Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 

Somn

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#19
letcon

letcon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 356
  • Înscris: 14.12.2009
Imi e cam greu sa inteleg toti termenii de specialitate dar incerc...

In legatura cu visele: nu de putine ori mi se intampla sa am multe vise intr-o noapte. Nu au nici o legatura unele cu altele sau cu realitatea, multe din ele sunt cu "superputeri" ( ma astept sa ma intrebati ce fumez Posted Image) ). Legat de vicii; nu beau (nici alcool nici cafea), nu fumez, nu pierd noptile ( exceptand lipsa somnului).

Cu alimentatia... nu stiu ce sa zic.. Consider ca mananc sanatos, adica mananc si ciorba si mancare si carne si legume etc. Cu pestele sunt cam certat, de mic nu mi-a placut. De cativa ani am inceput sa mananc mai multe lactate, nu suportam branza de nici o culoare.  Mesele pot sa spun ca nu sunt prea regulate, asta din cauza serviciului, insa nu plec niciodata nemancat. La masa de pranz servesc un sandwich ( sper ca asa se scrie), insa sa nu va imaginati ca sunt 2 felii de paine cu o bucata de salam; aici vorbim de aproape jumatate de paine. Masa de seara o servesc cand ajung acasa, poate sa fie la 6 poate sa fie la 8.   
De mentionat este ca mananc multa paine ( asa imi spun toti); am ajuns si la o paine la masa.


Ma gandesc serios sa vorbesc cu medicul de familie, ma puneti pe ganduri :D

Edited by letcon, 13 February 2014 - 09:56.


#20
Rabbit

Rabbit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,085
  • Înscris: 28.11.2001
Probabil că eşti mai puţin „bolnav” decât ai impresia. Micile dereglări de somn tratate din timp conduc pe termen lung la o stabilitate psihică mai bună, iar în secolul nostru există tratamente şi tehnici eficiente. Nu te baza numai pe medici, majoritatea nu cred că sunt la curent cu evoluţia medicinei în domeniul ăsta, ci documentează-te pe net (evitând, desigur, articolele din revistele de consum). Dacă ţi-e uşor să citeşti în engleză, Wikipedia e un bun început, iar în câteva ore te lămureşti în mare cum stă treaba. Asta nu înseamnă că trebuie să te „automedichezi”, ci să te duci doctor cât de cât informat.

Ţine cont că dacă vreun medic îţi prescrie medicamente de somn care provoacă dependenţă (cum sunt benzodiazepinele, de obicei terminate cu -zepam), e un idiot. Nu lua aşa ceva.

Edited by Rabbit, 13 February 2014 - 11:54.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate