Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Import china alibaba

Facultate
 Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...

Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta
 alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...

Descifrare reteta

Zapp fix
 Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea

Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...
 

Partitii windows

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
blu3boy73

blu3boy73

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 09.12.2007
Salutare,
Am o mica problema. Am instalat windows 8 pe SSD (inainte aveam tot windows 8, dar pe hdd-ul "normal"). Am observat la instalare, cand imi arata partitiile, windowsul 8 de pe hdd avea facuta o partitie : System reserved. Amsters continul din ele (nu le-am formatat), si spre surprinderea mea nu s-au "contopit" cele 2 paritii. Am mers mai departe, am instalat windowsul, si am vazut doar partitia mare pe care a fost windowsul, cel cu system reserved, imi arata ca nu era alocat. Am dat un "google rapid" si am dat click dreapta pe partitia pe care a fost windowsul si extended volume. Cred ca am facut prostie, deoarece windowsul m-a atentionat ca nu voi mai putea instala pe acea partitie sistem de operare. Acum imi arata tot asa ("despartite"), Dar formeaza o singura partitie (poza)


Astept sfaturi!! Multumesc

Attached Files

  • Attached File  asdf.jpg   185.63K   48 downloads

Edited by blu3boy73, 21 January 2014 - 21:42.


#2
GeorgeGeo

GeorgeGeo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,066
  • Înscris: 01.05.2007
Te mananca undeva ? Ce treba ai sa stergi partitia " Reserved ". Aia trebuie sa ramana asa . Daca formatezi tot HDD-ul atunci face alta rezervare .

#3
blu3boy73

blu3boy73

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 09.12.2007
DA, Vreau sa sterg partitita reserved, pentru ca e de la windowsul vechi, nu de la cel actual! Oricum dupa ce am dat extend si am "adaugat" partitia "reserved" la cea unde a fost windowsul vechi, mia dat un mesaj, cum ca nu voi mai putea instala SO pe partitia aceea. Acum imi arata o singura partitie dar la disk management apar 2 separate, cu e  in poza atasata

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate