Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Cum pot reda niște inregistr...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...
 Recomandari carti non-fictiune

Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!
 Cum conectez la net o centrala Fe...

w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...
 Iphone 13, 14 sau 15?

Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Montare parchet in balcon
 

Allview V1 Viper

- - - - -
  • Please log in to reply
10027 replies to this topic

#7345
Petrecristi

Petrecristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,367
  • Înscris: 19.12.2009
puteti sa mai incercati si gidgad. merge foarte foarte bine dar nu-mi plac iconitele din bara de notificari, nu are turn to mute, nu are vibrare la conectare apel. Dar se misca mai bine decat orice rom am incercat eu pe telefon pana acum.

#7346
amnezic

amnezic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 28.02.2011
Poate sa pune cineva un link pt miui v6 new version si emui 3.0?

#7347
andrewarr

andrewarr

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 16.10.2014
allviewv1.blogspot.com gasesti tot ce vrei

#7348
amnezic

amnezic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 28.02.2011

 andrewarr, on 02 martie 2015 - 18:57, said:

allviewv1.blogspot.com gasesti tot ce vrei
Oky, mersi.

#7349
Mitomanu

Mitomanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 933
  • Înscris: 25.09.2013

 andrewarr, on 02 martie 2015 - 18:57, said:

allviewv1.blogspot.com gasesti tot ce vrei

Andrew, în versiunea 5.2.26 miui, camera focusează. Când apare cercul pe ecran,  ți apăsat pe el și va focusa.

#7350
andrewarr

andrewarr

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 16.10.2014
Facepalm! Nu ma gandeam la asta.:))

#7351
andrewarr

andrewarr

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 16.10.2014
..Tot nu reusesc sa focusez...nu stiu daca are vre'o importanta dar toate fix'urile (care sunt pe blog) trebuie instalate?

Orice aplicatie folosesc, la fel.. nu focuseaza.

#7352
Mitomanu

Mitomanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 933
  • Înscris: 25.09.2013

 andrewarr, on 02 martie 2015 - 21:08, said:

..Tot nu reusesc sa focusez...nu stiu daca are vre'o importanta dar toate fix'urile (care sunt pe blog) trebuie instalate?

Orice aplicatie folosesc, la fel.. nu focuseaza.

La versiunea 5.2.26 Nu! Dar și io am crezut chiar prima dată că nu merge,  dar și la versiunea precedentă e același lucru... merge. Ți apăsat până apare un cerc cu o cameră în el.

#7353
amnezic

amnezic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 28.02.2011
Miui v6 are si limba romana, sau doar chineza si engleza?
Eu am instalat EMUI 3.0 de ieri seara si pot sa spun ca se comporta ft bine. Ce am sesizat este faptul ca bateria nu se mai incarca pana la 100% ramane blocat la 99%, specific ca inainte cu romul stock kk nu aveam aceasta problema, se poate sa fie o problema softweare?

#7354
popaflorin19

popaflorin19

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 744
  • Înscris: 10.06.2010
Salutare. Vad ca inca se mai gasesc resurse pentru vipera. Eu am cedat tentatiei DIGI si am luat fratele mai mare Viper S mai ales ca e la un pret bun acum. Probabil am avut eu ghinion la al meu insa deja e la service: fara semnal 3G... Lasand la o parte problema cu semnalul si parasuta de costumizare de la Allview in cele cateva zile cat l-am butonat si facut update pot spune ca telefonul e super! Imi place mult chestia NFC, semnal GPS aproape instant sunet foarte puternic raportat la vipera noastra. Nu se incalzeste aproape deloc. Daca aveti chef si buget e o idee si S-ul  asta.
Cum se descurca noul MIUI v6? Pacat ca pentru Viper S deocamdata e criza mare de custom ROM :(

#7355
Mitomanu

Mitomanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 933
  • Înscris: 25.09.2013

 popaflorin19, on 03 martie 2015 - 16:33, said:

Salutare. Vad ca inca se mai gasesc resurse pentru vipera. Eu am cedat tentatiei DIGI si am luat fratele mai mare Viper S mai ales ca e la un pret bun acum. Probabil am avut eu ghinion la al meu insa deja e la service: fara semnal 3G... Lasand la o parte problema cu semnalul si parasuta de costumizare de la Allview in cele cateva zile cat l-am butonat si facut update pot spune ca telefonul e super! Imi place mult chestia NFC, semnal GPS aproape instant sunet foarte puternic raportat la vipera noastra. Nu se incalzeste aproape deloc. Daca aveti chef si buget e o idee si S-ul  asta.
Cum se descurca noul MIUI v6? Pacat ca pentru Viper S deocamdata e criza mare de custom ROM :(
Lasă că o să fie cineva care o să se apuce de lucru și ptr S. Acu pun și eu o întrebare ptr că nu am chef să caut: ce model de procesor are?  MTK, Qualcomm, Broadcom, bla, bla...

 amnezic, on 03 martie 2015 - 16:05, said:

Miui v6 are si limba romana, sau doar chineza si engleza?
Eu am instalat EMUI 3.0 de ieri seara si pot sa spun ca se comporta ft bine. Ce am sesizat este faptul ca bateria nu se mai incarca pana la 100% ramane blocat la 99%, specific ca inainte cu romul stock kk nu aveam aceasta problema, se poate sa fie o problema softweare?

Nu are lb română ptr că modelul de telefon de pe care e portat (Redmi) nu se comercializează la noi. Așa mi-a spus DEEPFLEX, cel care a portat rom-ul. Traducerea, cea mai ușoară metodă, se face cu jbart, dar din păcate ptr v6 miui încă nu s-a creat un pachet. Cel mai nou pachet este pentru v4 care nu e prea compatibil. Am încercat eu să adaug lb română dar la flashuire dă eroare Sau bootloop.

#7356
AA9

AA9

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 01.09.2014
Chipset
Qualcomm MSM8228 Snapdragon

CPU
Quad-core 1.4 GHz Cortex-A7

GPU
Adreno 305


Bun telefon ;)B)

Edited by AA9, 03 March 2015 - 18:19.


#7357
popaflorin19

popaflorin19

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 744
  • Înscris: 10.06.2010

 AA9, on 03 martie 2015 - 18:05, said:

Chipset
Qualcomm MSM8228 Snapdragon

CPU
Quad-core 1.4 GHz Cortex-A7

GPU
Adreno 305
Corect Posted Image. Ai uitat si cei 2GB ram!

fata de mtk-uri e mai rasarita combinatia snapdragon/cortex
din cate stiu si adreno 305 e mai bun decat mali400 sau sgx-uri

oricum din ce am citit prin recenzii e ok. La al meu ramane de vazut ce rezolv cu garantia.  La serviciul clienti Allview au fost incredibil de respectuosi si fara raspunsuri/intrebari mecanice. Cea mai tare intrebare a fost: sunteti de acord sa fie trimis telefonul in service? Posted Image) Pai ce sa fac cu el daca nu merge decat la 2 metri de antena digi?!

Edited by popaflorin19, 03 March 2015 - 18:21.


#7358
AA9

AA9

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 01.09.2014
:))) logic

Adreno 305 este peste Mali400 si SGX544 de la V1 Viper. Adreno in general este buna, daca nu era nu mai le baga pe telefoane de top.

A aparut versiunea 5.3.3 la MIUI V6. Uitativa pe blog.

Edited by AA9, 03 March 2015 - 18:32.


#7359
Mitomanu

Mitomanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 933
  • Înscris: 25.09.2013

 AA9, on 03 martie 2015 - 18:30, said:

:))) logic

Adreno 305 este peste Mali400 si SGX544 de la V1 Viper. Adreno in general este buna, daca nu era nu mai le baga pe telefoane de top.

A aparut versiunea 5.3.3 la MIUI V6. Uitativa pe blog.

L-am instalat de 3 ore... Ok. Dar mai bun e emui. Părerea mea.

Io îl iau direct de la sursă... :)😀

#7360
Old-Smokie

Old-Smokie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 455
  • Înscris: 07.04.2008
Am cumparat in ultimele 3 saptamani si V 1  Viper 16GB (pt. sotie) si Viper  S (16 GB)  pt. mine. Diferenta este la dimensiunea ecranului iar la executarea comenzilor V1 Viper (cel de fata) are doar o mica intarziere, probabil datorita ramului la jumatate, dar este ajutat si de Androidul 4.4.2.
La V1 Viper singurul inconvenient (pe care l-am semnalat cateva pagini in urma) este ca la accesarea meniului de apeluri recente, formeaza singur cate un numar de acolo. Inca nu m-am dumirit ce ar putea fi si nu i-am dat de cap. Orice sugestie ar fi binevenita.

#7361
amnezic

amnezic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 28.02.2011

 Old-Smokie, on 03 martie 2015 - 18:57, said:

Am cumparat in ultimele 3 saptamani si V 1  Viper 16GB (pt. sotie) si Viper  S (16 GB)  pt. mine. Diferenta este la dimensiunea ecranului iar la executarea comenzilor V1 Viper (cel de fata) are doar o mica intarziere, probabil datorita ramului la jumatate, dar este ajutat si de Androidul 4.4.2.
La V1 Viper singurul inconvenient (pe care l-am semnalat cateva pagini in urma) este ca la accesarea meniului de apeluri recente, formeaza singur cate un numar de acolo. Inca nu m-am dumirit ce ar putea fi si nu i-am dat de cap. Orice sugestie ar fi binevenita.

 AA9, on 03 martie 2015 - 18:30, said:

Posted Image)) logic

Adreno 305 este peste Mali400 si SGX544 de la V1 Viper. Adreno in general este buna, daca nu era nu mai le baga pe telefoane de top.

A aparut versiunea 5.3.3 la MIUI V6. Uitativa pe blog.
Am observat ca a aparut v 5.3.3, dar mai trebuie instalate pachurile cu fix-uri au ba?

#7362
popaflorin19

popaflorin19

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 744
  • Înscris: 10.06.2010

 Old-Smokie, on 03 martie 2015 - 18:57, said:

Am cumparat in ultimele 3 saptamani si V 1  Viper 16GB (pt. sotie) si Viper  S (16 GB)  pt. mine. Diferenta este la dimensiunea ecranului iar la executarea comenzilor V1 Viper (cel de fata) are doar o mica intarziere, probabil datorita ramului la jumatate, dar este ajutat si de Androidul 4.4.2.
La V1 Viper singurul inconvenient (pe care l-am semnalat cateva pagini in urma) este ca la accesarea meniului de apeluri recente, formeaza singur cate un numar de acolo. Inca nu m-am dumirit ce ar putea fi si nu i-am dat de cap. Orice sugestie ar fi binevenita.
daca doar se apuca de apelat de unu singur ai scapat ieftin :) al meu deruleaza pagini, inchide/deschide aplicatii... eu zic ca e o chestie de soft deoarece nu cu toate ROM-urile face faza asta...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate