Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale
 Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...
 Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3
 Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...
 

Allview V1 Viper

- - - - -
  • Please log in to reply
10027 replies to this topic

#451
Marius-Eduard

Marius-Eduard

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 04.11.2013

View PostAllview, on 26 noiembrie 2013 - 11:57, said:



Salut,

Jocul Asphalt 6  este disponibil pentru telefonul V1 Viper .

Va rugam urmati pasii de mai jos :

Meniu aplicatii > Gameloft Live > in meniul Gameloft dam back > Home > trebuie sa apara un banner Free Game Asphalt 6 Adrenaline > Enjoy Posted Image

Bitdefender imi zice ca aplicatia Asphalt 6 este infectata. :)

Cu Wifi Direct se poate rezolva ceva? Trebuie vreo setare secreta? Nu am nevoie neaparat acum, dar poate pe viitor o sa am produse pe care o sa vreau sa le conectez la telefon prin aceasta aplicatie...

Multumesc.

#452
Allview_Support

Allview_Support

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 21.11.2013

View PostMarius-Eduard, on 26 noiembrie 2013 - 12:34, said:

Bitdefender imi zice ca aplicatia Asphalt 6 este infectata. Posted Image

Cu Wifi Direct se poate rezolva ceva? Trebuie vreo setare secreta? Nu am nevoie neaparat acum, dar poate pe viitor o sa am produse pe care o sa vreau sa le conectez la telefon prin aceasta aplicatie...

Multumesc.


Salutare ,

Daca aplicatia reprezinta un risc ridicat este bine sa nu fie instalata , mai exista si varianta ca Bitdefender sa interpreteze gresit  .

Situatia cu Wi-Fi direct a fost transmisa departamentului de cercetare si vom revenii cu un raspuns .

Edited by Allview, 26 November 2013 - 12:55.


#453
Marius-Eduard

Marius-Eduard

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 04.11.2013
Am mai comandat aseara 1 buc, la pretul de 900 lei de la Emag, pentru fratele meu. Plus extra garantia de 2 ani la 120 lei, in total 1020.
Ma incadrez la vreo oferta din partea firmei Allview?
Ma intereseaza in special daca pot comanda accesorii la 50% reducere pentru acest model sau pot sa primesc cadou doar un accesoriu la care platesc transportul?
Transportul este fix, 20 lei?

#454
cbacsro

cbacsro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 15.09.2009
Salut fete si baieti,

Am o nelamurire si-l rog pe @Allview sa-mi dea un sfat:

Am cumparat telefonul de la emag cu 899.
Azi a ajuns acasa la Oradea ( eu sunt in delegatie la Bucuresti ) iar copii mi-au aratat online o problema la display: in partea de jos nu are iluminarea uniforma ( este mai luminos in dreptul LED-urilor retroiluminatoare ) lucru vizibil mai ales pe pagina alba. Este normal asa ? Sa-l trimit inapoi ?

Multumesc in avans !

BR

cbacsro

#455
glontro

glontro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 29.03.2013
Salutare! Am telefonul cam de 3 luni. Wi-fi Direct nu merge oricat te-ai chinui cu niciun alt telefon(de la soft presupun), dar merge folosind o aplicatie care face acelasi lucru. Cauta pe Magazin "Superbeam" sau "wifi file transfer", pui pe ambele telefoane si merge perfect. Daca vreti telefonul sa mearga mai bine(ca m-ai agata de multe ori in orice launcher aproape) si mai mult RAM disponibil faceti root si dezinstalati toate prostiile si jegurile de aplicatii cu care vine telefonul preinstalat(zic asta sa vada bine si cei de la allview prezenti pe forum din cate vad) + facute sa ruleze in background sa manance si ele din ram-ul deja ocupat prea mult cu rom-ul destul de prost optimizat si Berry ui. Acuma eu am pe el Miui v5 perfect functional si rupe pe langa cel stock, am facut ceva pe garantie dar macar merge mult mai bine telefonul per total.

Edited by glontro, 26 November 2013 - 18:52.


#456
Robert8296

Robert8296

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 26.11.2013
Mi-am cumparat de cateva zile telefonul Allview v1 viper si am o mica nelamurire.. Uneori cand fac vreau sa fac poze imi apare o pata de culoare mov in poza. Cei care detineti acest telefon , vi s-a mai intamplat acest lucru? Am postat niste imagini sa vedeti depre ce este vorba.[ http://imageshack.com/a/img834/2211/ohmm.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ http://imageshack.com/a/img35/4183/1wsv.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ http://imageshack.com/a/img856/6302/ovqy.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ http://imageshack.com/a/img43/1995/bf8t.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#457
Marius-Eduard

Marius-Eduard

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 04.11.2013
Am impresia ca telefoanele care s-au vandut la oferta de Black Friday au unele problemele... o sa vad daca este asa cand il primesc pe celalalt. Mai am de asteptat pana vineri, atunci este stabilita data livrarii.

Uite cum face pozele al meu... telefon cumparat acum 1 luna.
Sunt multumit si de cum filmeaza.
Primele 3 poze sunt facute la 5 Mp, a 4-a la 8 Mp, a 5-a si a 6-a la 5 Mp, iar ultimele 2 la 8 Mp.

Attached Files



#458
Robert8296

Robert8296

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 26.11.2013
Am uitat sa specific, cand este la lumina naturala nu am probleme de genul alor de mai sus. Si da, de la Black friday l.am luat. Ms frumos pentru ajutor, dar tot mai astept niste pareri( in special parerea userului "AllView")

#459
vennom79

vennom79

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 01.11.2013
Faza aia cu pata de culoare nu e in regula. Am chitait si eu un pic camera la toate rezolutiile, am mai umblat prin setari dar nu mi-a aparut asa ceva. Nu stiu ce sa zic... dar sa stai cu pata aia pe o poza nu e bine...

#460
valid09

valid09

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 672
  • Înscris: 07.10.2013

View Postcbacsro, on 26 noiembrie 2013 - 18:13, said:

Salut fete si baieti,

Am o nelamurire si-l rog pe @Allview sa-mi dea un sfat:

Am cumparat telefonul de la emag cu 899.
Azi a ajuns acasa la Oradea ( eu sunt in delegatie la Bucuresti ) iar copii mi-au aratat online o problema la display: in partea de jos nu are iluminarea uniforma ( este mai luminos in dreptul LED-urilor retroiluminatoare ) lucru vizibil mai ales pe pagina alba. Este normal asa ? Sa-l trimit inapoi ?

Multumesc in avans !

BR

cbacsro

Nu e normal, returneaza-l.

View PostRobert8296, on 26 noiembrie 2013 - 22:19, said:

Mi-am cumparat de cateva zile telefonul Allview v1 viper si am o mica nelamurire.. Uneori cand fac vreau sa fac poze imi apare o pata de culoare mov in poza. Cei care detineti acest telefon , vi s-a mai intamplat acest lucru? Am postat niste imagini sa vedeti depre ce este vorba.[ http://imageshack.com/a/img35/4183/1wsv.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Nu trebuie sa faca asa, indiferent de lumina

#461
Allview_Support

Allview_Support

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 21.11.2013

View Postcbacsro, on 26 noiembrie 2013 - 18:13, said:

Salut fete si baieti,

Am o nelamurire si-l rog pe @Allview sa-mi dea un sfat:

Am cumparat telefonul de la emag cu 899.
Azi a ajuns acasa la Oradea ( eu sunt in delegatie la Bucuresti ) iar copii mi-au aratat online o problema la display: in partea de jos nu are iluminarea uniforma ( este mai luminos in dreptul LED-urilor retroiluminatoare ) lucru vizibil mai ales pe pagina alba. Este normal asa ? Sa-l trimit inapoi ?

Multumesc in avans !

BR

cbacsro


Buna ziua ,

Avem cunostinta de situatia dumneavoastra .

Va rugam sa dati un reply pe aplicatia de ticketing .

O zi buna ,

View PostRobert8296, on 26 noiembrie 2013 - 22:19, said:

Mi-am cumparat de cateva zile telefonul Allview v1 viper si am o mica nelamurire.. Uneori cand fac vreau sa fac poze imi apare o pata de culoare mov in poza. Cei care detineti acest telefon , vi s-a mai intamplat acest lucru? Am postat niste imagini sa vedeti depre ce este vorba.[ http://imageshack.com/a/img834/2211/ohmm.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ http://imageshack.com/a/img35/4183/1wsv.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ http://imageshack.com/a/img856/6302/ovqy.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ http://imageshack.com/a/img43/1995/bf8t.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Salutare ,

Incearca sa iei lagatura cu magazinul de achizitie pentru schimbarea produsului . In caz ca acest lucru nu se va putea , te rugam sa scrii pe aplicatia de ticketing  ( http://tickete.allview.ro/ )

O zi buna ,

Edited by Allview, 27 November 2013 - 08:42.


#462
mihai_ysp

mihai_ysp

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 31.12.2006
Buna ziua,
Din pacate si eu am aceeasi problema legata de camera foto. Produs achizitionat de la Emag tot de black friday.

Sa vadem cum rezolvam aceasta problema care apare doar in lumina slaba.

#463
vladroller

vladroller

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 31.08.2009

View PostMarius-Eduard, on 26 noiembrie 2013 - 22:57, said:



Uite cum face pozele al meu... telefon cumparat acum 1 luna.
Sunt multumit si de cum filmeaza.

Am avut ocazia sa trag poze la evenimente sportive cu cateva dsluri, dar si camere digitale normale (sapuniere in limbajul de jargon al fotografilor).
Nu pot sa zic ca pozele "viperei" se ridica la calitatea unui dslr, insa pt un telefon sunt peste nivelul mediu.

Tot de camera vorbind, optiunea HDR se simte la clipuri dar si la poze (ceea ce nu multe telefoane o au).

#464
ConteNegro

ConteNegro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 14.02.2009
Citind aici am verificat si la al meu faza cu purpuriul din poze si se pare ca si al meu face aceeasi figura, e drept nu asa tare dar pe centrul pozei, la lumina slaba apare o pata mov. Atasez si o poza. Si eu l-am luat de la Emag de Black Friday.

Attached Files


Edited by ConteNegro, 27 November 2013 - 13:19.


#465
valid09

valid09

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 672
  • Înscris: 07.10.2013
pozele sunt facute cu blitz?

#466
alextudor

alextudor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,236
  • Înscris: 12.09.2006
Nici nu mi-a sosit telefonul (comandat tot de BF)  si parca-mi si vine sa-l dau inapoi. Atatea probleme semnalate,multe rezolvabile prin update-uri de software,dar nicio reactie concreta din partea Allview,doar clasica propozitie "Va rugam sa dati un reply pe aplicatia de ticketing".E bine totusi ca au aplicatie dedicata pentru updateuri, la ce-o folosi numai ei stiu.

#467
ConteNegro

ConteNegro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 14.02.2009
Poza nu este cu blitz. Ar fi iesit mai luminoasa daca foloseam blitzul. Oricum am mai facut niste probe in dupa masa asta si nu a mai aparut fenomenul. Probabil apare doar in anumite situatii. Eu nu imi fac probleme pentru atata lucru si sunt super multumit de telefon dupa 2 zile de folosire. Nu cred ca merita sa ne agitam degeaba si sa ne facem atatea griji pana nu studiem in amanunt aceste situatii. Pozele colegului de mai sus arata rau intradevar, pata purpurie fiind mai mare si mult mai vizibila decat in poza mea. Mie greu sa cred ca toate telefoanele vandute de Emag au aceasta problema. O seara buna.

#468
DANIELUSS

DANIELUSS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 557
  • Înscris: 21.11.2004
Salutare, ieri mi-a sosit si mie telefonul. Nu mai stiu exact pasii pe care i-am facut dar am reusit sa-l conectez pe Wi-Fi direct la TV (Sony KDL-42W650)! Oglindirea ecranului a mers aproape perfect (sindurul minus: imaginea de pe TV avea o intarziere de cca. 0,5 sec); tot ce era pe ecranul telefonului era afisat si pe TV. Cand am intrat pe YouTube  TV-ul a "stiut" asta si a lansat propria aplicati YouTube si a rulat clipurile respective, controlate din telefon.
Din pacate, astazi nu am mai reusit acest lucru :(. Telefonul vede Tv-ul si apare "Conectare" si asa ramane....Am sters si reinregistat telefonul la TV, dar fara succes. Din nefericire stau tare prost cu timpul zilele aste si nu l-am bibilit prea mult, dar sper sa-i dau de cap! Asta daca nu cumva functia de Wi-Fi direct este implementata sa functioneze o singura data :))

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate