Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?
 Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...
 Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy
 ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație
 

Fumatorii de tigari home made / rulate

* * * * * 10 votes
  • Please log in to reply
6318 replies to this topic

#3817
Fanares

Fanares

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 10.03.2017
Am luat o punga de Camel unguresc 40g și mi a ieșit în jur de 37 țigări tuburi normale injectat cu mikromatic poate contează da nu cred.si mi se pare cam ciudat mă așteptat să fac in jur de 50

#3818
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,241
  • Înscris: 19.08.2005
Cam putin. Eu nu reusesc sa bag peste un gram intr-un tub si eu le fac super indesate.

#3819
Fanares

Fanares

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 10.03.2017
Nu știu cât a intrat în țigară da normala am făcut o.am pus și punga pe cantar avea 43g cate poate sa de-a eroare cântaru 5g.si dintr o punga de senator 135g am scos 203 țigări.Să fie din cauza tutunul ui cum e tăiat ăla de la Camel? Întreg că abia m am apucat de Injectat și nu prea mă pricep

#3820
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,241
  • Înscris: 19.08.2005
Din Senator, cu filtre de 25 mm, mi-au iesit aproape 270. Esti la inceput, cu timpul ti se va da mana si o sa fie mai bine.

#3821
barnika123

barnika123

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 20.03.2013
Din tutun unguresc LD de 140g mi-au iesit 280 buc.in tuburi Energy de 25mm.

#3822
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,241
  • Înscris: 19.08.2005
Asa da.

#3823
Fanares

Fanares

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 10.03.2017
Rămân la senator blue ies mult mai bine decât Camel și îmi place ca gust,tarie

#3824
dany_el28

dany_el28

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 09.01.2008
Am comandat tigari Primus un singur pachet de proba. Tutunul este taiat marunt si este curat nu are crengi ca la Pegasus. Cand tai tigara se desface tutunul foarte usor fata de Pegasus. Castig timp pentru ca nu trebuie sa mai aleg betele din el. In pachet sunt 5 tigari de 8,5g bucata si nu sunt infoliate. Mi-au iesit 11 tigari cu filtru de 25 la o lulea. Intra tutun mai mult pentru ca e taiat mai fin cam ca la o tigara de fabrica. Tutunul are un gust diferit fata de pegasus dar este bun poate chiar mai bun. Imi pare rau ca am comandat cam mult Pegasus. Ca pret pe pachet iese putin mai scump fata de pegasus pentru ca este tutunul taiat mai fin. Sunt produse in ungaria. In concluzie pentru mine merita. Multumesc Serafim.

#3825
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,241
  • Înscris: 19.08.2005
Chiar daca e putin mai scump, daca e mai de calitate decat Pegasus, merita diferenta. Abia astept sa probez si eu.

#3826
Fanares

Fanares

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 10.03.2017
Cum sunt că tarie?

#3827
dany_el28

dany_el28

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 09.01.2008
Putin mai slabe fata de Pegasus.

#3828
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,704
  • Înscris: 25.11.2014
Mai slabe? Adică un fel de korona?

#3829
dany_el28

dany_el28

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 09.01.2008
Tutunul din Primus e mai deschis la culoare fata de Pegasus si clar este mai slab. Probabil cu filtru mai scurt de de 25 ar fi mai tari tigarile. E potrivit pt cine prefera Kent8, Pallmall albastru, Winstone albastru. Mie Pegasus imi place mai mult cand il umezesc si il injectez pt ca pare mai slab. Dupa ce se mai usuca tigarile revine si taria. Korona am luat o singura data pt ca nu am gasit Pegasus si mi-a parut rau pt ca avea un gust rau. Acum imi pare rau ca nu am luat Primus mai mult. Eu prefer tigarile mai slabe si fumez 10-15 pe zi.

#3830
Fanares

Fanares

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 10.03.2017
A comandat cineva de aici?http://marketrom.ro/ sper sa nu se considere reclama.cred că a mai întrebat cineva da nu sunt sigur

#3831
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,704
  • Înscris: 25.11.2014
Din cate stiu, nimeni de pe topicul asta. Am dat si eu de ei, dar pare tutun vrac si la vracuri eu nu ma bag. Daca vrei sa incerci si sa ne zici cum e, ar fi super :D.

#3832
Sucre_Bolivar

Sucre_Bolivar

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 20.03.2017
eu am fumat si tigari home made, dar nu mi placeau pentru ca le fumeam prea repede, aveau textura foarte laxa
probabil trebuia presat mai bine , dar nu cred ca se poate presa manual asa tare incat sa primeasca textura tare
al celor de la fabrica. Cu aroma sau taria nu erau probleme , se poate alege dupa gust

#3833
Fanares

Fanares

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 10.03.2017
Eu am dat comanda da nu mi a venit și m am lăsat păgubaș am văzut acolo că au un tutun certificat în România și am dat zoom pe poza,cu mugurii aia verzi nu știu ce să zic eu nu am văzut la un tutun asa

#3834
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,241
  • Înscris: 19.08.2005

 Sucre_Bolivar, on 20 martie 2017 - 20:19, said:

eu am fumat si tigari home made, dar nu mi placeau pentru ca le fumeam prea repede, aveau textura foarte laxa
probabil trebuia presat mai bine , dar nu cred ca se poate presa manual asa tare incat sa primeasca textura tare
al celor de la fabrica. Cu aroma sau taria nu erau probleme , se poate alege dupa gust

Depinde de aparat. Cu Micromatic imi ies destul de indesate, fumezi la ea la greu. Serafim e martor.
Am fumat si un Kent kore din comert, din 6 fumuri s-a terminat tigara.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate