Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

Actualizare harta GPS Igo My Way!

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
maladetz1

maladetz1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 29.05.2011
Salut,
Am primit de la cineva hartile actualizate de la cineva, problema e ca in hartile alea in fisierul poi am gasit cate doua fisiere .poi pentru aceeasi harta, Romania.poi si Romania_Rich_POI.poi, cel de-al doilea fisier este mult mai mare decat primul. Eu in vechile harti nu am decat romania.poi, pentru actualizare iau doar primul fisier mai mic romania.poi sau pun si rich_POI?
Eu sunt nou in domeniu si nu prea ma pricep, poate este careva mai experimentat sa ma lumineze si pe mine.
Multumesc anticipat!

#2
Ahasverus

Ahasverus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,360
  • Înscris: 22.10.2006
E ok, le poti pune pe amandoua.

#3
gcom61

gcom61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,824
  • Înscris: 21.01.2007
Putem afla si noi cum le putem descarca?....sunt update-uri sau full?

#4
maladetz1

maladetz1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 29.05.2011

 Ahasverus, on 10 ianuarie 2014 - 11:20, said:

E ok, le poti pune pe amandoua.

Multumesc de raspuns, o sa le foloseasca pe amandoua? Ma gandeam sa nu dea conflict si sa nu citeasca nici una cum trebuie sa ma trezesc ca ma duce aiurea pe harta sa ajung cine stie la ce destinatie...

#5
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,977
  • Înscris: 06.01.2006
hartile sunt fisierele cu extensia FBL
fisierele de care spui tu POI sunt point of interest, adica iti afiseaza pe harta hoteluri, statii de alimentare, restaurante, etc
asa ca si daca da eroare/conflict nu e o chestie esentiala la navigatie, nu ajungi in Timisoara cand vrei sa mergi la Constanta

Edited by sandu bogdan, 10 January 2014 - 12:11.


#6
maladetz1

maladetz1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 29.05.2011
Multumesc mult pentru raspuns.

#7
danutzu_1069

danutzu_1069

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,692
  • Înscris: 17.01.2008
poti folosi poi rich, ptr ca le include si pe cele din fisierul mai mic. Daca le pui pe amandoua, iti dubleaza pe harta poi afisate.... si o sa ai o mare varza....

#8
maladetz1

maladetz1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 29.05.2011

 danutzu_1069, on 12 ianuarie 2014 - 12:23, said:

poti folosi poi rich, ptr ca le include si pe cele din fisierul mai mic. Daca le pui pe amandoua, iti dubleaza pe harta poi afisate.... si o sa ai o mare varza....

Multumesc, duma asta am patit-o chiar acum si cu hartile, am pus .fda, fbl si .fpa, se intercalau denumirile strazilor, cred ca voi lasa doar .fbl, la destinatie ma ducea insa strazile pe care mergeam erau eronat afisate.

Edited by maladetz1, 18 January 2014 - 13:44.


#9
maladetz1

maladetz1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 29.05.2011
Dupa ce am pus hartile noi, totul a mers ok pana azi cand am iesit la drum, chiar de a fost inourat complet gps-ul s-a conectat destul de repede, traseul setat ma duce la destinatie insa strazile pe care circul mi le arata total eronat, daca anulez traseul si las gps-ul conectat imi arata corect strada pe care circul.
A mai patit careva eroarea asta? Sa fie doar din cauza vremii ?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate