Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?
 

Depasire linie dubla

- - - - -
  • Please log in to reply
70 replies to this topic

#19
xoxo123

xoxo123

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 14.04.2010
" A condus vehiculul X pe bulevardul Y si a efectuat o depasire a vehiculului XX 03 YUX incalcand marcajul dublu continuu"

View Postsilviuseal, on 18 decembrie 2013 - 13:53, said:



Este fix contul copilului.

Edited by xoxo123, 18 December 2013 - 13:56.


#20
ammazon

ammazon

    Active Member from Bucharest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,551
  • Înscris: 08.10.2007

View PostJayBird, on 18 decembrie 2013 - 13:51, said:


Vorbesti prostii, daca drumul e liber si in fata ta merge un idiot cu 20 la ora de ce sa nu-l depasesti in perfecta siguranta? Care nevinovat moare aici?

Sper sa se aprobe odata noul cod rutier si sa ramaneti fara permis pentru totdeauna pentru ignoranta si lipsa voastra de raspundere.

#21
JayBird

JayBird

    IT Professional

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,511
  • Înscris: 15.09.2009
E o diferenta majora intre lipsa de raspundere si bataie de joc la adresa celorlalti participanti la trafic...

#22
mandrku

mandrku

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,989
  • Înscris: 31.12.2007
Daca nu scrie la martori in pv nimic considera ca erai singur.
Este 1:1
Cred ca dupa sentinta mai primesti 30 de zile in plus.


#23
TinCup

TinCup

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 377
  • Înscris: 01.12.2006

View Postxoxo123, on 18 decembrie 2013 - 13:46, said:

Ideea este ca sunt disperat. Treaba asta ma costa locul de munca. Am copii, am nevasta..
De ce nu te-ai gandit la asta INAINTE sa depasesti pe linie dubla continua?
Totdeauna am sustinut ca prostia se plateste.. daca ai avut atata minte sa risti totul pe o depasire, suporta consecintele..

#24
silviuseal

silviuseal

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 652
  • Înscris: 13.12.2013

View Postxoxo123, on 18 decembrie 2013 - 13:54, said:

" A condus vehiculul X pe bulevardul Y si a efectuat o depasire a vehiculului XX 03 YUX incalcand marcajul dublu continuu"



Este fix contul copilului.

OK,scuze !!!

#25
ammazon

ammazon

    Active Member from Bucharest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,551
  • Înscris: 08.10.2007
Spui ca esti conducator auto profesionist, ca esti la a doua abatere de acelasi fel in nici doua saptamani. Ce mai cauti pe sosea omule? Ai comis-o odata si tot nu te-ai potolit. Deja esti recidivist la incalcarea regulilor de circulatie. Cum sa ma simt eu si familia mea in siguranta pe strada din cauza ta si a celor ca tine? Chiar nu te lasi pana nu omori pe cineva pentru ca tu esti marele zmeu care calca totul in picioare?

Edited by ammazon, 18 December 2013 - 14:01.


#26
mandrku

mandrku

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,989
  • Înscris: 31.12.2007
Lasati-l ma ca si asa este praff .
Abia dupa iarna asta fara masina o sa isi dea seama ce a facut.
Asta daca nu-l impinge "ala cu furca" sa mai dea un raid prin cartier fara permis.

O sa simti cum este sa platesti RCA si sa nu-l folosesti. Impozit platit pe o masina care sta un anotimp in parcare.
Pierzi prea mult pentru o depasire sincer!!!



#27
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,977
  • Înscris: 06.01.2006
toti gresim si mai depasim aiurea, mai trecem de viteza legala, etc, dar atunci cand gresim ne asumam raspunderea nu o dam cotita cu martori mincinosi

faptul ca ai avut doua suspendari in doua saptamani arata ca nu e doar ghinion sau o mica greseala ci e stilul tau de condus si ai impresia ca legislatia rutiera este pentru prosti si tu esti sofer profesionist si ca stii tu mai bine decat ce stie legea

din partea mea ar trebui sa-ti anuleze permisul pe termen nelimitat si abia dupa ce vei dovedi prin control si teste psihologice ca esti constient de greselile facute si ca te poti indrepta sa-ti dea permisul inapoi

#28
bogdan10

bogdan10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 03.10.2006

View PostJayBird, on 18 decembrie 2013 - 13:51, said:


Vorbesti prostii, daca drumul e liber si in fata ta merge un idiot cu 20 la ora de ce sa nu-l depasesti in perfecta siguranta? Care nevinovat moare aici?

Daca linia continua nu iti permite din punct de vedere legal sa faci aceasta manevra, de ce esti tu, ca si multi altii de fapt, Gica-contra? Cum de se face ca in Occident au rabdare sa "mearga si cu 20 la ora" pana pot face legal manevra de depasire iar altii ca tine nu fac acest lucru? Sau legea pt. tine e "facultativa"?

#29
e_bulu

e_bulu

    parabulum

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,352
  • Înscris: 29.12.2009
N-ar fi rau sa-l ajutam daca avem ceva idei...

#30
xoxo123

xoxo123

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 14.04.2010
Sincer, nu am nevoie de morala...eu am cerut niste sfaturi bazate pe omenie si nu pe lege. Este tot ceea ce imi doresc. Fiind sofer de atata timp(25ani) fara vreun accident in istoric, cred ca stiu cand este cazul sa depasesc sau nu fara a pune viata in pericol a celor din jur. In "incursiunea" mea, nu se aflau treceri de pietoni, iar respectivul circula cu o viteza ~15km/h, pe bulevard, vorbind la telefon. Pe acelasi principiu ar trebui stabilita o limita INFERIOARA de viteza si asa nu ar mai exista "inconstienti" ca mine. Ma grabeam din motive personale.

#31
ammazon

ammazon

    Active Member from Bucharest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,551
  • Înscris: 08.10.2007

View Postmandrku, on 18 decembrie 2013 - 14:01, said:

Lasati-l ma ca si asa este praff .
Abia dupa iarna asta fara masina o sa isi dea seama ce a facut.
Asta daca nu-l impinge "ala cu furca" sa mai dea un raid prin cartier fara permis.

O sa simti cum este sa platesti RCA si sa nu-l folosesti. Impozit platit pe o masina care sta un anotimp in parcare.
Pierzi prea mult pentru o depasire sincer!!!

Tocmai asta e problema, n-o sa-si dea seama niciodata. Astia ca el nu gandesc!
Sa te fereasca Dumnezeu sa te intalnesti cu el pe strada.

#32
e_bulu

e_bulu

    parabulum

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,352
  • Înscris: 29.12.2009

View Postbogdan10, on 18 decembrie 2013 - 14:03, said:


Daca linia continua nu iti permite din punct de vedere legal sa faci aceasta manevra, de ce esti tu, ca si multi altii de fapt, Gica-contra? Cum de se face ca in Occident au rabdare sa "mearga si cu 20 la ora" pana pot face legal manevra de depasire iar altii ca tine nu fac acest lucru? Sau legea pt. tine e "facultativa"?
Cand n-ai incotro, o faci.

#33
ammazon

ammazon

    Active Member from Bucharest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,551
  • Înscris: 08.10.2007

View Poste_bulu, on 18 decembrie 2013 - 14:03, said:

N-ar fi rau sa-l ajutam daca avem ceva idei...

E o vorba romaneasca..."Pe cine nu lasi sa moara, nu te lasa sa traiseti". Asa ca ai grija ce-ti doresti. Maine poate depaseste din nou pe contrasens, peste liniile continue si da peste tine. Nu cred ca ar fi bine.

#34
Bucifon

Bucifon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,434
  • Înscris: 08.05.2005
legea-i lege pentru toti

#35
bogdan10

bogdan10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 03.10.2006

View Poste_bulu, on 18 decembrie 2013 - 14:03, said:

Cand n-ai incotro, o faci.

Ce inseamna la tine "cand n-ai incotro"?

#36
mandrku

mandrku

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,989
  • Înscris: 31.12.2007
Hai mai ca toti am mai gresit la drum intins sa urcam pe linie continua. Nu suntem mai catolici decat papa.

Toti am fortat un semafor, nu am dat o prioritate la trecere la limita.
Dar ideea este ca daca ai facut-o esti raspunzator 100%
Asta este !! Puteai sa astepti, nu ai facut-o si ti-ai luat-o poti incerca dar instanta dar nu iti dau sanse deloc
Acum si scenariul difera.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate