Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?

Care din urmatoarele optiuni este...

Distante etrieri
 Fisier corupt reapare in galeria ...

Ce condensator ar putea fi? TV Vo...

Problema droguri

Soldat gradat profesionist - dipl...
 Eroare incarcare formular

merita upgrade de la Ryzen 5 2600...

Intel i9 14900K cooler air Deepco...

Curațare disc vinil
 Atentie la site-ul FixShop.ro - p...

Display cu culori neuniforme

Despre Laborator Defectoscopie Ca...

Mama Clopoțel
 

Sfaturi..

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
bursuc7

bursuc7

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 14.10.2011
Salutare, am un site construit pe wordpress.
Ideea de baza este ca desi am toate paginile indexate, vizitatorii nu tind sa apara, tin sa va zic ca nu sunt expert SEO, ci doar invatacel, incerc sa ma documentez din orice sursa, si de accea orice sfat este bun venit. Nu am afisat site-ul din motive de reclama, dar daca este nevoie o voi face, multumesc

#2
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,773
  • Înscris: 09.05.2005
Probabil ce scrii tu nu e cautat...

#3
bursuc7

bursuc7

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 14.10.2011
e o nisa destul de cautata ca sa zic sincer, deci alte ceva..

#4
darkstar_tfd

darkstar_tfd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 461
  • Înscris: 18.08.2005

View Postbursuc7, on 05 ianuarie 2014 - 12:06, said:

e o nisa destul de cautata ca sa zic sincer, deci alte ceva..

Daca stii ca e o nisa cu volum, inseamna ca ai facut niste research; Prin urmare stii si care-s termenii cheie care ar aduce acest volum; Urmatorul pas e sa folosesti o extensie de browser / un tool sau sa faci cautarea manual dupa respectivii termeni si sa vezi unde anume e pozitionat site-ul tau. Daca vorbim de long Tails, atunci discutia e mai ampla.

#5
bursuc7

bursuc7

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 14.10.2011
de exemplu, am 2 cuvinte + inca o serie de o suita de cuvinte care la orice cautare ma gasesc pe prima paina ba chiar in prima pozitie..

#6
darkstar_tfd

darkstar_tfd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 461
  • Înscris: 18.08.2005

View Postbursuc7, on 06 ianuarie 2014 - 00:07, said:

de exemplu, am 2 cuvinte + inca o serie de o suita de cuvinte care la orice cautare ma gasesc pe prima paina ba chiar in prima pozitie..

Volum de cautare redus. Ce-ti afiseaza tool-urile? Tracking code e implementat corect? ...

Mai multe detalii ajuta sa primesti un raspuns relevant.

#7
bursuc7

bursuc7

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 14.10.2011
am avut pe site timp de o luna scriptul celor de la trafic, si nu treceam de 30, tind sa cred ca ori nu fac eu ce trebuie si nu stiu concret ce anume... ori nu e ok din punct de vedere al informatiilor

#8
darkstar_tfd

darkstar_tfd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 461
  • Înscris: 18.08.2005

View Postbursuc7, on 06 ianuarie 2014 - 19:04, said:

am avut pe site timp de o luna scriptul celor de la trafic, si nu treceam de 30, tind sa cred ca ori nu fac eu ce trebuie si nu stiu concret ce anume... ori nu e ok din punct de vedere al informatiilor

Google Analytics?

#9
B_M

B_M

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 12.01.2008
Am mai postat recent într-un topic, îmi cer scuze că postez din nou. Mi se pare că acest topic e mai apropiat de problema mea. Și postez și aici, în speranța că voi primi vreun sfat bun în timp util, având în vedere că mai am la dispoziție o săptămână. :)

View PostB_M, on 08 ianuarie 2014 - 17:43, said:

Vă salut,
am și eu un site (blog) pe domeniu.ro, creat ca un proiect pentru facultate. Criteriul principal pentru nota finală este numărul de vizitatori unici - bouncerate-ul. Cu bouncerate-ul stau foarte bine, dar cu vizitatorii nu prea bine. Mai am o săptămână la dispoziție, până se încheie proiectul pentru facultate, apoi se trage linie și primim notele. În afară de postare linkuri pe facebook pe grupuri, mai aveți și alte sugestii de promovare, să atrag mai mulți vizitatori? Dacă aveți ceva idei de promovare gratuită, nu vreau să plătesc o firmă de SEO, pentru că nu e cazul în această situație. Ce îmi recomandați chiar să schimb la site/design.. mă gândesc la fundal în primul rând, desigur, nu e foarte atractiv. Orice idee este binevenită!
P.S. site-ul este la profil, nu știu dacă pot să îl postez aici în comentariu, să nu se considere reclamă..


#10
inginerule

inginerule

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,353
  • Înscris: 19.09.2013
eu nu am incredere deloc in scripturile astea de contorizare a traficului (google analitics, trafic.ro etc). intru pe analitics si zice ca in timp real sunt 0 vizitatori, si eu defapt am 6 (luandu-ma dupa scriptul creat de mine). scriptul meu este bun pentru ca l-am testat o juma de ora in mai multe feluri (nu stau sa dau detalii cum) si arata bine. singurul lucru pe care am observat ca il arata bine in analitics este numarul de accesari ale site-ului in fiecare zi (arata aproape ca si scriptul meu).

#11
bursuc7

bursuc7

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 14.10.2011
voi incerca cu analytics si revin, multumesc

#12
SilviuPopovici

SilviuPopovici

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 26.02.2012
Linkul de la website ? Ca sa stiu sa nu iti dau sugestii oarbe. :)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate