Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitionare laptop gaming

Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Import china alibaba
 Facultate

Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...

Mandolina feliat legume
 Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...

Descifrare reteta
 Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea

Meserias nu mai vine sa termine l...
 

Windows Phone 8.1

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
2912 replies to this topic

#2485
seniordady

seniordady

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,153
  • Înscris: 23.11.2006
Cred ca serverul lor este problema. Am avut probleme si cu Thunderbird pe windows7, imi spunea ca nu este buna parola.

#2486
sir_irwin

sir_irwin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,327
  • Înscris: 04.09.2014
Ce notorietate are/a avut Yahoo, au ajuns să strice căruța...

#2487
sorin83

sorin83

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,262
  • Înscris: 19.08.2007
Si eu am părut azi aceiasi chestie si mi se intampla periodic. E de la ei.

#2488
Hitmaker

Hitmaker

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,876
  • Înscris: 05.10.2014
Multumesc pentru sugestii colegilor legat de Cortana. Mi-ati salvat multe ore de somn de acum încolo.

Edited by Hitmaker, 07 September 2015 - 21:35.


#2489
Vivio

Vivio

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,214
  • Înscris: 10.02.2005

View Postvalyvis10, on 07 septembrie 2015 - 10:48, said:

Mai face pe nebunul cateodata.
Cred ca inca se mai lucreaza la magazin.

Am dezinstalat si reinstalat aplicatiile ce ma interesau, restul sper sa se rezolve de la sine.

#2490
zhaarour

zhaarour

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 18.02.2012
Mail-ul de la yahoo a inceput si la mine sa faca figuri :( sper sa se repare repede si aceasta buba

#2491
Vivio

Vivio

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,214
  • Înscris: 10.02.2005
Isi revine, vad ca are ceva downtime uneori.

#2492
zhaarour

zhaarour

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 18.02.2012
Vad ca momentan si-a revenit. Am sters contul si l-am adaugat din nou si a inceput sa mearga iar. Sper sa nu mai fie probleme.

#2493
Alsario

Alsario

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 24.10.2013
Viberul va merge?  Daca nu sunt pe aplicatie nu suna.Posted Image
WM 8.1.

#2494
sir_irwin

sir_irwin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,327
  • Înscris: 04.09.2014

View PostAlsario, on 12 septembrie 2015 - 13:48, said:

Viberul va merge?  Daca nu sunt pe aplicatie nu suna.Posted Image
WM 8.1.

Sper ca nu ai oprit in background (viberul) fiindcă atunci sigur nu are cum să te notifice...

PS: Intră la economisire baterie si activează aplicatia să ruleze in background...

#2495
Alsario

Alsario

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 24.10.2013
Am reinstalat aplicatia si vad ca e ok acum.

Insa dincolo de asta, vad ca tot nu s-a dezvoltat partea de aplicatii asa cum ma gandeam.
De ex. messenger - yahoo, nu am gasit o varianta functionala...

Voiam sa imi iau un telefon cu windows prin 2012; bine ca nu am facut-o ca la momentul ala trag concluzia ca imi parea rau tare la cum se prezinta chiar si acum.

Edited by Alsario, 15 September 2015 - 18:25.


#2496
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,148
  • Înscris: 08.12.2008
Postare gresita. Mii de scuze.

Edited by LauCalin, 15 September 2015 - 19:51.


#2497
alex2010

alex2010

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,147
  • Înscris: 29.09.2008
Dupa o perioada buna de timp in care am folosit un Lumia 640(inainte aveam un Samsung I9000) pot sa ma declar total nemultumit...
Intr-adevar, nu se blocheaza, n-are lag si nu prea am intalnit bug-uri. Dar punctele forte ale WP se termina aici.
Duc lipsa unui Waze actualizat, a unei aplicatii de Youtube, Yahoo! Mail, Google maps... Here Maps-ul cel mult laudat nu imi arata o alee construita in 2012 langa blocul meu si ma pune sa ocolesc 3 km. Ce incredere sa am in el daca m-as duce in alt oras?

Poate nu m-am prins eu prea bine, dar ce are WP si nu are Android? In afara de mentiunile facute de mine mai sus, si faptul ca WP merge foarte ok si pe telefoane cu 1 GB Ram, in conditiile in care Androidul e prost optimizat si mare consumator de resurse...
Intreb, pentru ca daca ar fi sa ma mut iar pe Android nu cred ca as avea la ce sa duc lipsa, insa cand am facut trecerea Android->WP am ramas cu muulte lipsuri nesatisfacute ...

#2498
Hitmaker

Hitmaker

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,876
  • Înscris: 05.10.2014

View Postalex2010, on 15 septembrie 2015 - 23:05, said:


insa cand am facut trecerea Android->WP am ramas cu muulte lipsuri nesatisfacute ...

Esti sigur ca lipsurile alea multe nesatisfacute is de la trecere? Posted Image

#2499
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,148
  • Înscris: 08.12.2008
Pai chiar tu ai spus care sunt avantajele lui WP si pentru mine cel putin, sunt arhisuficiente. Eu iti recomand sa treci inapoi la Android daca nu esti multumit. M-am convins ca WP nu e chiar pentru oricine pentru ca nu este la fel de stufos cum si-ar dori unii. Sistemul asta mai are si lipsuri. Insa nu s-au intins mai mult decat le e plapuma doar de dragul esteticului, gen multe aplicatii inutile sau prost gandite pentru tot poporul.
PS: Pentru youtube incearca Metrotube.

#2500
xedos6

xedos6

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,766
  • Înscris: 18.12.2011
Metrotube e perfectă! Mytube, eztube, dacă vrei ca să descarci de pe youtube melodii sau video.
Ai pretentii de alei? Ce alt program de navigatie offline pentru telefon stiu tu mai bun decât here? Am folosit navfree pe blackberry si m-a băgat pe alei de munte pe unde nu puteai merge nici pe jos😁 pe când cu here m-am descurcat si in Italia.

Eu iti recomand blackberry os 10 la care poti adauga si aplicării android !

#2501
iliemirea

iliemirea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,662
  • Înscris: 17.07.2014

View Postalex2010, on 15 septembrie 2015 - 23:05, said:

Dupa o perioada buna de timp in care am folosit un Lumia 640(inainte aveam un Samsung I9000) pot sa ma declar total nemultumit...
Intr-adevar, nu se blocheaza, n-are lag si nu prea am intalnit bug-uri. Dar punctele forte ale WP se termina aici.
Duc lipsa unui Waze actualizat, a unei aplicatii de Youtube, Yahoo! Mail, Google maps... Here Maps-ul cel mult laudat nu imi arata o alee construita in 2012 langa blocul meu si ma pune sa ocolesc 3 km. Ce incredere sa am in el daca m-as duce in alt oras?

Poate nu m-am prins eu prea bine, dar ce are WP si nu are Android? In afara de mentiunile facute de mine mai sus, si faptul ca WP merge foarte ok si pe telefoane cu 1 GB Ram, in conditiile in care Androidul e prost optimizat si mare consumator de resurse...
Intreb, pentru ca daca ar fi sa ma mut iar pe Android nu cred ca as avea la ce sa duc lipsa, insa cand am facut trecerea Android->WP am ramas cu muulte lipsuri nesatisfacute ...
Wp este pentru cei care vor ca un telefon sa fie in primul rand un telefon.
Daca vrei doar un gadget si nu un telefon, atunci nu ai facut alegerea corecta, intoarce-te la Android.

#2502
alex2010

alex2010

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,147
  • Înscris: 29.09.2008
Hai nu mai fiti hateri.
Din ce am observat si vad ca recunoasteti si voi, telefonul cu Windows este in momentul de fata un fel de Nokia 1100 cu ecran IPS si acces la internet 4G.
Telefon pe care  il folosesti doar pentru vorbit si sms-uri, ocazional mai verifici un mail si cam atat.
Altceva nu stie, altceva nu poate.
Dar macar e stabil si nu se blocheaza.
Ahh si cat mi-am dorit sa scap de Android, dar vad ca tot nu pot sa scap...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate