Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

Concurs Orange

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#1
angel

angel

    Softpedia Viewer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,933
  • Înscris: 16.05.2005
http://www.orange.ro...05-poze-ro.html

Si rezultatele...sunt la fel ca anul trecut, dezastruoase !!!  :death:  :cursing:  :puke:

Apai bine fratilor, eu credeam ca se apreciaza arta....

singurele fotografii reusite din punctul meu de vedere sunt cele ale urmatorilor oameni :

Dan Olariu
Stuttgart

Elena Chiritã
Bucuresti

Vlad Eftenie
Bucuresti

Ciprian Marius Vizitiu
Copenhaga

Stefan Botez
Bucuresti

Gyuri Ilinca
Bucuresti


si....cam atat...

NU, nu ma oftic ca nu am castigat si eu, ma oftic doar ca nu s-a apreciat corect...daca altii au alte pareri sunt invitati sa le expuna aici :)

#2
mr.fred

mr.fred

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,137
  • Înscris: 29.01.2004

View Postangel, on Dec 13 2005, 14:48, said:

http://www.orange.ro...05-poze-ro.html

Si rezultatele...sunt la fel ca anul trecut, dezastruoase !!!  :death:  :cursing:  :puke:

Apai bine fratilor, eu credeam ca se apreciaza arta....


NU, nu ma oftic ca nu am castigat si eu, ma oftic doar ca nu s-a apreciat corect...daca altii au alte pareri sunt invitati sa le expuna aici :)


1. link-ul exista deja de vreo zi intr-un alt thread
2. arata-ne si noua cu ce ai participat
3. arata-ne si noua un portofoliu online al tau sa vedem si noi de ce pozele de acolo sunt dezastroase in comparatie cu modul tau de a fotografia.

Edited by mr.fred, 13 December 2005 - 14:58.


#3
angel

angel

    Softpedia Viewer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,933
  • Înscris: 16.05.2005
dupa cum ziceam, nu ma oftic ca nu am castigat, nu pot spune ca ale mele sunt mai interesante sau mai frumoase dar vroiam sa vad ce spun si alti ochi critici, daca imi dau dreptate sau trebuie sa ma duc sa dorm. Pentru stil poti sa te uiti si in galeria mea foto de pe softpedia.

Scuze dar nu am mai gasit threadul cu concursul Orange.

#4
BLiTz_G

BLiTz_G

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 284
  • Înscris: 02.02.2005
Mie mi se pare reusita si fotografie Gabrielei Sabau  :death:
aceleasi comentarii ca la fiecare concurs...daca castiga nu mai comenta...asa hai sa aruncam cu noroi in cei care au castigat ca au trimis fotografii varza si altele erau mai bune...

#5
X-Plicit

X-Plicit

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 24.11.2004
Delete me , delete me  <_<

Edited by X-Plicit, 13 December 2005 - 17:03.


#6
angel

angel

    Softpedia Viewer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,933
  • Înscris: 16.05.2005

View PostBLiTz_G, on Dec 13 2005, 15:27, said:

Mie mi se pare reusita si fotografie Gabrielei Sabau  :death:
aceleasi comentarii ca la fiecare concurs...daca castiga nu mai comenta...asa hai sa aruncam cu noroi in cei care au castigat ca au trimis fotografii varza si altele erau mai bune...

ai dreptate cu Gabriela Sabau...dar oare de ce nu a luat ea primul loc ?
Primele locuri nu ma atrag cu nimic, absolut cu nimic de la categoria foto color.
La alb-negru e ceva mai bine dar se putea si mai bine de atat.

Astea sunt parerile mele, nu am vrut sa castig neaparat, sunt altii mai buni decat mine care meritau din plin, dar voua chiar nu vi se pare la fel cum mi se pare si mie ? Nu vi se pare ca se putea mai bine de atat ? Ca puteau fi fotografii mai bune la categoria color ?

#7
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005
atata timp cat nu am vazut toate fotografiile, sau macar cele din finala ... nu avem cum sa ne pronuntam ... :(

#8
angel

angel

    Softpedia Viewer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,933
  • Înscris: 16.05.2005
in orice caz, Gabriela Sabau aka Blitz G are o fotografie reusita. De ce nu ai castigat ? De ce zici ca arunc cu noroi ??

Imi exprim o parere, nu sunt newbie in ceea ce priveste fotografia si daca nu sunt fotograf "declarat" si cu coroana pe deasupra asta nu inseamna ca nu am ochi critic si nu pot face o comparatie intre ceea ce am vazut din partea anumitor oameni "de renume" mai precis Stefan Tuchila caruia nu ii contest talentul si inclinarea, si fotografiile unor artisti mai putin cunoscuti de pe N site-uri care imi trezesc un anumit simt cand le vad...dar totusi e cam ciudata fotografia care a expus-o si "intamplator" a castigat el....

De ce nu a castigat shobi de exemplu ? Stiu ca si el a trimis. De ce nu au castigat cei care au mentiuni ? Poate pentru ca nu au acel "renume"....

Nu am nimic personal cu domnul Tuchila, dar pur si simplu am alti ochi critici si pentru mine o fotografie trebuie sa iti trezeasca o senzatie, un anumit gust, un sentiment profund, ca sa fie o fotografie reusita....degeaba exista DOF sau trepied bun, degeaba exista X efecte din aparat sau Photoshop daca nu trezeste nimic....e ca o rama goala...

Sau ma insel ?
Stiu ca e doar un concurs...dar e un concurs de fotografie, si as fi vrut sa fie apreciat ca atare.

#9
florinel

florinel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,120
  • Înscris: 29.06.2005
Angel, n-ai inteles esenta.La  acest concurs sunt selectate cele mai bune poze(din punctul de vedere al organizatorilor) care reflecta valorile (filozofia....bla bla) companiei organizatoare.
Au castigat cei care au pus cel mai bine in valoare ceea ce doreste orange. Asta e, treceti mai departe....
Anul trecut am avut si eu o mentiune, anul asta nimic.Asta e, care e problema? Felicitari castigatorilor, la mai mare si ... ne intalnim noi anu` viitor  :first:  :camera:

Uitati ca strugurii sunt acri, mai bine va apucati sa-i ingrijiti pe aia pentru la anu`... poate atunci vor fi dulci.

#10
florinel

florinel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,120
  • Înscris: 29.06.2005
Delete me......

Edited by florinel, 14 December 2005 - 19:32.


#11
BLiTz_G

BLiTz_G

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 284
  • Înscris: 02.02.2005
Fotografia mea trebuia sa iasa pe primul loc la sectiunea alb negru  :death:  ya right, am fost uimita ca am luat si mentiune... ideea este ca nu trebuie comentati cei care au castigat ci cei care au ales pozele castigatoare. S-au trimis fotografii foarte bune care nu au intrat in finala, nu este vina fotografilor...daca organizatorii asta au vrut, atunci asta au avut...si sincer acum..din tot juriul a fost un singur fotograf, in rest mai marii orangeului care poate n-au nici cea mai mica treaba cu fotografia...am zis poate...

#12
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005

View Postangel, on Dec 14 2005, 18:40, said:

De ce nu a castigat shobi de exemplu ? Stiu ca si el a trimis. De ce nu au castigat cei care au mentiuni ? Poate pentru ca nu au acel "renume"....

cu tot respectul pe care ti-l port si vad ca si tu mi-l porti, shobi nu a participat anu asta  :D
dar anul viitor nu va mai fii un concurs foto orange shobi-free ...  :photo:

in rest, daca e pe cineva care trebuie sa criticam ... sunt organizatorii ... unele sunt bune, altele nu foarte bune ... insa la cate poze chiar foarte proaste pe care le-au vazut ... probabil ca li s-a luat la un moment dat si au inceput sa aiba amnezii ...  B)

#13
Bogdan!

Bogdan!

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 718
  • Înscris: 28.06.2005
ai mai multe sanse sa castigi la concurs daca esti abonat de al lor? :D

ai mai multe sanse sa castigi la concurs daca esti abonat de al lor? :D

#14
AvantGarde

AvantGarde

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 637
  • Înscris: 25.04.2005

View PostBogdan!, on Dec 14 2005, 21:26, said:

ai mai multe sanse sa castigi la concurs daca esti abonat de al lor? :D
nu cred :P

#15
angel

angel

    Softpedia Viewer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,933
  • Înscris: 16.05.2005
ar fi trebuit sa aprecieze anumite valori, pot si eu sa fac poze stil orange, cu norisori in forma de ursulet si copii portocalii pe o plaja...as fi castigat mai mult ca sigur cu asa ceva. dar deh...

sa vedem la anu ce ochi critici or sa mai fie...sincer cred ca prefer concursurile de pe badorgood cel putin acolo e totul pe drept.

#16
romescu

romescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 386
  • Înscris: 19.03.2005

View PostBogdan!, on Dec 14 2005, 21:26, said:

ai mai multe sanse sa castigi la concurs daca esti abonat de al lor? :D

ai mai multe sanse sa castigi la concurs daca esti abonat de al lor? :D


what??? :huh:  :wacko:  :blink:  :eek:
no way, Jose!

#17
KIKO

KIKO

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 431
  • Înscris: 12.08.2005

View Postflorinel, on Dec 14 2005, 19:31, said:

Angel, n-ai inteles esenta.La  acest concurs sunt selectate cele mai bune poze(din punctul de vedere al organizatorilor) care reflecta valorile (filozofia....bla bla) companiei organizatoare.
Au castigat cei care au pus cel mai bine in valoare ceea ce doreste orange. Asta e, treceti mai departe....
corect. voi de ce credeţi că face orange-ul acest concurs? vă zic, eu...mai ales ca să beneficieze de pe urmele acestor imagini. şi cu câteva mii de dolari şi nişte telefoane pe care nu le mai cumpăraă nimeni, telefoane care sunt folosite evident în reţeaua lor (deci se duc bani tot către ei) se scot cu o căruţă de imagini pt care ar fi plătit de cel puţin zece, douăzeci de ori mai mult dacă ar fi fost să le achiziţioneze de la o bancă de imagini. şi nu îi doare câte utilizări o să aibă şi ce fel de utilizări, în ce loc or să apară, ce mărime etc... e biznis de fapt, nu e vezi Doamne ce caritate fac ei pt tinerii şi talentaţii fotografi. şi dacă mai pui că şi câştigătorii sunt fericiţi, că acei 500, 1000, 1500 de coco îi permit să-şi mai cumpere un obiectiv, sau poate un dslr etc... deci toată lumea e fericită. koneţ filma.

View Postangel, on Dec 15 2005, 08:53, said:

ar fi trebuit sa aprecieze anumite valori, pot si eu sa fac poze stil orange, cu norisori in forma de ursulet si copii portocalii pe o plaja...as fi castigat mai mult ca sigur cu asa ceva. dar deh...
şi ce te-a oprit mai exact? :)

sau vroiai să vină să zică: uite, se cer poze cu norişor alb şi pufos în colţul stâga sus, cerul albastru cu linia orizontului la 2/3 din cadru, iarbă verde la 1/3 din poză (mişcată de vânt constituie avantaj), o feţiţă blondă cu ochi albaştri care ţine în mâna dreaptă un balon portocaliu şi aleargă hăulind pe câmpii? c'mon...

Edited by KIKO, 15 December 2005 - 12:06.


#18
angel

angel

    Softpedia Viewer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,933
  • Înscris: 16.05.2005
intamplator una din pozele trimise de mine era exact cu o fetita cu ochi albastri, iarba blurry in jurul ei si cu o palariuta portocalie :D

Am castigat ceva cu asta ? Ei bine nu, dupa cum zice Florinel ca asta cautau cei de la orange.

Oricum, nu cred ca au drepturi de copyright decat pentru cei care au castigat, nu tin minte sa fi zis ca toate pozele trimise intra in custodia Orange si pot face ce vor cu ele.

Si apropo KIKO vezi aici daca fotograful se merita a fi premiat...parerea mea sincera e ca se puteau uita mai bine si la altele (din cele cu mentiuni) si acest thread nu ar fi mai existat.
http://www.badorgood...hors.php?id=542

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate