Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Distante etrieri

Fisier corupt reapare in galeria ...

Ce condensator ar putea fi? TV Vo...

Problema droguri
 Soldat gradat profesionist - dipl...

Eroare incarcare formular

merita upgrade de la Ryzen 5 2600...

Intel i9 14900K cooler air Deepco...
 Curațare disc vinil

Atentie la site-ul FixShop.ro - p...

Display cu culori neuniforme

Despre Laborator Defectoscopie Ca...
 Mama Clopoțel

Windows 11 si boxa portabila - de...

Angajarea unei persoane de 18 ani...

Depunere declaratie unica PFA - i...
 

Orange Yumo

- - - - -
  • Please log in to reply
1457 replies to this topic

#1027
terrymtt

terrymtt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 25.02.2008

View Postovidiuclipa, on 29 aprilie 2014 - 07:25, said:

Am trimis catre [email protected] urmatorul mesaj :
Dear sir/madam,
I tried applying for a bootloader unlock code at  http://www.huaweidev...ethod=preUnlock , but my device (Ascend G740) was not listed.
I supply the data via this mail in the hope to get a bootloader unlock code via this way instead.

Product Model: Huawei Ascend G740-L00
SN: 3C********42
IMEI: 862*********854
ProductID: 43****22
I hope to hear from you soon.
Yours sincerely,

Am pus steluta, in locul cifrelor reale de pe device-ul meu.
Atentie insa : deblocarea bootloader-ului duce la resetarea tuturor datelor de pe device
la fel am trimis si eu si a venit mesaj in 2 zile dar nu am deblocat ca nu stiu cum si nici nu stiu la ce foloseste daca deblochez

Edited by terrymtt, 29 April 2014 - 20:00.


#1028
kimitza

kimitza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 17.01.2014
Daca nu deblochezi bootloaderul,vei avea erori daca scoti aplicatii de sistem,sa nu mai zic de faptul ca vei avea probleme cu cwm recovery. Un nandroid backup e util intotdeauna. In plus,se poate bloca la fel des usor prin adb.

#1029
Robert13x

Robert13x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 822
  • Înscris: 01.03.2014
Intrebare: Avand telefonul luat la abonament(de care voi incerca sa scap peste cateva saptamani),daca deblochez bootloader-ul oare se duce si garantia?
Si vreau sa-l rootez acum,dupa ce dau resetare generala se duce root-ul si toate,nu? Ca n-am chef sa am surprize cand incerc sa scap de el..

#1030
MhzYumo

MhzYumo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 29.03.2014
Cum a-ti rezolvat problema cu focalizarea?

#1031
fbm95

fbm95

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 357
  • Înscris: 03.10.2008
Nu s-a rezolvat încă.

#1032
MhzYumo

MhzYumo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 29.03.2014

View Postfbm95, on 02 mai 2014 - 21:38, said:

Nu s-a rezolvat încă.
In afara de zoom camera care rezolva focalizarea,o sa asteptam mult si bine un update,pe pagina lor de facebook au numai reclamatii

#1033
fbm95

fbm95

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 357
  • Înscris: 03.10.2008
Nu sunt seriosi ... Mă așteptam ca macar din partea orange spania sa vina un update , pentru ca acolo telefonul ăsta a fost foarte in voga , dar nimic

#1034
MhzYumo

MhzYumo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 29.03.2014

View Postfbm95, on 02 mai 2014 - 21:43, said:

Nu sunt seriosi ... Mă așteptam ca macar din partea orange spania sa vina un update , pentru ca acolo telefonul ăsta a fost foarte in voga , dar nimic
Sa te uiti pe pagina lor de FB sa vezi cate injuraturi si-au luat

#1035
alex_gaby

alex_gaby

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 17.11.2013
Decodez Orange Yumo la pretul de 25 lei!

#1036
Robert13x

Robert13x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 822
  • Înscris: 01.03.2014

View Postfbm95, on 02 mai 2014 - 21:43, said:

Nu sunt seriosi ... Mă așteptam ca macar din partea orange spania sa vina un update , pentru ca acolo telefonul ăsta a fost foarte in voga , dar nimic
Nu orange se ocupa cu update-urile. Orange poate sa zica ca maine apare update. Daca bossi de la Huawei China zic ca nu,pa.
Degeaba ne certam noi cu Huawei Romania sau Europa.Astia nu fac update-uri. Cei din china le fac,cei din europa le adapteaza.
Cum orange yumo/g740 a fost facut special pentru europa,puteti sa va rugati,1 an probabil pana la urmatorul update(si nici ala nu cred ca va rezolva ceva..)
Noi avem B146,restu din europa au B176. Frumos..Posted Image
Posted Image

#1037
terrymtt

terrymtt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 25.02.2008

View PostRobert13x, on 04 mai 2014 - 18:02, said:

Nu orange se ocupa cu update-urile. Orange poate sa zica ca maine apare update. Daca bossi de la Huawei China zic ca nu,pa.
Degeaba ne certam noi cu Huawei Romania sau Europa.Astia nu fac update-uri. Cei din china le fac,cei din europa le adapteaza.
Cum orange yumo/g740 a fost facut special pentru europa,puteti sa va rugati,1 an probabil pana la urmatorul update(si nici ala nu cred ca va rezolva ceva..)
Noi avem B146,restu din europa au B176. Frumos..Posted Image
Posted Image
pai si noi nu putem folosi b176 daca il gasim?

#1038
MhzYumo

MhzYumo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 29.03.2014
Chiar ar fi mijto sa il putem folosi...nu exista vreun forum ceva sa il gasim?

#1039
fbm95

fbm95

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 357
  • Înscris: 03.10.2008
Este forumul htcmania , băieții de acolo au găsit o modalitate de a instala cwm recovery pe al nostru orange yumo. Forumul e in limba spaniola ... De asta nici nu am cautat prea mult pe el

#1040
MhzYumo

MhzYumo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 29.03.2014
Prin cwm nu cumva o sa avem parte de o droaie de bug-uri?

#1041
fbm95

fbm95

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 357
  • Înscris: 03.10.2008
Sincer nu știu că nu am încercat. Dar ca eficiență ar trebui sa fie mai bun decat modalitatea de recovery stock. Dacă strici telefonul l-ai  putea repara singur acasa

#1042
MhzYumo

MhzYumo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 29.03.2014

View Postfbm95, on 04 mai 2014 - 21:21, said:

Sincer nu știu că nu am încercat. Dar ca eficiență ar trebui sa fie mai bun decat modalitatea de recovery stock. Dacă strici telefonul l-ai  putea repara singur acasa
pacat ca stam pe 4.1.2...mor de oftica,cei de la Huawey Romania sunt varzoi mari

#1043
cgamberea

cgamberea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 02.09.2008
Prieteni utilizatori de Yumo, am acest telefon de 1 zi si ceva iar in ultima saptamana am schimbat trei telefoane( ascend p6, galaxy s3, lg p880). Si dupa lg m-am procopsit cu yumo. Ce sa spun, dupa 1 zi de butonare, sunt impresionat si sa va spun de ce.
1- baterie super super tare.
2- ecran foarte bun. Chiar foarte bun, nu e deranjant ca amoledurile.
3- Procesor tare, nota 10 dupa mine in comparatie cu tel de mai sus. Nu glumesc, merge cam ca s3 ( quad core), iar la jocuri e beton. Am testat multe jocuri din 2014 si le fumeaza linistit.
4- memorie ram suficienta, raman de obicei 300 mega cu fb, skype...
5- baterie f buna
6- baterie buna......Glumesc. Sunt impresionat de baterie. Am stat de dimineata pana seara cu pauza de max 3 4 ore pe net. Foarte tare.
7- gps nota 9. Se conecteaza repede.


Minusuri ar fi: camera, design, capac baterie scartaie rau. Dar se rezolva. Ar mai fi ca minus softul asta de orange cu pprtocaliu mult. Ma enerveaza. Caut pe net sa ii fac resoftare dar nu gasesc nimic. Sper sa ajute pe cineva caracterizarea lui Yumo pentru ca se merita sa dai 500-600 ron second pe el. Nu imi vine sa cred ca merge mult mai bine decat ascend p6 . Va jur ca eram pe joc Asphalt 8 si am dat cu jocu in backgroung si am dat copiere film si apoi play pe youtube. Deci trei operatii care manaca cpu si ram. Am ramas masca pentru ca mergeau toate bine iar in meniu si pe net nu avea lag. Felicitari snapdragon 400 !!!!!.

#1044
comati

comati

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 18.09.2012
Apropo de B176...gasiti versiunea deodexed pe XDA..si daca aveti CWM se instaleaza usor, ca orice zip.
Aduce launcherul Huawei si widgetul meteo , dar dispare din meniu optiunea LTE..nu mai afiseaza 4G acolo unde exista.
Cursiv, fara lag.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate