Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tur auto 2024

Scule parkside x20v

"Compuneri" folosind Roma...

Recomandare AC
 Coramet sau Caparol?

Vecin cu probleme

Ford Focus 2007, motorul se opres...

Ce tip de detergent preferați pen...
 Companie din USA care livreaza in...

Recomandare saltea latex natural

ETF crestere LYMS vs QDVE vs VVSM.

Sfat achiziție motor pe benz...
 Chist operat

Port blocat dupa portare Orange c...

Șomer cu venituri prin parti...

Consum RAM Mac OS
 

Neofort Dacia Mosilor

- - - - -
  • Please log in to reply
48 replies to this topic

#1
Alemi

Alemi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 08.12.2013
Buna ziua,

Locuieste cineva aici la Neofort Mosilor?
Am fost si am vazut blocul, am vazut ca sunt cativa locatari si probabil vom merge si la o vizionare. As dori sa stiu pareri de la cei care locuiesc deja aici. Sunteti multumiti? Sfaturi ptr un posibil viitor vecin? Ce costuri sunt cu intretinerea?

Multumesc!

#2
wide

wide

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,292
  • Înscris: 08.02.2012
la 70000E un amarat de apartament de 45mp nu cred ca se hazardeaza nici ........ tataie in toata senil-atatea lui

http://www.imobiliar...amere-X55I000AJ

topicul a fost deschis pt reclama ........ se vede de la o posta

#3
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,553
  • Înscris: 13.01.2011
Ce sa mai zic, am vazut apartament de 175 mii Posted Image , are caloriferele ca la mine in casa, la vedere, nu cred ca este acceptabil la banii aia.

La banii aia, cumperi si teren si ridici si casa.

Dar astea sint apartamente pentru cei care nu muncesc banii, pentru fete care castiga...

Repedeeee, comision zero... ce bulaaaan Posted Image Posted Image

Lasa nene, sa astepte, stim si noi ca au de unde sa lase la pret...

Edited by crisstonne, 05 January 2014 - 20:05.


#4
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,785
  • Înscris: 27.01.2009
E gata blocul ?

 wide, on 05 ianuarie 2014 - 19:53, said:

la 70000E un amarat de apartament de 45mp nu cred ca se hazardeaza nici ........ tataie in toata senil-atatea lui

http://www.imobiliar...amere-X55I000AJ

topicul a fost deschis pt reclama ........ se vede de la o posta
A aruncat si io o privire
Alea sunt finisaje de zici ca e facut pt inchiriat nu de vandut

#5
izometric

izometric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,392
  • Înscris: 05.09.2013

 wide, on 05 ianuarie 2014 - 19:53, said:

tataie in toata senil-atatea lui


Senil - cratima - atatea? Really?

#6
wide

wide

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,292
  • Înscris: 08.02.2012
oameni astia or fi normali la cap cand pun pe net astfel de anunturi?  Posted Image

ce o fi oare in capul lor? .........

Edited by wide, 05 January 2014 - 20:08.


#7
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,785
  • Înscris: 27.01.2009

 wide, on 05 ianuarie 2014 - 20:08, said:

ce o fi oare in capul lor? .........
Lovele lovele

#8
wide

wide

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,292
  • Înscris: 08.02.2012

 izometric, on 05 ianuarie 2014 - 20:05, said:



Senil - cratima - atatea? Really?

iezact :)

#9
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,553
  • Înscris: 13.01.2011
Incearca si ei  Posted Image

Au aflat in secret, ca trece criza Posted Image

Edited by crisstonne, 05 January 2014 - 20:12.


#10
wide

wide

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,292
  • Înscris: 08.02.2012

 petre69, on 05 ianuarie 2014 - 20:10, said:

Lovele lovele

cred ca e vb de foamea din gat ..... sau de prostia unor cocalari si bijnitari ce habar nu au pe ce lume traiesc

 crisstonne, on 05 ianuarie 2014 - 20:11, said:

Incearca si ei  Posted Image

Au aflat in secret, ca trece criza Posted Image

da, da, da ........ sigur!

si marmota invelea ciocolata Posted Image

Edited by wide, 05 January 2014 - 20:17.


#11
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,840
  • Înscris: 03.02.2007
Mai taie din ele, dă-le dreaq!!

Edited by Digix, 05 January 2014 - 20:23.


#12
wide

wide

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,292
  • Înscris: 08.02.2012

 crisstonne, on 05 ianuarie 2014 - 19:57, said:

pentru fete care castiga...


chiar si asa cati barbati trebuie sa beneficieze de serviciile unei asemenea fete?

mii de barbati!!! dupa ce termina cu toti (descentrata, ranita si gaurita pe toate partile) numai de apartamente nu o sa-i mai arda ....... in fine, poate in Romanica s-a inventat o masina de tiparit bani ...... sau poate ca extraterestrii se afla de mult printre noi

adevarul e dincolo de noi .......

Edited by wide, 05 January 2014 - 20:26.


#13
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,553
  • Înscris: 13.01.2011
Cum sa pui scurgerea aia la baie fix unde calca piciorul drept, in timp zdrangane grilajul Posted Image  nu au imaginatie, meseriasii din ziua de azi...

La o garsoniera la W.C. am vazut o cutie care ajuta evacuarea, bagata in priza Posted Image

 wide, on 05 ianuarie 2014 - 20:23, said:

chiar si asa cati barbati trebuie sa beneficieze de serviciile unei asemenea fete?


Ma refer la fetele destepte si tinere, care inteleg repede mersul vietii, care merg cu babaci batrani (pleonasm, dar suna bine...) si cu bani multi.

Edited by crisstonne, 05 January 2014 - 20:45.


#14
Alemi

Alemi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 08.12.2013

 wide, on 05 ianuarie 2014 - 19:53, said:

la 70000E un amarat de apartament de 45mp nu cred ca se hazardeaza nici ........ tataie in toata senil-atatea lui

http://www.imobiliar...amere-X55I000AJ

topicul a fost deschis pt reclama ........ se vede de la o posta

Deci nu e nici o reclama...! pe bune, de ce trebuie sa se inteleaga ca toate sunt reclame daca pui cateva intrebari?? noi cautam de mai mult de 1 an un apartament, am zis sa fie bloc nou ptr a nu mai investi in renovare; am vazut tot ce se putea vedea, tot ce exista in bucuresti am vizitat, am citit fiecare pagina din forumul asta si alte bloguri; pana la urma am ramas la 2 ansambluri, drept ptr care am decis sa intreb si sa aflu pareri - in ambele cazuri - despre cele 2.
Azi am fost impreuna cu sotul meu si am vazut blocul din mosilor, nu am vazut nici un apartament ptr ca nu am luat legatura cu nici un reprezentant de vanzari inca. Am vazut ca este locuit si am crezut ca pot afla cateva pareri pertinente de la cineva care locuieste aici. Zona este ok ptr noi (si imprejurimile) ptr a fi aproape de parinti. Just like that.
Multumesc.

#15
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,553
  • Înscris: 13.01.2011
Succes Posted Image

Sa mai spuna cineva ca nu sint vanzari, ca munceste lumea pe nimic si nu sint bani...

Edited by crisstonne, 05 January 2014 - 21:21.


#16
nanashu

nanashu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,036
  • Înscris: 18.08.2004
pai sunt locuite cele mai bune apartamente acolo, alea care mai au o priveliste cat de cat ok... daca suporti ca vara sa vezi destrabalarile vecinilor cu piscina (care fac niste paranghelii demne sa-l concureze pe Berlusconi Posted Image ) atunci...
tot in zona aia exista si un Superbloc, pe Eminescu 220... din pacate patronii sunt in puscarie (implicati politic), firma a intrat in insolventa si astfel a murit povestea :(
http://azaralandscap...2/eminescu-220/

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/DqzTUrXh6Uc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#17
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,553
  • Înscris: 13.01.2011

 nanashu, on 05 ianuarie 2014 - 21:20, said:

un Superbloc, pe Eminescu 220...   a murit povestea Posted Image

Frumos proiect...

Acum este schelet, sau nu sau apucat de el din motiv de bulau ?

Edited by crisstonne, 05 January 2014 - 21:34.


#18
Alemi

Alemi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 08.12.2013

 crisstonne, on 05 ianuarie 2014 - 21:19, said:

Succes Posted Image

Sa mai spuna cineva ca nu sint vanzari, ca munceste lumea pe nimic si nu sint bani...

Noi am gasit pe imobiliare anunt de la ei cu 80 si ceva de mii, apartament de 75 mp; e adevarat ca este f confuzant ptr ca azi, tot pe imobiliare, am vazut f multe anunturi acolo, la diferite suprafete, cu peste 120k, ceea ce e aberant; dar nah, am zis ca 80k, cu tva inclus in zona respectiva ar fi cat de cat ok...in militari, un apartam in bloc nou, cu aceeasi suprafata, este 115k...din nou, aberant...de asemenea, in zona iancului (unde ar fi mai mult decat ok ptr noi), au un bloc cu preturi de care nu te poti atinge si nici macar nu este langa metrou...
Daca stie cineva vreun bloc nou cu preturi decente in zona mosilor-obor-iancului, sunt recunoscatoare daca mi-ar spune...vrem intr-un bloc nou ptr a nu mai investi in renovari, este singurul motiv. La Iancului de ex, intr-un bloc vechi, undeva pe langa metrou, nu te poti atinge..Cel putin noi nu ne permitem ptr moment.
Blocul din mosilor este terminat, pare ca a fost terminat de curand, inca nu s-a facut curatenie in imprejurimi.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate