Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.
 Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India
 Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala
 PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?
 

Interpretari vise si discutii pe teme paranormale

- - - - -
  • Please log in to reply
318 replies to this topic

#91
amikaa

amikaa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 24.01.2014
Mie mi s-a intamplat ceva, nu stiu daca a fost vis sau realitate. Dormeam si am visat  (sau nu) ca mi-a iesit sufletul din corp, s-a dus in coltul tavanului, iar eu ma chinuiam sa revin..nu ma puteam misca..in fine, intr-un final am reusit..dar f chinuitoare senzatia..(si ma vedeam intinsa in pat...)Cred ca sunt vreo 10 ani de atunci, insa nu am uitat.

#92
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,151
  • Înscris: 04.02.2011
Bă, deci io am avut 2 vise al dracu de ciudate, se făcea că eram la curve și erau 2, una venise cumva în plus. Și a venit peștele după ea cu încă unul, erau ca nește mafioți, m-am speriat dar na, a plecat și asta a fost, am rezolvat-o pe prima.
În al doilea vis eram la ceva școală/facultate și mă uitam cu ceva colege pe orar și mă îngrozeam câte ore avem mai ales marți sau joi. Apoi mâ gândeam că și așa nu prea am eu note grozave. Apoi ne-am uitat la ceva note/rezultate, dar erau cumva afișate pe un fel de reviste, cu poza. am văzut un rezultat bun pentru mine, peste 9 și ceva dar la un moment dat, o colegă a luat revista aia și nu am apucat să văd mai multe.

Menționez că există 2 tipuri de vise des întâlnite: Primul, cu școala, visez des că sunt la școală, dar nu una anume (deși sunt 9 ani de când am terminat), al doilea, cu f*tutul, dar ăla e mai rar.

 amikaa, on 12 februarie 2014 - 14:11, said:

Mie mi s-a intamplat ceva, nu stiu daca a fost vis sau realitate. Dormeam si am visat  (sau nu) ca mi-a iesit sufletul din corp, s-a dus in coltul tavanului, iar eu ma chinuiam sa revin..nu ma puteam misca..in fine, intr-un final am reusit..dar f chinuitoare senzatia..(si ma vedeam intinsa in pat...)Cred ca sunt vreo 10 ani de atunci, insa nu am uitat.
Asta se numește nu vis, ci "OBE"  și chiar e "pe bune".

Edited by benis, 17 February 2014 - 03:41.


#93
amikaa

amikaa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 24.01.2014
si ce e aia obe?

#94
erzebeth

erzebeth

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 19.11.2013

 amikaa, on 17 februarie 2014 - 09:08, said:

si ce e aia obe?

out of body experience.

#95
amikaa

amikaa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 24.01.2014
Dar de ce am patit asta?

#96
Business_style

Business_style

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,207
  • Înscris: 10.07.2010

 DavidNr7, on 11 februarie 2014 - 21:57, said:


Vreau, va rog, sa-mi explicati ce semnificatii au toate aceste vise.
Vise random, fara semnificatie, specifice varstei.

 amikaa, on 12 februarie 2014 - 14:11, said:

Mie mi s-a intamplat ceva, nu stiu daca a fost vis sau realitate. Dormeam si am visat  (sau nu) ca mi-a iesit sufletul din corp, s-a dus in coltul tavanului, iar eu ma chinuiam sa revin..nu ma puteam misca..in fine, intr-un final am reusit..dar f chinuitoare senzatia..(si ma vedeam intinsa in pat...)Cred ca sunt vreo 10 ani de atunci, insa nu am uitat.
Da, colegii au avut dreptate cu OBE-ul :)

 benis, on 17 februarie 2014 - 03:42, said:

Bă, deci io am avut 2 vise al dracu de ciudate, se făcea că eram la curve și erau 2, una venise cumva în plus. Și a venit peștele după ea cu încă unul, erau ca nește mafioți, m-am speriat dar na, a plecat și asta a fost, am rezolvat-o pe prima.
În al doilea vis eram la ceva școală/facultate și mă uitam cu ceva colege pe orar și mă îngrozeam câte ore avem mai ales marți sau joi. Apoi mâ gândeam că și așa nu prea am eu note grozave. Apoi ne-am uitat la ceva note/rezultate, dar erau cumva afișate pe un fel de reviste, cu poza. am văzut un rezultat bun pentru mine, peste 9 și ceva dar la un moment dat, o colegă a luat revista aia și nu am apucat să văd mai multe.

Menționez că există 2 tipuri de vise des întâlnite: Primul, cu școala, visez des că sunt la școală, dar nu una anume (deși sunt 9 ani de când am terminat), al doilea, cu f*tutul, dar ăla e mai rar.

Cu, curvele...nu au nici o semnificatie. Ci mai mult te gandesti tu la asta (posibil inconstient sau nu) si noaptea le procesezi.
Cat despre scoala...se pare ca ai ramas cumva blocat in perioada aia, iar tot ce pot sa iti spun din visul ala ii ca notele alea reprezinta nota pe care TU ti-o dai tie in momentul din viata in care visezi acele note din scoala. Sa fi mai atent pe viitor sa vezi ca de fiecare data sunt note diferite. Daca sunt note mari...nu-ti fa griji, e bine. Daca sunt note mici...inseamna ca tu nu esti multumit cu tine insuti si mai trebuie sa lucrezi la comportament / limbaj / etc.

 amikaa, on 17 februarie 2014 - 09:26, said:

Dar de ce am patit asta?
Fara motiv. Se intampla si spontan. De obicei atunci cand esti foarte obosita psihic, dar corpul este foarte odihnit si are destula energie. Nu-i nimic de speriat, nimic grav, dar interesant ca si experienta.

#97
amikaa

amikaa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 24.01.2014
Multumesc f mult pt raspunsuri!
(F adevarat cu oboseala psihica, am un stres permanent)

Edited by amikaa, 18 February 2014 - 06:11.


#98
drein

drein

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 26.01.2013

 november_soul, on 17 decembrie 2013 - 10:55, said:

Intuitia nu e suficienta, trebuie sa aiba har in chestiunile astea.

Har? lol
Trebuie sa stie multe despre persoana careia ii interpreteaza visul.

#99
Business_style

Business_style

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,207
  • Înscris: 10.07.2010

 drein, on 18 februarie 2014 - 12:03, said:

Har? lol
Trebuie sa stie multe despre persoana careia ii interpreteaza visul.
Pai vedeti toti ce scrie persoana care doreste o interpretare. Ai impresia ca-mi trimite cineva pe PM date in plus despre viata personala? Sau ca, cunosc personal pe fiecare? Si nici detectiv nu sunt. Daca citesti tot topicul asta si celalalt, o sa vezi ca sunt persoane care imi scriu strict despre vis, fara detalii despre persoana in cauza. Iar un vis ii un vis, nu ii un film facut cu / despre viata persoanei in cauza...

#100
Ulpiatraiana

Ulpiatraiana

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,780
  • Înscris: 06.09.2007
De la o vreme ma visesz gravida/visez bebelusi si examene la facultate.

#101
amikaa

amikaa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 24.01.2014
Azi noapte am visat ca eram cu copilul meu pe la mama (dar in casa eram doar eu cu copilul) , si sub fotoliu era un gandac negru care se facea ba mare ba mic. Dar cand se facea mare era cam de...20-30 cm cu multe picioare si capata si o culoare verzuie, cam cum e musca aia..In fine, stiu ca am luat o solutie si dadeam peste el sa-l omor, insa nu murea, doar se facea mic. Dupa multe incercari..am reusit sa-l omor (cred) , stiu ca copilul meu l-a aruncat pe balcon cu un faras, si am scapat de gandac. Apoi m-am visat tot cu copilul meu, ca ma plimbam ..cica prin Constanta, si am ajuns la o plaja.Plaja era goala, nisipul foarte frumos insa se vedeau niste pasi, urmele oamenilor, dar foarte pronuntate si ordonate, apa se vedea foarte frumos, albastru deschis, un pic de val la mal, iar soarele era f frumos , cred ca era dupa amiaza. Era o senzatie de liniste, poate linistea  sufleteasca pe care mi-o doresc real.

#102
DavidNr7

DavidNr7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 727
  • Înscris: 17.08.2011
Am visat ca urma sa ma casatoresc. Astazi am implinit 18 ani si poate are legatura cu visul.
Se facea ca abia ieri m-am cunoscut cu o fata si deja mi-a zis: "Vezi ca maine ne casatorim.". Am avut o gramada de treaba acasa, pentru a ma pregati (sa-mi pregatesc costum, sa ma spal bine, sa fac tot felul de organizari). La fel ca in realitate, si in vis urma sa implinesc 18 ani urmatoarea zi (adica tot azi). M-am dus la culcare (in vis). Pe la 4 dimineata m-am trezit la realitate.
Bine ca a fost doar un vis. Eram transpirat tot.
Ce credeti ca ar insemna? Oare e din cauza ca abia asteptam sa implinesc varsta aceasta?

#103
Enigel

Enigel

    1612

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,012
  • Înscris: 20.05.2008
Mi-a povestit un prieten un vis si ar fi interesat sa citeasca o interpretare.


Eram înconjurat de nişte caini sau lupi, ceva de acest gen...Aveam o patura, o...saltea, cam asa ceva, o tot impingeam catre ei, sa ma feresc. Muscau din ea o tot trageau...Culmea e ca pe mine nu ma muscau. Sau cel putin nu ma dureau muscaturile. La un moment dat, i-am impuscat. Cu pistolul. Nu stiu de unde-l aveam, dar il aveam. in final -3 parca erau - erau intinsi pe jos, asa, aliniaţi. Si i-am mai impuscat pe fiecare, inca o data, asa, lovitura de gratie, cum s-ar zice, cum se face la executii, dupa ce trage plutonul, vine seful şi mai trage cate un foc ca sa fie sigur.

Edited by Enigel, 25 February 2014 - 10:56.


#104
Cozonaq

Cozonaq

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 25.02.2014

 Enigel, on 25 februarie 2014 - 10:51, said:

Mi-a povestit un prieten un vis si ar fi interesat sa citeasca o interpretare.


Eram înconjurat de nişte caini sau lupi, ceva de acest gen...Aveam o patura, o...saltea, cam asa ceva, o tot impingeam catre ei, sa ma feresc. Muscau din ea o tot trageau...Culmea e ca pe mine nu ma muscau. Sau cel putin nu ma dureau muscaturile. La un moment dat, i-am impuscat. Cu pistolul. Nu stiu de unde-l aveam, dar il aveam. in final -3 parca erau - erau intinsi pe jos, asa, aliniaţi. Si i-am mai impuscat pe fiecare, inca o data, asa, lovitura de gratie, cum s-ar zice, cum se face la executii, dupa ce trage plutonul, vine seful şi mai trage cate un foc ca sa fie sigur.

Ce culoare erau lupii? De obicei se zice ca atunci cand visezi caini/lupi care te ataca, un dusman de al tau te va "ataca" miseleste dar daca in final i-ai omorat inseamna ca tu vei castiga lupta dintre tine si dusmanul tau.

#105
DavidNr7

DavidNr7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 727
  • Înscris: 17.08.2011
Va rog frumos! Despre visul meu nu zice nimeni nimic?

#106
Business_style

Business_style

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,207
  • Înscris: 10.07.2010

 Ulpiatraiana, on 19 februarie 2014 - 03:44, said:

De la o vreme ma visesz gravida/visez bebelusi si examene la facultate.
Cauti / aspiri la un sentiment de implinire. Vise de genul ai cand intri ziua intr-o stare din aia "pe ganduri". De obicei cazi pe ganduri atunci cand mananci gras. Corpul digera mai greu si intri intr-o stare fizica mai lenta / calma si automat una de meditatie. Ai mancat in perioada viselor ceva gras?

 amikaa, on 23 februarie 2014 - 13:03, said:

Azi noapte am visat ca eram cu copilul meu pe la mama (dar in casa eram doar eu cu copilul) , si sub fotoliu era un gandac negru care se facea ba mare ba mic. Dar cand se facea mare era cam de...20-30 cm cu multe picioare si capata si o culoare verzuie, cam cum e musca aia..In fine, stiu ca am luat o solutie si dadeam peste el sa-l omor, insa nu murea, doar se facea mic. Dupa multe incercari..am reusit sa-l omor (cred) , stiu ca copilul meu l-a aruncat pe balcon cu un faras, si am scapat de gandac. Apoi m-am visat tot cu copilul meu, ca ma plimbam ..cica prin Constanta, si am ajuns la o plaja.Plaja era goala, nisipul foarte frumos insa se vedeau niste pasi, urmele oamenilor, dar foarte pronuntate si ordonate, apa se vedea foarte frumos, albastru deschis, un pic de val la mal, iar soarele era f frumos , cred ca era dupa amiaza. Era o senzatie de liniste, poate linistea  sufleteasca pe care mi-o doresc real.
La fel, si tu te-ai gandit intainte de visul asta la viitorul copilului tau, la viata ta, la siguranta voastra...Faptul ca el a aruncat gandacul inseamna ca iti ofera o oarecare stabilitate emotionala, este logic, doar este copilul tau. Cat despre partea cu pasii, marea, nisipul...da, cauti liniste sufleteasca, dar nu momentan, ci vrei ca la un moment dat sa ai liniste sufleteasca (pasii ne arata ca in timp), la fel, pasii fiind ordonati, ii posibil ca in timp, totul sa decurga asa cum ti-ai propus.

 DavidNr7, on 25 februarie 2014 - 07:02, said:

Am visat ca urma sa ma casatoresc. Astazi am implinit 18 ani si poate are legatura cu visul.
Se facea ca abia ieri m-am cunoscut cu o fata si deja mi-a zis: "Vezi ca maine ne casatorim.". Am avut o gramada de treaba acasa, pentru a ma pregati (sa-mi pregatesc costum, sa ma spal bine, sa fac tot felul de organizari). La fel ca in realitate, si in vis urma sa implinesc 18 ani urmatoarea zi (adica tot azi). M-am dus la culcare (in vis). Pe la 4 dimineata m-am trezit la realitate.
Bine ca a fost doar un vis. Eram transpirat tot.
Ce credeti ca ar insemna? Oare e din cauza ca abia asteptam sa implinesc varsta aceasta?
Varsta de 18 ani inseamna varsta maturitatii. La fel, casatoria este asociata tot cu maturitatea (vorba aia, baiat mare la casa lui) si tu ai facut legatura. Probabil te-ai gandit mult inainte sa adormi la faptul ca maine este ziua ta, devii un om matur, si de aici si visul.

 Enigel, on 25 februarie 2014 - 10:51, said:

Mi-a povestit un prieten un vis si ar fi interesat sa citeasca o interpretare.


Eram înconjurat de nişte caini sau lupi, ceva de acest gen...Aveam o patura, o...saltea, cam asa ceva, o tot impingeam catre ei, sa ma feresc. Muscau din ea o tot trageau...Culmea e ca pe mine nu ma muscau. Sau cel putin nu ma dureau muscaturile. La un moment dat, i-am impuscat. Cu pistolul. Nu stiu de unde-l aveam, dar il aveam. in final -3 parca erau - erau intinsi pe jos, asa, aliniaţi. Si i-am mai impuscat pe fiecare, inca o data, asa, lovitura de gratie, cum s-ar zice, cum se face la executii, dupa ce trage plutonul, vine seful şi mai trage cate un foc ca sa fie sigur.
Iti era frica de o actiune ce urma sau urmeaza sa aiba loc. Nu te simti deloc in largul tau din cauza unei probleme, din cauza acelei probleme. Te roade, te mustra constiinta si ai vrea sa scapi cat mai repede si mai usor de acea problema sau de efectele ei, eventual de gandurile pe care le ai si care te macina. Dar nu se va intampla prea curand...

#107
amikaa

amikaa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 24.01.2014
F adevarat, ms mult.

#108
DavidNr7

DavidNr7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 727
  • Înscris: 17.08.2011
Multumesc frumos :)!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate