Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitionare laptop gaming

Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Import china alibaba
 Facultate

Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...

Mandolina feliat legume
 Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...

Descifrare reteta
 Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea

Meserias nu mai vine sa termine l...
 

Eurovision 2014 - Danemarca. Austria câștigătoare. România locul 12.

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
439 replies to this topic

#73
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,554
  • Înscris: 08.10.2015
Mi s-au parut interesante multe piese care nu s-au calificat. Pacat, ne cacam singuri in farfurie si dupa aia regretam ca nu suntem in stare sa facem ceva. Si parca au ales piesele atat de slabe special ca sa poata sa trimita singura piesa cat de cat decenta dintre ele in fata, ca si cum s-ar fi stiut dinainte ca ei vor merge. Oricum, tot subiectul miroase a cacat romanesc de la distanta. Chiar sper sa pierdem grosolan, sa le iasa jurizarea asta secreta pe nas.

#74
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,749
  • Înscris: 06.10.2012
Eurovisionul pt mine e istorie.
Nu mai vreau sa stiu nimic de el, daca e bataie de joc, sa-si faca Eurovision pt ei si gata.

Din toata chestia asta, sper macar ca din piesele neselectate sa iasa niste hituri.
Miracle e hit deja. Posted Image

#75
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,554
  • Înscris: 08.10.2015
Istorie, neistorie, tot o furam la comun, pentru ca aia ne reprezinta. La fel cum, teoretic, acele 12 piese erau reprezentative pentru Romania... gen...

#76
sftpdt

sftpdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 29.08.2013
Îmi plac versurile de la Hearts Collide :-?

#77
dondhanny

dondhanny

    Master of WebTV

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,462
  • Înscris: 09.03.2007
Nu am urmarit finala romaneasca.
Din ce am citit pe aici sunteti dezamagiti.
Nu imi pare rau ca am ratat asa "spectacol".

#78
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,749
  • Înscris: 06.10.2012
Poti sa te uiti pe YT.
Zic sa te uiti, nu sa asculti ca nu prea ai ce, din 2 motive:

1. piesele sunt niste ratari muzicale in 75% cazuri
2. cei de la TVR au filmat cu patentul, pt ca sonorizarea si imaginea sunt dezastru total. Am vazut 2 inregistrari si apoi m-am oprit, era pierdere de vreme sa continui.
Uite, un exemplu.
Mie personal, imi aduce aminte de filmarile de cand eram eu mica, filmarile alea ceausiste.
Dar, poate sunt eu prea critica.

#79
sftpdt

sftpdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 29.08.2013
Sunetul a fost un esec total ....

Edited by sftpdt, 11 March 2014 - 16:56.


#80
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,899
  • Înscris: 25.01.2007
Pai doar nu credeati ca la concedierile de anul trecut au plecat aia intrati cu pile... Au plecat ceilalti...

#81
Vla0d_

Vla0d_

    Patrick Ekeng!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 20.06.2012
Pe bloguri, piesa noastra este vazuta destul de bine.. De exemplu, pe un sondaj realizat in perioada 4-9 martie, si la care au participat peste 5000 de oameni, piesa Romaniei a fost cea mai apreciata. Ce-i drept, nici concurenta nu e prea mare...

http://wiwibloggs.co...vourites/42421/

#82
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,433
  • Înscris: 04.08.2010
Cred că ar fi mai bine dacă ne-am prezenta la Eurovision cu versiunea asta... :)

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/gFj0rA41Etc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#83
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,899
  • Înscris: 28.11.2006
Mai bine nu ne prezentam deloc :P

#84
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,899
  • Înscris: 25.01.2007
TVR n-a platit nici pana acum taxa de participare la Eurovision 2014, in ciuda faptului ca reprezentantii Romaniei au fost alesi, iar Liana Stanciu a plecat deja la Copenhaga pentru o intalnire a sefilor delegatiilor. Aceasta a declarat ca va incerca negocieze plata in rate a taxei in valoare de 130,000 de euro. - See more at: http://www.bestmusic...h.gDE2rguo.dpuf

#85
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,749
  • Înscris: 06.10.2012
Vai de Eurovisionul romanesc....dupa ce nu suntem in stare sa selectam o piesa buna, n-avem nici bani de drum....

#86
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,540
  • Înscris: 19.04.2009

View Post-Diana-, on 20 martie 2014 - 21:14, said:

Vai de Eurovisionul romanesc....dupa ce nu suntem in stare sa selectam o piesa buna, n-avem nici bani de drum....
Vai de ESC in sine...anul asta s-au retras multe tari :lol:

#87
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,749
  • Înscris: 06.10.2012
I-auzi...aveam si noi o sansa prin concurenta mai mica. :D

#88
raduors

raduors

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,108
  • Înscris: 13.07.2008
oricum voturile se dau in functie de relatia dintre tari, nu de valoare cantecului....
daca continua Putin cu alipirile, sigur castiga Rusia eurovisionul.. :P

#89
sftpdt

sftpdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 29.08.2013
Din cate vad, Armenia e printre preferate

#90
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,433
  • Înscris: 04.08.2010
Toate melodiile de la Eurovision 2014. Pe noi ne-au pus ultimii din cea de-a doua semifinală. Sper să nu fie o previziune...

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/p9-mmH0GJ3c?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/k8IQbpyfwRk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

N-am găsit nimic care să-mi placă... Poate am eu gusturile prea "ciudate"... Grecia a dat-o pe clubăreală, Austria, pe "femei" bărboase (foaaarte sexy...), Moldova, pe un dubstep cretin cum a avut şi Ouatu acum un an, Belarus, pe prăjituri cu brânză, Letonia, pe prăjituri (simple, probabil), ş.a. :|

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate