Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?
 Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...
 Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy
 ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație
 

Orange oferă servicii integrate de TV/internet/telefonie.

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
2203 replies to this topic

#1045
designforchange

designforchange

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 19.09.2017

 Orange_helper, on 20 septembrie 2017 - 09:31, said:

Salut,

Mesageria vocala este pentru fiecare numar in parte; asadar, nu exista posibilitatea de a asculta mesajele primite pe un numar de telefon de pe un altul.

O zi buna,
Orange helper

Salut,

Pentru o informare corecta conform sursa am gasit citatele care confirma contrariul si anume ca este posibila ascultarea mesageriei vocale de pe un alt numar indiferent care este acesta !!!

Citate:

"Serviciul Mesagerie Vocală se activează implicit tututor clienților Orange, abonați sau deținători de cartele Prepay. Pentru a consulta Mesageria Vocală, trebuie să apelezi numărul scurt 555 sau numărul lung 0744 945 550"

"Codul de accesare a mesageriei vocale (necesar când apelezi Mesageria Vocală formând numărul lung 0744 945 550"


Concluzie: se apeleaza 0744 945 550 sau +40744 945 550 (format international) de pe un alt numar, se introduce numarul de telefon fix Orange urmat de parola/codul mesageriei vocale si se asculta mesajele Posted Image

Zambete Posted Image

Attached Files



#1046
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

 designforchange, on 20 septembrie 2017 - 12:07, said:

Salut,

Pentru o informare corecta conform sursa am gasit citatele care confirma contrariul si anume ca este posibila ascultarea mesageriei vocale de pe un alt numar indiferent care este acesta !!!

Citate:

"Serviciul Mesagerie Vocală se activează implicit tututor clienților Orange, abonați sau deținători de cartele Prepay. Pentru a consulta Mesageria Vocală, trebuie să apelezi numărul scurt 555 sau numărul lung 0744 945 550"

"Codul de accesare a mesageriei vocale (necesar când apelezi Mesageria Vocală formând numărul lung 0744 945 550"


Concluzie: se apeleaza 0744 945 550 sau +40744 945 550 (format international) de pe un alt numar, se introduce numarul de telefon fix Orange urmat de parola/codul mesageriei vocale si se asculta mesajele Posted Image

Zambete Posted Image
Salut,

Intr-adevar poti asculta mesajele vocale de pe un alt numar, dar, doar daca apelezi numarul lung al Mesageriei Vocale, 0744945550 (numar cu tarif normal).

O zi buna,
Orange Helper

#1047
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Cu titlu de curiozitate: ce înseamnă tarif normal?
Va fi taxat ca apel în rețea sau național?
Va consuma din resurse sau va fi taxat suplimentar?

#1048
designforchange

designforchange

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 19.09.2017

 Gif2D, on 20 septembrie 2017 - 13:40, said:

Cu titlu de curiozitate: ce ĂŽnseamnă tarif normal?
Va fi taxat ca apel ĂŽn rețea sau național?
Va consuma din resurse sau va fi taxat suplimentar?

Salut,

Cred ca se refera la taxare apel numar national conform planului tau tarifar ales la operatorul de pe care efectuezi apelul. Daca ai optiune cu minute nationale incluse inseamna ca apelul se va scade din minutele nationale/retea ca si un apel catre reteaua Orange RO ;)

Zambete 😇

Attached Files


Edited by designforchange, 20 September 2017 - 15:10.


#1049
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

 Gif2D, on 20 septembrie 2017 - 13:40, said:

Cu titlu de curiozitate: ce înseamnă tarif normal?
Va fi taxat ca apel în rețea sau național?
Va consuma din resurse sau va fi taxat suplimentar?
Salut,

Numarul lung al Mesageriei Vocale este un numar national cu tarif normal si este taxat ca atare (minute nationale daca ai sau credit/cost suplimentar).

O zi buna,
Orange Helper

#1050
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,842
  • Înscris: 13.07.2010
Economisește cu Orange Love

Ai internet și TV prin fibră, voce și internet mobil într-un singur pachet, pe o singură factură.

https://www.orange.ro/love/

https://www.orange.r...ange/index.html


E valabil și pentru net fix 4g și tv:
Oferta Orange Love de internet fix 4G și TV prin satelit pentru abonații Orange

Dacă ești deja client Orange, este foarte simplu să îți activezi oferta Orange Love! Adaugă la abonamentul tău de voce mobilă internet fix 4G, cu prețuri începând de la 8 euro/lună, și primești televiziune prin satelit gratuit. Plus dublu trafic de date pe numărul tău de mobil.


https://www.orange.r...ange/index.html

Edited by vio73, 26 September 2017 - 14:00.


#1051
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015
https://www.orange.r.../client-orange/

Edited by Nimcid25, 26 September 2017 - 14:02.


#1052
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Attached File  787.jpg   34.19K   114 downloads

#1053
Gotyc

Gotyc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,325
  • Înscris: 15.07.2009

 MembruAnonim, on 26 septembrie 2017 - 14:12, said:

In judetul Iasi , fibra se opreste la Podu Iloaie , ca nu au terminat cei de la Telekom de montat :))) cand vin cu fribra cei de la Telekom , apare si Targu Frumos in lista.. :))

#1054
MN-2000

MN-2000

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 07.02.2010
Salut
Ma poate ajuta cineva cu o informatie referitoare la routerul oferit de orange?
Se poate face ceva ca Wi-fi -ul?
Eu am un router Asus foarte bun si as dori sa il folosesc  pt Wifi.

Am vazut ceva mai devreme legat de ceva setari pt modul bridge, functioneaza? a testat careva ?

Multumesc

#1055
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Nu poti face bridge pe ONT-ul cu soft Orange.

#1056
MN-2000

MN-2000

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 07.02.2010
Multumesc pt raspuns

Si ce solutie am ca sa pot avea Wifi mai mare de 100 - 150  de la routerul meu sau altfel?

Multumesc

Edited by MN-2000, 28 September 2017 - 15:44.


#1057
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Sa folosesti routerul tau pe post de AP...

#1058
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 vio73, on 26 septembrie 2017 - 13:45, said:

Economisește cu Orange Love

Ai internet și TV prin fibră, voce și internet mobil într-un singur pachet, pe o singură factură.

https://www.orange.ro/love/

https://www.orange.r...ange/index.html


E valabil și pentru net fix 4g și tv:
Oferta Orange Love de internet fix 4G și TV prin satelit pentru abonații Orange

Dacă ești deja client Orange, este foarte simplu să îți activezi oferta Orange Love! Adaugă la abonamentul tău de voce mobilă internet fix 4G, cu prețuri începând de la 8 euro/lună, și primești televiziune prin satelit gratuit. Plus dublu trafic de date pe numărul tău de mobil.


https://www.orange.r...ange/index.html

Daca nu a mers cu home care e generic, s-a trecut la love ca e un cuvant mai cautat.
Love + telekom.

#1059
Proful

Proful

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,302
  • Înscris: 21.12.2007
Intr-o sambata mi-a picat curentul de peste 5-6 ori in cateva ore, iar apoi s-a blocat ceva la un dispozitiv central din oras, si netul a stat picat cateva ore bune, am deschis sesizare sunand la 300  si s-a rezolvat in urmatoarele ore.
Primesc in aceeasi zi un apel de la Orange, sa ma intrebe daca s-a rezolvat problema si daca imi merge internetul, fapt ce m-a surprins, dupa care discutand despre calitatea serviciilor, ma apuc sa ii zic ca pingul de la Akta era f mic, cel de la orange este dublu cel putin... si mi-a explicat ca de vina sunt routarile de la Telekom ca nu au ce face, si mi-a zis cinstit si clar, ca Brige nu o sa fie niciodata, asa au descis cei de la marketing si nu se va schimba prea curand, desii cereri sunt.
M-am apucat apoi sa-i zic, ca rooterul pe wifi e slab, pentru ca aveam Asus cand aveam net de la Akta si batea in toata casa cu usile inchise, chiar si o linie dar tot aveai cat de cat net, acum cu usile deschise la camere, la ultima camera nu am deloc, iar la restul este jumate spre o linie, doar in camera unde este rooterul si pe hol e semnal mare, mi-a spus ca stie de problema, multi sesizand asta, dupa care primesc un mesaj ca am -30E la urmatoarea factura pe cont, si mi-a recomandat un extender sa-l cumpar si acum am semnal in toata casa.
Orange, toata stima !

 MN-2000, on 28 septembrie 2017 - 15:44, said:

Multumesc pt raspuns

Si ce solutie am ca sa pot avea Wifi mai mare de 100 - 150  de la routerul meu sau altfel?

Multumesc


#1060
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,032
  • Înscris: 08.08.2002

 MN-2000, on 28 septembrie 2017 - 15:44, said:

Si ce solutie am ca sa pot avea Wifi mai mare de 100 - 150  de la routerul meu sau altfel?

Depinde de ce servicii ai nevoie in spatele routerului tau.
Poti pune routerul Asus in AP mode sau in router mode. Extender chiar daca merge nu-ti recomand dat fiind ca Huawei-ul este asa cum este pe partea de wireless.

#1061
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Tie cum iti mai merge netul? E ceva de el, pe cablu?

#1062
laurwh

laurwh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 244
  • Înscris: 04.02.2015
salutare. cum mai este cu ftth-ul de la orange? ma gandesc sa renunt la digi si sa trec pe orange. nu imi place deloc pe extern digi, iar orange macar este in ronix..

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate