Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Cand va lua omenirea contact cu extraterestrii?

- - - - -
  • Please log in to reply
109 replies to this topic

#73
Infinitty

Infinitty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,401
  • Înscris: 14.12.2008
Poti dezvolta putin?

Stiam chestia cu vai din apocalipsa biblica, iar 1914 marele razboi, iar al doilea cred ca te referi la ww2, dar ideea centrala nu.

#74
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006
http://incomemagazin...c-extraterestru

#75
altnume

altnume

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,822
  • Înscris: 30.01.2010
In sfarsit o schimbare de paradigma, chiar era plictisitor ca la trimestrial sa avem o apocalipsa clasica.

In plus, cum se mai gandesc ei la noi, vin in luna cadourilor.

#76
Kostyrapper

Kostyrapper

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 24.06.2008
Nu exista extratereștrii....aceia sunt demoni. OZN-urile despre care se vorbește sunt făcute de grupări oculte. Sataniști cu bani...in Area 51.

#77
Infinitty

Infinitty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,401
  • Înscris: 14.12.2008
De ce nu ar exista?! Noi suntem dovada ca ei pot exista, de fapt ca exista.

#78
Infinitty

Infinitty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,401
  • Înscris: 14.12.2008
Ei au luat contact cu noi continu de cand suntem pe planeta, restul tine de interpretarea si asteptarile noastre.

#79
sigmundiclelander

sigmundiclelander

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 20.08.2018
Daca ar fi sa luam contact cu  o civilizatie aflata la 100 de ani lumina, asta ar insemna ca ar dura 100 de ani ca mesajul nostru sa ajunga la ei si inca 100 de ani ca ei sa ne transmita un raspuns.
200 de ani ar dura sa o simpla conversatie tipica de Messenger sau SMS.
Nu merita!

#80
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,023
  • Înscris: 31.07.2007
SMS: "buna ke faci?" Raspuns dupa 200 de ani: "cine esti? am prieten"

#81
StefanLiviu

StefanLiviu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,017
  • Înscris: 08.01.2018

View Postweststar, on 31 decembrie 2013 - 02:57, said:

Suntem pe aria de paranormal un astfel de subiect este normal.
i-ai spulberat aici....Posted Image mi-a placut asta. umor fin

View PostDude_2nd, on 09 martie 2017 - 20:23, said:

omenirea a luat deja contact cu extraterestrii in anul 1914 cand a fost deschisa Fantana Adancului, la primul "vai".
Al doilea "vai" a trecut, vine al treilea.
Iar la al treilea "vai", va fi un full contact in urma caruia omenirea va fi facuta terci.
bottomless pit, nu? deci au mai fost doua deschideri deastea....
am auzit si eu undeva pe net ca ar urma una deasta
pe unii ii mananca in kur sa sape gropi, daca nu ma insel

Edited by StefanLiviu, 22 August 2018 - 23:53.


#82
Infinitty

Infinitty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,401
  • Înscris: 14.12.2008

View Postsigmundiclelander, on 22 august 2018 - 02:16, said:

Daca ar fi sa luam contact cu  o civilizatie aflata la 100 de ani lumina, asta ar insemna ca ar dura 100 de ani ca mesajul nostru sa ajunga la ei si inca 100 de ani ca ei sa ne transmita un raspuns.
200 de ani ar dura sa o simpla conversatie tipica de Messenger sau SMS.
Nu merita!

Nu s-a urmarit niciodata un asemenea dialog deoarece distantele interstelare erau cunoscute de cateva secole bune si tot mari erau si inainte si dupa retusarea lor ulterioara.

De la emisiile extraterestre se asteapta transmisii de date neintentionate, adica emisii care scapa aiurea in spatiu. De pilda emisia noastra spre un satelit cuprinde o arie uriasa din spatiu si nu fix pe satelit.

O emisie tv extraterestra ar fi extraordinar de interesanta si am avea mai multe raspunsuri decat intrebari am fi avut intr-o discutie directa.

Ar fi ca si cum am avea sute de programe tv extraterestre.

Pe de alta parte prin intermediul stiintei stim deja cum arata extraterestrii cat si cum va arata viitorul umanitatii.

#83
Xlander

Xlander

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,099
  • Înscris: 24.11.2016

View PostInfinitty, on 25 august 2018 - 13:39, said:

Pe de alta parte prin intermediul stiintei stim deja cum arata extraterestrii cat si cum va arata viitorul umanitatii.
N-am mai auzit de asa ceva. Cum arata ?  :w00t:

Edited by Xlander, 25 August 2018 - 15:49.


#84
Infinitty

Infinitty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,401
  • Înscris: 14.12.2008
Dupa legile biologiei.

#85
Xlander

Xlander

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,099
  • Înscris: 24.11.2016
Hai mai Infinitty, las-o balta. :)
Ai auzit de povestea lui Wernher von Braun si extraterestrii ?

Asa ca...niciodata nu vom lua contact cu cine nu exista.



#86
Infinitty

Infinitty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,401
  • Înscris: 14.12.2008
Bro, cu cat o societate este mai înapoiată, cu atat oamenii ei raționează mai negativist si limitat.


#87
Infinitty

Infinitty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,401
  • Înscris: 14.12.2008
Universul este atât de vast încât si inorogii roz pot exista.

Einstein spunea ca daca un om de știință spune ca ceva poate exista, el are dreptate, insa daca spune ca ceva nu poate exista, atunci el cu siguranță se înșeală.

#88
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,102
  • Înscris: 09.01.2007
Einstein si Napoleon sunt citati in sprijinul a orice, la concurenta cu NASA. Vaticanul vine tare din urma.

#89
Infinitty

Infinitty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,401
  • Înscris: 14.12.2008
Așa este, de fapt nu ma ascund după faima lui Einstein, de fapt pentru mine este mult sub Edison de pilda, este cam la coada listei, iar cu bomba atomica nicio legătură practica.

Am cunoscut pe forum reducționiști atei si reducționiști religioși, de fapt si reducționismul are rolul sau in știință si in mersul lumii.

Concepția mea este ca reducționismul nu poate furniza nimic in problema de fata deoarece discutam despre un univers aparent infinit.

Lipsa extratereștrilor de pe Pamant are o mulțime de posibile răspunsuri pe lângă reducționismul simplului "nu exista"!



#90
Xlander

Xlander

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,099
  • Înscris: 24.11.2016
Da, la asta ma gandeam si eu...la Vatican. In urma cu 3-4 ani am citit Exo-Vaticana a lui Tom Horn si eram uimit ce mesaje liberale transmitea Vaticanul, prin purtatori de cuvant abilitati, vis-a-vis de posibila existenta a aliens. Se gandesc deja cum sa-i crestineze, au ei informatii ca indivizii nu prea le au cu credinta. :) Au printre cele mai dotate telescoape din lume, unul din ele, cel mai smecher numindu-se L.U.C.I.F.E.R.  :coolspeak:  Vine de la "Large Binocular Telescope Near-infrared Utility with Camera and Integral Field Unit for Extragalactic Research," nu va ganditi la prostii, desi ar fi cazul...

Plus ca ONU are un ambasador pentru aliens, cel putin asa era o stire mai demult...

Mai bro Infinitty :) ce zicea Einstein e irelevant. Mai bine studiaza argumentul ontologic al lui Anselm.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate