris: 26.07.2009
Eu detin S4, in primul rand pentru increderea de brand Samsung in caz de garantie etc. si restul e cancan. Daca am un buget minim, normal ca aleg ce imi permite bugetul si de aceea am avut 2 Allview ca nu aveam in acel moment mai multi bani, dupa l-am vandut pe unul si am mai pus eu sa imi iau S4.

#70
K-X-T

K-X-T

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,385
  • Înscris: 29.07.2011
La cat este la oferta acum cu siguranta e best buy x1 xtreme. Si eu am vrut sa-mi iau s4 anu asta de pasti.. numai ca am avut norocul sa nu fie pe stock la oferta atunci 1550 lei.. L-am gasit atunci mi se pare pe la 2200 de lei si am zis pas.. ma batea gandul de atunci sa imi iau x1 xtreme era 1799 dar am zis sa mai astept :))

#71
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,139
  • Înscris: 26.07.2009
La 1199 se merita clar sa cumperi dar daca ar fi acelasi pret as lua S4 / LG G2. Fiecare cu ce-l doare. :D

#72
danct2005

danct2005

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 28.08.2006

View PostK-X-T, on 24 noiembrie 2014 - 15:48, said:

@danct2005 tie iti gaseste satelitii GLONASS?

Eu am incercat cu aplicatia GPS Data de pe google play, mi-a gasit numai Gpsul american.. De la GLONASS nu am dat de niciun satelit. Am vazut ca e compatibil Glonass tie iti gaseste satelitii Glonass?

Momentan se pare ca rușii au restricționat accesul la sateliții lor. Nu merge sistemul glonass nici la topometristi.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate