Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...
 Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.
 Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India
 Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala
 

Cand va lua omenirea contact cu extraterestrii?

- - - - -
  • Please log in to reply
109 replies to this topic

#91
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,108
  • Înscris: 09.01.2007
Infinitty, esti aproape de agnosticism, caz in care nu ai de unde sa stii ca universul e infinit, nu poti fi sigur de asta.

#92
Infinitty

Infinitty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,401
  • Înscris: 14.12.2008

View PostXlander, on 30 august 2018 - 15:13, said:

Da, la asta ma gandeam si eu...la Vatican. In urma cu 3-4 ani am citit Exo-Vaticana a lui Tom Horn si eram uimit ce mesaje liberale transmitea Vaticanul, prin purtatori de cuvant abilitati, vis-a-vis de posibila existenta a aliens. Se gandesc deja cum sa-i crestineze, au ei informatii ca indivizii nu prea le au cu credinta. Posted Image Au printre cele mai dotate telescoape din lume, unul din ele, cel mai smecher numindu-se L.U.C.I.F.E.R.  Posted Image  Vine de la "Large Binocular Telescope Near-infrared Utility with Camera and Integral Field Unit for Extragalactic Research," nu va ganditi la prostii, desi ar fi cazul...

Plus ca ONU are un ambasador pentru aliens, cel putin asa era o stire mai demult...

Mai bro Infinitty Posted Image ce zicea Einstein e irelevant. Mai bine studiaza argumentul ontologic al lui Anselm.

Nu inteleg ce treaba are Anselm si Descartes aici?!

View Postoverseas, on 30 august 2018 - 15:54, said:

Infinitty, esti aproape de agnosticism, caz in care nu ai de unde sa stii ca universul e infinit, nu poti fi sigur de asta.

Nu asta este ideea si nu sustin ca universul este infinit, sunt multumit ca contine mii si mii de galaxii, asta era ideea. Adica noi locuitori a unei graunte de nisip, ne spunem parerea prin negatie absoluta asupra unui munte plin de graunte de nisip!

#93
Xlander

Xlander

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,099
  • Înscris: 24.11.2016

View PostInfinitty, on 30 august 2018 - 20:42, said:

Nu inteleg ce treaba are Anselm si Descartes aici?!
Intelegi cu varsta. Dupa ce nu te mai bazaie la cap alienșii.

#94
Infinitty

Infinitty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,401
  • Înscris: 14.12.2008
Îți explic numaidecât. Vârstă nu are nicio importanta, nu sunt nici ateu, iar cu duhul sfânt si cu realitatea naturala nu sunt certat.

A crede intr-o evidenta naturala nu este erezie deoarece universul indubitabil este creația zeului, pe când o poveste biblica zisa de inspirație divina poate sa nu fie indubitabil valida, putând fi cel mult verosimila si interpretabila.

De exemplu:"Nabucodonosor nu a fost rege peste tot Pământul, iar apele potopului nu au trecut peste munții cei înalți apoi sa se scurgă undeva."

Cu privire la alienai, sunt de acord ca existenta lor nu ne încurca dar nici nu ne ajuta  in acest moment al devenirii umane spre transumanism, după cum nici aborigenii Australiei nu mai sunt interesanți, nici indigenii Amazoniei, iar filmele sf sunt populate de o puzderie de specii de alienai.

View PostXlander, on 25 august 2018 - 15:48, said:

N-am mai auzit de asa ceva. Cum arata ?  :w00t:

Mana cu deget ori degete opozabile, este o structura comuna in univers, la fel este statura erecta bipeda si aranjamentul anatomic tipic omului.

In filmele sf alienii sunt reprezentați destul de corect si verosimil. Pentru realizarea varietății si verosimilității s-au inspirat din diversitatea simienilor de pe Pamant si altor familii de animale.

Edited by Infinitty, 31 August 2018 - 04:33.


#95
Xlander

Xlander

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,099
  • Înscris: 24.11.2016
Am discutat destul pe topicele alea ca sa stiu ca ai niste credinte mai exotice. Sa nu mutam aici niste chestiuni care n-au legatura cu aria, asa ca nu comentez despre Nebuchadnezzar, potop sau Duhul Sfant.
Nu exista asa ceva, e opinia mea ferma, adica entitati biologice care undeva in Univers au trecut prin stadiile evolutive descrise schematic de TE, apoi in urma avansului tehnologic au reusit sa ajunga aici. :habarnam:
Asta nu te impiedica pe tine sa crezi in ce vrei.
Sigur ca am explicatiile mele pentru fenomenul UFO si carcalacii ce presupus piloteaza navele, dar sunt de o cu totul alta natura.





#96
Infinitty

Infinitty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,401
  • Înscris: 14.12.2008
Bun si care ar fi opinia ta, ce ar reprezenta UFO si piloții lor?!

PS: Da, sunt un arian exotic.

Edited by Infinitty, 31 August 2018 - 08:09.


#97
Xlander

Xlander

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,099
  • Înscris: 24.11.2016
Pai deschide pe aria de mai sus subiectul si sa vedem ce zicea lumea, din perspectiva religioasa. :coolspeak:
Chiar sunt curios si eu. La o adica, de ce nu ar avea si crestinismul ceva de spus pe tema asta ? Vaticanul are...fel si fel de presupuneri.

Attached Files



#98
Infinitty

Infinitty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,401
  • Înscris: 14.12.2008
Am înțeles, te referi la vegheatori.

#99
Xlander

Xlander

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,099
  • Înscris: 24.11.2016
Te astept pe topic. :peacefingers:

#100
Infinitty

Infinitty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,401
  • Înscris: 14.12.2008
Nu înțeleg ce spui, eu am doua calități de baza, prind greu si uit repede, ori cum zicea cineva de pe aici " inteligenta ma urmărește mereu, dar eu sunt prea rapid ca sa ma prindă din urma.

#101
Xlander

Xlander

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,099
  • Înscris: 24.11.2016
Pai am asteptat o zi sa deschizi un topic, asa ca l-am initiat eu, ai observat de fapt intre timp.
Am dat like pentru umor de calitate, nu c-ar fi real ce spui acolo.

View PostInfinitty, on 31 august 2018 - 13:06, said:

Nu înțeleg ce spui, eu am doua calități de baza, prind greu si uit repede, ori cum zicea cineva de pe aici " inteligenta ma urmărește mereu, dar eu sunt prea rapid ca sa ma prindă din urma.


#102
Infinitty

Infinitty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,401
  • Înscris: 14.12.2008
In ultima luna am cam pierdut noțiunea timpului. Am fost sa vizitez Parisu 10 zile, apoi treburi pe lângă casa la greu, apoi mama internata in spital pentru operație si multe altele, familie, copii, serviciu ...

Apropo, topicul tau este foarte bun si vad ca Mărio brill este o persoana si cultivata si inteligenta, oricum ai persoane de calitate acolo.

Si tu îmi pari o persoana cultivata, la început am crezut ca ești un ipochimen imberb, deci aparentele sunt întotdeauna înșelătoare.

Edited by Infinitty, 04 September 2018 - 12:28.


#103
yankeedoodle

yankeedoodle

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 02.09.2018
Voi credeti ca a comunica cu civilizatii de la zeci sau sute de ani lumina e ca si cum ati conversa pe messanger?

#104
sandy76

sandy76

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,058
  • Înscris: 20.10.2008

View Postyankeedoodle, on 04 septembrie 2018 - 14:48, said:

Voi credeti ca a comunica cu civilizatii de la zeci sau sute de ani lumina e ca si cum ati conversa pe messanger?
Nu-i adevarat...sunt ai nostri!Posted Image
Cel putin... navele!Posted Image
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/FN6Pb8u4sW0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#105
doxan

doxan

    Disident politic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,503
  • Înscris: 22.12.2015
Suntem in contact cu alte "entitati" inca de acum 12000 de ani cand a aparut constiinta umana, ni s-au aratat de-a lungul timpului sub diverse forme: spirite, draci, jini, demoni iar acum ii percem ca greys ! Ce sunt aceste entitati ramane insa marea intrebare, extraterestri cu o origine interstelara sigur nu pot fi, viata inteligenta in Cosmos nu poate fi atat de antropomorfa si humanoida in aparitie precum acesti greys.
Asta o stie si cel mai prost astrobiolog, daca ar fi sa luam contact cu o civilizatie extraterestra interstelara de tipul II pe scala Kardashev...evident ar avea o infatisare completa straina noua, de fapt ar fi atat de diferiti incat creierul nostru ar trebui sa construiasca simulari doar pentru a putea abstractiza cumva simpla lor manifestare fizica.
De fapt, primul contact cu o alta civilizatie interstelara ar trebui sa fie sub forma unei sonde autonome autoreplicante precum o propus fizicianul evreu maghiar Von Neumann in anii 50, doar asa s-ar putea coloniza rapid o galaxie! E greu de crezut ca un pasaj Einstein-Rosen poate exista in realitate, cel mai probabil ramane doar o posibilitate exotica (a ecuatiilor) chiar si pentru cele mai avansate entitati din Cosmos.
Si cu toate acestea suntem contactati si vizitati zilnic, fenomenul UFO e unul cat se poate de real, chiar daca in final pare a fi mai degraba o creatie a constiintei umane. Ce sunt aceste fiinte care ne viziteaza si ce anume urmaresc "ei" nu stie nimeni, insa in mod cert nu vin din alte sisteme stelare si fara indoiala intentiile lor sunt ostile fata de om.
Aici o schita a celebrului preot satanist Crowley care descrie o entitate numita Lam care seamana izbitor cu grey-ul modern, schita e din anii 20, cu mult timp inainte de isteria moderna cu greys:

Attached Files


Edited by doxan, 27 September 2018 - 22:42.


#106
doxan

doxan

    Disident politic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,503
  • Înscris: 22.12.2015
Daca M-theory se dovedeste reala in privinta posibilitatii ca sa existe un Univers compus dintr-un numar infinit de "lumi de buzunar"...poate ca greys/Lam provine de pe o alta versiune a Pamantului care exista intr-o alta existenta paralela cu a nostra. Avand in vedere similitudinele antropomorfice frapante cu omul, poate ca e chiar un om al viitorului foarte indepartat, milioane de ani de evolutie ar putea schimba fizionomia umanana in mod radical, transformand omul modern in ceva grotesc precum e grey.
Iar un argument pentru aceasta ipoteza a calatoriei interdimensionale e modul in care "vasele lor de contact" se materializeaza si dispar instant, de multe ori simpla obsevare  de catre o fiinta constienta are efect fizic imediat asupra caracteristicilor fizice a acestor nave...ca un soi de experiment double slit la scara macroscopica.

Edited by doxan, 27 September 2018 - 22:51.


#107
SportBilly

SportBilly

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 248
  • Înscris: 11.09.2018
Unde se pot viziona?

#108
cirus6

cirus6

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,211
  • Înscris: 15.06.2010
Nu se pune problema cand va lua contact ci când se va face public că a luat contact.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate