Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

Orange Yumo

- - - - -
  • Please log in to reply
1457 replies to this topic

#55
maharu567

maharu567

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 555
  • Înscris: 17.07.2007
In afara de baterie nu prea are nimic de laudat acest model de telefon!

#56
vali_m30

vali_m30

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 369
  • Înscris: 13.02.2011

View Postmaharu567, on 12 noiembrie 2013 - 13:43, said:

In afara de baterie nu prea are nimic de laudat acest model de telefon!

eu zic,ca pe langa baterie are si ecranul de 5 inci

#57
maharu567

maharu567

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 555
  • Înscris: 17.07.2007
Pentru marimea ecranului rezolutia nu e chiar suficenta. E cel mult satisfacatoare. Raportul ppi din punctul meu de vedere este prea mic.

#58
lone-wolf

lone-wolf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 811
  • Înscris: 27.06.2007

View Postvali_m30, on 12 noiembrie 2013 - 17:00, said:

eu zic,ca pe langa baterie are si ecranul de 5 inci
Pai tocmai ecranul de  5 inci face ca nici  bateria sa nu mai para asa de impresionanta.

#59
vali_m30

vali_m30

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 369
  • Înscris: 13.02.2011

View Postlone-wolf, on 12 noiembrie 2013 - 19:02, said:

Pai tocmai ecranul de  5 inci face ca nici  bateria sa nu mai para asa de impresionanta.

la aproape 48 de ore cu 6 ore ecran ce mai vrei?sti tu un tel care tine mai mult?dar sa aibe 4,7 sau 5 inci.

#60
Sisqo

Sisqo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 28.08.2006
Perntru un telefon midrange nu stiu ce pretentii aveti, dupa parerea mea este ok la pret la abonament in comparatie cu celelalte telefoane cu android de la orange care is mai vechi si au preturi extrem de exagerate la abonament.

#61
Coldone

Coldone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 820
  • Înscris: 28.02.2006

View Postmaharu567, on 12 noiembrie 2013 - 13:43, said:

In afara de baterie nu prea are nimic de laudat acest model de telefon!
E telefon Midrange. Nici nu a fost conceput ca sa fie laudat pentru ceva anume. Trebuie sa se incadreze intr un pret.

View Postlone-wolf, on 12 noiembrie 2013 - 19:02, said:

Pai tocmai ecranul de  5 inci face ca nici  bateria sa nu mai para asa de impresionanta.
Clar. Ia vezi Nexus 5 sau HTC One (ecran de 4,7) cu baterie de 2300 sau S4 cu 2600, toate puse pe un hardware mult mai puternic + ecrane Full HD.

View Postmaharu567, on 12 noiembrie 2013 - 17:08, said:

Pentru marimea ecranului rezolutia nu e chiar suficenta. E cel mult satisfacatoare. Raportul ppi din punctul meu de vedere este prea mic.
Prea mic? Comparativ cu ce? S4, One?
Are 295 ppi. In gama lui de pret, care e media ( de ex Xperia L, un Desire 500, Optimus L9? )
Iphone cu "Retina display" are 326, S3 are 305.

Edited by Coldone, 12 November 2013 - 20:55.


#62
lone-wolf

lone-wolf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 811
  • Înscris: 27.06.2007

View Postvali_m30, on 12 noiembrie 2013 - 20:29, said:

la aproape 48 de ore cu 6 ore ecran ce mai vrei?sti tu un tel care tine mai mult?dar sa aibe 4,7 sau 5 inci.
Ce vreau? Eu, buna pace! Posted Image
Ziceam doar ca bateria e direct proportionala cu ecranul, deci nu mi se pare nimic iesit din comun. Sa fi fost bateria asta la un tel. cu ecran de 4-4.3 inci ar fi fost  oarecum altceva.
Si nici faptul ca alte telefoane tin mai putin nu ma face sa-mi schimb parerea. Impresionat voi fi cind voi vedea o baterie care sa tina un Android "in viata" macar vreo 4-5 zile. Pina atunci, nimic deosebit.

P.S. Daca v-am ranit cumva orgoliile de posesori ai device-ului, imi pare rau. Promit sa ma abtin de la alte comentarii. Am constatat demult ca unele gadgeturi/branduri pot stirni, uneori, pasiuni (prea) fierbinti...

#63
vali_m30

vali_m30

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 369
  • Înscris: 13.02.2011

View Postlone-wolf, on 12 noiembrie 2013 - 23:19, said:

Ce vreau? Eu, buna pace! Posted Image
Ziceam doar ca bateria e direct proportionala cu ecranul, deci nu mi se pare nimic iesit din comun. Sa fi fost bateria asta la un tel. cu ecran de 4-4.3 inci ar fi fost  oarecum altceva.
Si nici faptul ca alte telefoane tin mai putin nu ma face sa-mi schimb parerea. Impresionat voi fi cind voi vedea o baterie care sa tina un Android "in viata" macar vreo 4-5 zile. Pina atunci, nimic deosebit.

P.S. Daca v-am ranit cumva orgoliile de posesori ai device-ului, imi pare rau. Promit sa ma abtin de la alte comentarii. Am constatat demult ca unele gadgeturi/branduri pot stirni, uneori, pasiuni (prea) fierbinti...

SI DE NO FI CU BANAT.....Posted Image
eu doar discut.deci din partea mea poti fi linistit si poti sa vorbesti direct.chiar doresc sa faca unii comentari si critici dar as prefera sa nu fie doar vorbe,ci realitati.eu chiar doresc sa trec de la s2 la acest tel.daca la procesor se va comporta la fel cu s 2 atunci sunt multumit.imi place marimea ecranului.

Edited by vali_m30, 13 November 2013 - 00:09.


#64
generalmotors

generalmotors

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,261
  • Înscris: 11.12.2008

View Postlone-wolf, on 12 noiembrie 2013 - 23:19, said:

... Impresionat voi fi cind voi vedea o baterie care sa tina un Android "in viata" macar vreo 4-5 zile. ...
Chiar, stie cineva un astfel de Android? Eu am un Symbian (Nokia E51) la care uitai sa-l mai incarci - 5-6 zile - cand avea bateria noua, acum vreo 4 ani. Chiar si acum ma tine lejer 3 zile, si e muncit! :)

#65
maharu567

maharu567

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 555
  • Înscris: 17.07.2007
Motorola seria maxx. Compromisul ar fi grosimea.

#66
Sisqo

Sisqo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 28.08.2006
atata timp ai touch, wifi, gps, bluetooth, trafic de date, joci jocuri, tot felul de senzori:) etc. si le folosesti orice smartphone se descarca repede, nici cele maxx nu cred ca tin asa mult cu ecranul deschis.
cum poti compara un telefon cu android cu e51 care are display mic, symbian expirat care sigur nu ai vreo aplicatie instalata in plus:), il deschizi doar sa vorbesti sau mai joci o râma:))

#67
generalmotors

generalmotors

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,261
  • Înscris: 11.12.2008

View PostSisqo, on 13 noiembrie 2013 - 12:54, said:

atata timp ai touch, wifi, gps, bluetooth, trafic de date, joci jocuri, tot felul de senzori:) etc. si le folosesti orice smartphone se descarca repede, nici cele maxx nu cred ca tin asa mult cu ecranul deschis.
cum poti compara un telefon cu android cu e51 care are display mic, symbian expirat care sigur nu ai vreo aplicatie instalata in plus:), il deschizi doar sa vorbesti sau mai joci o râma:))
Nu am niciun joc pe el, nu ma intereseaza jocurile.
Dar am instalate:
MCleaner
LCG Jukebox
Slik
Skype
Opera Mini
Sygic MOBILE
TotalRecall
Profimail

In afara de Skype, pe care il folosesc foarte rar, si Sygic, ocazional, toate celelalte sint folosite zilnic.

Daca as avea Android nu l-as tine cu wifi, bluetooth(n-am folosit niciodata), GPS non-stop activate, doar atunci cand am nevoie. Jocuri.. am mai spus, nu vreau. Dar, probabil as folosi altele mancatoare de baterie Posted Image : DLNA, supraveghere video...

Edited by generalmotors, 13 November 2013 - 13:17.


#68
lone-wolf

lone-wolf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 811
  • Înscris: 27.06.2007

View PostSisqo, on 13 noiembrie 2013 - 12:54, said:

sau mai joci o râma:))
Apropo de rîma. Posted Image

#69
maharu567

maharu567

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 555
  • Înscris: 17.07.2007
Tare poza! :)

#70
nmarius231

nmarius231

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 07.11.2013
Pe pagina telefonului:https://www.orange.ro/magazin-online/telefoane/orange-yumo a aparut o husa de piele la pretul de 7 euro sub optiunea accesorii compatibile:Husa piele More Orange Yumo. Ati vazut in vreun magazin Orange din Buc husa asta? De mult caut o husa compatibila si sunt curios cat de mult adauga la grosime

#71
vali_m30

vali_m30

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 369
  • Înscris: 13.02.2011

View Postnmarius231, on 13 noiembrie 2013 - 21:50, said:

Pe pagina telefonului:https://www.orange.ro/magazin-online/telefoane/orange-yumo a aparut o husa de piele la pretul de 7 euro sub optiunea accesorii compatibile:Husa piele More Orange Yumo. Ati vazut in vreun magazin Orange din Buc husa asta? De mult caut o husa compatibila si sunt curios cat de mult adauga la grosime

ce pareri pro si contra ai despre acest telefon?

#72
nmarius231

nmarius231

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 07.11.2013
pro: -Bateria este decenta-deobiecei il pun la incarcat a 2-a seara;
       -Ecranul este foarte bun, nu cred ca se justifica o rezolutie mai mare
       -Posibilitatea de a adauga un card de 32gb este extrem de folositoare
       -Capacul de plastic din spate:ma bucur ca nu este din sticla sau dintr-un plastic mai glossy(amprente).
       -4G, wifi si chiar 3G+ ofera viteze foarte bune. In Bucuresti cel putin nu am avut nicio problema in ceea ce priveste viteza
contra:- din ce am inteles camera ar fi un minus al telefonului. Inca nu am apucat sa fac poze prea multe, nu pot sa ma pronunt. Voi face in weekend mai multe poze sa vad situatia exacta..

Ma chinui de cateva zile cu o chestie: Cum pot seta la profiluri ca apelurile sa fie pe mute si vibratii iar mesajele sa aiba sonor si vibratii? Din ce am incercat pana acum sunt unificate cele 2 sub alerta. Daca a gasit cineva o solutie il rog sa posteze aici

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate