Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Orange Yumo

- - - - -
  • Please log in to reply
1457 replies to this topic

#19
Sisqo

Sisqo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 28.08.2006

View Postgeneralmotors, on 07 noiembrie 2013 - 09:31, said:

De ieri a urcat pretul!
posibil, bine ca am prins mai ieftin:)
pe site la status comanda 'in procesare la curier' si azi dimineata am primit un mesaj de la orange "comanda ta este la curier pentru procesare".. nu am mai luat pana acum de la orange online, stie cineva ce ar insemna asta? ca il primesc maine sau? prin ce livreaza ei fan courier?

#20
piktor

piktor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 13.08.2005
de la cat la cat a crescut pretul?

#21
Sisqo

Sisqo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 28.08.2006
a urcat vreo 70 de euro, fata de pretul de ieri, si la liber si la prelungire abonament pe 2 ani.

#22
piktor

piktor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 13.08.2005
70 e mult...la liber e acum 240 pe tigru 11 e cam 150 pe 2 ani...adica era ca nu mai e in stoc.probabil ca daca era in jur de 175 la liber nu mai vindea orange niciun san remo...

Edited by piktor, 07 November 2013 - 11:37.


#23
Sisqo

Sisqo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 28.08.2006
da in jur de 175 era la liber. la pantera 8 a fost ieri 107 euro cu prelungire pe 2 ani, azi 170 si ceva..
am avut noroc, sa vedem cum e telefonul ca m-a sunat de la curier mi-l aduce indata:)

#24
piktor

piktor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 13.08.2005
mda...boulang(er)i

#25
nmarius231

nmarius231

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 07.11.2013

View PostSisqo, on 07 noiembrie 2013 - 11:38, said:

da in jur de 175 era la liber. la pantera 8 a fost ieri 107 euro cu prelungire pe 2 ani, azi 170 si ceva..
am avut noroc, sa vedem cum e telefonul ca m-a sunat de la curier mi-l aduce indata:)
Cat timp a durat din mom in care ai dat comanda pe net si mom in care te-a sunat curierul?

Cat despre telefon, cum se misca? Cum e displayul,? Mai are vreo tema inafara de cea portocalie?
Eu am dat comanda aseara si deabea astept sa ajunga.

Ieri am simtit pe propria piele scumpirea. La 15:45 la Tigru 11 era 93eur si la 16:00 era 151eur.

#26
Sisqo

Sisqo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 28.08.2006

View Postnmarius231, on 07 noiembrie 2013 - 13:00, said:

Cat timp a durat din mom in care ai dat comanda pe net si mom in care te-a sunat curierul?

Cat despre telefon, cum se misca? Cum e displayul,? Mai are vreo tema inafara de cea portocalie?
Eu am dat comanda aseara si deabea astept sa ajunga.

Ieri am simtit pe propria piele scumpirea. La 15:45 la Tigru 11 era 93eur si la 16:00 era 151eur.
ieri pe la ora 13 am dat comanda pe site, spuneau ca in maxim 5 zile lucratoare, am sunat pe 16 la relatii cu clientii si au spus ca nu cred ca il primesc saptamana asta, cel mai sigur luni.
azi primesc 2 mesaje, primul ca este la curier pentru procesare, al 2lea "comanda ta va fi livrata azi."
m-a sunat curierul acu o ora si ceva, a zis ca are un colet pentru mine, i-am zis unde sa vina ca a spus ca dureaza cel putin o ora, inca n-a ajuns, astept:)
voi reveni cu un comentariu cand il primesc, cum se misca, cum e ecranul, pe net scrie ca launcher-ul e emotion ui de la huawei doar e facut de ei, sunt teme pe net, acum sa vedem daca se potrivesc. va anunt indata cand vine:)

#27
Sisqo

Sisqo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 28.08.2006
a venit telefonul:)
are android 4.1.2, nu 4.2.2 cum am gasit ca se specifica pe internet.
are 2 teme pe portocaliu si albastru si o gramada de aplicatii de la orange.
se misca repede, la pretul care l-am luat eu 468 lei la prelungire pantera 8 pe 2 ani spun ca se merita.
pe capac jos scrie orange yumo, in rest nu e branduit deloc.
sa speram ca apare si o husa pentru el in viitorul apropiat ca deocamdata nu este nimic.

#28
Sisqo

Sisqo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 28.08.2006
Displayul se vede clar din mai toate unghiurile.
Quadrant ~ 4800.
Antutu 13760.
Camera e ok, nu cine stie ce.
Sunetul se aude tare din punctul meu de vedere.

#29
hristash

hristash

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 20.03.2007
pe undeva zicea ca are Android 4.2.1

#30
hristash

hristash

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 20.03.2007
la spanioli e chiar 4.2.2 [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/FvXH0MOIcxY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#31
Sisqo

Sisqo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 28.08.2006
ati vazut prin video ca a intrat la settings si scria 4.2.2? asa pot sa fac si eu un film de prezentare si sa apara un scris care se plimba pe ecran "4.2.2" Posted Image
si eu am vazut video asta inainte sa-l iau, dar cel putin pe a meu e 4.1.2.
am atasat si un screenshot. la System updates aveti optiunea Online update si Local update. La Online update verifica si apoi spune "No updates found."
Pe site la orange scrie doar "Android Jelly Bean", iar in pdf-ul care l-am atasat pe prima pagina care l-am luat de pe orange.com scrie "Android Jelly Bean (4.1.2)", deci nu am ce comenta la orange ca a venit cu alt android.
Poate orange spania a scos 4.2.2..cine stie, oricum launcher-ul lui e diferit de al meu.

Attached Files



#32
Sisqo

Sisqo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 28.08.2006
m-am uitat mai bine, e acelasi launcher numai ca e ales easy homescreen in loc de standard.
poate vor scoate huawei 4.2.2 sau 4.3.. sau 4.4?:)

#33
hristash

hristash

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 20.03.2007
accesorii pt. el unde gasim? husa, folie....
sau ceva compatibil

Edited by hristash, 08 November 2013 - 13:30.


#34
Coldone

Coldone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 820
  • Înscris: 28.02.2006
Probabil vor aduce la Orange in curand.

Mi a ajuns si mie telefonul si sa spun cateva cuvinte despre el.

Ca si constructie, telefonul e foarte solid, nu scartaie, nu da impresia de telefon ieftin. Spatele lucios e similar celui de pe S3 (un magnet pentru amprente).
Putin cam lat totusi, cred ca 1.5-2mm peste cat mi as fi dorit (nexus 4 de ex mi se pare ca are latimea ideala). Imi e usor incomod sa ajung cu degetul la butonul back, dar poate e si de obisnuinta. E primul meu telefon cu ecran de 5.
De baterie sunt foarte curios. Momentan totul pare promitator, 2 ore screen on si a pierdut cam 30-35%. Vedem zilele urmatoare.
Ca interfata, nu prea am multe de zis pentru ca nu iese cu nimic in evidenta. Seamana cu cea stock android cu mici modificari.
Are lockscreen gestures, prin care poti deschide anumite aplicatii din lockscreen folosind gesturi predefinite.
In rest, multe aplicatii orange care pot fi dezactivate (desi nu deranjeaza) + cele stock android si cateva de la huawei (de ex power manager). Nu mi place ca in drawer nu poti schimba ordinea aplicatiilor.
Camera este..midrange. Se putea mai bine, dar iti faci treaba cu ea.
Hardware ul este suficient, telefonul nu are lag in nicio aplicatie pe care am incercat o pana acum. Nu da deloc impresia ca ar avea nevoie de mai mult.
Displayul este pur si simplu demential, printre cele mai bune ecrane HD pe care le am vazut. Culori, claritate, luminozitate, unghiuri. Nu ma asteptam.
In concluzie, telefonul cred ca va fi un hit. Are un pret foarte bun pentru ceea ce ofera. Daca nu aveti asteptari de flagship (S4, HTC One), cred ca veti fi impresionati de el.

#35
nmarius23

nmarius23

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 09.07.2010
Si eu l-am primit azi. Nu ma impac deloc cu louncherul standard. Cu nova se misca perfect

#36
Sisqo

Sisqo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 28.08.2006
La amandoi a venit tot cu android 4.1.2?
Da in launcher nu poti aranja aplicatiile, sunt puse alfabetic, si cand instalezi una ti-o adauga in coada, trebuie un restart pentru aranjare.
Camera este deocamdata singurul minus dupa parerea mea, dar este si vina aplicatiei de camera care ar trebui optimizata.
Un MARE plus dupa parerea mea este bateria, de la 100% la 55% cat am acum e screen on 2 ore 54 minute, majoritatea telefoanelor care le-am avut pana acum erau deja descarcate:)
Pentru cunoscatori, se poate lua root usor cu Pramaroot, il gasiti pe xda:)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate