Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...
 Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...
 Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea
 Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...
 

Un copil de patru ani a fost ucis de caini in Parcul Tei din Bucuresti

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
5228 replies to this topic

#2971
danny

danny

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,023
  • Înscris: 27.03.2002

View Postgaleo, on 05 septembrie 2013 - 21:18, said:

Nebunul de Vadim e acum la rtv si zice ca copilul a fost initial violat si omorat si apoi dat la caini.
Pe asta nu il cenzureaza nimeni?

Mai incearca si ei o diversiune.
Saraca femeie omorata in curtea ADP ajunsese hoata, betiva, tiganca, drogata nebuna etc. Ii pusesera iubitorii in carca toate pacatele posibile.
De copil nu prea aveau ce sa spuna. Asa ca au inceput mai intai cu bunica. Au vazut ca nu prea le iese, au zis hai sa mai inventam o poveste.
Daca stai sa ii asculti pe astia iti dai seama ca nu mai au nici o urma de bun simt sau umanitate. Am inteles, cand a murit femeia la adp - ati facut-o cum ati vrut ca nu avea cine sa o apere.
Dar si cand moare un copil, voi tot nu va puteti sa va abtineti sa aratati lumii cat de jigodii sunteti? Si asta doar pentru a pastra pe o metoda cae a facut sa fie Bucurestiul nelocuibil in ultimii 5 ani?

#2972
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,441
  • Înscris: 06.02.2008
Au pus referendumul ala tocmai peste o luna ca sa se mai dimunueze avantul luat acum si indignarea oamenilor.Ce jigodii !!!
Cum naiba sa faci referendum care e posibil nici sa stranga destui oameni si al carui rezultat este incert cand problema este cat se poate de clara si singura solutie este eliminarea fizica a cainilor?
Niciun jegos de politician nu poate sa-si asume decizia asta? Sa le iau mortii in p*** de zdrente.
Iar astia care sustineti cauza cainilor,la control cu voi...poate mai aveti vreo sansa.

Edited by caiuscorneliu, 05 September 2013 - 23:24.


#2973
654321

654321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,817
  • Înscris: 12.03.2007

View Postdanny, on 05 septembrie 2013 - 23:16, said:

Dar si cand moare un copil, voi tot nu va puteti sa va abtineti sa aratati lumii cat de jigodii sunteti?
Ia spune matale ce ai facut sa ajuti batranii din azile sau copiii abandonati?

#2974
LouisCyphre

LouisCyphre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,981
  • Înscris: 24.01.2012
Dar nu este nevoie de referendum. Basina aia de doctor-primar nu face decat sa decline responsabilitatea.
Legea exista, este aplicata in alte zone ale tarii, mizeria aia umana pe care o aveti ca primar pur-si-simplu nu doreste sa piarda din voturi, asumandu-si raspunderea.
Si o lungeste, stiind clar ca dupa ce va aparea un alt subiect fierbinte, isteria cainilor vagabonzi se va stinge, la nivel de societate civila si va putea sa faca in continuare ceea ce face si acum:
Sa sifoneze bani pe spatele cainilor.
Credeti-ma, dragii mei co-forumisti, ca nu se va intampla nimic.
Absolut nimic.
Chiar si intrebarea din referendum este pusa in asa fel incat sa lase portite de scapare, de interpretare, de justificare, spre adunare de multe voturi.
Pe Oprescu (si asta are nume predestinat, futu-i) o sa-l vedem zambitor in campanie la Presidentie.
Ii doare-n plua pe astia de copilul mort.
Sunt prea multi bani la mijloc, incat viata unui copil sau semenii muscati, rupti de caini sa merite.
Suntem pe cont propriu in tara asta condusa de oameni care, odata alesi, se caca pe alegatori.
Vai de plua noastra.
PS Eu mi-am luat pistol, ieri seara am fost atacat, pe la ora 22 30 de vreo 5-6 caini.
Mergeam si eu, ca prostul, pe bicicleta, spre casa.
Am avut noroc ca nu m-au capsat.
PPS Probabil, o firma ar avea succes daca ar organiza tururi de supravietuire pentru turistii straini, iubitori de adrenalina in exces, prin Bucuresti, noaptea.
Enduro-ul in munti ar fi pistol cu apa, pe langa asta.

View Post654321, on 05 septembrie 2013 - 23:32, said:

Ia spune matale ce ai facut sa ajuti batranii din azile sau copiii abandonati?

Platesc impozite?!?
Si mai termina cu fracturile logice, mizerie a speciei ce esti, nu ti-e rusine?
Ai impresia ca poti arunca cu heringi rosii asa cum vrei?
Think again, MasterBater!

Edited by LouisCyphre, 05 September 2013 - 23:53.


#2975
654321

654321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,817
  • Înscris: 12.03.2007

View PostLouisCyphre, on 05 septembrie 2013 - 23:53, said:


Platesc impozite?!?
Si mai termina cu fracturile logice, mizerie a speciei ce esti, nu ti-e rusine?
Ai impresia ca poti arunca cu heringi rosii asa cum vrei?
Think again, MasterBater!
Ia spune cat de nesimtit poti sa fii sa stai atatia ani fara sa faci nimic si acum sa sari ca ars?

#2976
GeorgeM

GeorgeM

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,445
  • Înscris: 05.08.2006

View PostLouisCyphre, on 05 septembrie 2013 - 23:53, said:

Platesc impozite?!?
Si mai termina cu fracturile logice, mizerie a speciei ce esti, nu ti-e rusine?
Ai impresia ca poti arunca cu heringi rosii asa cum vrei?
Think again, MasterBater!
Nu-i lua pe asa-zisii iubitori de animale cu heringi rosii si cu fracturi logice, intrucat ei sunt de fapt niste bieti sugatori de bani publici  prijn prostirea adevaratilor iubitori de animale.

Marii moralisti ai dreptului animalelor nu au auzit de Peter Singer si de Animal Liberation si nici de filozofia utilitarista.

Desi culmea le-ar fi fost de ajutor in discutii.

#2977
654321

654321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,817
  • Înscris: 12.03.2007

View PostGeorgeM, on 06 septembrie 2013 - 00:10, said:

Marii moralisti ai dreptului animalelor nu au auzit de Peter Singer si de Animal Liberation si nici de filozofia utilitarista.
Spre deosebire de Marii Moralisti ai drepturilor omului care nu au facut in viata lor nimic prin care sa-si ajute semenii dar care acum, culmea, s-au basicat. Asta pana maine cand incepe meciul...

#2978
LouisCyphre

LouisCyphre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,981
  • Înscris: 24.01.2012
Uite, nu stiu ce ai facut tu, sau pe cati bani.
Sau de ce, sau pe cati bani esti atat de vocal aici.
Cert este ca eu sunt un iubitor de animale. Nu la fel de fervent si coleric ca tine, dar sunt.
Sunt mai cerebral, mai "adunat", asa, incat sa recunosc o problema atunci cand o vad.
Sper ca recunosti ca maidanezii sunt excedentari in Bucuresti, si nu numai.
Sper ca esti de acord ca, fiind prea multi, trebuie sa reducem numarul celor din specia canina, pentru ca specia umana sa beneficieze de confortul si siguranta garantate de Constitutie, pe care le si plateste, prin taxe si impozite
Poate ca rezolvarea nu este eutanasierea, nu stiu.
Dar este cea mai buna la momentul acesta.
Sunt, totusi, prea multi pentru a fi adunati, mangaiati, hraniti, deparazitati, vaccinati.
Pur-si-simplu, societatatea nu poate sustine financiar asta, nemaivorbind de faptul ca nici nu isi doreste.
Asa ca o sa trebuiasca imputinati.
Apoi, cand numarul de caini este gestionabil fara sa mai moara si alte fiinte umane, mai vedem ce si cum.

Deocamdata suntem, din pacate si din prostia si neinterventia noastra, ca societate civila, cu spatele la zid.
Si din postura asta reactionam.
Nu stiu daca este cea mai buna rezolvare, cea mai adecvata, stiu doar ca este cea mai la indemana.
E pacat, dar este un pacat pe care, dupa cum vezi din majoritatea postarilor, ni-l asumam.

Edited by LouisCyphre, 06 September 2013 - 00:22.


#2979
654321

654321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,817
  • Înscris: 12.03.2007

View PostLouisCyphre, on 06 septembrie 2013 - 00:20, said:

Sunt, totusi, prea multi pentru a fi adunati, mangaiati, hraniti, deparazitati, vaccinati.
Pur-si-simplu, societatatea nu poate sustine financiar asta, nemaivorbind de faptul ca nici nu isi doreste.
De unde stii asta?
Cum explici ca desi au fost alocate 18 milioane catre ASPA nu s-au cheltuit nici 3 milioane si alea pentru rahaturi si salarii la sefi? Deci mai au 15 milioane cu care nu au facut nimic si tu spui ca societatea nu poate sustine financiar asta?

http://stiri.tvr.ro/...aini_34574.html

Edited by 654321, 06 September 2013 - 00:32.


#2980
LouisCyphre

LouisCyphre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,981
  • Înscris: 24.01.2012
Nu explic in niciun fel, nu e treaba mea sa dau explicatii.
Daca luam un singur euro de acolo, ma justificam.
Te rog inca odata, intelege ca, trecand peste sume, peste cutume sociale sau morale, sunt, totusi, prea multi si ne-gestionabili.

#2981
Ivanitch

Ivanitch

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 537
  • Înscris: 20.07.2003

View Post654321, on 06 septembrie 2013 - 00:30, said:


De unde stii asta?
Cum explici ca desi au fost alocate 18 milioane catre ASPA nu s-au cheltuit nici 3 milioane si alea pentru rahaturi si salarii la sefi? Deci mai au 15 milioane cu care nu au facut nimic si tu spui ca societatea nu poate sustine financiar asta?

http://stiri.tvr.ro/...aini_34574.html
Pentru cainii vagabonzi ar trebui cheltuit 0 lei, exact cat se cheltuieste cu intretinerea crocodililor din parcul Cismigiu. Sper ca atunci cand nu va mai fi picior de caine vagabond in Bucuresti cifra cheltuielilor sa tinda spre aceasta cifra, doar pentru un serviciu de intretinere a situatiei normale. Cel putin asta mi-as dori.

Edited by Ivanitch, 06 September 2013 - 00:50.


#2982
ad-bloc

ad-bloc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,892
  • Înscris: 26.03.2012
Haide mai cand am fost noi eficienti ? Cu ONG-urile astea de la coltul scarii care au marit numarul de maidanezi ?

De bine, de rau eficienti am fost cand am respectat normele sanitare si veterinare in diverse epidemii ca sa nu murim sau sa putem exporta carne.

Tratam maidanezii ce sunt de fapt conform studiilor serioase ( animale agresive care se organizeaza in haite, o sa repet la nesfarsit ) si ii eutanasiem pentru binele nostru, al copiilor, al cainilor cu stapani responsabili.

Atat timp cat ipocrizia ii face pe oameni sa spuna azi , domnule nu-i cainele meu ca eu nu vreau amenda 500 de lei, este clar ca nu gasesti 60.000 de tampiti in Bucuresti sa ia cainii acasa.

60.000 de iubitori de animale din Bucuresti sa ia animalele, sa le faca custi, sa-i deparaziteze sau macar sa-i ia din adaposturi, sa-i aleaga, sa-i hraneasca. Ca o fac 1000 nu este suficient, iar numarul oamenlor muscati creste de la an la an.

Este cea mai usoara problema de rezolvat a Romaniei daca nu singura care o putem face rapid, eficient, fara oengisti tembeli. Cele 800 de haite ucid conform celor mai elementare studii ( ca nu nimeresc tot timpul omul potrivit si muscatura perfecta este alta problema ).

#2983
GeorgeM

GeorgeM

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,445
  • Înscris: 05.08.2006
E simplu daca gandesti: au primit ordin sa nu cheltuiasca banii, pentru ca de la anul sau la rectificare banii sa mearga la ONG urile care se ocupa de sifonarea banului public si in special la ONG ul de care se ocupa Oprescu ala micu.

#2984
ad-bloc

ad-bloc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,892
  • Înscris: 26.03.2012
Pai nu reusim datorita coruptiei generalizate, oamenilor politici, nepotismului, lichelelor , uite probleme serioase. Asta cu maidanezii se poate trata linistit la si altele, dezbateri generale, ce mijloace sunt eficiente, care este cea mai buna solutie.

#2985
654321

654321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,817
  • Înscris: 12.03.2007

View PostIvanitch, on 06 septembrie 2013 - 00:48, said:

Pentru cainii vagabonzi ar trebui cheltuit 0 lei, exact cat se cheltuieste cu intretinerea crocodililor din parcul Cismigiu. Sper ca atunci cand nu va mai fi picior de caine vagabond in Bucuresti cifra cheltuielilor sa tinda spre aceasta cifra, doar pentr un serviciu de intretinere a situatiei normale. Cel putin asta mi-as dori.
Dar stii... prostia se plateste. Atunci cand romanii nu or sa mai fie prosti atunci cifra aia o sa fie 0.

#2986
Corupt

Corupt

    Parazit nebun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,312
  • Înscris: 03.02.2010

View Postcaiuscorneliu, on 05 septembrie 2013 - 23:24, said:

Au pus referendumul ala tocmai peste o luna ca sa se mai dimunueze avantul luat acum si indignarea oamenilor.Ce jigodii !!!
Din ce stiu nu ii permite legea sa faca mai repede de o luna de la data cand s-au hotarat. (cand a fost inalnirea aia)
Oricum, nu cred ca se mai face referendum daca va fi aprobata legea care se afla acum la cam. deputatilor.

#2987
ad-bloc

ad-bloc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,892
  • Înscris: 26.03.2012

View PostCapitanuPICARD, on 06 septembrie 2013 - 00:51, said:

Bai ciudatilor, e foarte probabil ca pana la referendumul asta ipotetic, sa inceapa circul mondial. Actul 1: Siria. O sa aveti parte de sange si de moarte ma!
Mai mult decat v-ati imaginat vreodata!

Siria este mai jos picard. Maidanezii tai sunt cea mai buna arma de distrugere in masa daca stii cum sa o folosesti.

In ceea ce priveste costurile, "cea mai simpla schema de tratament este la 270 de lei, iar cea mai completa ajunge la 791 de lei pentru un bolnav", a declarat purtatorul de cuvant al Institutului Matei Bals.
"Anul acesta s-au prezentat la Centrul antirabic peste 9.700 de oameni muscati de caini. Inmultiti, adunati si veti vedea ce sume se obtin", a comentat acesta.
Dr. Catalin Apostolescu a subliniat inca o data: "complicatiile nu sunt tratate la noi in spital".

"Prin muscatura cainelui se transmite tetanos sau poate sa se ajunga la suprainfectia plagilor, care poate sa ajunga la fasciita necrozanta s.a.m.d. Dar de la caine se mai pot lua si alte boli, cum ar fi leptospiroza, toxoplasmoza sau febra butunoasa prin intermediul capusei de caine", a completat acesta.







Unde sunt ONG-urile sa-mi explice aceste statistica ?

Edited by ad-bloc, 06 September 2013 - 00:57.


#2988
654321

654321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,817
  • Înscris: 12.03.2007

View Postad-bloc, on 06 septembrie 2013 - 00:56, said:

Unde sunt ONG-urile sa-mi explice aceste statistica ?
Pai sa urmarim banii... Unde se duc banii de care ai pomenit?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate