Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Curațare disc vinil

Display cu culori neuniforme

Despre Laborator Defectoscopie Ca...

Mama Clopoțel
 Windows 11 si boxa portabila - de...

Angajarea unei persoane de 18 ani...

Depunere declaratie unica PFA - i...

Situatie mostenire
 Inlocuit/upgrade placa video Nvid...

Google tv si open vpn

Vot europarlamentare

Sfat reparatii Golf 5
 Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...

Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...
 

Neofort Dacia Mosilor

- - - - -
  • Please log in to reply
48 replies to this topic

#37
nanashu

nanashu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,036
  • Înscris: 18.08.2004

 Neofort-BIZ, on 14 martie 2014 - 17:21, said:


Nu stiu despre ce vorbesti, proiectul nostru de pe mosilor, care s-a si vandut aproape integral, mai avem un singur apartament mare la ultimul etaj, se afla in spate la Pizza Hut si adresa lui este pe Calea Mosilor 217A, nu are nici o problema cu parcarile, are parcare si subterana si supraterana si mai sunt libere la vanzare cateva.
Poate nu inteleg eu bine, dar te rog sa explici mai clar ce problema exista cu parcarea si mai ales daca nu confunzi cumva proiectul nostru cu alt proiect.

pai exact la ala ma refer. Auzisem ca sunt unele probleme cu terenul pe care sa afla parcarea exterioara si ca masinile locatarilor ocupa locurile din afara complexului... de, lumea "invidioasa"

#38
optzeci

optzeci

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 508
  • Înscris: 10.08.2010
Mai sunt apartamente disponibile in Neofort Rezidential 8?

Am gasit diverse anunturi si pe fiecare site, pe harta blocul e marcat pe o alta strada. Stie cineva care este adresa exacta? Daca sta cineva deja acolo si imi poate spune cum este pana acum, ar fi si mai bine.

Multumesc!

#39
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,961
  • Înscris: 29.04.2006
este pe teleajan, blocul nu este inca finalizat, cel putin cand am fost eu ultima oara acum o luna, compartimentarea cam proasta, baia foarte mica nu are loc cada, iar bucataria este deschisa... suprafetele afisate includ si balconul, care in unul din cazuri este foarte mare si deci suprafata apartamentului este f mica, in spate sunt vreo 3 case de tigani, si la cateva case distanta se construieste un bloc de 7 etaje

#40
markus25

markus25

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 03.08.2007
Buna,

Am vazut ca pe internet asta ar cam fi singurul forum unde se discuta despre proiectele Neofort.
Pe mine ma intereseaza Neofort 27 de la Obor-Stefan cel Mare care se face langa scoala 307. Am trecut de cateva ori pe langa bloc si am vazut ca mai dureaza constructia, probabil ca spre sfarsitul anului viitor sunt sanse sa fie terminat.
As dori sa stiu daca cineva si-a contractat apartament acolo. Pe site-ul lor nu sunt schemele apartamentelor si pe mine m-ar interesa un apartament de 3 camere. Am citit mai sus ca suprafetele utile nu sunt cele reale.
M-am uitat pe site-ul lor si am vazut ca la 3 camere ei declara suprafata utila de 74 mp. E cea reala, fara a lua in calcul balcoanele?
Si nu in ultimul rand as dori sa stiu daca compania e serioasa si daca firma de constructii are experienta cu asemenea proiecte. Eventuale impresii de la alte persoane care au cumparat apartamente in celelalte proiecte ale lor sunt binevenite.

Multumesc anticipat.

#41
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,961
  • Înscris: 29.04.2006
constructorii sunt diferiti, ei sunt agentie imobiliara, compartimentarea este diferita si calculul suprafetei utile poate fi diferit in functie de proiect

#42
NeoD

NeoD

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 02.11.2017

 Eagle Raider, on 18 octombrie 2014 - 22:05, said:

constructorii sunt diferiti, ei sunt agentie imobiliara, compartimentarea este diferita si calculul suprafetei utile poate fi diferit in functie de proiect
Am construit pana acum 3 blocuri ce insumeaza aproximativ 170 de apartamente si o sa mai dam drumul la urmatoarele:
- in Caracas
- in Vanatori
- in Popa Nan
- in Icoanei cu Vasile Lascar
- in Rasuri
Cred ca poti sa-ti revizuesti parerea despre noi Posted Image, tot ce construim noi este pe centru. Avem si proiecte de la parteneri, dar acelea in general sunt in periferie.

Edited by NeoD, 02 April 2019 - 21:22.


#43
Mistky

Mistky

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 16.03.2019
Mama, NeoD reply dupa 4 ani :))
Dovada de profesionalism

#44
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,554
  • Înscris: 08.10.2015

 NeoD, on 02 aprilie 2019 - 21:21, said:

... o sa mai dam drumul la urmatoarele:

- in Vanatori

In ce stadiu sunteti cu proiectul asta? E de mult in asteptare. Terenul ala e interesant, ce vreti sa faceti acolo?

#45
NeoD

NeoD

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 02.11.2017

 MembruAnonim, on 03 aprilie 2019 - 10:49, said:

In ce stadiu sunteti cu proiectul asta? E de mult in asteptare. Terenul ala e interesant, ce vreti sa faceti acolo?
E cu avizul culturii, aviz care dureaza nelimitat, am mai imbatranit 2 ani...
Inca nu ne-am hotarat, oscilam intre apartamente mari cu finisare premium, destinate familiilor, sau apartamente mici pentru inchiriere in regim hotelier. Eu tind sa facem prima varianta, intrucat rent apartments e un business nou si nu ma intereseaza afaceri noi deocamdata.

#46
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,483
  • Înscris: 24.02.2017
Eu zic sa nu le dati sub 200.000 E. Ar fi pacat de Dumnezeu .......

#47
kopac

kopac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,354
  • Înscris: 31.07.2017
daca vreti sa vedeti cine sluteste orasul puteti comenta aici. absolut nicio cladire nu respecta specificul zonei, se distrug cladiri de patrimoniu istorice si noi nu facem nimic, da stiu, sunt comunist si greu de cap ! de buldozer nu scapa nimeni, oricum!

#48
Groh

Groh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,595
  • Înscris: 03.09.2008
Tu ai o obsesie cu buldozerul! -)))


#49
kopac

kopac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,354
  • Înscris: 31.07.2017

 Groh, on 06 aprilie 2019 - 12:41, said:

Tu ai o obsesie cu buldozerul! -)))
exista niste oameni pe lumea asta, din pacate nu sunt dintre ei, sunt prea slab, care cred cu tarie in parerile lor si doresc cu orice pret sa le implementez. eu imi doresc conservarea bucurestiului, nu halesc constructiile noi, blocurile, pasajele, autostrazile si alte balarii aduse de progres. iar haosul curent nu poate fi terminat decat cu buldozerul.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate