Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 

Interpretari vise si discutii pe teme paranormale

- - - - -
  • Please log in to reply
318 replies to this topic

#73
november_soul

november_soul

    §§§§§§§§§§§§§

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,787
  • Înscris: 21.11.2006

 Christie2, on 12 decembrie 2013 - 10:06, said:

Are intuitie foarte buna si un dar special in acest sens, plus ca studiat ceva psihologie comportamentala.
Intuitia nu e suficienta, trebuie sa aiba har in chestiunile astea.

#74
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008

 burn_day, on 05 decembrie 2013 - 10:57, said:

On: În ultima vreme tot visez că mă aleargă un CERBERUS către o poartă ciudată de fier din localitatea mea. Aseară a fost a 3-a zi consecutivă cu acest vis.
Deci cu asta seamna berbecele de spart usi. Posted Image
Aviz amatorilor cu astfel de vise. Sa fiti pregatiti imediat dupa 6 dimineata. Posted Image

#75
schrodingers

schrodingers

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 243
  • Înscris: 23.01.2013
Bună, chiar sunt curioasa dacă poti să interpretezi visul meu :)

Eram eu și un individ pe care îl plac la el acasă, eu ședeam romantic în bratele lui, el fiind întins pe spate pe pat. La un moment dat am observat ca pielea și carnea de pe pometi ii erau arse, dar nu foarte arse, ci mai de graba carnea era gatita undeva între well done si medium. Iar eu din pură curiozitate si fără niciun regret am smuls de pe fata omului de câteva ori bucățele mici de carnita, și le-am consumat în timp ce ma conversam în continuare cu individul pe care îl consumam. Nu am simțit frică, greață si nici nu am avut sentimentul ca aș face ceva greșit. Am 22 de ani.
Now blow my mind :)

#76
taosil

taosil

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 774
  • Înscris: 15.04.2009
Salut,

Am mai avut un vis acu ceva timp, si l-ai interpretat bine :)

Am visat aseara, un cucos. Nu de ala de curte, de ala de lupta, cred ca era rosu cu negru. Acu nu retin, daca il puneam eu sa se lupte cu cineva, sau se lupta cu mine .. ideea e ca se lupta.

Pe net , am citit ca inseamna ca ma insor .. ce nu prea cred :) .. tu ce parere ai ?

#77
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011

 schrodingers, on 31 ianuarie 2014 - 11:07, said:

Bună, chiar sunt curioasa dacă poti să interpretezi visul meu Posted Image

Eram eu și un individ pe care îl plac la el acasă, eu ședeam romantic în bratele lui, el fiind întins pe spate pe pat. La un moment dat am observat ca pielea și carnea de pe pometi ii erau arse, dar nu foarte arse, ci mai de graba carnea era gatita undeva între well done si medium. Iar eu din pură curiozitate si fără niciun regret am smuls de pe fata omului de câteva ori bucățele mici de carnita, și le-am consumat în timp ce ma conversam în continuare cu individul pe care îl consumam. Nu am simțit frică, greață si nici nu am avut sentimentul ca aș face ceva greșit. Am 22 de ani.
Now blow my mind Posted Image
Am fost eu la o baba de prin imprejurimi si am intrebat-o de visul tau !
Interpretarea visului tau nu cred ca-ti va placea Posted Image
Spoiler
Asa ca-n cazu-n care se adevereste visul tau, sa nu ma-njuri Posted Image

#78
schrodingers

schrodingers

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 243
  • Înscris: 23.01.2013

 tom_1133, on 03 februarie 2014 - 15:32, said:

Am fost eu la o baba de prin imprejurimi si am intrebat-o de visul tau !
Interpretarea visului tau nu cred ca-ti va placea Posted Image
Spoiler
Asa ca-n cazu-n care se adevereste visul tau, sa nu ma-njuri Posted Image


Adica mancam niste necaz, si o sa mi se faca rau... ? :lol: JK :lol:

Daca se adevereste, promit sa te anunt :D

#79
SfantulLike

SfantulLike

    Oscilatrix Te iubesc <3 .

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,549
  • Înscris: 09.02.2013

 Lipsum, on 28 decembrie 2013 - 20:25, said:

Deci cu asta seamna berbecele de spart usi. Posted Image
Aviz amatorilor cu astfel de vise. Sa fiti pregatiti imediat dupa 6 dimineata. Posted Image
Nasol de astia cu vise de genul Posted Image ca daca se materializeaza, se lasa cu arestari si usi sparte Posted Image . Nu stiam ca vin astia la 6, la mine au venit pe la 4 juma sau 5 dimineata.

Edited by SfantulLike, 03 February 2014 - 18:55.


#80
Business_style

Business_style

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,207
  • Înscris: 10.07.2010

 november_soul, on 09 decembrie 2013 - 15:29, said:

Bussiness_style, daca nu te superi, pe ce baza interpretezi visele altora? Ai vreo calificare in acest sens?
Nu, nu am calificare in acest sens. Dupa cum zicea si @Christie, un pic de har, intuitie si cunostinte (solide) de psihologie.

 schrodingers, on 31 ianuarie 2014 - 11:07, said:

Bună, chiar sunt curioasa dacă poti să interpretezi visul meu Posted Image

Eram eu şi un individ pe care îl plac la el acasă, eu şedeam romantic în bratele lui, el fiind întins pe spate pe pat. La un moment dat am observat ca pielea şi carnea de pe pometi ii erau arse, dar nu foarte arse, ci mai de graba carnea era gatita undeva între well done si medium. Iar eu din pură curiozitate si fără niciun regret am smuls de pe fata omului de câteva ori bucăţele mici de carnita, şi le-am consumat în timp ce ma conversam în continuare cu individul pe care îl consumam. Nu am simţit frică, greaţă si nici nu am avut sentimentul ca aş face ceva greşit. Am 22 de ani.
Now blow my mind Posted Image
Fata unui om exprima de obicei si o parte din caracterul / personalitatea lui. Cei care nu au cunostinte de psihologie si nu sunt atenti de obicei la acest lucru, inconstient ii fac un profil sau o impresie persoanei in cauza chiar inainte de a deschide gura. Fata unora emana incredere, a altora rautate, etc. Discrepante apar atunci cand incepe sa vorbeasca si creierul tau incearca incepe sa ansambleze informatii din ce zice, felul de a se comporta, gesturi, cu felul cum arata.

In visul tau, faptul ca ai observat ca pielea de pe fata ii era arsa, inseamna ca, constienta sau nu simti ca acea persoana are si o alta fatza, sau ca poate nu se comporta de obicei asa cum se comporta cu tine (si esti un pic nesigura sau curioasa) sau pur si simplu il crezi (oarecum) superficial si iti doresti sa-i poti da jos masca pe care o afiseaza de fata cu tine ca sa vezi exact ce fel de persoana este, ce se ascunde dincolo de ceea ce vrea el sa arate. Eu am explicat mai general, tu iti alegi ce crezi ca ti se potriveste, deoarece nu stiu daca esti sau nu impreuna cu acea persoana, de cat timp, cat de bine il cunosti, etc. Dar ideea de baza asupra visului este ca reprezinta o diferenta intre felul de-a fi de obicei aka ceea ce vrea sa arate. Intre normalitate si superficialitate.
Daca esti la inceputul relatiei sau daca nu esti inca cu el, faptul ca tu iai smuls "o bucatica de carnita" de pe fata si ai mancat-o inseamna ca mori (posibil inconstient daca nu constient) sa alfii mai multe despre el, sa afli ce aveti in comun, ce v-ar putea lega pe viitor, sa-l cunosti mai bine, sa aflii mai multe despre el.
Sper ca te-am ajutat.

 taosil, on 01 februarie 2014 - 18:39, said:

Salut,

Am mai avut un vis acu ceva timp, si l-ai interpretat bine Posted Image

Am visat aseara, un cucos. Nu de ala de curte, de ala de lupta, cred ca era rosu cu negru. Acu nu retin, daca il puneam eu sa se lupte cu cineva, sau se lupta cu mine .. ideea e ca se lupta.

Pe net , am citit ca inseamna ca ma insor .. ce nu prea cred Posted Image .. tu ce parere ai ?
Of, trebuie sa raspund tot asa general, nu stiu contextul vietii tale, extragi tu ce crezi ca ti se potriveste vietii tale.
Cocosul se raporteaza la bani (punguta cu 2 bani), la termene limita (canta dimineata), la maiestrie (tot timpul merge cu capul sus si pieptul in fata), la gelozie excesiva (tot timpul se bate cu alti cocosi pentru gainile lui) sau la putere eventual egoism ( nu imparte nici o gaina cu nimeni, el le vrea pe toate chiar daca sunt prea multe).
Actiunea, faptul ca se lupta la fel este foarte vag fara lipsa unui context. Dar pot sa spun ca tu (sau cineva / ceva din viata ta) lupta (lucreaza intens) pentru a termina ceva la termen, lupta pentru a castiga mai multi bani, lucreaza la propria persoana pentru a deveni un om mai sigur pe el, mai puternic, mai motivat, mai manierat, etc(chesti de genu). Posibil ca esti gelos din cauza unei intamplari (nu neaparat din cauza dragostei, poate un coleg a fost promovat si tu nu, chestii de genu), sau poate ca ti se cere sa imparti ceva cu cineva (o avere, bani, spatiu, etc) si tu nu vrei.
La fel, cocosul mai reprezinta si motivatie deoarece este asociat cu, cuvantul "pasare" = pasarea Phoenix care a renascut din cenusa. Poate ca ai esuat in ceva anume si acum ai toata motivatia necesara sa "revii pe val" sau atentie, sa te razbuni. In nici un caz nu te casatoresti cum ai citit :) Iar daca te incadrezi la ceva ce am zis mai sus, ii valabil pentru toate timpurile (trecut, prezent viitor) dar clar este ca actiunea la momentul actual nu sa finalizat. Deci lasa forumul si treci si termina proiectul ala ca se apropie termenul limita (glumesc).
Sper ca te ajuta.

Posted Image

 tom_1133, on 03 februarie 2014 - 15:32, said:

caci carnea in vis inseamna boala
Nu, carnea in vis poate insemna o gramada. Contextul este crucial !
Dar in cele mai multe cazuri (general vorbind, fara un context anume) inseamna sacrificiu. Deoarece carnea este rezultata in urma sacrificarii unei fiinte vii.

#81
taosil

taosil

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 774
  • Înscris: 15.04.2009
esti bun :) .. cred ca stiu la ce se refera, mersi mult

#82
Business_style

Business_style

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,207
  • Înscris: 10.07.2010

 taosil, on 03 februarie 2014 - 20:16, said:

esti bun Posted Image .. cred ca stiu la ce se refera, mersi mult
Multumesc. Ma bucur ca am fost de ajutor.

#83
schrodingers

schrodingers

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 243
  • Înscris: 23.01.2013

 Business_style, on 03 februarie 2014 - 20:12, said:

Fata unui om exprima de obicei si o parte din caracterul / personalitatea lui. Cei care nu au cunostinte de psihologie si nu sunt atenti de obicei la acest lucru, inconstient ii fac un profil sau o impresie persoanei in cauza chiar inainte de a deschide gura. Fata unora emana incredere, a altora rautate, etc. Discrepante apar atunci cand incepe sa vorbeasca si creierul tau incearca incepe sa ansambleze informatii din ce zice, felul de a se comporta, gesturi, cu felul cum arata.

In visul tau, faptul ca ai observat ca pielea de pe fata ii era arsa, inseamna ca, constienta sau nu simti ca acea persoana are si o alta fatza, sau ca poate nu se comporta de obicei asa cum se comporta cu tine (si esti un pic nesigura sau curioasa) sau pur si simplu il crezi (oarecum) superficial si iti doresti sa-i poti da jos masca pe care o afiseaza de fata cu tine ca sa vezi exact ce fel de persoana este, ce se ascunde dincolo de ceea ce vrea el sa arate. Eu am explicat mai general, tu iti alegi ce crezi ca ti se potriveste, deoarece nu stiu daca esti sau nu impreuna cu acea persoana, de cat timp, cat de bine il cunosti, etc. Dar ideea de baza asupra visului este ca reprezinta o diferenta intre felul de-a fi de obicei aka ceea ce vrea sa arate. Intre normalitate si superficialitate.
Daca esti la inceputul relatiei sau daca nu esti inca cu el, faptul ca tu iai smuls "o bucatica de carnita" de pe fata si ai mancat-o inseamna ca mori (posibil inconstient daca nu constient) sa alfii mai multe despre el, sa afli ce aveti in comun, ce v-ar putea lega pe viitor, sa-l cunosti mai bine, sa aflii mai multe despre el.
Sper ca te-am ajutat.



Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image

Nu aveam nevoie de ajutor, eram doar curioasa cum poate fi interpretat visul meu, nu pentru un scop anume. Dar interpretarea ta m-a lasat la propriu cu gura cascata, ai descris situatia in care sunt perfect. Sincer nu imi vine sa cred. Nu facusem legatura intre vis si ceea ce simteam pana acum. Deci, asadar, si prin urmare voi reveni cu orice vis dubios la tine pentru ca you just blew my mind Posted Image


Oh oh oh, mi-am amintit

:D Mai am un vis dubios:

Nu mai tin minte foarte multe detalii din el, doar ca eram insacinata in luna a 6-a(nu stiu de ce, dar era foarte important detaliul acesta pentru mine in vis) cu un fost iubit cu care am avut o relatie de 2 ani jumatate, cu care nu m-am mai intalnit de mai bine de un an, si de care m-am despartit acum 3 ani jumatate. El era speriat, dar eu eram lipsita de emotii, mi se parea normal ce se intampla.

Edited by schrodingers, 03 February 2014 - 20:43.


#84
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008

 SfantulLike, on 03 februarie 2014 - 18:54, said:

la mine au venit pe la 4 juma sau 5 dimineata.
Nu stiu cine a venit la tine, la ora aia. Sigur nu erau cei care au venit la el. ;)

#85
Business_style

Business_style

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,207
  • Înscris: 10.07.2010

 schrodingers, on 03 februarie 2014 - 20:39, said:

Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image

Nu aveam nevoie de ajutor, eram doar curioasa cum poate fi interpretat visul meu, nu pentru un scop anume. Dar interpretarea ta m-a lasat la propriu cu gura cascata, ai descris situatia in care sunt perfect. Sincer nu imi vine sa cred. Nu facusem legatura intre vis si ceea ce simteam pana acum. Deci, asadar, si prin urmare voi reveni cu orice vis dubios la tine pentru ca you just blew my mind Posted Image


Oh oh oh, mi-am amintit

Posted Image Mai am un vis dubios:

Nu mai tin minte foarte multe detalii din el, doar ca eram insacinata in luna a 6-a(nu stiu de ce, dar era foarte important detaliul acesta pentru mine in vis) cu un fost iubit cu care am avut o relatie de 2 ani jumatate, cu care nu m-am mai intalnit de mai bine de un an, si de care m-am despartit acum 3 ani jumatate. El era speriat, dar eu eram lipsita de emotii, mi se parea normal ce se intampla.
Wow, multumesc, asta da feedback :)

Vad ca-ti place sa ma pui la treaba, nu gluma :)
Cifra 6 din vis reprezinta cifra imperfectiunii, a lucrurilor neincheiate (referitor la cuplu).
Si cel mai probabil, tu si fostul pe care l-ai visat erati influentati de acesta cifra. Pot sa spun ca, calitatiile unuia dintre voi compensa defectele altuia, si raportandu-ne la profilul relatiei niciodata nu ati fi reusit sa atingeti uniunea fizica si/sau spirituala la care visati atunci.Toata relatia se baza pe compromisurile facute de unu sau de altul si chiar si asa, niciodata nu gaseati un echilibru care sa va faca sa va intelegeti. Deci relatia aia oricum era sortita esecului.
Faptul ca ai visat ca erai insarcinata in luna a 6a, iar el era speriat si tu nu, arata ca el avea un sentiment de nesiguranta in ceea ce privea relatia voastra, pe cand tu te bazai pe intuitie si cumva stiai ca relatia aia nu o sa fie de viitor si ca se va sfarsi mai devreme sau mai tarziu (deoarece in vis nu ai nascut, nu te-ai vazut ducand sarcina pana la finala aka nu ai fi fost cu el pana la sfarsitul vietii).

#86
schrodingers

schrodingers

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 243
  • Înscris: 23.01.2013
Multumesc :) ai cel mai pozitiv feedback :D

#87
november_soul

november_soul

    §§§§§§§§§§§§§

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,787
  • Înscris: 21.11.2006

 Business_style, on 03 februarie 2014 - 21:49, said:

Cifra 6 din vis reprezinta cifra imperfectiunii, a lucrurilor neincheiate (referitor la cuplu).
De unde stii tu asta?

#88
Business_style

Business_style

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,207
  • Înscris: 10.07.2010

 november_soul, on 05 februarie 2014 - 16:18, said:

De unde stii tu asta?
Numerologia este stiinta care se ocupa cu semnificatia numerelor si care presupune o anumita influenta in viata umana. Este bazata pe afirmatia lui Pitagora, aceea ca toate lucrurile pot fi exprimate in termeni numerici, deoarece in cele din urma totul se reduce la numere.

Deci dpdv psihologic fiecarei persoane i se poate face un profil psihologic. In numerologie, desi "stiinta" aceasta lasa loc de interpretari pentru a fi mai "mistica", nu reprezinta decat diferite profile psihologice doar ca sunt numerotate. Practic, este vorba de statistica. Studiind un grup mai mare de oameni care au in comun mai multe elemente comune dintr-un singur profil psihologic ne putem da seama ca profilul psihologic de tip X are in comun caracteristici cum ar fi: nesiguranta, neincredere, impulsivitate, etc. Iar aceste caracteristici se fac pachet si se numeroteaza cu cifra 1 (de exemplu).

Cand vorbim de un cuplu, trebuie sa luam in considerare sexul persoanei care a visat cifra. Iar in cazul prezentat mai sus, fiind vorba de o d-soara (feminin), putem sa imbinam datele colectate de numerologie cu putina psihologie comportamentala. Avand in vedere ca in majoritatea relatiilor, femeia reprezinta partea matura, automat ne putem da seama ca ea va gandi / decide viitorul acelei relatii (inconstient), deoarece femeia are mult mai dezvoltat instinctul de "planuire" a lucrurilor pe termen lung si logica o ajuta sa-si dea seama ce ii bine pentru ea pe termen lung si ce nu. Si de asemenea stim ca femeia fuge toata viata dupa siguranta.
Daca cifra 6 este clasificata ca fiind cifra imperfectiunii, a lucrurilor neincheiate, ne uitam la felul user-ului de a expune povestea. Iar user-ul ne-a expus povestea printr-un mod negativ care a avut la baza incheierea acelei relatii. Si de aici facem legatura cu toate elementele (ce reprezinta cifra 6 in numerologie, ce reprezinta povestea dpdv psihologic, care ar fi profilul psihologic al factorului necunoscut (masculul) si dezlegam ceea ce subconstientul ei ia aratat = sarcina care nu a dus-o pana la capat). Adunam toate astea si alimentam cu putina intuitie (bazata pe statistica) si iasa rezultatul scris mai sus.

Hmmm...ti-am raspuns la intrebare? Posted Image

Spoiler

Edited by Business_style, 05 February 2014 - 19:29.


#89
november_soul

november_soul

    §§§§§§§§§§§§§

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,787
  • Înscris: 21.11.2006

 Business_style, on 05 februarie 2014 - 19:18, said:



Hmmm...ti-am raspuns la intrebare?

a,aaa,...., da, da !

#90
DavidNr7

DavidNr7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 727
  • Înscris: 17.08.2011
Am visat ca era seara si ma intorceam de la scoala (acum ma intorc acasa dupa-amiaza ca sunt in clasa a XI-a), deci probabil ca in vis eram in clasa a X-a. In drumul spre casa era si o colega de care imi place. Si tocmai cand o ajung dn urma, ea face stanga imprejur fara sa observ pentru o secunda si dispare dintr-o data (ma uitam in toate directiile si nu-i dadeam de urma; ma gandeam "cand a apucat sa se ascunda atat de repede?"). Si ma intalnesc cu un vechi prieten (cu care sunt prieten si acum). Merg sa-l conduc pana acasa. Casa lui era lipita de corpul unui supermarket (ciudat), se afla in spatele supermarketului. Afara se intunecase. Mergem ce mergem pe iarba pana ajungem la coltul supermarketului. Acolo imi era frica sa merg mai departe (nu stiu de ce). Partea din spate era luminata de un stalp de iluminat, si acolo vedeam usa. Am facut si eu stanga imprejur, pentru ca nu mai vroiam sa merg mai departe. El observa ca am disparut si stiam ca fuge dupa mine ca vrea sa ma prinda. Eu am intuit pe unde urma sa o ia el, eu am luat-o pe undeva unde nu ar crede el ca am luat-o. Ma trezesc din vis, adorm la loc, apoi urmeaza un alt vis.
Era dimineata de aceasta data. Orasul meu era modernizat (zici ca era anul 2050). Mergeam la o biblioteca (era bine doata, moderna). Am luat o carte. Cand ajung acasa, constat ca acea carte nu e cea care trebuie. Ma duc sa o schimb. Observ ca intr-o parte a bibliotecii erau niste gropite in podea, cu perne. Erau locuri de dormit pentru pisici. Cand pisicile se asezau acolo, se forma o membrana transparenta deasupra lor, care le proteja (cum tese paianjenul panza, asa formau pisicile acea membrana). Si acum ultimul vis, care mi-a placut deosebit de mult Posted Image.
Eram langa fata pe care o indragesc cel mai mult din clasa mea (nu e aceeasi cu cea pe care am avut-o in primul vis). Ma lasa sa o sarut de cate ori vroiam. Ce sentiment placut aveam... Va dati seama cat de fericit eram. Prea repede s-a terminat visul...

Vreau, va rog, sa-mi explicati ce semnificatii au toate aceste vise.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate