Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro
 Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...
 Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.
 Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India
 

Unde e ambitia ?

- - - - -
  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#19
dan-s

dan-s

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,699
  • Înscris: 02.07.2013

 Mos-Nicolae, on 25 decembrie 2013 - 23:09, said:

Chiar ma mira ca te-ai gandit sa mimezi fericirea cu familia.
Poate tu mimezi fericirea. Tocmai asta spuneam. Eu nu mimez fericirea. Și probabil de Anul Nou voi sta cu niște prieteni cu care mă simt bine. Și acolo iarăși nu voi mima nimic. Deci nu înțeleg de ce vezi peste tot că oamenii mimează fericirea. Mie îmi este de ajuns să fiu cu cei dragi ca să fiu fericit.

#20
george2525

george2525

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 191
  • Înscris: 06.07.2009
Yseult
Nu pot avea un job, pentru ca sunt student , am facultate , ore naspa , sunt navetist , de exemplu : am ore de la 10 la 4...cand ma mai duc la munca ? cand scap de la facultate pana seara la 10 ? cu ce ma introc acasa? ca nu am masina..asa tarziu,sunt navetist..cum am scris mai sus,autobuzele sunt naspa pt mine..din 2 in 2 ore..
Mily123..multumesc , chiar am nevoie de carte, daca puteti sa imi recomantati carti , filme care sa ma ambitioneze, sa imi lumineze calmea !
Am vazut un film mai demult..The Secret..despre gandirea pozitica , foarte interesant, dar vad ca nu prea reusesc sa  pun in practica mereu..
Mata2
Hmm..buna intrebare, daca stau sa ma gandesc nu mi-a scapat un lucru anume, sa zici...gata din cauza acelui lucru sunt asa..sau o trauma..cred ca s-au adunat cate putin..singuratate..lipsa de activitate..pun suflet la orice..ma supar destul de repede atunci cand imi pasa..stres.. toate acestea..sunt foarte grijului ..si acum toate aceste stari ma cam acopera..ma depasesc si nu ma lasa sa fiu ca inainte, sa fiu fericti, pozitiv..

Mos-Nicolae
O sa incerc ce mi-as spus tu..de obicei asa fac , ma pun la tv de la ora 10, dar mai stau pe net din pat pe o tableta primita de la mosu :))..O sa incerc sa imi ocup ziua, sa imi fac o ordine in viata..de asta am nevoie acum, prima data, o ordine in camera mea :)) iar dupa aceea in viata..in minte...
Iar ameteala o am de la anxietate..nu de la pc, sau de la stat in pat...daca as scapa de ea as fi 50 la suta mai ambitios , as gandi altcumva, as avea o pofta sa fac diferite lucruri..

#21
vlad2991

vlad2991

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 594
  • Înscris: 11.12.2013
Unii sunt nascuti sa fie pampalai. 90% dintre oameni, doar ca nu-si dau seama cum sunt, tu esti un caz mai aparte, ti-ai dat seama, acum sa vedem daca te schimbi.
De frica scapi usor, trebuie sa te doara-n bat de cei in jur, sa-ti pese decat de tine, in viata important e sa fii tu fericit, nu cei din jur, deci nu ezista sa faci ce-ti place de ochii lumii.
Pe mine ma motiveaza muzica(rap si hip-hop) si ambitiile mele, in fiecare zi imi propun sa fac ceva folositor pentru propia persoana si toata ziua ma gandesc numai sa duc la bun sfarsit la acel lucru si asta imi da satisfactie, ca uite pot face ceva bun, in timp ce altii pierd timpul inutil.
Bun, dar asa sunt eu, tu nu trebuie sa fii ca mine si n-am fost mereu asa, dar m-am schimbat, inainte nu-mi place cum sunt si ma tot plangeam fara sa fac nimic sa schimb situatia, iar cand am inceput sa fac nimic nu mai ma putut opri, iar increderea in mine ac rescut de 1000000 de ori. Gaseste-ti lucruri care sa te motiveze sa traiesti,  gasesteti lucruri care-ti plac, care iti dau satisfactie si tot timpul sa ti-l investesti in realizarea lor, asa trebuie sa traiesti
De exemplu, eu mi-am gasit fericirea in sala, sport, programare/electronica si-mi place sa studiez si psihologia umana. Lun asta mi-am propus sa alerg de 30km la sub 0 grade, sa invat70% din materie e examen pentru sesiunea din februarie si sa scriu programe functionale care sa aiba in total 20 000 de linii de cod si toata ziua numai la asta ma gandesc si fac tot posibilul sa-mi indeplinesc ambitiile. Poate sunt mari, poate sunt mici, nu-mi pasa cum sunt in comparatie cu ale altora, sunt ambitiile mele. Si bine, ambitiile ti le setezi in functie de ce te nemultumeste, daca esti nemultumit ca n-ai prieteni multi, in luna care vine iti propui sa cunosti x oameni si sa  iesi in club/oras cu ei samd. Nu sta si te plange, rezolva-ti chestiile care te numultumesc la propia persoana.

Edited by vlad2991, 25 December 2013 - 23:41.


#22
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 Mos-Nicolae, on 25 decembrie 2013 - 23:09, said:

Chiar ma mira ca te-ai gandit sa mimezi fericirea cu familia.

Ar trebui sa-ti spuna ceva treaba asta. :)

 george2525, on 25 decembrie 2013 - 23:13, said:


Yseult
Nu pot avea un job, pentru ca sunt student , am facultate , ore naspa , sunt navetist , de exemplu : am ore de la 10 la 4...cand ma mai duc la munca ? cand scap de la facultate pana seara la 10 ? cu ce ma introc acasa? ca nu am masina..asa tarziu,sunt navetist..cum am scris mai sus,autobuzele sunt naspa pt mine..din 2 in 2 ore..


Ok, nu un job. Ceva voluntariat si mergi acolo cand poti. Nu e program fix. :)

#23
george2525

george2525

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 191
  • Înscris: 06.07.2009
da Vlad, cam as e,sa sti ca si pe mine ma motiveaza muzica foarte mult, ascult muzica in fiecare zi,ma motiveaza unele persoane,cand esti bagat in seama de o persoana , sau cand esti langa o persoana draga , de multe ori .uiti de tot....simt ca am lumea la picioare, simt ca am o ambitie de fier (cand mi se intampla aceste lucruri de exemplu), dar dureaza foarte putin..si o voce imi spune..trezeste-te la realitate..si gata, iara aceea stare..

Uite de exemplu acum stau si ma analizez ! De ce nu pot face aceste lucruri ..hmm, le pot,dar foarte greu ! De ce ? Sunt ametit :)) si am o stare ciudata..off , anxietatea asta ! Mai intai trebuie sa scap de ea..da..suna ciudat, dar asta e..de abia astept sa ma trezesc maine dimineata , poate nu o sa mai fiu ametit , si nu o sa mai am starea asta ciudata !

#24
Mos-Nicolae

Mos-Nicolae

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,954
  • Înscris: 09.12.2013

 Stan_Patzitul, on 25 decembrie 2013 - 23:11, said:

Craciunul este o sarbatoare strict religioasa - Nasterea Domnului Iisus Hristos (care se talcuieste Mesia). Daca crezi in Dumnezeu deja nu ai cum sa o sarbatoresti singur pt ca stii ca esti cu Dumnezeu si El cu tine.
Daca nu crezi atunci nu mai exista nici sarbatoarea si atunci care e baiul ca stai singur sau nu? Daca nu crezi atunci e o zi la fel ca 3 februarie sau 29 septembrie etc.
Cate cunostinte de ale tale se agata de partea strict religioasa? Eu sincer nu am treaba cu partea religioasa: Ma uit ca este o perioada mai colorata in care traditional un grasan imbracat in rosu(cu toate ca traditional era verde.. dar dupa e a baut Coca Cola s-a facut rosu) ar trebui sa coboare pe cosul casei - si cum majoritatea stau la bloc, sau centrala pe gaz la casa... deci nu vine ca nu are pe unde intra.
Vorbim de motivare: Eu ma gandesc doar la ce am de rezolvat maine - si la o alta data in ianuarie - zi in care trebuie sa rezolv ceva si pentru care mi-am notat sa am anumite lucruri pregatite - dar psihic doar pentru ziua de maine sunt pregatit -  Compartimente de o zi. Finaciar trebuie sa stai pregatit pe termen nedeterminat - ca doar sunt cifre - dar psihic nu stau sa ma gandesc la trecut - ce o sa fac in viitor - Ma gandesc doar pentru maine.
Am trecut si eu prin ce zice initiatorul: Incercam sa ma culc la 00:00 si imi fugea mintea in trecut - apoi in viitor - Acuma am renuntat la tot ce a fost in trecut - La viitor ma gandesc ziua cand am posibilitatea sa fac ceva si doar o anumita perioada - la urma las munca si imi vad de viata.

Trebuie multa amibitie sa iti poti petrece craciunul singur - in trecut cred ca ma distrugea gandul asta si plecam sa "incarc" cateva ore - doar sa se considere ca am fost prin oras - poate la urma sa regret ca am reinceput sa discut cu persoane care pentru mine reprezinta un capitol incheiat, sau de pe urma carora nu am avut nimica placut de castigat.

 george2525, on 25 decembrie 2013 - 23:13, said:

Yseult
Nu pot avea un job, pentru ca sunt student , am facultate , ore naspa , sunt navetist , de exemplu : am ore de la 10 la 4...cand ma mai duc la munca ? cand scap de la facultate pana seara la 10 ? cu ce ma introc acasa? ca nu am masina..asa tarziu,sunt navetist..cum am scris mai sus,autobuzele sunt naspa pt mine..din 2 in 2 ore..
Mily123..multumesc , chiar am nevoie de carte, daca puteti sa imi recomantati carti , filme care sa ma ambitioneze, sa imi lumineze calmea !
Am vazut un film mai demult..The Secret..despre gandirea pozitica , foarte interesant, dar vad ca nu prea reusesc sa  pun in practica mereu..
Mata2
Hmm..buna intrebare, daca stau sa ma gandesc nu mi-a scapat un lucru anume, sa zici...gata din cauza acelui lucru sunt asa..sau o trauma..cred ca s-au adunat cate putin..singuratate..lipsa de activitate..pun suflet la orice..ma supar destul de repede atunci cand imi pasa..stres.. toate acestea..sunt foarte grijului ..si acum toate aceste stari ma cam acopera..ma depasesc si nu ma lasa sa fiu ca inainte, sa fiu fericti, pozitiv..

Mos-Nicolae
O sa incerc ce mi-as spus tu..de obicei asa fac , ma pun la tv de la ora 10, dar mai stau pe net din pat pe o tableta primita de la mosu Posted Image)..O sa incerc sa imi ocup ziua, sa imi fac o ordine in viata..de asta am nevoie acum, prima data, o ordine in camera mea Posted Image) iar dupa aceea in viata..in minte...
Iar ameteala o am de la anxietate..nu de la pc, sau de la stat in pat...daca as scapa de ea as fi 50 la suta mai ambitios , as gandi altcumva, as avea o pofta sa fac diferite lucruri..
Am avut si eu tableta: Stateam noaptea pe ea + la prima ora citeam ziarul si altea astea - inainte ca macar sa ma dau jos din pat - Am scapat de tableta si acuma primul lucru dupa somn: Spalat - mancat si apoi verificat ce am pe ziua aia de facut.
La cateva zile trec pe foaie: Ordine in camera - tot timpul arunc hainele aiurea - apoi timpul in care chitesc alea = timp in care stau departe de PC - timp in care fac ceva placut si am ocazia sa rezolv si altele pe langa.

 MembruAnonim, on 25 decembrie 2013 - 23:29, said:

Ar trebui sa-ti spuna ceva treaba asta. Posted Image



Ok, nu un job. Ceva voluntariat si mergi acolo cand poti. Nu e program fix. Posted Image
Mi-a parut ciudat ca m-a pus intr-o postura de parca i-am jignit familia - cand cred ca era clar ca nu ma refer a familie - sa trebuiasca sa faci pe omul fals cu familia cred ca este Trololo.

Iarna este cam belea la tara - Ma duceam si eu in vacanta de iarna si stateam toata ziua in fata la TV - Mai spargeam niste lemne pentru soba... soarele apune pe la 4-5 si s-a cam terminat totul. - Dar zici ceva foarte util.

 dan-s, on 25 decembrie 2013 - 23:12, said:

Poate tu mimezi fericirea. Tocmai asta spuneam. Eu nu mimez fericirea. Și probabil de Anul Nou voi sta cu niște prieteni cu care mă simt bine. Și acolo iarăși nu voi mima nimic. Deci nu înțeleg de ce vezi peste tot că oamenii mimează fericirea. Mie îmi este de ajuns să fiu cu cei dragi ca să fiu fericit.
Ma bucur pentru tine - cu toate ca probabil nu o sa crezi treaba asta - ma bucur pentru tine - Doar ce ti-am vazut id-ul pe forumul asta, pana acuma nu te-am mai vazut, nu am mai discutat cu tine

Edited by Mos-Nicolae, 25 December 2013 - 23:46.


#25
vlad2991

vlad2991

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 594
  • Înscris: 11.12.2013

 george2525, on 25 decembrie 2013 - 23:42, said:

da Vlad, cam as e,sa sti ca si pe mine ma motiveaza muzica foarte mult, ascult muzica in fiecare zi,ma motiveaza unele persoane,cand esti bagat in seama de o persoana , sau cand esti langa o persoana draga , de multe ori .uiti de tot....simt ca am lumea la picioare, simt ca am o ambitie de fier (cand mi se intampla aceste lucruri de exemplu), dar dureaza foarte putin..si o voce imi spune..trezeste-te la realitate..si gata, iara aceea stare..

Uite de exemplu acum stau si ma analizez ! De ce nu pot face aceste lucruri ..hmm, le pot,dar foarte greu ! De ce ? Sunt ametit Posted Image) si am o stare ciudata..off , anxietatea asta ! Mai intai trebuie sa scap de ea..da..suna ciudat, dar asta e..de abia astept sa ma trezesc maine dimineata , poate nu o sa mai fiu ametit , si nu o sa mai am starea asta ciudata !

Zii 5 chestii ce te numultumesc la tine...

Edited by vlad2991, 25 December 2013 - 23:46.


#26
george2525

george2525

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 191
  • Înscris: 06.07.2009
Mos-Nicolae..imi place ideea ta, sa iti faci oridice in viata scriind pe foaie..etc, asa m-am gandit sa fac si eu..dat tot aman de pe o zi pe alta..
De maine sper sa ma trezesc cu un mic plus..sa ma apuc sa imi fac ordine in viata..am gasit acum un video pe youtube poti sa-ti vindeci viata , recomandat de prietenul nostru , [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ya9Ai0qSbAc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] , o sa ma pun imediat sa il vizionez :D

#27
vlad2991

vlad2991

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 594
  • Înscris: 11.12.2013
Nu mai face lucruri de miane, fa-le acum...
Fa-ti curat in camera, scrie-ti lista, inchide-ti toate rahaturile cu care pierzi timpul PC/tableta si odihneste-te...

Edited by vlad2991, 25 December 2013 - 23:57.


#28
george2525

george2525

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 191
  • Înscris: 06.07.2009
5 chesti ?
Sunt lenes , incerc de o perioada sa pun si eu ceva muschi pe mine si nu pot, nu am ambitia sa fac macar 20 de flotari pe zi.. nu sunt multumit ca nu stau in oras sa pot iesi mai des , sa am o activitate mai bogata , vreau sa muncesc ar nu am unde ,am fost la doctorul dermatolog in legatura cu acneea si matreata, imi mai apare..mai mult acnee..mi-a dat cv tratament,dar nu prea isi face datoria, mi-o zis ca se bazeaza pe stres,,psihic..na:)) ce face stresu asta, cadeodata ma gandesc..ce dracu ma, cine ma streseaza pe mine?de ce ma stresez .. de multe ori sunt nemultumit de mine, pur si simplu..acum par ca un om nemultumit de ceea ce am,dar cand colo altii nu au cat am eu..

#29
vlad2991

vlad2991

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 594
  • Înscris: 11.12.2013
Cat timp ai facut sala si n-ai pus muschi pe tine?

#30
george2525

george2525

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 191
  • Înscris: 06.07.2009
poi asta e, ca nu am facut sala..nu am posibilitatea sa fac sala..dar as avea posibilitatea sa fac acasa exerciti..sa ma antrenez cat de cat..

#31
vlad2991

vlad2991

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 594
  • Înscris: 11.12.2013
Da, normal, doar ca n-ai ambitie si ti-e lene, nu?
Oricum si daca te duceai la sala nu puneai muschi, e vorba de atitiudine si dieta. 90% din cei care se duc la sala nu pun muschi pe ei sau se lasa dupa 2-3 luni.
Bun, nu stai in oras si esti nemultumit, atunci munceste sa ajungi sa stia in oras, nu conteaza cum, gaseste solutii daca asta iti doresti.
Daca esti lenes, evident ca asta e principala problema, daca n-o rezolvi pe asta, nu le vei rezolva pe celelalte. Ai acnee si matreata, asa denota un dezechilibru hormonal, probabil esti in perioada de crestere sau ai probleme cu testosteronul, testosteronul e un hormon barbatesc care da energie, virilitate, stare de spirit buna. incredere samd. Daca nu ai o viata activa, nu te odihnesti cum trebuie samd te simti ca o vulva nefututa, care ai nivelul de testosteron scazut.
Bun, nu te mai compara cat au altii, conteaza cat ai tu, compara-te cu tine, sa ai mai mult azi, decat ai avut maine samd. Asa trebuie sa gandesti, ca daca te compari cu popa mitica, da, probabil esti smecher, daca te compari cu nush cine, probabil esti un ratat.
Vezi, n-ai asa multe probleme si toate au solutie.

Edited by vlad2991, 26 December 2013 - 00:09.


#32
george2525

george2525

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 191
  • Înscris: 06.07.2009
Da..nu am ambitie, lene..acum sincer,,cum naiba sa am cand eu acum sunt ametit ? ..cum sa fac eu flotari?..de dieta, sa sti ca am cam inceput sa mananc mai sanatos, sa ajut creierul , sa mananc mai multe fructe si sa beau ceaiuri..

#33
vlad2991

vlad2991

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 594
  • Înscris: 11.12.2013

 george2525, on 26 decembrie 2013 - 00:07, said:

Da..nu am ambitie, lene..acum sincer,,cum naiba sa am cand eu acum sunt ametit ? ..cum sa fac eu flotari?..de dieta, sa sti ca am cam inceput sa mananc mai sanatos, sa ajut creierul , sa mananc mai multe fructe si sa beau ceaiuri..

Pai o prostie, un barbat trebuie sa manance grasimi, proteine si ceva carbohidrati, fructele sunt bune, dar nu sa mananci numai ceaiuri si fructe... Oricum nu prea te ajuta cu ceva.
Esti ametit ca nu te odihnesti cum trebuie si stai ore-n sir la calculator.
Daca nu ma crezi, maine dormi taota ziua, nu deschide deloc calculatorul, tableta etc si vezi cum te simti a doua zi.
Oricum, nu-ti mai zic nimic  ca esentialul a fost spus, citeste cu atentie ce ti-am zis, nu-ti va da  nimeni sfaturi mai bune pe aici.
Sper sa te faci bine si sarbatori fericite!  Posted Image

Edited by vlad2991, 26 December 2013 - 00:16.


#34
Mos-Nicolae

Mos-Nicolae

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,954
  • Înscris: 09.12.2013

 george2525, on 25 decembrie 2013 - 23:51, said:

Mos-Nicolae..imi place ideea ta, sa iti faci oridice in viata scriind pe foaie..etc, asa m-am gandit sa fac si eu..dat tot aman de pe o zi pe alta..
De maine sper sa ma trezesc cu un mic plus..sa ma apuc sa imi fac ordine in viata..am gasit acum un video pe youtube poti sa-ti vindeci viata , recomandat de prietenul nostru ,

Iti zic ceva amuzat? Cateva luni am tot amanat sa lipesc foaia aia pe usa - pana atuncea ma gandeam sa imi cumpar o tabla, flip chart, ceva sa fie altfel... pana la urma am luat o coala A4 si am dat un scoci si este lipita pe usa: Nu conteaza cum arata - conteaza ce reprezinta: De atuncea am lipit si hartie de caiet: Conteaza ca mi-a intrat in automat si m-a scapat de o piatra de pe inima.

Am ascultat o suma de documentare, am citit carti, au ascultat si audio book - Toate astea o sa iti aduca ceva nou cu care o sa rezonezi.

 vlad2991, on 25 decembrie 2013 - 23:56, said:

Nu mai face lucruri de miane, fa-le acum...
Fa-ti curat in camera, scrie-ti lista, inchide-ti toate rahaturile cu care pierzi timpul PC/tableta si odihneste-te...
Nu ii poti cere ceva ce nici eu nu pot sa fac - sau nici tu: Trebuie sa doarma putin cu gandul la treaba asta.
Odihna si sa inceapa sa rezolve lucrurile care ii creaza o stare de spirit mai altfel.
Am invatat acuma cativa ani(pe forumul asta) ca poti sa duci viata in doua moduri:
1 - Eu sunt de neatins.
2 - Pot sa fiu om si sa lucrez la o problema care imi provoaca o anumita stare de spirit.
Am mers prea mult timp cu "eu sunt de neatins" - pana in ziua in care mi-am dat seama ca stiu prea putine.

 george2525, on 25 decembrie 2013 - 23:57, said:

5 chesti ?
Sunt lenes , incerc de o perioada sa pun si eu ceva muschi pe mine si nu pot, nu am ambitia sa fac macar 20 de flotari pe zi.. nu sunt multumit ca nu stau in oras sa pot iesi mai des , sa am o activitate mai bogata , vreau sa muncesc ar nu am unde ,am fost la doctorul dermatolog in legatura cu acneea si matreata, imi mai apare..mai mult acnee..mi-a dat cv tratament,dar nu prea isi face datoria, mi-o zis ca se bazeaza pe stres,,psihic..na:)) ce face stresu asta, cadeodata ma gandesc..ce dracu ma, cine ma streseaza pe mine?de ce ma stresez .. de multe ori sunt nemultumit de mine, pur si simplu..acum par ca un om nemultumit de ceea ce am,dar cand colo altii nu au cat am eu..
Flotari acasa - sincer aici este o problema delicata: Eu nu recomand antrenamente acasa din 2 motive:
1 - Nu faci muschi din asa ceva - deci o sa te apuce sentimente urate.
2 - Cat timp nu iesi din casa - adica inventezi inca un lucru de facut in casa - dupa cateva documentare o sa iti dai seama ca idea este sa faci ceva - sa iesi din casa Vs. sa stai toata ziua intr-un loc sa te apuce sentimente ca te apasa incaperea.

Ai rabdare si ia totul incet: In seara asta ai facut un pas mare.

#35
george2525

george2525

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 191
  • Înscris: 06.07.2009
Mersi Vlad , intradevar am primit sfaturi foarte bine si incredere in mine !

Mos-Nicolae , Foarte tare cu foaia Posted Image) imi mai poti recomanda ceva carti ce ai citit ? filme..etc?

Edited by george2525, 26 December 2013 - 00:22.


#36
Mos-Nicolae

Mos-Nicolae

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,954
  • Înscris: 09.12.2013
Maine o sa primesti un pm de la mine - acuma nici nu sunt pe calculatorul meu si nici nu vreau sa ma apuc sa caut pe google ca deja vad triplu si este 12: 46... si deja sunt peste ora de culcare... dar am zis ca este Craciunul si merge

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate