Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...
 Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...
 Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea
 Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...
 

Orange Yumo

- - - - -
  • Please log in to reply
1457 replies to this topic

#91
Sisqo

Sisqo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 28.08.2006
Am trimis mail și la Orange și la Huawei în legătură cu un update ceva la o versiune mai noua de 4.1.2 da nu a răspuns nimeni.
Legat de custom rom mici șanse doar dacă apare vreo un pasionat sa încerce sa facă cm sa meargă pe yumo.. Bootloader e blocat când intri în bootloader scrie 'bootloader locked' pe ecran negru și logo de la Orange. Root se poate lua ușor am explicat și pe xda.

#92
vali_m30

vali_m30

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 369
  • Înscris: 13.02.2011

 Sisqo, on 16 noiembrie 2013 - 20:20, said:

Am trimis mail și la Orange și la Huawei în legătură cu un update ceva la o versiune mai noua de 4.1.2 da nu a răspuns nimeni.
Legat de custom rom mici șanse doar dacă apare vreo un pasionat sa încerce sa facă cm sa meargă pe yumo.. Bootloader e blocat când intri în bootloader scrie 'bootloader locked' pe ecran negru și logo de la Orange. Root se poate lua ușor am explicat și pe xda.

da.eu l-am rootat .poate face cineva un custom 4.4 ptr huawei g740.

#93
Aceofbace

Aceofbace

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 15.11.2013
Eu am comandat miercuri prin telefon orange yumo la prelungire abonament. Joi am comandat din contul orange o husa de piele, iara seara am si primit si SMS si mail ca este la curier pentru procesare (doar husa ca telefonul e alta comanda facuta miercuri). Interesant e ca de miercuri nu am primit nici un sms, mail ca s-a trimis comanda la curier. Am sunat azi si cei de la call center nu au stiut sa-mi zica ca ei nu sunt orange...e serviciu externalizat...si sa sun luni. E adevarat ca orange face livrarile in maxim 5 zile lucratoare...deci au timp pana miercurea viitoare. Voi in cat timp de la comanda l-ati primit? Si cum ati facut comanda: din contul orange, sau la 411 la negociere/prelungire de abonament? Multumesc mult si abia astept sa fiu si eu printre fericitii posesori de Yumo (Huawei g740).

#94
Coldone

Coldone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 820
  • Înscris: 28.02.2006
Eu am negociat prelungirea 411 si apoi mi au zis sa sun la 202 pentru comanda.
In 2 zile a ajuns.


#95
vali_m30

vali_m30

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 369
  • Înscris: 13.02.2011

 Coldone, on 16 noiembrie 2013 - 21:04, said:

Eu am negociat prelungirea 411 si apoi mi au zis sa sun la 202 pentru comanda.
In 2 zile a ajuns.

eu l-am luat pe loc de la orange shop saturn Brasov la ab nou pantera 23 .nu a costat nimik telefonul.folie nu au, decat saptamana viitoare primesc

#96
Aceofbace

Aceofbace

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 15.11.2013
are radio FM? cu ce jocuri preinstalate vine? se pot instala jocuri smechere care consuma multe resurse?

#97
vali_m30

vali_m30

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 369
  • Înscris: 13.02.2011

 Aceofbace, on 16 noiembrie 2013 - 23:30, said:

are radio FM? cu ce jocuri preinstalate vine? se pot instala jocuri smechere care consuma multe resurse?

are 3 jocuri.cica asphalt 8 se misca f bine.eu am pus real racing 3 si mere brici.

#98
Sisqo

Sisqo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 28.08.2006
da are fm.
vine cu cateva jocuri trial instalate ce pot fi dezinstalate.
eu din cont orange, am dat comanda miercurea trecuta pe la ora 13 si a 2a zi joi am primit si mesaj, m-a sunat si curierul, deci l-am primit a 2a zi, m-am mirat si eu cum de a ajuns asa repede:)
am asphalt 8 si se misca bine, inca un minus din partea lui este internal memory pe care se instaleaza aplicatiile, este de 1.1gb si acolo se afla si cache-ul, la 35 de aplicatii cate am eu acum ma anunta ca nu mai poate face update la aplicatii sau sa instaleze aplicatii noi, desi mai aveam 100 si ceva de mb, deci daca vreti multe aplicatii trebuie card si mutate aplicatii care au optiunea pe card.
bine cardurile sunt ieftine acum..

Edited by Sisqo, 17 November 2013 - 01:50.


#99
vali_m30

vali_m30

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 369
  • Înscris: 13.02.2011

 Sisqo, on 17 noiembrie 2013 - 01:27, said:

da are fm.
vine cu cateva jocuri trial instalate ce pot fi dezinstalate.
eu din cont orange, am dat comanda miercurea trecuta pe la ora 13 si a 2a zi joi am primit si mesaj, m-a sunat si curierul, deci l-am primit a 2a zi, m-am mirat si eu cum de a ajuns asa repede:)
am asphalt 8 si se misca bine, inca un minus din partea lui este internal memory pe care se instaleaza aplicatiile, este de 1.1gb si acolo se afla si cache-ul, la 35 de aplicatii cate am eu acum ma anunta ca nu mai poate face update la aplicatii sau sa instaleze aplicatii noi, desi mai aveam 100 si ceva de mb, deci daca vreti multe aplicatii trebuie card si mutate aplicatii care au optiunea pe card.
bine cardurile sunt ieftine acum..

stie cineva daca avem la telefon gorila glas?am cautat pe net dar nu scrie pe nicaieri ca are gorila glass.ce programe de navigatie aveti pe yumo?eu am iGOprimo dar nu am gasit apk sa mearga pe tot ecranul(rezolitia ptr el)imi mere pe jumate de ecran..

Edited by vali_m30, 17 November 2013 - 11:04.


#100
Coldone

Coldone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 820
  • Înscris: 28.02.2006
Eu am google maps. Am downloadat tot Bucurestiul in cache si functioneaza perfect.
Ref la memorie, cumparati-va un card mare si selectati-l ca default storage.


#101
Sisqo

Sisqo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 28.08.2006
am trimis un mail acu ceva timp la orange legat de posibile update-uri, asta au raspuns:

"Permiteti-mi, inainte de toate, sa imi cer scuze pentru intarzierea cu care va raspund.

Referitor la solicitarea dumneavoastra, permiteti-mi sa mentionez faptul ca, conform cu informatiile pe care le-am primit de la producatorul telefonului Orange Yumo, respectiv Huawei G740 Yumo, acesta vine preinstalat cu sistemul de operare Android 4.2

De asemenea, imi pare rau sa mentionez faptul ca, in acest moment nu exista un plan cu privire la viitoarele actualizari posibile pentru acest model de telefon, insa puteti verifica momentul lansarii diferitelor actualizari prin consultarea paginii de internet a producatorului.

Imi exprim speranta ca informatiile oferite va sunt de folos in clarificarea situatie aduse in discutie. Ramanem la dispozitia dumneavoastra prin intermediul Serviciului Clienti sau prin sectiunea de contact a paginii noastre de web."

Deci iei nici macar nu stiu cu ce versiune de sistem de operare vin instalat..

#102
maharu567

maharu567

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 555
  • Înscris: 17.07.2007

 Coldone, on 17 noiembrie 2013 - 11:38, said:

Eu am google maps. Am downloadat tot Bucurestiul in cache si functioneaza perfect.
Ref la memorie, cumparati-va un card mare si selectati-l ca default storage.

Cum ai reusit sa faci stochezi in cache cu noul maps? Inainte mergea dar acum nu mai gasesc setarea respectiva...

#103
vali_m30

vali_m30

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 369
  • Înscris: 13.02.2011

 maharu567, on 20 noiembrie 2013 - 13:24, said:

Cum ai reusit sa faci stochezi in cache cu noul maps? Inainte mergea dar acum nu mai gasesc setarea respectiva...

bine ai venit in clanul yumo.esti multumit de el?

Edited by vali_m30, 20 November 2013 - 13:51.


#104
nmarius23

nmarius23

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 09.07.2010
Ca sa stochezi o harta in cache scrii la search "ok maps".

#105
nicu131

nicu131

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,624
  • Înscris: 12.02.2008
Telefonul se gaseste si in Shop-uri sau doar online?

#106
maharu567

maharu567

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 555
  • Înscris: 17.07.2007

 vali_m30, on 20 noiembrie 2013 - 13:44, said:



bine ai venit in clanul yumo.esti multumit de el?

Inca nu l-am luat. Intentionez sa iau unul pentru prietena mea :)

#107
xanderM

xanderM

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 22.03.2010
Am facut si eu comanda luni,si am primit mesaj ca pe 25 ma pot duce sa il ridic din Orange Shop SV :)
Debea astept sper sa nu fiu dezamagit..
Am facut abonament de 23 si a fost gratis :)

#108
Coldone

Coldone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 820
  • Înscris: 28.02.2006

 maharu567, on 20 noiembrie 2013 - 13:24, said:



Cum ai reusit sa faci stochezi in cache cu noul maps? Inainte mergea dar acum nu mai gasesc setarea respectiva...
La search, faci scrool pana jos si gasesti make available offline

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate